Ένα rant για την απάτη του οnline dating - Page 8
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 8 of 8 FirstFirst ... 678
Results 106 to 117 of 117
  1. #106
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2013
    Location
    Αθήνα
    Posts
    1,966
    Quote Originally Posted by diogenis View Post
    Πω πω περγαμηνές!!!
    κάνεις τόσα χρόνια ψυχοθεραπεία και το μόνο που κατάφερες είναι να παραμείνεις χοντρόπετση ε?
    πιάνει τόπο η προσπάθεια μπράβο
    πλήρωση πετυχημένο το πρόγραμμα ψυχοθεραπείας



    σιγά μην ανοίξω και κουβέντα με περήφανους ανώμαλους

    ανερυθρίαστη χοντρόπετσια =ανωμαλία
    E θα φας αλλη μια διαγραφή τώρα και θα ησυχάσεις :Ρ

  2. #107
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2017
    Location
    Sedna
    Posts
    1,109
    Quote Originally Posted by alex942023 View Post
    Ένα rant για την απάτη του οnline dating
    Πέρα από το απατηλό της υπόθεσης, έγραψες κάπου ότι ζεις σε χωριό. Αυτό είναι, νομίζω, ένα μεγάλο πρόβλημα, ίσως το μεγαλύτερο. Έχω μεγαλώσει σε χωριό και γνωρίζω. Αλλά δε βρέθηκα στη θέση σου, να αναζητώ δηλαδή σύντροφο σ' αυτό το κοινωνικό πλαίσιο που στην εποχή μου ήταν ασύγκριτα πιο ασφυκτικό σε σχέση με σήμερα ενώ εργαλεία όπως το tinder δεν έπαιζαν ούτε στις ταινίες επιστημονικής φαντασίας. Και η περιοχή βέβαια μετράει, αλλά όσο νά 'ναι, το χωριό θα είναι πάντα «χωριό».

    Δεν ξέρω τι δυνατότητες έχεις να διευρύνεις τους ορίζοντές σου αλλά είναι ο μόνος τρόπος να αυξήσεις τις πιθανότητες να βρεις κάτι που να σου ταιριάζει. Οι διαδικτυακές γνωριμίες μπορεί να είναι στενά συνδεδεμένες με μια φυσική ή παθολογική ανάγκη για προβολή, αλλά γνωρίζω περιπτώσεις ανθρώπων που βρήκαν συντρόφους μ' αυτό τον τρόπο σε συνθήκες (π.χ. περιοριστικά μέτρα κατά του κορωνοϊού) στις οποίες θα οδηγούνταν στην καλύτερη περίπτωση σε αδιέξοδο αν όχι στην κατάθλιψη.

    Επομένως υπάρχει ελπίδα, πολύ χλωμή όμως όσο ζεις σε χωριό με περιορισμένες δυνατότητες μετακίνησης, μικρό πληθυσμό σε μεγάλη ακτίνα γύρω σου και πιθανόν ιδιομορφίες στον κοινωνικό περίγυρο. Καλή τύχη στην αναζήτησή σου εύχομαι.

  3. #108
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2022
    Location
    αθηνα
    Posts
    1,967
    ΑΠ ΤΟ ΝΕΤ ΔΕ ΚΑΘΟΝΤΕ ΓΝΩΡΙΜΙΕς ΕΙΝ ΚΑΤΙ ΠΟΥ ΠΙΟ ΠΟΛΥ ΣΥΧΝΑ ΔΕ ΤΕΡΙΑΖΕΙ ΑΠΟ ΤΟ ΝΕΤ ΡΑΝΤΕΒΟΥ ΣΤΑ ΤΥΦΛΑ ΓΙΟΚ ΔΟΚΙΜΑΣΜΕΝΟ ΚΙ ΠΑΝΤΑ ΦΑΟΥΛ. ΔΙΚΗ ΜΟΥ ΑΠΟΨΗ ΦΥΣΙΚΑ . :)
    αν δε εκτιμάς κάποιον μην τον προσβάλεις ......... φυγε ............. τοσο απλα

  4. #109
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2013
    Location
    Αθήνα
    Posts
    1,966
    Μην το λες. Εγώ δεν συχνάζω γνωριμίες από το νετ αλλά έτυχε και είχα στο φβ ένα παιδί 2 χρόνια που μιλούσαμε πού και πού.
    Τελικά αποφάσισα να βγω μαζί του και ήταν ένα υπέροχο παιδί. Καταπληκτικός σου λέω! Τόσο που εκλπηχτηκα κι εγώ.
    Υπάρχουν περιπτώσεις και περιπτώσεις.... Πάντως κάποιον άλλον που είχα δοκιμάσει να γνωρίσω, βγήκαμε 2 φορές και μου ζήτησε δανεικά 100 ευρώ.
    Εγώ του έδωσα 150 και τελικά μου είπε πως δεν τα ήθελε για το ενοικίο του αλλά τα έπαιξε στα ζάρια.
    Ε βριστήκαμε σαν σκύλες και του τα χάρισα να τα βάλει στο κ..... του.

  5. #110
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2022
    Location
    αθηνα
    Posts
    1,967

    Thumbs down

    ΩΧ ΦΙΛΕ ΟΤΑΝ ΕΡΧΟΝΤΑΙ ΚΙ ΖΗΤΑΝΕ ΦΡΑΓΚΑ ΑΠΑΤΕΩΝΕς ΠΟΝΗΡΑΚΙΔΕς ΘΡΑΣΙΜΙΑ ΚΙ ΣΚΡΟΥΤΖΑΚΙΔΕς ΕΙΝΑΙ ΜΑΚΡΙΑ ΑΠΟ ΔΑΥΤΟΥς . ΕΧΕΙ ΣΑΠΙΣΕΙ Ο ΚΟΣΜΟς ΟΤΙ ΝΑΝΕ ΕΙΝΑΙ ΚΙ ΖΗΤΑΝ ΟΤΙ ΘΕς ΔΕ ΚΟΛΩΝΟΥΝ Η ΣΕΞ Η ΛΕΦΤΑ Η ΠΩς ΝΑ ΠΕΡΑΣΟΥΝ ΑΥΤΟΙ ΚΑΛΑ ΚΙ ΟΥΤΕ ΝΟΙΑΖΕΤΑΙ ΤΟΝ ΑΛΛΟΝ ΜΙΑ ΣΤΑΛΑ. ΜΑΚΡΙΑ ΚΙ ΑΛΑΡΓΑ ΔΕ ΧΡΕΙΑΖΟΜΑΣΤΕ ΝΑ ΤΡΩΜΕ ΤΗΝ ΤΡΕΛΑ ΤΟΥ ΚΑΘΕΝΟς ΕΧΟΥΜΕ ΤΑ ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΑ ΜΑς ΕΜΕΙς ΚΙ ΕΙΝ ΜΠΟΛΙΚΑ .
    αν δε εκτιμάς κάποιον μην τον προσβάλεις ......... φυγε ............. τοσο απλα

  6. #111
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2013
    Location
    Αθήνα
    Posts
    1,966
    Συμφωνώ. Και απλά να προσθέσω πως ον λάιν υπάρχουν οι περιπτωσάρες και δεν ξέρεις από πού να γλυτώσεις!
    "Γι'΄αυτό" καλύτερα μακριά!

  7. #112
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2022
    Location
    αθηνα
    Posts
    1,967
    ετσι πως εχουν γινει οι καταστάσεις κι οι ανθρωποι ολα με προσοχή πρεπει να τα κανουμε . δε πρεπει να ειμαστε τρομαγμένοι ενα μπλαμπλαδακι να το κανουμε ετσι να περνα η ωρα με το κοσμο μα παντα βάζοντας ΟΡΙΑ !!!!!!
    αν δε εκτιμάς κάποιον μην τον προσβάλεις ......... φυγε ............. τοσο απλα

  8. #113
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2017
    Location
    Sedna
    Posts
    1,109
    Quote Originally Posted by asperger39 View Post
    ΑΠ ΤΟ ΝΕΤ ΔΕ ΚΑΘΟΝΤΕ ΓΝΩΡΙΜΙΕς ΕΙΝ ΚΑΤΙ ΠΟΥ ΠΙΟ ΠΟΛΥ ΣΥΧΝΑ ΔΕ ΤΕΡΙΑΖΕΙ ΑΠΟ ΤΟ ΝΕΤ ΡΑΝΤΕΒΟΥ ΣΤΑ ΤΥΦΛΑ ΓΙΟΚ ΔΟΚΙΜΑΣΜΕΝΟ ΚΙ ΠΑΝΤΑ ΦΑΟΥΛ. ΔΙΚΗ ΜΟΥ ΑΠΟΨΗ ΦΥΣΙΚΑ . :)
    Γνωρίζω περιπτώσεις νέων που βρήκαν ταίρι μέσω εφαρμογών για γνωριμίες (όχι facebook και τα συναφή). Επιπλέον, αυτές οι εφαρμογές βοήθησαν πολύ κόσμο να προσεγγίσει άλλους στα δύσκολα χρόνια με τα μέτρα κατά του κορωνοϊού σε ισχύ.

    Και μια και το ανέφερα, ξέρω περίπτωση νέων που γνωρίστηκαν όταν ίσχυαν αυτά τα μέτρα. Αν και δεν έχω φίλους, μαθαίνω διάφορα μέσω συναδελφικών επαφών και έτσι κάποια στιγμή γνώρισα και τα εν λόγω παιδιά. Εκείνη, αληθινή καλλονή. Δεν έχω ξαναδεί από κοντά τόσο όμορφη και φυσική κοπέλα, χωρίς να έχει καν μακιγιάζ (και βλέπω πολλές νέες και ωραίες εδώ που ζω). Λάμπει κυριολεκτικά, πολύ ευδιάθετη, χαμογελαστή, με θετικό πνεύμα. Εκείνος, κούκλος επίσης. Ένας πολύ όμορφος νέος. Πολύ ταιριαστό ζευγάρι. Γνωρίστηκαν στην Αυστραλία, τώρα ζουν σε διαφορετικές χώρες και σύμφωνα με όσα μαθαίνω, με το νέο έτος, εκείνος θα πάει στη χώρα της. Επομένως μιλάμε για μια σχέση που παραμένει ζωντανή εδώ και κάποια χρόνια και πηγαίνει πλέον προς κάτι σοβαρό.

    Έχω υπόψιν και άλλες 2-3 περιπτώσεις από τα τελευταία χρόνια, αλλά καμιά τους δεν είναι περίεργη υπόθεση. Δε λέω βέβαια ότι δεν υπάρχουν κι αυτές.

  9. #114
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2017
    Location
    Sedna
    Posts
    1,109
    Quote Originally Posted by HarleyQuinn View Post
    Πάντως κάποιον άλλον που είχα δοκιμάσει να γνωρίσω, βγήκαμε 2 φορές και μου ζήτησε δανεικά 100 ευρώ.
    Εγώ του έδωσα 150 και τελικά μου είπε πως δεν τα ήθελε για το ενοικίο του αλλά τα έπαιξε στα ζάρια.
    Ε βριστήκαμε σαν σκύλες και του τα χάρισα να τα βάλει στο κ..... του.
    Μου θύμισες τώρα ιστορίες από το στρατό.

    Κάποτε λοιπόν, ένας συστρατιώτης μού ζήτησε δανεικά. Σε δραχμές ήταν τότε, δε θυμάμαι πόσα (ο Νώε μάζευε ακόμα ξύλα για την Κιβωτό γύρω από το στρατόπεδο :p). Του τα έδωσα χωρίς να το σκεφτώ ιδιαίτερα, αν και δε μου άρεσε σαν τύπος, από διαίσθηση και μόνο. Λοιπόν όσο τα είδες εσύ, άλλο τόσο τα είδα κι εγώ. Όταν του τα ζητούσα, η απάντηση ήταν πάντα «σε λίγες μέρες θα τα έχω».

    Δεν τελειώσαμε όμως ακόμα. Είχε το θράσος να ζητήσει κι άλλα, πολύ καιρό μετά από το περιθώριο που αρχικά είχε ορίσει ο ίδιος για να μου επιστρέψει τα πρώτα που δανείστηκε. Φυσικά εκείνη τη στιγμή «δεν είχα άλλα για να δώσω», αφού είχα ήδη καεί στον τραχανά.

  10. #115
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2023
    Posts
    292
    Χιλιάδες βρισιές και κατάρες δεν βλέπετε καθημερινά στο youtube και τα social, σκηνές βίας σε σχολεία κτλ.. Εγώ είμαι ο κακός της υπόθεσης κατά τ'άλλα. Και όσο για την Harley καλό θα ήταν να μην κράζει όταν δεν είναι έτοιμη να δεχτεί και την ανάλογη απάντηση. ΟΤΑΝ HARLEY ΜΟΥ ΚΑΝΕΙΣ ΠΡΟΣΩΠΙΚΗ ΕΠΙΘΕΣΗ ΝΑ ΕΙΣΑΙ ΕΤΟΙΜΗ ΝΑ ΔΕΧΕΣΑΙ ΚΑΙ ΤΗΝ ΑΝΑΛΟΓΗ ΑΠΑΝΤΗΣΗ. ΜΕ ΚΑΤΗΓΟΡΕΙΣ ΕΜΕΝΑ ΟΤΙ ΕΙΜΑΙ ΕΥΘΙΚΤΟΣ ΑΛΛΑ ΕΣΥ ΑΝΤΙ ΝΑ ΥΠΟΧΩΡΕΙΣ ΤΟ ΣΥΝΕΧΙΖΕΙΣ ΕΠΙΤΗΔΕΣ...ΝΑΙ ΚΑΛΑ ΤΟ ΔΙΑΒΑΣΕΣ! ΕΠΙΤΗΔΕΣ!! ΚΑΙ ΤΟ ΑΝ ΕΙΜΑΙ ΜΙΣΟΓΥΝΗΣ ΑΣΤΟ ΝΑ ΤΟ ΚΡΙΝΟΥΝ ΟΙ ΑΝΘΡΩΠΟΙ ΠΟΥ ΜΕ ΞΕΡΟΥΝ. ΕΣΥ ΝΙΩΘΕΙΣ ΦΟΒΕΡΑ ΝΑ ΚΡΑΖΕΙΣ ΠΙΣΩ ΑΠΟ ΕΝΑ ΑΝΩΝΥΜΟ ΠΡΟΦΙΛ ΑΛΛΑ ΘΙΓΕΣΑΙ ΑΠΟ ΜΕΝΑ ΟΤΑΝ ΣΟΥ ΑΠΑΝΤΑΩ ΟΠΩΣ ΣΟΥ ΑΡΜΟΖΕΙ. ΛΕΣ ΟΤΙ ΔΕΝ ΣΕ ΝΟΙΑΖΕΙ Η ΥΠΑΡΞΗ ΜΟΥ ΑΛΛΑ ΜΙΑ ΧΑΡΑ ΜΠΗΚΕΣ ΣΤΟΝ ΚΟΠΟ ΝΑ ΓΡΑΦΕΙΣ ΣΧΟΛΊΑ ΤΗΝ ΣΤΙΓΜΗ ΠΟΥ ΔΕΝ ΣΥΜΜΕΤΕΙΧΑ ΚΑΝ ΣΤΗ ΣΥΖΗΤΗΣΗ. ΑΡΑ ΜΠΗΚΕΣ ΣΤΗΝ ΔΙΑΔΙΚΑΣΙ ΝΑ ΑΣΧΟΛΗΘΕΙΣ ΜΗΝ ΛΕΜΕ ΟΤΙ ΘΕΛΟΜΕ
    Last edited by alex942023; 11-01-2024 at 19:42.

  11. #116
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2023
    Posts
    292
    Quote Originally Posted by HarleyQuinn View Post
    E θα φας αλλη μια διαγραφή τώρα και θα ησυχάσεις :Ρ
    ΒΛΕΠΕΙΣ ΟΛΟ ΕΙΡΩΝΕΙΑ ΠΟΥΛΑΣ ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΣΟΥ ΦΤΑΙΕΙ Ο ΚΑΚΟΣ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ ΠΟΥ ΣΟΥ ΕΡΙΞΕ ΚΑΤΑΡΑ.... ΕΣΥ ΔΕΝ ΠΡΟΚΑΛΕΙΣ ΑΣ ΠΟΥΜΕ...

  12. #117
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2022
    Location
    αθηνα
    Posts
    1,967
    Vox σωστο αυτο που λες φιλαρακι μου εκει ομως ειν νασε τυχερος να πεσεις σε οκ ατομα απ το νετ. :)
    αν δε εκτιμάς κάποιον μην τον προσβάλεις ......... φυγε ............. τοσο απλα

Page 8 of 8 FirstFirst ... 678

Similar Threads

  1. Γνωριμία μέσω dating
    By δελφίνι in forum Σχέσεις και Επικοινωνία
    Replies: 238
    Last Post: 30-08-2021, 02:55
  2. Γνωριμία με κοπέλα από dating app & η εξέλιξη. Ποιά η γνώμη σας;
    By Gentleman365 in forum Σχέσεις και Επικοινωνία
    Replies: 48
    Last Post: 02-03-2021, 00:52
  3. Είναι απάτη;;
    By andreas86 in forum Με καφέ και συμπάθεια....
    Replies: 6
    Last Post: 06-05-2018, 16:23
  4. ***** -ΑΠΑΤΗ!!!
    By ΜΑΡΙΑ1967 in forum Διπολική διαταραχή
    Replies: 6
    Last Post: 28-04-2017, 11:42
  5. speed dating
    By Macgyver in forum Σχέσεις και Επικοινωνία
    Replies: 21
    Last Post: 08-10-2016, 06:40

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •