Δεν ξέρω τι μου συμβαίνει.
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Results 1 to 10 of 10
  1. #1
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2021
    Posts
    152

    Δεν ξέρω τι μου συμβαίνει.

    Καλησπέρα σε όλους παιδιά θα ‘θελα να πω τον πόνο μου Έχω ξαναγράψει εδώ πέρα δεν θέλω να ζαλίζω κανέναν αλλά πραγματικά δεν ξέρω τι να κάνω είναι μια εμμονή δεν ξέρω τι είναι πως ονομάσω αυτό το πράγμα που θεωρώ ότι με σκοτώνει σιγά-σιγά που θεωρώ ότι θα δημιουργήσω πρόβλημα στον εαυτό μου που θεωρώ 1000 δυο πράγματα έχω ένα κόλλημα τρελό δεν ξέρω πως έχει προκύψει αυτό μετά από τόσα χρόνια που ταλαιπωρούμαι να με έκτακτες συστολές τις οποίες τις ξέχασα και με ξέχασαν και σταμάτησα τις φοβάμαι τώρα λοιπόν έχω έναν μια περίεργη βασικά τρελή εμμονή να το πω ετσι νιώθω τους παλμούς μου στο στήθος μου και αυτό με αγχώνει το μυαλό μου εστιάζει εκεί πέρα αυτόματα κάθομαι ήρεμος και τους νιώθω στο κεφάλι μου Και πραγματικά το σκέφτομαι όλη την ώρα αυτό είναι τρελό θέλω μονίμως να μετράω πόσους έχω όταν έχω 70 είμαι ήρεμος όταν έχω 8590 και πάνω νιώθω σαν τρελός πάω προπόνηση μετά την προπόνηση λόγω ότι μένει ένταση του σκέφτομαι συνέχεια δεν μπορώ να καταλάβω τι μου συμβαίνει κρατάω τους παλμούς μου ψηλά λόγω ότι ανησυχώ για μένα και το τι μου συμβαίνει ουσιαστικά έχω άγχος για την δεν μπορώ να καταλάβω τι μου συμβαίνει και θεωρώ ότι θα πεθάνω θα πάθω έμφραγμα λόγο την κρατάω τους παλμούς μου σε ένα αριθμό 85 με 90 το λεπτό και μερικές φορές ακόμα και όταν είμαι ήρεμος έχω φτάσει Σε σημείο πλέον να θεωρούμε φυσιολογικό να νιώθω την καρδιά μου πάνω μου και να εστιάζει και το μυαλό μου να προσαρμόσω την αναπνοή μου ανάλογα με τους παλμούς μου δεν ξέρω πως θα το ξεπεράσω αυτό νιώθω σαν μία ωρολογιακή βόμβα

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2022
    Location
    αθηνα
    Posts
    1,967
    ΘΑ ΠΑς ΣΤΟΝ ΓΙΑΤΡΟ ΝΑ ΤΟ ΔΕΙ ΑΥΤΟ ΑΝ ΧΡΙΑΣΤΕΙ ΚΑΤΙ ΝΑ ΔΩΣΕΙ ΝΑ ΦΤΙΑΞΕΙ ΤΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ . ΕΚΕΙΝΟς ΘΑ ΚΟΙΤΑΞΕΙ ΘΑ ΕΞΕΤΑΣΕΙ ΘΑ ΤΟ ΚΡΙΝΕΙ ΚΙ ΘΑ ΦΤΙΑΞΕΙ ΜΕ ΚΑΠΟΙΑ ΑΓΩΓΗ ΑΥΤΟ ΤΟ ΘΕΜΑ ΑΝ ΥΠΑΡΧΕΙ.
    αν δε εκτιμάς κάποιον μην τον προσβάλεις ......... φυγε ............. τοσο απλα

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2013
    Location
    Αθήνα
    Posts
    1,812
    Μην φοβάσαι αγόρι μου. Εγώ έχω ταχυπαλμίες 100 με 120 και παίρνω 1/4 Lopresor πρωί και βράδυ.
    Και μου έρχονται στα φυσιολογικά δηλ. 70 περίπου με 80.
    Αν είχες πρόβλημα θα στο είχαν βρει.

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2021
    Posts
    152
    To thema einai oti tha dimiourgisw provlima
    Etsi opws to paw ….

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2013
    Location
    Αθήνα
    Posts
    1,812
    Δεν θα δημιουργήσεις. Δεν είναι τόσο απλό. Ο οργανισμός το βγάζει όχι εσύ.

  6. #6
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2013
    Location
    Αθήνα
    Posts
    1,812
    Θέλω να πω αυτό είναι μια φυσιολογική αρρωστια που προκύπτει δεν είναι ψυχολογικό.

  7. #7
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2022
    Location
    αθηνα
    Posts
    1,967
    ΑΥΤΑ ΟΛΑ ΦΤΙΑΝΟΥΝ ΤΟ ΚΟΙΤΑ Ο ΓΙΑΤΡΟς ΕΑΝ ΧΡΙΑΣΤΕΙ ΔΙΝΕΙ ΚΑΠΟΙΟ ΦΑΡΜΑΚΟ ΚΙ ΟΛΑ ΜΙΑ ΧΑΡΑ .
    αν δε εκτιμάς κάποιον μην τον προσβάλεις ......... φυγε ............. τοσο απλα

  8. #8
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2021
    Posts
    152
    Έχω πάει σε απλούς καρδιολόγος όλοι μου έχουνε πει ότι καρδιά μου είναι μια χαρά είναι ψυχολογικά το κομμάτι καθαρά αλλά πλέον έχει φτάσει σε σημείο να με ενοχλεί που νιώθω τους παλμούς μου είναι τρελό αυτό δεν μπορώ να καταλάβω γιατί δεν ξέρω γιατί νιώθω έτσι αλήθεια τρέμω τα πεθάνω από το άγχος μου από το φόβο μου δεν ξέρω τι

  9. #9
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2021
    Posts
    341
    Ακούς και νιώθεις τους παλμούς σου γιατί έχεις εμμονή. Πρέπει να το διαγράψεις από το μυαλό σου για να ηρεμήσεις. Μου έχει συμβεί ακριβώς αυτό, σκεψου ότι δεν κοιμόμουν γιατί νόμιζα ότι θα σταματήσει η καρδιά μου. Είναι καθαρά ψυχολογικό και πρέπει να το αντιμετωπίσεις αν όχι μόνος σου με κάποιον ειδικό.

  10. #10
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2021
    Posts
    734
    Είναι ξεκάθαρα από το άγχος σου πιστεύω. Από τις έκτακτες πως ηρέμησες? Εγώ ακόμα ταλαιπωρουμαι και με έπιασαν ενώ κουβαλούσα ένα κουτί μεγάλο και δεν ξέρω κουράστηκα? Και με έπιασαν έκτακτες μεγάλες και περίεργες.

Similar Threads

  1. Δεν ξέρω τι μου συμβαίνει!
    By Luffy92 in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 13
    Last Post: 31-10-2023, 11:48
  2. Δεν ξέρω τι μου συμβαίνει...
    By NinaK in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 6
    Last Post: 16-01-2019, 10:26
  3. Δεν ξέρω τι μου συμβαίνει..
    By hagard in forum Άλλες Διαταραχές Προσωπικότητας
    Replies: 2
    Last Post: 29-11-2018, 08:45
  4. δεν ξέρω τι μου συμβαινει
    By maria22 in forum Κρίση πανικού, Διαταραχή Πανικού, Αγοραφοβία
    Replies: 3
    Last Post: 04-07-2016, 20:04
  5. SOS..Δεν ξερω τι μου συμβαινει.
    By Μητσάκος in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 11
    Last Post: 13-01-2014, 13:53

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •