Αδιέξοδος μετά από χωρισμό. δεν ξέρω τι να κάνω
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Results 1 to 4 of 4
  1. #1
    Junior Member
    Join Date
    Aug 2023
    Posts
    1

    Αδιέξοδος μετά από χωρισμό. δεν ξέρω τι να κάνω

    Καλησπέρα σε όλους.
    Θα μοιραστώ μαζί σας κάποια πράγματα γιατί χρειάζομαι χρήσιμες συμβουλές.

    Ημουν σε μια σχέση με κοπελα κ χώρισαμε εδώ και 3 μήνες. Από τότε όμως στην πραγματικότητα δεν σπασαμε τελείως και συνεχίσαμε χωρίς ταμπέλα. Σήμερα τσακώθηκαμε υπερβολικά για δικούς μου λόγους ζήλιας και εμπιστοσύνης (μιας και θεωρητικά δεν είμαστε μαζί). Μου είπε ότι δεν μπορεί να το συνεχίσει άλλο.
    Το πρόβλημα είναι όμως ότι Μου έδωσε να καταλάβω μια κ καλή πως με θελει πάρα πολύ και είναι κολλημένη μαζί μου (είχα κάποιες αμφιβολίες τελευταία) και πως αγαπάει. Μου το είπε και με πράξεις και με λόγια και έβαλε και τα κλάματα.

    Τι στο καλό να κάνω? Είμαι τόσο καιρό που με τρώει υπερβολικά όλο αυτό και είμαι μέσα στο άγχος και το στρες και τελικά κατέληξα σήμερα μετά από όλο αυτό να μη μπορώ να κλείσω ούτε μάτι.

    Εν κατακλείδι όταν ο ένας θέλει πολύ τον άλλον και υπάρχουν αμοιβαία συναισθήματα γιατί η ζωή είναι τόσο άδικη? Γιατί πολύ απλά να μην είμαστε μαζί και καταλήξαμε εδώ?

    Γενικά έχουμε πάρα πολύ καλή επικοινωνία και χημεία. Παντού τα βρίσκουμε. Απλά υπηρχαν στιγμές ζήλιας από εμένα. Και κτητικοτητας από εκεινης

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2011
    Location
    Βουλγαρια
    Posts
    3,225
    Η αληθεια ειναι πως δεν θελετε ο ενας τον αλλον, αλλα το παραμυθι που πουλατε. Οταν ο ενας ξεφυγει απο τον ρολο στο παραμυθι του, ο αλλος τον τιμωρει. Ξερεις πολυ καλα πως αν ησουν ο πραγματικος εαυτος σου εκεινη δεν θα σε ηθελε για αυτο και ζηλευεις. Ετσι οπως τα βρισκεται παντου σε λιγο θα εχετε διαφορες για τα παντα οταν το παραμυθι τελειωσει. Εαν σπασεις εσυ, ολη η ζωη σου θα ειναι στο δικο της παραμυθι και θα κανεις οποιο ρολο σου αναθεσει. Πονας επειδη εισαι εθισμενος και εχεις παθει στερηση.

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,863
    Quote Originally Posted by Marypop View Post
    Καλησπέρα σε όλους.
    Θα μοιραστώ μαζί σας κάποια πράγματα γιατί χρειάζομαι χρήσιμες συμβουλές.

    Ημουν σε μια σχέση με κοπελα κ χώρισαμε εδώ και 3 μήνες. Από τότε όμως στην πραγματικότητα δεν σπασαμε τελείως και συνεχίσαμε χωρίς ταμπέλα. Σήμερα τσακώθηκαμε υπερβολικά για δικούς μου λόγους ζήλιας και εμπιστοσύνης (μιας και θεωρητικά δεν είμαστε μαζί). Μου είπε ότι δεν μπορεί να το συνεχίσει άλλο.
    Το πρόβλημα είναι όμως ότι Μου έδωσε να καταλάβω μια κ καλή πως με θελει πάρα πολύ και είναι κολλημένη μαζί μου (είχα κάποιες αμφιβολίες τελευταία) και πως αγαπάει. Μου το είπε και με πράξεις και με λόγια και έβαλε και τα κλάματα.

    Τι στο καλό να κάνω? Είμαι τόσο καιρό που με τρώει υπερβολικά όλο αυτό και είμαι μέσα στο άγχος και το στρες και τελικά κατέληξα σήμερα μετά από όλο αυτό να μη μπορώ να κλείσω ούτε μάτι.

    Εν κατακλείδι όταν ο ένας θέλει πολύ τον άλλον και υπάρχουν αμοιβαία συναισθήματα γιατί η ζωή είναι τόσο άδικη? Γιατί πολύ απλά να μην είμαστε μαζί και καταλήξαμε εδώ?

    Γενικά έχουμε πάρα πολύ καλή επικοινωνία και χημεία. Παντού τα βρίσκουμε. Απλά υπηρχαν στιγμές ζήλιας από εμένα. Και κτητικοτητας από εκεινης
    αν καταλαβα καλα, ειστε και οι δυο, κοπελες..
    νομιζω οτι κατι ωραιοποιεις...
    δεν γινεται να σε θελει τοσο πολυ πια αλλα να ειναι εκεινη η κτητικη, οταν τις σκηνες ζηλειας τις κανεις εσυ, κι οταν σε χωριζει λογω ζηλειας....
    δεν ειναι η ζωη που ειναι αδικη, εσυ κατι μπερδευεις.. πρεπει να ξεκαθαρισεις στο μυαλο σου οτι το "εχουμε σχεση", απο το "δεν εχουμε σχεση, αλλα βλεπομαστε κανονικα", διαφερει στο θεμα της αποκλειστικοτητας και των εξηγησεων που δεν οφειλουμε στον αλλον...

    ηταν "κτητικη", αλλα ηταν μια χαρα να μην εχετε σχεση, οταν την ιδια στιγμη τις σκηνες ζηλοτυπιας τις εκανες εσυ και γι αυτο σε χωρισε;
    κατι δεν κολλαει εδω...

    η "συμβουλη" ειναι, οτι με το ζορι δεν γινεται... εφοσον δεν μπορει να τα βρειτε, πας παρακατω.

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2023
    Location
    athens
    Posts
    300
    ....αυτές οι σχέσεις μεταξύ ομοφύλων είναι τόσο δραματικές , λόγω ψυχοσύνθεσης . Υπέρμετρη Κτητικότητα , ζήλια , βγαίνουν νύχια κλπ . γενικά και να τελειώσει κάποια στιγμή αφήνει μπόλικο δράμα κ συναισθηματικό δέσιμο για καιρό ....για αυτό κ εσύ έχεις ενδοιασμούς κ ενώ χωρίσατε , δεν βάζεις ταμπελινο ....

Similar Threads

  1. Μετά από χωρισμό
    By Martmm in forum Σχέσεις και Επικοινωνία
    Replies: 4
    Last Post: 06-05-2021, 18:00
  2. Τύψεις και ενοχές μετά από χωρισμό. Τι να κάνω?
    By nick-the-greek in forum Σχέσεις και Επικοινωνία
    Replies: 20
    Last Post: 21-01-2019, 02:46
  3. Μετά από χωρισμό.
    By | Γιώργος | in forum Σχέσεις και Επικοινωνία
    Replies: 11
    Last Post: 17-12-2014, 14:31
  4. ηρεμια μετα απο χωρισμο
    By d_o in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 14
    Last Post: 17-09-2010, 22:27
  5. μετά τον χωρισμό τι?
    By fairys in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 3
    Last Post: 18-09-2007, 08:58

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •