Μήπως ήρθε η ώρα να διακόψω τη σχέση μου ;
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 30
  1. #1
    Junior Member
    Join Date
    Nov 2023
    Posts
    11

    Μήπως ήρθε η ώρα να διακόψω τη σχέση μου ;

    Είμαι με μια κοπέλα εδώ και 2.5 χρόνια. Πραγματικά είναι πάρα πολύ καλός άνθρωπος. Είναι η πρώτη μου σχέση που έκανα. Την αγαπάω πάρα πολύ αλλά δε νιώθω πλέον την ερωτική επιθυμία της. Νιώθω όμως ένα αίσθημα φροντίδας και ευθύνης να με διακατέχει απέναντι της. Πραγματικά πιστεύω ότι δε θα ξαναβρώ τόσο καλή κοπέλα στην ηλικία μας (22 χρόνων). Αλλά απ την άλλη είμαι πολύ μπερδεμένος. Δε κοιμάμαι τα βράδια απ τις σκέψεις τι είναι σωστό και τι όχι. Δεν υπάρχει 3ο πρόσωπο (απ τη πλευρά μου). Ίσως είναι η ηλικία; Νιώθω ότι θέλω να ζήσω τη ζωή μου να αποκτήσω και άλλες εμπειρίες. Ακόμα και τώρα που τα γράφω έχει δεθεί κόμπος το στομάχι μου

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2022
    Location
    αθηνα
    Posts
    1,967
    φιλαρακι κανε αυτο που λεει η ψυχη σου ντομπρα με ειλικρίνεια πες τι νιωθεις κι θασε σωστος .οτι επιλεξεις καντο παντα με σεβασμο στον ανθρωπο κοντα σου που εχεις. με τροπο ομορφο πες αυτα που πιστευεις κι αν σε νιωσει θα απομακρυνθεί λογικα το ιδιο το ατομο. μην πιεστεις να κανεις κατι αν δε θες θα πληγωθητε κι οι δυο καν οτι πιστευεις σωστο κι για τους δυο κι πιο δικαιο.
    αν δε εκτιμάς κάποιον μην τον προσβάλεις ......... φυγε ............. τοσο απλα

  3. #3
    Banned
    Join Date
    Jul 2011
    Location
    Βουλγαρια
    Posts
    3,372
    Η γυναικα οταν δεν μεινει εγκυος απο τον συντροφο της, μετα απο καποιο διαστημα αρχιζει να τον βλεπει στειρο υποσυνειδητα και το σεξ μαζι του βαρετο.

  4. #4
    Junior Member
    Join Date
    Nov 2023
    Posts
    11
    Ναι ίσως μα έχεις δίκιο. Αν ήμουν 32 χρονών. Είμαι 22! Ποια παιδια από τώρα δεν είναι λίγο νωρίς;

  5. #5
    Banned
    Join Date
    Jul 2011
    Location
    Βουλγαρια
    Posts
    3,372
    Quote Originally Posted by Thrylos7 View Post
    Ναι ίσως μα έχεις δίκιο. Αν ήμουν 32 χρονών. Είμαι 22! Ποια παιδια από τώρα δεν είναι λίγο νωρίς;
    Σου ειπα να κανεις παιδια; Εγω σου ειπα γιατι δεν θελει σεξ μαζι σου πια. Ετσι ειναι οι σχεσεις διστυχως. Κανε αυτο που σου ειπε η Ασπεργερ.

  6. #6
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2020
    Posts
    2,187
    Quote Originally Posted by Thrylos7 View Post
    Είμαι με μια κοπέλα εδώ και 2.5 χρόνια. Πραγματικά είναι πάρα πολύ καλός άνθρωπος. Είναι η πρώτη μου σχέση που έκανα. Την αγαπάω πάρα πολύ αλλά δε νιώθω πλέον την ερωτική επιθυμία της. Νιώθω όμως ένα αίσθημα φροντίδας και ευθύνης να με διακατέχει απέναντι της. Πραγματικά πιστεύω ότι δε θα ξαναβρώ τόσο καλή κοπέλα στην ηλικία μας (22 χρόνων). Αλλά απ την άλλη είμαι πολύ μπερδεμένος. Δε κοιμάμαι τα βράδια απ τις σκέψεις τι είναι σωστό και τι όχι. Δεν υπάρχει 3ο πρόσωπο (απ τη πλευρά μου). Ίσως είναι η ηλικία; Νιώθω ότι θέλω να ζήσω τη ζωή μου να αποκτήσω και άλλες εμπειρίες. Ακόμα και τώρα που τα γράφω έχει δεθεί κόμπος το στομάχι μου
    Ε αν θεωρείς ότι σου τελείωσε, τότε το καλύτερο που έχεις να κάνεις (και για τους δύο) είναι να της το πεις και να πάρει ο καθένας τον δρόμο του.

  7. #7
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    24,016
    Quote Originally Posted by Thrylos7 View Post
    Είμαι με μια κοπέλα εδώ και 2.5 χρόνια. Πραγματικά είναι πάρα πολύ καλός άνθρωπος. Είναι η πρώτη μου σχέση που έκανα. Την αγαπάω πάρα πολύ αλλά δε νιώθω πλέον την ερωτική επιθυμία της. Νιώθω όμως ένα αίσθημα φροντίδας και ευθύνης να με διακατέχει απέναντι της. Πραγματικά πιστεύω ότι δε θα ξαναβρώ τόσο καλή κοπέλα στην ηλικία μας (22 χρόνων). Αλλά απ την άλλη είμαι πολύ μπερδεμένος. Δε κοιμάμαι τα βράδια απ τις σκέψεις τι είναι σωστό και τι όχι. Δεν υπάρχει 3ο πρόσωπο (απ τη πλευρά μου). Ίσως είναι η ηλικία; Νιώθω ότι θέλω να ζήσω τη ζωή μου να αποκτήσω και άλλες εμπειρίες. Ακόμα και τώρα που τα γράφω έχει δεθεί κόμπος το στομάχι μου
    με μπερδευει λιγο η διατυπωση σου.
    δεν νοιωθεις να σε επιθυμει ερωτικα, ή δεν την επιθυμεις εσυε ρωτικα, αλλα την αγαπας;

  8. #8
    Junior Member
    Join Date
    Nov 2023
    Posts
    11
    Αυτή κάνει τα πάντα να βρεθούμε ερωτικά, σε κάθε ευκαιρία. Εγώ απ την άλλη το βλέπω αρκετές φορές σαν αγγαρεία αλλά την αγαπώ. Την αγαπω όπως θα αγαπαγα την αδερφή μου. Απλά δε μου βγαίνει πλέον να βρεθούμε να κάνουμε έρωτα κλπ

  9. #9
    Banned
    Join Date
    Jul 2011
    Location
    Βουλγαρια
    Posts
    3,372
    Quote Originally Posted by Thrylos7 View Post
    Αυτή κάνει τα πάντα να βρεθούμε ερωτικά, σε κάθε ευκαιρία. Εγώ απ την άλλη το βλέπω αρκετές φορές σαν αγγαρεία αλλά την αγαπώ. Την αγαπω όπως θα αγαπαγα την αδερφή μου. Απλά δε μου βγαίνει πλέον να βρεθούμε να κάνουμε έρωτα κλπ
    Συγνωμη, εγω καταλαβα πως δεν νιωθεις επιθυμιτος. Και παλι πρεπει να της το πεις. Αφου δεν την γουσταρεις την κοπελα, μην την παραμυθιαζεις.

  10. #10
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    24,016
    Quote Originally Posted by Thrylos7 View Post
    Αυτή κάνει τα πάντα να βρεθούμε ερωτικά, σε κάθε ευκαιρία. Εγώ απ την άλλη το βλέπω αρκετές φορές σαν αγγαρεία αλλά την αγαπώ. Την αγαπω όπως θα αγαπαγα την αδερφή μου. Απλά δε μου βγαίνει πλέον να βρεθούμε να κάνουμε έρωτα κλπ
    ξεχνα το, φιλε μου...
    αν στα 2.5 χρονια σχεσης, στα 22 σας την βλεπεις σαν αδερφη σου, εχει τελειωσει η ιστορια...
    δεν υπαρχει περιπτωση να μην ψαξετε για σεξ και οι δυο σας. οποτε μεταξυ σας τι θα κανετε; θα κανετε το ζευγαρι των 80 ετων; θα εχετε αδερφικη σχεση;
    δεν παει πουθενα.
    χωρισε μια ωρα αρχυτερα, να μην χανετε και τον χρονο σας και ειδικα η κοπελα..

  11. #11
    Junior Member
    Join Date
    Nov 2023
    Posts
    11
    Το θέμα είναι ότι δεν θέλω να τη πληγωσω. Πραγματικά ψάχνω τρόπο να το κάνω όσο αναιμακτα μπορώ. Αν ήταν οποιαδήποτε άλλη θα ταν αρκετά εύκολο. Αλλά δεν θέλω να τη πλήγωσω για αυτό μου το κάνει πολύ δύσκολο

  12. #12
    biscochicco
    Guest
    Τα αρνητικα συναισθηματα ειναι κι αυτα μες την ζωη Θρυλε7, να πληγωσεις και να πληγωθεις δεν το γλιτωνεις, ισως και να ειναι τα πιο βασικα συναισθηματα που θα νιωσεις σε ολη σου την ζωη.
    Η αποψη μου ειναι οτι δεν πρεπει να σκεφτεσαιι σε μια σχεση που τα βασικα της στοιχεια ειναι η ερωτικη επαφη και αγαπη ανευ ορων, δηλαδη για να γινω πιο συγκεκριμενη, αφου λυπει αυτη η αυθορμητικοτητα και η ατερμονη επιθυμια να εισαι ολη την ωρα μαζι της και να την εχεις στη ζωη σου καλυτερα να ψαξεις αλλου. Αλλωστε σε αυτη την ηλικια για μενα η τοτε σχεση, ηταν απλα η παρεα που δεν εβρισκα πουθενα, το αλλο μισο της αλλοκοτης ζωης μου πριν κανω δουλεια με τον εαυτο μου. Το σεξ ομως επαιζε 24/7 και πιστευω αυτο μας ειχε κρατησει, η αναγκη να φιλιομαστε καθε δευτερολεπτο. Αν δεν υπαρχουν αυτα πληγωνεις εσενα περισσοτερο απ οσο νομιζεις. η ασυβιβαστη αγαπη-ερωτας μονο σε αυτες τις ηλικιες υπαρχει. Βρες το και ας πληγωσεις τους αλλους. Οταν δεν θα εχεις αυτη την κοπελα στην ζωη σου θα καταλαβεις οτι ηταν το καλυτερο και για τους 2. Παντα σε συναισθηματικες καταστασεις να προσεχουμε να εχουμε προστατευσει πρωτα τα δικα μας συναισθηματα, μονος θα εισαι να το διαχειριστεις ολο αυτο, οπως και η αλλη πλευρα θα το περασει μονη.
    Η ζωη ειναι απειρη μπροστα σου παλικαρακι μου, να προστατευεις τα συναισθηματα σου και να προσεχεις την ευαισθητη πλευρα σου

  13. #13
    Συμφωνώ με Μπισκοτσικο σε κάποια σημεια.

    Πότε δε μου άρεσαν τα "μέτρια" ή τα "χλιαρα".

    Αν δε χτυπάει η καρδιά μου σαν τρελή για τον άλλο,δε μου βγαίνει ούτε το σεξακι μαζί του και φυσικά δεν παραμένω ούτε λεπτό σε μια τέτοια σχέση.

    Μάθε κι εσύ στη ζωή σου να μην παραμένεις σε τελειωμένες καταστάσεις.

    Και βέβαια καλό είναι να προστάτευεις την καρδιά σου,να μη δίνεσαι οπου να'ναι και να στοχεύεις σε ένα ισορροπημένο δούνε και λαβείν,όπου δε θα ρίχνεις κάτω από το χαλάκι τα προβλήματα,αλλά ούτε θα προκαλείς ο ίδιος εντάσεις,τη στιγμή που μπορείς(είναι εφικτό) να τις αποφύγεις καθώς σε υψηλή συχνότητα φθιρουν να η σχεση.

  14. #14
    Banned
    Join Date
    Jul 2011
    Location
    Βουλγαρια
    Posts
    3,372
    Quote Originally Posted by maraki_lar View Post
    Συμφωνώ με Μπισκοτσικο σε κάποια σημεια.

    Πότε δε μου άρεσαν τα "μέτρια" ή τα "χλιαρα".

    Αν δε χτυπάει η καρδιά μου σαν τρελή για τον άλλο,δε μου βγαίνει ούτε το σεξακι μαζί του και φυσικά δεν παραμένω ούτε λεπτό σε μια τέτοια σχέση.

    Μάθε κι εσύ στη ζωή σου να μην παραμένεις σε τελειωμένες καταστάσεις.

    Και βέβαια καλό είναι να προστάτευεις την καρδιά σου,να μη δίνεσαι οπου να'ναι και να στοχεύεις σε ένα ισορροπημένο δούνε και λαβείν,όπου δε θα ρίχνεις κάτω από το χαλάκι τα προβλήματα,αλλά ούτε θα προκαλείς ο ίδιος εντάσεις,τη στιγμή που μπορείς(είναι εφικτό) να τις αποφύγεις καθώς σε υψηλή συχνότητα φθιρουν να η σχεση.
    Για αυτο δεν μπορεις να κανεις μια νορμαλ σχεση. Θες καποιον που να σου δωσει τον ουρανο με τα αστρα και αυτο γινεται μονο οταν ο ενας απο τους δυο(η και οι δυο) ειναι Ναρκισσος η οριακος. Να ζεις μια ψευτικη ζωη ομως ειναι κουραστικο γιατι η πραγματικοτητα σε χτυπαει μερα και νυχτα.

  15. #15
    Τι λες ρε axl? Σοβαρά τώρα?
    Γνωριζόμαστε προσωπικά και μιλας έτσι απόλυτα για μένα?
    Για χαλάρωσε λίγο το κορμάκι σου!!
    Τελοσπαντων,δε το συνεχίζω,γνώμη σου είναι αυτή και ως εκει.

Page 1 of 2 12 LastLast

Similar Threads

  1. Μήπως είμαι τρελός, μήπως τα' χω χαμένα.. που λέει και το τραγούδι;;
    By Nestwr in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 49
    Last Post: 08-03-2014, 20:14
  2. μια ιδεα που μου ηρθε...!
    By αλεξανδρος_77 in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 7
    Last Post: 17-08-2013, 15:44
  3. Ήρθε κι η σειρά μου
    By John11 in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 6
    Last Post: 15-08-2010, 09:15
  4. ηρθε η σειρα μου..
    By Φωτεινη! in forum Με καφέ και συμπάθεια....
    Replies: 40
    Last Post: 26-05-2010, 03:47
  5. ΗΡΘΕ ΤΟ ΚΑΛΟΚΑΙΡΙ!!!!!!!!!!
    By ΣΟΦΗ_ed in forum Παχυσαρκία
    Replies: 13
    Last Post: 13-06-2007, 10:57

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •