τα προβλήματά μου...
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 1 of 28 12311 ... LastLast
Results 1 to 15 of 414
  1. #1
    Senior Member
    Join Date
    May 2007
    Posts
    703

    τα προβλήματά μου...

    χθες ηταν μια φριχτη μερα για μενα.
    πηγα στον γιατρο μου,του εξηγησα οτι ειμαι χαλια και αυτος αντι να μου αυξησει τα φαρμακα ή εστω να κρατησουμε την παλια δοσολογια,θεωρησε καλό να μειώσουμε τα φαρμακα.

    απο το αγχος μου προκαλεσα τεχνητα εμετο(με το δαχτυλο) για να ανακουφιστω.ειχα πολυ καιρο να το κανω αυτο.
    σημερα απο την πιεση που εβαλα για να κανω εμετο,ειμαι προισμενη στο προσωπο και τα ματια μου ειναι κατακοκκινα.

    οι γονεις μου,οταν με ειδαν ετσι αντι να με παρουν μια ζεστη αγκαλια και να μου μιλησουν τρυφερα,με εγραψαν κανονικα.

    εχει χαλασει και ο υπνος μου.κοιμαμαι \"κουλες\" ωρες.

    βοηθηστε με σας παρακαλω φιλαρακια μου!!!

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2005
    Posts
    4,305
    ferro, καλημέρα.γιατί σου μείωσε τη δόση ο γιατρός δεν σου είπε?για το άγχος πρέπει να σου γράψει κάτι.δεν είναι δυνατόν να ταλαιπωρείς τον ευατό σου έτσι.να τον πάρεις τηλέφωνο.

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    May 2007
    Posts
    703
    καλημερα αρκτος.

    μου μειωσε τη δοση ο γιατρος, γιατι απο οτι μου ειπε(και ειχε δικιο σε αυτο) επαιρνα παρα πολλα φαρμακα.

    η νεα φαρμακευτικη αγωγη περιλαμβανει:remeron(αντικατα� �λιπτικο),lyrica(σταθεροποιητη ς)
    zyprexa(αντιψυχωσικο),rivotril(αγχ� �λυτικο).
    μου εβγαλε το entact(αντικαταθλιπιτικο) και ενω επαιρνα 2 rivotril τωρα παιρνω 1.

    οσο για το τηλεφωνο,οποτε τον παιρνω,μου απανταει \"θα τα πουμε στο επομενο ραντεβου\".

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    May 2007
    Posts
    703
    δεν λεει να ξεκουμπιστει και αυτη η κολοθεια μου...
    αν και εδω που τα λεμε,η θεια δεν ειναι το μοναδικο μου προβλημα.
    αντιμετωπιζω παρα πολλα προβληματα αυτη την περιοδο...

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    May 2007
    Posts
    703
    πανω που ειχα ηρεμησει λιγακι,με συγχισε παλι η μανα μου.
    αρχισε να με βριζει επειδη απεχω απο την κοινωνια.
    μου λεγε να πηγαινω σε γαμους,εκδηλωσεις για να βρω τον αντρα της ζωης μου.δεν λεω οι προθεσεις της ειναι καλες,αλλα το υφος της απαισιο.
    της εχει μιλησει ο γιατρος μου,για το πως πρεπει να μου συμπεριφερεται,αλλα απο το ενα αυτι μπηκε και απο το αλλο βγηκε...ΕΛΕΟΣ!!!
    μονο ο πατερας μου με καταλαβαινει και αυτος οχι παντα...

  6. #6
    FEROULA ΜΟΥ KALHMERA και καλο σου μηνακαι εσενα απο το ενα αφτι να σ μπαινουν και απο το αλλο να σου βγαινουνγιατι αγχωνεσαι με ταφαρμακα?αφου στοπροτεινε ο γιατρος σου κατι θα ξερει,

  7. #7
    Senior Member
    Join Date
    May 2007
    Posts
    703
    Originally posted by olgaki82
    FEROULA ΜΟΥ KALHMERA και καλο σου μηνακαι εσενα απο το ενα αφτι να σ μπαινουν και απο το αλλο να σου βγαινουν
    καλημερα ολγακι μου και καλο μηνα.
    μου ειναι πολυ δυσκολο να μην επηρεαζομαι απο αυτα που λεει η μητερα μου.

  8. #8
    Senior Member
    Join Date
    May 2007
    Posts
    703
    Originally posted by olgaki82
    γιατι αγχωνεσαι με ταφαρμακα?αφου στο προτεινε ο γιατρος σου κατι θα ξερει
    σε αυτο μαλλον εχεις δικιο

  9. #9
    Originally posted by ferro
    χθες ηταν μια φριχτη μερα για μενα.
    πηγα στον γιατρο μου,του εξηγησα οτι ειμαι χαλια και αυτος αντι να μου αυξησει τα φαρμακα ή εστω να κρατησουμε την παλια δοσολογια,θεωρησε καλό να μειώσουμε τα φαρμακα.

    απο το αγχος μου προκαλεσα τεχνητα εμετο(με το δαχτυλο) για να ανακουφιστω.ειχα πολυ καιρο να το κανω αυτο.
    σημερα απο την πιεση που εβαλα για να κανω εμετο,ειμαι προισμενη στο προσωπο και τα ματια μου ειναι κατακοκκινα.

    οι γονεις μου,οταν με ειδαν ετσι αντι να με παρουν μια ζεστη αγκαλια και να μου μιλησουν τρυφερα,με εγραψαν κανονικα.

    εχει χαλασει και ο υπνος μου.κοιμαμαι \"κουλες\" ωρες.

    βοηθηστε με σας παρακαλω φιλαρακια μου!!!
    αγαπητη φιλη
    αν αυτη σου την συνηθεια να βαζεις το δακτυλο για να κανεις εμετο , την εξηγησες στον γιατρο σου , μην απορεις το γιατι σου μειωσε τα φαρμακα! κανοντας εμετο , το κανεις ηδη μονη σου και ταυτοχρονα ερεθιζεις και το στομαχι και τον οιδοφαγο σου! Καλα , πολυ καλα εκανε ο γιατρος σου που σου μειωσε τα φαρμακα ελπιζοντας να σταματησεις να προκαλεις τον εμετο για να τα αποβαλεις !

  10. #10
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2009
    Posts
    1,407
    φερρο καλημερα!
    καταλαβαινω πως νιωθεις μιας και εμενα η δικη μου μητερα εχει ιδια αντιδραση με τη δικη σου.
    σκεψου να ειμαι σε κριση και να κλαιω,να υποφερω,να ποναω και να μου λεει πως κανεις ετσι ολα στο μυαλο σου ειναι εισαι κατα φαντασια ασθενης και εγω τι θα πρεπε να πω που εχω περασει τοοοσα στη ζωη μου?εχεις ολη τη ζωη μπροστα σου εγω τι θα πρεπε να εχω παθει?
    ολα αυτα με ριχνουν παρα πολυ,με κανουν ακομα χειροτερα.μια αγκαλια μια κουβεντα οτι θα μου συμπαρασταθει ενα κατι μπορουν να με κανουν να ηρεμισω εντελως ομως δεν το κανει..
    επαψα να την κατηγορω.
    στην αρχη ελεγα μολις το ξεπερασω θα φυγω και δε θα της μιλησω ποτε ξανα που δε με στηριξε στις πιο δυσκολες στιγμες της ζωης μου αλλα ξερεις τι καταλαβα?οτι εχει πληρη αγνοια και δεν μπορω να την κατηγορησω παρα μονο να την κατανοησω..δεν φταιει αυτη που δεν ξερει και της ευχομαι να μη μαθει ποτε γιατι τοτε θα νιωσει πολυ ασχημα με το πως μου συμπεριφερθηκε.πρεπει να μαθουμε καλως η κακως να αντλουμε δυναμη απο εμας και οχι απο απο τους αλλους.ειναι αφελες και σκληρο δυστυχως να περιμενουμε να μας καταλαβουν οι αλλοι..

  11. #11
    προσπαθησε να ελεγγξεις το αγχος με το ρεμπερθ....
    Παρε βαθειες αναπνοες και προσπαθησε να κρατησεις τον αερα στα πνευμονια σου οσο πιο πολυ μπορεις ....θα δεις οτι αν το κανεις για ενα τεταρτο της ωρας , θα σε χαλαρωσει λογω καλης οξυγόνωσης.Συχνα το αγχος , προξενει αναπνευστικα προβληματα και αυτο εχουν σαν συνεπεια η ποιοτητα της αναπνοης να μην ειναι καλη...
    Εμενα μου προκαλεσε ασθμα μαζι με το τσιγαρο βεβαια και με μια θεραπεια που μου εγραψε ο γιατρος με εισπνεομενα φαρμακα το ελεγχω...Ρωτα τον γιατρο σου αν ισως μπορουσαν να σε βοηθησουν και σενα

  12. #12
    Originally posted by melene
    φερρο καλημερα!
    καταλαβαινω πως νιωθεις μιας και εμενα η δικη μου μητερα εχει ιδια αντιδραση με τη δικη σου.
    σκεψου να ειμαι σε κριση και να κλαιω,να υποφερω,να ποναω και να μου λεει πως κανεις ετσι ολα στο μυαλο σου ειναι εισαι κατα φαντασια ασθενης και εγω τι θα πρεπε να πω που εχω περασει τοοοσα στη ζωη μου?εχεις ολη τη ζωη μπροστα σου εγω τι θα πρεπε να εχω παθει?
    ολα αυτα με ριχνουν παρα πολυ,με κανουν ακομα χειροτερα.μια αγκαλια μια κουβεντα οτι θα μου συμπαρασταθει ενα κατι μπορουν να με κανουν να ηρεμισω εντελως ομως δεν το κανει..
    επαψα να την κατηγορω.
    στην αρχη ελεγα μολις το ξεπερασω θα φυγω και δε θα της μιλησω ποτε ξανα που δε με στηριξε στις πιο δυσκολες στιγμες της ζωης μου αλλα ξερεις τι καταλαβα?οτι εχει πληρη αγνοια και δεν μπορω να την κατηγορησω παρα μονο να την κατανοησω..δεν φταιει αυτη που δεν ξερει και της ευχομαι να μη μαθει ποτε γιατι τοτε θα νιωσει πολυ ασχημα με το πως μου συμπεριφερθηκε.πρεπει να μαθουμε καλως η κακως να αντλουμε δυναμη απο εμας και οχι απο απο τους αλλους.ειναι αφελες και σκληρο δυστυχως να περιμενουμε να μας καταλαβουν οι αλλοι..
    μηλενα , νομιζω οτι θες να πεις κατι σχετικο με αυτο..

    Η μητερα λογω αγνοιας , κρινει εξ ιδιων και πολλες φορες επιτεινει αντι να βαλσαμωσει οσα προκαλουν μια ψυχικη διαταραχη ...
    Σε ενα ανοιχτο φορουμ διαδικτυου οπως αυτο ομως , ακουγονται και αλλες φωνες που ερχονται μοιραια σε αντιπαραθεση με την σταση της μητερας και αυτο σε ανακουφιζει.....
    αν κανω λαθος σε παρακαλω να με διορθωσης

  13. #13
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2009
    Posts
    1,407
    δεν ξερω αν με ανακουφιζει,ισως με στεναχωρει..με στεναχωρει που ισως δεν εχω την κατανοηση που θα θελα,την υποστηριξη που χρειαζομαι..

  14. #14
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2009
    Posts
    1,407
    α τωρα καταλαβα τι εννοεις ναι σιγουρα με ανακουφιζει γιατι την υποστηριξη που δεν λαμβανω απο την μητερα τη βρισκω εδω..

  15. #15
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2009
    Posts
    1,407
    αν και δεν ειναι το ιδιο δυστυχως..

Page 1 of 28 12311 ... LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •