Μήπως ήρθε η ώρα να διακόψω τη σχέση μου ; - Page 2
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 2 of 2 FirstFirst 12
Results 16 to 30 of 30
  1. #16
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2023
    Posts
    292
    Το μήνυμα έχει τροποποιηθεί από τη διαχείριση (σχόλιο που προάγει τον ρατσισμό)
    Last edited by Aeon; 30-11-2023 at 13:04.

  2. #17
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2023
    Location
    athens
    Posts
    319
    σχεση χωρις σεξ δεν υφισταται . νομοτελειακα ! τωρα επειδη οπως μας γραφεις την αγαπας και δενεται κομπος και την νοιαζεσαι , παιζει ρολο και το νεαρο της ηλικιας ....αν ησουν μεγαλυτερος θα σου ελεγα να το ψαξετε σε συμβουλο . ομως και οι δυο εισαστε μικροι και καλο ειναι να κανεις μερικες κουβεντες μαζι της ....δεν ξερω τον βαθμο ωριμοτητα σας . και μια ερωτηση , πιστευεις οτι αν ηταν περστρο προκλητικη, σεξυ , << ξεκωλλο >> θα σου την σηκωνε αμεσα ? γραφεις για καλη κοπελα , αλλα αν της γυριζε σε κακια , σεξυ , μπιτς .....ισως και να την εβλεπες αλλιως ...

    υγ. νομπελ μοιραζω και σημερα !!!!
    υγ2. βαζω στοιχημα οτι βλεπεις στορυ με αλλες και φουλ τικ τοκ ....

  3. #18
    Junior Member
    Join Date
    Nov 2023
    Posts
    11
    Αρχικά για την ηλικία μας είμαστε και οι 2 αρκετά ώριμοι. Σε σύμβουλο τώρα στα 22; Όλη η ζωή μπροστά μας είναι. Το θέμα είναι ότι θελω να μείνω μόνος μου. Δε θέλω να κάνω κάποια σχέση μέχρι το Πάσχα (νταξει αν ο έρωτας μου χτυπήσει τη πόρτα θα του ανοίξω αλλά δε θα το επιδιώξω). Λοιπόν στο ερώτημα σου αν ήταν περισσότερο σεξυ κλπ. Όχι δε θα με ερεθιζε περισσότερο. Γενικότερα νε εξιτάρει το απλό και το "μαζεμενο", τα σιγανά ποταμάκια που λέμε. Επομένως δεν προκύπτει θέμα συμπεριφοράς η κάποιου είδους κινκι παιχνίδια.

    ΥΓ1: Χάχα ωραία τα λες πάντως

    ΥΓ2: Μπα. Στο Η fy στο τικτοκ μου πολιτικά-αθλητικά-κοινωνικα έχει χαχα

  4. #19
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    24,016
    Quote Originally Posted by Thrylos7 View Post
    Αρχικά για την ηλικία μας είμαστε και οι 2 αρκετά ώριμοι. Σε σύμβουλο τώρα στα 22; Όλη η ζωή μπροστά μας είναι. Το θέμα είναι ότι θελω να μείνω μόνος μου. Δε θέλω να κάνω κάποια σχέση μέχρι το Πάσχα (νταξει αν ο έρωτας μου χτυπήσει τη πόρτα θα του ανοίξω αλλά δε θα το επιδιώξω). Λοιπόν στο ερώτημα σου αν ήταν περισσότερο σεξυ κλπ. Όχι δε θα με ερεθιζε περισσότερο. Γενικότερα νε εξιτάρει το απλό και το "μαζεμενο", τα σιγανά ποταμάκια που λέμε. Επομένως δεν προκύπτει θέμα συμπεριφοράς η κάποιου είδους κινκι παιχνίδια.

    ΥΓ1: Χάχα ωραία τα λες πάντως

    ΥΓ2: Μπα. Στο Η fy στο τικτοκ μου πολιτικά-αθλητικά-κοινωνικα έχει χαχα
    τι ειδους οριο ειναι το πασχα;

  5. #20
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    24,016
    Quote Originally Posted by Thrylos7 View Post
    Το θέμα είναι ότι δεν θέλω να τη πληγωσω. Πραγματικά ψάχνω τρόπο να το κάνω όσο αναιμακτα μπορώ. Αν ήταν οποιαδήποτε άλλη θα ταν αρκετά εύκολο. Αλλά δεν θέλω να τη πλήγωσω για αυτό μου το κάνει πολύ δύσκολο
    δεν υπαρχει τροπος να μην την πληγωσεις.
    αλλα το να την απορριπτεις ερωτικα, εφοσον εκεινη ειναι σε αλλη φαση και σε θελει ακομα, ειναι πολυ χειροτερο. καλυτερα να της πεις την αληθεια.

  6. #21
    Junior Member
    Join Date
    Dec 2023
    Location
    Thessaloniki
    Posts
    21
    Να χωρίσεις όμορφα, ειλικρινά και πολιτισμένα, χωρίς πολλά λόγια και φαμφάρες. Είμαστε άνθρωποι και τα συναισθήματα αλλάζουν. Είναι το καλύτερο και για τους δυο σας. Νέα παιδιά είστε, θα βρείτε ο καθένας αυτό που του ταιριάζει και του αξίζει.

  7. #22
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2017
    Posts
    810
    Quote Originally Posted by axl100 View Post
    Η γυναικα οταν δεν μεινει εγκυος απο τον συντροφο της, μετα απο καποιο διαστημα αρχιζει να τον βλεπει στειρο υποσυνειδητα και το σεξ μαζι του βαρετο.
    Σοβαρά τώρα; Και πότε την ανακάλυψες αυτή τη μέγιστη φιλοσοφία; Η οποία φυσικά και δεν ισχύει.
    Αν είναι δυνατόν δλδ, τι άλλο θα διαβάσουμε.

  8. #23
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2017
    Posts
    810
    Quote Originally Posted by tziovani View Post
    σχεση χωρις σεξ δεν υφισταται . νομοτελειακα ! τωρα επειδη οπως μας γραφεις την αγαπας και δενεται κομπος και την νοιαζεσαι , παιζει ρολο και το νεαρο της ηλικιας ....αν ησουν μεγαλυτερος θα σου ελεγα να το ψαξετε σε συμβουλο . ομως και οι δυο εισαστε μικροι και καλο ειναι να κανεις μερικες κουβεντες μαζι της ....δεν ξερω τον βαθμο ωριμοτητα σας . και μια ερωτηση , πιστευεις οτι αν ηταν περστρο προκλητικη, σεξυ , << ξεκωλλο >> θα σου την σηκωνε αμεσα ? γραφεις για καλη κοπελα , αλλα αν της γυριζε σε κακια , σεξυ , μπιτς .....ισως και να την εβλεπες αλλιως ...

    υγ. νομπελ μοιραζω και σημερα !!!!
    υγ2. βαζω στοιχημα οτι βλεπεις στορυ με αλλες και φουλ τικ τοκ ....
    Σχέσεις χωρίς σεξ φυσικά και υφίστανται. Δεν υπάρχει τίποτε το νομοτελειακό στις ανθρώπινες σχέσεις.
    Για παράδειγμα οι ασέξουαλ.

  9. #24
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2023
    Location
    athens
    Posts
    319
    Quote Originally Posted by WildHoney View Post
    Σχέσεις χωρίς σεξ φυσικά και υφίστανται. Δεν υπάρχει τίποτε το νομοτελειακό στις ανθρώπινες σχέσεις.
    Για παράδειγμα οι ασέξουαλ.
    Το σεξ ,η ερωτική επθυμια , ο έρωτας κινούν την ζωή . Βέβαια στην εποχή της απόλυτης στείρωσης , ιδεών , οράματων και ονείρων προσπαθούν μέσω κινημάτων να μας πείσουν για νέες υβριδικές κανονικότητες. Ο έρωτας , η επιθυμία ,το σεξ είναι τέχνη και έχει εκφραστεί εδώ και χιλιάδες χρόνια με την κάθε μορφής τέχνη . Μουσική , ζωγραφική , γλυπτική κλπ . Ο καθένας έχει το δικαίωμα του στην σεξουαλικότητα κ την έκφραση της αλλά όπως κ να το κάνουμε το ανθρώπινο είδος βασίστηκε όχι σε τεχνητές νοημοσύνες και την ρομποτική αλλά στην σεξουαλικοτητα . Για αυτό νομοτελειακά η ζωή οφείλεται στο ΣΕΞ και όχι στην πλαστικοποοιηση της κοινής λογικής ! Εκτός αν θέλουμε το ανθρώπινο είδος να παρασκευάζεται σε labs με καθορισμένη σκέψη , ορμή κ ορμόνες !

  10. #25
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    22,996
    Νόμπελ μοιράζεις πάλι

  11. #26
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2017
    Posts
    810
    Quote Originally Posted by tziovani View Post
    Το σεξ ,η ερωτική επθυμια , ο έρωτας κινούν την ζωή . Βέβαια στην εποχή της απόλυτης στείρωσης , ιδεών , οράματων και ονείρων προσπαθούν μέσω κινημάτων να μας πείσουν για νέες υβριδικές κανονικότητες. Ο έρωτας , η επιθυμία ,το σεξ είναι τέχνη και έχει εκφραστεί εδώ και χιλιάδες χρόνια με την κάθε μορφής τέχνη . Μουσική , ζωγραφική , γλυπτική κλπ . Ο καθένας έχει το δικαίωμα του στην σεξουαλικότητα κ την έκφραση της αλλά όπως κ να το κάνουμε το ανθρώπινο είδος βασίστηκε όχι σε τεχνητές νοημοσύνες και την ρομποτική αλλά στην σεξουαλικοτητα . Για αυτό νομοτελειακά η ζωή οφείλεται στο ΣΕΞ και όχι στην πλαστικοποοιηση της κοινής λογικής ! Εκτός αν θέλουμε το ανθρώπινο είδος να παρασκευάζεται σε labs με καθορισμένη σκέψη , ορμή κ ορμόνες !
    Υποστηρίζεις λοιπόν ότι, με τον τρόπο που σκέφτεσαι για τις σχέσεις, άνθρωποι που για οποιονδήποτε λόγο δε θέλουν
    ή δε μπορούν να κάνουν σεξ δεν έχουν και δικαίωμα στη συντροφικότητα, τη σύναψη μίας σχέσης, και στην τρυφερότητα.
    Ωραία άποψη, ανθρωπιστική... Η αναπαραγωγική μας ικανότητα και η σεξουαλική επιθυμία μας κάνουν χρήσιμους ή μη
    χρήσιμους στο ανθρώπινο είδος. Να τις χαίρεστε τις απόψεις σας, δε θα πάρουμε. Ο καθένας έχει το δικαίωμα, όχι όμως την υποχρέωση να ορίζει τις σχέσεις του με το αν κάνει σεξ ή όχι. Τώρα τι σχέση έχει η πλαστικοποίηση, η τέχνηκαι όλα τα άλλα με τα υβριδικά που αναφέρεις, μόνο εσύ το ξέρεις, και δε με ενδιαφέρει κιόλας.

  12. #27
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2023
    Location
    athens
    Posts
    319
    Quote Originally Posted by WildHoney View Post
    Υποστηρίζεις λοιπόν ότι, με τον τρόπο που σκέφτεσαι για τις σχέσεις, άνθρωποι που για οποιονδήποτε λόγο δε θέλουν
    ή δε μπορούν να κάνουν σεξ δεν έχουν και δικαίωμα στη συντροφικότητα, τη σύναψη μίας σχέσης, και στην τρυφερότητα.
    Ωραία άποψη, ανθρωπιστική... Η αναπαραγωγική μας ικανότητα και η σεξουαλική επιθυμία μας κάνουν χρήσιμους ή μη
    χρήσιμους στο ανθρώπινο είδος. Να τις χαίρεστε τις απόψεις σας, δε θα πάρουμε. Ο καθένας έχει το δικαίωμα, όχι όμως την υποχρέωση να ορίζει τις σχέσεις του με το αν κάνει σεξ ή όχι. Τώρα τι σχέση έχει η πλαστικοποίηση, η τέχνηκαι όλα τα άλλα με τα υβριδικά που αναφέρεις, μόνο εσύ το ξέρεις, και δε με ενδιαφέρει κιόλας.
    Άλλο ένα ματσάκι . Για πάμε . Μ αρέσουν αυτά !δεν θα μου επιβάλλεις κανένα ουμανιστικό ατόπημα . Το αναφέρω ξεκάθαρα ότι ο καθένας έχει την ΕΠΙΛΟΓΗ ΤΟΥ . Το ότι κάποιοι επιλέγουν έναν τρόπο συντροφικότητας , είναι ξεκάθαρα δικό τους θέμα αν επιλεγεί να είναι ασεξουαλ , μπαισεξουλ , ομο-αμφι ,queer κλπ . Πάμε τώρα στο γενετικό . Για να υπάρξει ζωή , η' θα την δημιουργήσεις υβριδικά , τεχνητά , η' με ΣΕΞ . νομοτελειακά! Πώς προέκυψες εσύ ? Με σκέτη συντροφικότητα ? Εκτός αν είσαι αλγόριθμος κ γράφεις τεχνητά η' υβρίδιο σπόρος ο οποίος φυτεύτηκε και άνθισε ....

    Υγ. Αν δεν υπήρχε ΣΕΞ εδώ κ αιώνες , εξήγησε μας την άποψη σου ,γιατί εμένα η άποψη μου είναι αναχρονιστική ,πως θα υπηρχαν ΑΝΘΡΩΠΟΙ γιατί τα ψυγεία εφευρέθηκαν τον 20ο αιώνα .
    Last edited by tziovani; 05-12-2023 at 23:33.

  13. #28
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    22,996
    Τζιοβάνι μια χαρά τα λες εγώ σε πειράζω μ αρεσε ότι μοιράζεις Νόμπελ μ έκανε εντύπωση πάντως καλά τα λες

  14. #29
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2023
    Location
    athens
    Posts
    319
    Quote Originally Posted by elis View Post
    Τζιοβάνι μια χαρά τα λες εγώ σε πειράζω μ αρεσε ότι μοιράζεις Νόμπελ μ έκανε εντύπωση πάντως καλά τα λες
    Πιστεύω ότι τα λέω καλά , βέβαια με τα φορούμς διαβάζοντας μαθαίνεις κ άλλα ...νομπελίστας αχαχα , όσο ζούμε μαθαίνουμε

  15. #30
    Junior Member
    Join Date
    Aug 2016
    Posts
    19
    Η αδελφόποίηση σε μια σχέση είναι συχνό ζήτημα και για μένα μεγάλο καμπανάκι. Είναι λογικό με το πέρασμα του χρόνου να βγουν συναισθήματα πιο στοργικά και μιας οικειότητας αλλά δεν παυετε να είστε σύντροφοι. Για να διατηρηθεί ο ερωτισμός ίσως κάποιες φορές θέλει δουλειά κ από τις δύο πλευρές. Απλά πράγματα που μπορεί να κάνει ο καθένας σας. Τώρα, αισθάνομαι ότι έχεις ενοχές και τύψεις γιατί θεωρείς ότι θα της κάνεις μεγάλο κακό αλλά καμία φορα το φαινομενικά κακό φέρει πολλά καλά. Περισσότερα καλά απ όσα φαντάζεσαι και για τους δύο. Σε κάποιο καιρό/χρόνια θα το σκέφτεσαι και θα γελάς αλλά καταλαβαίνω πόσο μεγάλο μοιάζει τώρα. Θα υπάρξει στεναχώρια σίγουρα αλλά εφόσον την αγαπάς και την νοιάζεσαι καλό είναι να είσαι ειλικρινής. Το χρωστάς και σε εκείνη αλλά και στον ίδιο σιυ τον εαυτό. Επίσης δυστυχώς το ότι κάποιος είναι καλός άνθρωπος δεν αρκει.. Όλοι εν δυνάμει καλοί είμαστε.. Δεν μας θέλανε όμως πάντα ούτε και για πάντα. Σεβασου το συναίσθημα σου κ την κοπέλα και αντιμετώπισε το. Θα ανακουφιστεις

Page 2 of 2 FirstFirst 12

Similar Threads

  1. Μήπως είμαι τρελός, μήπως τα' χω χαμένα.. που λέει και το τραγούδι;;
    By Nestwr in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 49
    Last Post: 08-03-2014, 20:14
  2. μια ιδεα που μου ηρθε...!
    By αλεξανδρος_77 in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 7
    Last Post: 17-08-2013, 15:44
  3. Ήρθε κι η σειρά μου
    By John11 in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 6
    Last Post: 15-08-2010, 09:15
  4. ηρθε η σειρα μου..
    By Φωτεινη! in forum Με καφέ και συμπάθεια....
    Replies: 40
    Last Post: 26-05-2010, 03:47
  5. ΗΡΘΕ ΤΟ ΚΑΛΟΚΑΙΡΙ!!!!!!!!!!
    By ΣΟΦΗ_ed in forum Παχυσαρκία
    Replies: 13
    Last Post: 13-06-2007, 10:57

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •