Πώς να φαίρομαι στον οριακό σύζυγό μου για να τον ηρεμώ και να μην φύγει? Έχουμε 2 πα - Page 7
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 7 of 7 FirstFirst ... 567
Results 91 to 93 of 93
  1. #91
    Member
    Join Date
    Dec 2023
    Posts
    41
    Quote Originally Posted by george1520 View Post
    Δεν λέω ότι είναι σωστό ή λάθος αυτό που κάνεις... Εσύ ξέρεις τον άντρα σου καλύτερα, εσύ τον ζεις. Ο τρόπος που περιγράφεις το τι συμβαίνει με τον άντρα σου και τι γίνεται κάθε μέρα, δείχνει πως η συμπεριφορά σου έχει ως στόχο να πάρεις επιβεβαίωση και όχι να τον αφήσεις ήσυχο. Που δεν λέω ότι είναι κακό! Γυναίκα του είσαι, τον θες, τον αγαπάς, είναι μια ανάγκη σου. Απλά μην χαθείς μέσα στην ανάγκη σου και ξεχάσεις πως υπάρχει ένας άνθρωπος απέναντι σου που μπορεί να έχει άλλες ανάγκες και να μην ερμηνεύεις αλλιώς κάθε συμπεριφορά του. Στη θέση σου, θα έκανα συζήτηση μαζί του. Να ξεκαθαρίσεις τα πράγματα, να του πεις τι νιώθεις, τι σκέφτεσαι και να ακούσεις τι νιώθει κι αυτός. Να δεις πως θα προχωρήσεις. Γιατί δεν το κάνεις; Φοβάσαι τι θα ακούσεις;
    Έχω κάνει άπειρες συζητήσεις μαζί του ...Την μία ημέρα δεν δεν θέλω ,δεν σε αγαπάω...μου έκανες πολλά....την άλλη σε αγαπάω...θα φτιάξουμε τα πράγματα... χρειάζεται χρόνος!....Εκτός αυτές τις ημέρες που ήταν σε φάση μανίας και ήταν άκαμπτος...και τελικά έφυγε να κοιμάται αλλού ... Παίρνει κάτι χάπια σας έγραψα .Αυτόν τον μήνα του έγραψε ο γιατρός για πρώτη φορά αντιψυχωτικά για να ηρεμήσει. Τις πρώτες ημέρες που τα πήρε εγώ τον είδα πιο άγριο...τώρα έχει ηρεμήσει...Εγώ τον έχω αφήσει και λίγο στην ησυχία του....για παράδειγμα του είπα εντάξει αφού δε με θέλεις θα πάρω και εγώ το δρόμο μου και με ψάχνει συνεχώς.. ψάχνει να μου μιλήσει γλυκά κτλ ...Πριν λίγο έφυγε για Αθήνα ..θέλει να πάει λέει να δει για 2 ημέρες την μητέρα του να ηρεμήσει.....Σας έγραψα ότι έχει οριακή διαταραχή προσωπικότητας....ξέρετε ότι κάνει κύκλους αυτή η διαταραχή...από την θεοποίηση στην απαξίωση....κτλ..κτλ ... κάποιοι όμως μου απαντούν σαν να πρόκειται για έναν σύζυγο χώρις να έχει την διαταραχή ...Εάν δεν είχε την διαταραχή και μου έλεγε δεν σε θέλω δεν σε αγαπάω θα του έλεγα να πάει στο καλό.
    Έχει ενάμιση χρόνο που κάθε ημέρα είναι διαφορετική ..έχει αστάθεια συναισθημάτων...

  2. #92
    Junior Member
    Join Date
    Mar 2024
    Posts
    1
    Καλησπέρα Μάγκι.
    Last edited by Sachara; 26-03-2024 at 20:55.

  3. #93
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2013
    Posts
    2,204
    Τρέξε και μη κοιτάξεις πίσω....τα παιδιά σας δε φταίνε σε τίποτα,δεν τα ανέφερες πουθενά.Μόνο τον εαυτό σου σκέφτεσαι και να μην χαλάσεις την οικογένεις,την ήδη διαλυμένη!Και μη γράφεις άρθρα σεντόνια,είναι σχεδόν αγενές!

Page 7 of 7 FirstFirst ... 567

Similar Threads

  1. Σχεση με οριακο
    By User2512 in forum Οριακή - Μεταιχμιακή Διαταραχή Προσωπικότητας
    Replies: 26
    Last Post: 08-03-2020, 00:42
  2. Ηρεμω μονο στον υπνο..
    By sogoku in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 14
    Last Post: 14-11-2018, 01:58
  3. Οριακό σημείο
    By Electrical in forum Κατάθλιψη - Δυσθυμία
    Replies: 16
    Last Post: 19-08-2017, 21:58
  4. οριακο παιδι
    By kapamaru!! in forum Οριακή - Μεταιχμιακή Διαταραχή Προσωπικότητας
    Replies: 13
    Last Post: 23-04-2015, 02:53
  5. Replies: 26
    Last Post: 21-02-2009, 23:07

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •