Το μυαλό δεν μπαίνει σε mood σχέσης, τρυφερότητας κλπ- Μένω στον κόσμο μου
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Results 1 to 14 of 14
  1. #1
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2014
    Posts
    1,137

    Το μυαλό δεν μπαίνει σε mood σχέσης, τρυφερότητας κλπ- Μένω στον κόσμο μου

    Καλησπέρα, όπως λέει και ο τίτλος δεν έχω κάνει ποτέ μέχρι τώρα κάτι ερωτικό. Με πληρωμένες δεν μου βγαίνει γιατί είμαι ντεμισέξουαλ και θέλω ψυχικό δέσιμο. Με άλλες δεν έχει τύχει να προχωρήσω γιατί αυτές που ήθελα δεν ήθελαν, κι οι ελάχιστες που ήθελαν δεν τις ήθελα εγώ, ενώ με κάποιες που συναντώ (πχ σερβιτόρες σε καφετέρια) μου βγαίνουν κάποιες ερωτικές ορμές αλλά νιώθω ότι και ραντεβού να καταφέρω να βγω θα είμαι σαν εξωτερικός παρατηρητής, δεν μπορώ να μπω στο mood του να αγκαλιάσω κάποια (έστω κι αν το σκέφτομαι και μαρέσει κάποιες φορές), ή να φιλήσω στο στόμα και να "χαθώ" στον έρωτα. Εντάξει, έχω περάσει πολύ δύσκολα παιδικά χρόνια, με τρομοκρατία από γονείς και δούλεμα από συμμαθητές, και λόγω υπερευαισθησίας αναγκάστηκα να είμαι στον κόσμο μου, αλλά είναι λες και αυτά δεν φεύγουν με τίποτα, έχουν περάσει τόσα χρόνια και πάλι δεν μπορώ να ξεπεράσω τίποτα. Και οι γυναίκες ανταποκρίνονται μόνο σε όσους έχουν ήδη αυτοπεποίθηση, οπότε πρακτικά είναι σαν ένας μεγάλης ηλικίας να ξεκινάει αργά την εργασιακή ζωή του, όλοι θα ζητάνε προϋπηρεσία και αυτός δεν θα έχει, οπότε δεν τον παίρνουν. Με κάποια που δε μου κάνει "κλικ" απλά δεν νιώθω τίποτα, μην μου πείτε να πάω με κάποια που δε μου αρέσει για την εμπειρία, μόνο όσες μου κάνουν κλικ με κάνουν να σκέφτομαι ερωτικά, οι άλλες με αφήνουν αδιάφορο τελείως, είμαι σαν ντουβάρι. Το μόνο που μπορώ να σκεφτώ είναι, όταν βάλω κάποια χρήματα στην άκρη, να "νοικιάσω" κάποια συνοδό από το ίντερνετ για κάποιο διάστημα, μήπως ξεκολλήσω, να δω πώς μου βγαίνει ο έρωτας και τι μου βγαίνει να νιώσω και να κάνω. Ή μήπως να δώσω χρήματα για ψυχοθεραπεία? Μπορεί να μην έχουν κανένα αποτέλεσμα σκέφτομαι. Το έχω κάνει στο παρελθόν, ναι, δεν ήμουν ώριμος όπως τώρα και δεν καταλάβαινα τη ρίζα των προβλημάτων, αλλά να ξαναπάω? Τόσοι πάνε για ψυχοθεραπεία και πάρα πολλοί συνεχίζουν να έχουν ένα σωρό προβλήματα, να επενδύσω σε κάτι τέτοιο και να μη δουλέψει καθόλου?

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2011
    Location
    Βουλγαρια
    Posts
    3,194
    Αφου δεν εχεις κανενα προβλημα ετσι οπως εισαι; Γιατι προβληματιζεσαι;

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2014
    Posts
    1,137
    Καλή ερώτηση, προβληματίζομαι γιατί έχω ερωτικό ένστικτο, να μη δω αν και πώς μπορεί να λειτουργήσει? Να κάτσω έτσι μέχρι το θάνατο? Και σε μεγαλύτερες ηλικίες, δεν θα νιώθω μοναξιά? Δεν πάω για μοναχός σε μοναστήρι για να πω ότι δεν με νοιάζει καθόλου

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2020
    Posts
    2,092
    Αν θεωρείς ότι θα σε βοηθήσει αυτό με τη σύνοδο, κάνε το.. Μπορεί να πιάσει. Και η ψυχοθεραπεία σίγουρα θα κάνει δουλειά στο να δεις τον εαυτό σου αλλιώς, να μάθεις πράγματα για σένα που τώρα δεν βλέπεις αλλά δεν ξέρω αν μπορεί να βοηθήσει να καταλάβεις 100% τι είναι πχ η αγκαλιά. Ε αν δεν την έχεις πάρει ποτέ, δεν μπορείς να καταλάβεις απόλυτα. Αλλά σίγουρα θα σε κάνει να ρίξεις τις άμυνες σου και να αφήσεις τον εαυτό σου ελεύθερο... Να αφεθεί. Θέλει χρόνο όμως.

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2011
    Location
    Βουλγαρια
    Posts
    3,194
    Quote Originally Posted by Eagle guy View Post
    Καλή ερώτηση, προβληματίζομαι γιατί έχω ερωτικό ένστικτο, να μη δω αν και πώς μπορεί να λειτουργήσει? Να κάτσω έτσι μέχρι το θάνατο? Και σε μεγαλύτερες ηλικίες, δεν θα νιώθω μοναξιά? Δεν πάω για μοναχός σε μοναστήρι για να πω ότι δεν με νοιάζει καθόλου
    Μην αχωνεσαι με το μελλον. Το σεξ με αγνωστους σε κανει αναισθητο και μετα μπορεις να εχεις δυσκολιες σε ερωτικη σχεση.

  6. #6
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2020
    Posts
    2,092
    Έχεις δοκιμάσει να μπεις σε κάποια εφαρμογή για να γνωρίσεις κόσμο; Επειδή από εκεί πρώτα μιλάς και μετά συναντάς κάποιον, ίσως σε βοηθήσει να "χτίσετε" μια σχέση και όταν συναντηθείτε να σου είναι πιο απλο..

  7. #7
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2014
    Posts
    1,137
    Quote Originally Posted by george1520 View Post
    Έχεις δοκιμάσει να μπεις σε κάποια εφαρμογή για να γνωρίσεις κόσμο; Επειδή από εκεί πρώτα μιλάς και μετά συναντάς κάποιον, ίσως σε βοηθήσει να "χτίσετε" μια σχέση και όταν συναντηθείτε να σου είναι πιο απλο..
    Η αλήθεια είναι ότι το είχα δοκιμάσει παλιότερα χωρίς αποτέλεσμα. Τώρα, πιο πρόσφατα είχε αποτέλεσμα, μιλάω με 2 γυναίκες, αλλά είναι δύσκολο να τις πείσω να βγούμε για καφέ, με τη μία το έχουμε πει αλλά όλο το αναβάλει. Για να δούμε τι θα γίνει.

  8. #8
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2023
    Location
    athens
    Posts
    300
    Φυσικά θέλεις ψυχοθεραπεία. Το γράφεις κ μόνο σου , ότι είχες δύσκολα παιδικά χρόνια , τραύματα , μπουλινγκ κλπ . Όταν αναπτύσσονται τα ερωτικά ένστικτα στην προεφηβεία , εφηβεία , εσυ ήσουν άλλου . Με τα χρόνια αυτό σε έβαλε σε safe mode. Έχεις πολύ τραύμα κ θέλει ξερίζωμα ! Ξεκίνησε άμεσα με ένα ψυχοθεραπευτή κ ως τριτοτεταρτη λύση ο αγοραιος έρωτας . Γνώρισε κόσμο , κοινωνικοποίησου , ταξίδεψε , άνοιξε κ διεύρυνε ορίζοντες κ μόλις ξεκινήσεις το άθλημα θα είναι σαν ποδηλατακι . Με τα χρόνια θα γίνει κ η απομυθοποίηση του σεξ ....όπως όλα στην ζωή απομυθοποιούνται ....σε βάθος χρόνου ......

  9. #9
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2014
    Posts
    2,785
    Quote Originally Posted by Eagle guy View Post
    . Τώρα, πιο πρόσφατα είχε αποτέλεσμα, μιλάω με 2 γυναίκες, αλλά είναι δύσκολο να τις πείσω να βγούμε για καφέ, με τη μία το έχουμε πει αλλά όλο το αναβάλει.
    απο αποψη φυσικης ιστοριας..... εγω θα σχολιασω οτι δεν κανεις καθολου καλα. εαν θελεις να βρεις καποια για σεξ η σχεση οχι με δυο γυναικες αλλα με 102 πρεπει να μιλας και να κανονιζεις να μην ασχολησε με τις χαμενες υποθεσεις οπως αυτη που στο αναβαλει συνεχεια.

    εχε υπ οψην σου οτι σε αυτες η σε αλλες μεσω κοινωνικων δικτυων την πεφτουν αλλοι 10-20 με παρομοια με εσενα αποτελεσματα αλλα και αυτες δυσκολευονται να βρουνε καποιον που τους αρεσει. δεν επιτρεπετε να επενδυεις χρονο και ενεργεια για κατι που δεν εχεις αμεσα οφελη.

    ετσι προτεινω για την περιπτωση σου να στειλεις και στις δυο κοκ πικ και φωτογραφιες σου με ακριβα αμαξια εαν εχεις και αλλα τετοια. εαν δεν ενδωσουν διεγραψε τες και ασχολησου με αλλες

  10. #10
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2013
    Location
    Αθήνα
    Posts
    1,736
    Απλά νομίζω πως έχεις συνηθίσει τόσο πολύ μόνος που δεν σου κάνει εντύπωση το να μην ανταποκριθεί κάποια σε εσένα. Δεν σε αγγίζει.
    Καλύτερα βέβαια από το να στεναχωριέσαι αλλά αυτό ίσως σου κάνει και καλό από την άποψη ότι μπορείς να προσεγγίσεις οποιαδήποτε χωρίς να σε βάλει το αποτέλεσμα.
    Και καλά κάνεις και είσαι επιλεκτικός, δεν θα πάρεις ό,τι σου τύχει απλά για να λες...
    Προσωπικά σε έχω διαβάσει και πιστεύω σε εσένα. Πιστεύω ότι θα βρεις την άκρη σου και κάτι αξιόλογο.

  11. #11
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,843
    Quote Originally Posted by Eagle guy View Post
    Καλησπέρα, όπως λέει και ο τίτλος δεν έχω κάνει ποτέ μέχρι τώρα κάτι ερωτικό. Με πληρωμένες δεν μου βγαίνει γιατί είμαι ντεμισέξουαλ και θέλω ψυχικό δέσιμο. Με άλλες δεν έχει τύχει να προχωρήσω γιατί αυτές που ήθελα δεν ήθελαν, κι οι ελάχιστες που ήθελαν δεν τις ήθελα εγώ, ενώ με κάποιες που συναντώ (πχ σερβιτόρες σε καφετέρια) μου βγαίνουν κάποιες ερωτικές ορμές αλλά νιώθω ότι και ραντεβού να καταφέρω να βγω θα είμαι σαν εξωτερικός παρατηρητής, δεν μπορώ να μπω στο mood του να αγκαλιάσω κάποια (έστω κι αν το σκέφτομαι και μαρέσει κάποιες φορές), ή να φιλήσω στο στόμα και να "χαθώ" στον έρωτα. Εντάξει, έχω περάσει πολύ δύσκολα παιδικά χρόνια, με τρομοκρατία από γονείς και δούλεμα από συμμαθητές, και λόγω υπερευαισθησίας αναγκάστηκα να είμαι στον κόσμο μου, αλλά είναι λες και αυτά δεν φεύγουν με τίποτα, έχουν περάσει τόσα χρόνια και πάλι δεν μπορώ να ξεπεράσω τίποτα. Και οι γυναίκες ανταποκρίνονται μόνο σε όσους έχουν ήδη αυτοπεποίθηση, οπότε πρακτικά είναι σαν ένας μεγάλης ηλικίας να ξεκινάει αργά την εργασιακή ζωή του, όλοι θα ζητάνε προϋπηρεσία και αυτός δεν θα έχει, οπότε δεν τον παίρνουν. Με κάποια που δε μου κάνει "κλικ" απλά δεν νιώθω τίποτα, μην μου πείτε να πάω με κάποια που δε μου αρέσει για την εμπειρία, μόνο όσες μου κάνουν κλικ με κάνουν να σκέφτομαι ερωτικά, οι άλλες με αφήνουν αδιάφορο τελείως, είμαι σαν ντουβάρι. Το μόνο που μπορώ να σκεφτώ είναι, όταν βάλω κάποια χρήματα στην άκρη, να "νοικιάσω" κάποια συνοδό από το ίντερνετ για κάποιο διάστημα, μήπως ξεκολλήσω, να δω πώς μου βγαίνει ο έρωτας και τι μου βγαίνει να νιώσω και να κάνω. Ή μήπως να δώσω χρήματα για ψυχοθεραπεία? Μπορεί να μην έχουν κανένα αποτέλεσμα σκέφτομαι. Το έχω κάνει στο παρελθόν, ναι, δεν ήμουν ώριμος όπως τώρα και δεν καταλάβαινα τη ρίζα των προβλημάτων, αλλά να ξαναπάω? Τόσοι πάνε για ψυχοθεραπεία και πάρα πολλοί συνεχίζουν να έχουν ένα σωρό προβλήματα, να επενδύσω σε κάτι τέτοιο και να μη δουλέψει καθόλου?
    εγω ειμαι με χιλια υπερ της αποψης να ξεκινησεις ψυχοθεραπεια, χθες..
    αφενος γιατι ηδη ξερεις συνειδητοποιημενα οτι εχεις τραυματα πολυ συγκεκριμενα και δειχνει εκει να οφειλεται η δυσκολια σου στην ερωτικη ζωη, αφετερου γιατι ηδη και με την μεχρι τωρα ψυχοθεραπεια, η εστω με δικο σου προοβληματισμο, εχεις καταληξει οτι ΘΕΛΕΙΣ σεξ και σχεση, αλλα με συγκεκριμενες διαδικασιες, ενω παλια θυμαμαι οτι αυτοχαρακτηριζοσουν σαν ασεξουαλ.. αρα, καποια εξελιξη ειχες.

    οσον αφορα την συνοδο, θα ημουν υπερ μονο αν σου εκανε κλικ το περιστασιακο σεξ, εστω και σπανια, γιατι οπως το εχεις στο μυαλο σου εσυ με "ενοικίαση", φοβαμαι οτι αν δεν σου πολυαρεσει, απλα δεν θα λειτουργησει, ενω αν σου αρεσει, θα κολλησεις και θα το αντιμετωπισεις σαν ρομαντικη σχεση και θα απογοητευθεις χειροτερα.
    αυτες οι κοπελες, μπορει να ειναι και γλυκες και υπομονετικες (καποιες), αλλα ξερουν πολυ καλα τι κανουν και γιατι και ΔΕΝ το βλεπουν ρομαντικα, ο,τι κι αν δειχνουν στον πελατη...

    περα απο την ψυχοθεραπεια, απο οσα ειπες, εγω καταληγω οτι η ερωτικη σχεση στην περιπτωση σου, βοηθα να γινει μεσα απο καποια πιο ουσιαστικη γνωριμια, οποτε μια γνωριμια που θα παρει τον χρονο της.
    ΕΠΟΜΕΝΩΣ, δεν νομιζω οτι εισαι για αγνωστες και ανταγωνισμο με αλλους αγνωστους, οπου η συγκριση θα γινει σε επφανειακα χαρακτηριστικα, οπως η εμφανιση και η ορμητικοτητα, ενω μια μακροχρονια γνωριμια, μπορει να σε οδηγησει σε ενα ουσιαστικο ταιριασμα και μια ρομαντικη σχεση που θα γινει ερωτικη.
    ΔΗΛΑΔΗ, πρεπει να κανεις συναναστροφες για γνωριμιες κοινωνικες, οχι γνωριμιες για σεξ..
    δηλαδη, ΚΟΙΝΩΝΙΚΟΠΟΙΗΣΗ, γενικοτερα. προσεχε μονο, η συναναστροφη αυτη, να παρει μεν τον χρονο της, αλλα να εχει εναν οριζοντα ερωτικης γνωριμιας, που σημαινει ΜΗΝ ΟΛΙΣΘΗΣΕΙΣ ΣΤΗΝ ΦΙΛΙΑ, γιατι δεν βγαινεις ευκολα απο κει.

  12. #12
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2021
    Posts
    341
    Γεια σου Eagle!

    Για την ψυχοθεραπεία κ εγώ συμφωνώ. Θα σε βοηθήσει σίγουρα, αρκεί να βρεις τον επαγγελματία που θα κουμπώσει μαζί σου.

    Εγώ με τις ονλαην γνωριμίες δεν πολύ συμφωνώ αν και είναι το τρεντ της εποχής μας. Όλα γίνονται ονλαην πλέον. Εαν θες να παίζεις μπάλα σε εφαρμογές μέχρι να βρεθεί κάποια που θα σε συγκινήσει , καλώς. Παράλληλα, εαν έχεις κοινωνικό περίγυρο, εκμεταλλεύσου τον. Πολλές γνωριμίες γίνονται μέσα από κοινές παρέες. Μετά θα σου πω το τετριμμένο, εγγράψου σε διαφορες ομάδες πχ πεζοπορίας, συλλόγους χορού ή πήγαινε γυμναστήριο. Εγώ όταν έκανα χορό έβγαινα συνεχώς με τα παιδιά της ομάδας, είχα γνωρίσει τις παρέες τους, συχνάζαμε σε μαγαζιά που εξασκούσαμε τον χορό που μαθαίναμε κτλ. Βεβαια, αν σε ελκύουν τέτοιες δραστηριότητες. Διαφορετικά, βρες κάτι που σε ενδιαφέρει. Πολλοί δήμοι για παράδειγμα κάνουν διαφορά δωρεάν μαθήματα ζωγραφικής, κεραμικής, ξένων γλωσσών κτλ που θα μπορούσες να το ψάξεις για να δεις εαν σε ενδιαφέρει κάτι απο αυτά. Γενικά νομίζω ότι ακόμη και σήμερα το παιχνίδι του έρωτα παίζεται καλύτερα εκεί έξω.

  13. #13
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2022
    Location
    αθηνα
    Posts
    1,968
    φιλε εισαι δικος μας σε νιωθω απολυτα ετσι κι εγω αντιστοιχα νιωθω χρονια τωρα ειμαι ασεξουαλ κι πλεον δε με νοιαζουν φλερτ συναντησεις δέσιμο κι τετοια με αλλους. δυο οι λογοι ενας ειμαι σα ατομο περιεργο κι σιγουρα θα εχω παρεξηγήσεις απο τον αλλον δε μπορει να με κατανοήσει ο νευροτυπικος πως λειτουργω σα ατομο. δευτερον οσες φορες πηγα να δεθω να επενδύσω σε φιλίες κι αυτα με ατομα μου την εφεραν με άδειασαν σα ανθρωπο κι ειπα ΤΕΡΜΑ .
    αν δε εκτιμάς κάποιον μην τον προσβάλεις ......... φυγε ............. τοσο απλα

  14. #14
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2017
    Location
    Sedna
    Posts
    1,105
    Quote Originally Posted by Eagle guy View Post
    Καλησπέρα, όπως λέει και ο τίτλος δεν έχω κάνει ποτέ μέχρι τώρα κάτι ερωτικό. Με πληρωμένες δεν μου βγαίνει γιατί είμαι ντεμισέξουαλ και θέλω ψυχικό δέσιμο.
    Αυτά που γράφεις παρακάτω:

    Quote Originally Posted by Eagle guy View Post
    ... ενώ με κάποιες που συναντώ (πχ σερβιτόρες σε καφετέρια) μου βγαίνουν κάποιες ερωτικές ορμές αλλά νιώθω ότι και ραντεβού να καταφέρω να βγω θα είμαι σαν εξωτερικός παρατηρητής, δεν μπορώ να μπω στο mood του να αγκαλιάσω κάποια (έστω κι αν το σκέφτομαι και μαρέσει κάποιες φορές), ή να φιλήσω στο στόμα και να "χαθώ" στον έρωτα. Εντάξει, έχω περάσει πολύ δύσκολα παιδικά χρόνια, με τρομοκρατία από γονείς και δούλεμα από συμμαθητές, και λόγω υπερευαισθησίας αναγκάστηκα να είμαι στον κόσμο μου, αλλά είναι λες και αυτά δεν φεύγουν με τίποτα, έχουν περάσει τόσα χρόνια και πάλι δεν μπορώ να ξεπεράσω τίποτα. ... μόνο όσες μου κάνουν κλικ με κάνουν να σκέφτομαι ερωτικά, οι άλλες με αφήνουν αδιάφορο τελείως, είμαι σαν ντουβάρι. Το μόνο που μπορώ να σκεφτώ είναι, όταν βάλω κάποια χρήματα στην άκρη, να "νοικιάσω" κάποια συνοδό από το ίντερνετ για κάποιο διάστημα, μήπως ξεκολλήσω, να δω πώς μου βγαίνει ο έρωτας και τι μου βγαίνει να νιώσω και να κάνω.
    δε συμβαδίζουν με την έννοια του ημισεξουαλικού (demisexual). Ο ημισεξουαλικός έχει ανάγκη από πρότερη συναισθηματική σύνδεση με ρομαντικά συναισθήματα για να νιώσει σαρκική έλξη, και αυτό δεν είναι σίγουρο ότι θα οδηγήσει σε σεξουαλική πράξη. Η ανάπτυξη αυτών των συναισθημάτων δεν είναι απλά προϋπόθεση λόγω επιλογής, αλλά εσωτερική ανάγκη. Επίσης όλοι όσοι βρίσκονται στο φάσμα της ασεξουαλικότητας είναι εξ ορισμού υγιείς, τόσο στο σώμα όσο και στην ψυχή. Ασεξουαλική συμπεριφορά που προκύπτει λόγω προβλημάτων σωματικής ή ψυχικής υγείας δεν μπορεί να χρησιμοποιηθεί για να χαρακτηριστεί ένα άτομο ως ασεξουαλικό.

    Εσύ κάνεις σκέψεις γύρω από πιθανή επαφή με γυναίκα σε σημείο που να νιώθεις κάποιες ορμές ή να σου αρέσει η ιδέα, δεν ανήκεις επομένως στο ασεξουαλικό φάσμα. Συγκεκριμένα είσαι αλλοσεξουαλικός (allosexual) που δεν μπορεί να λειτουργήσει λόγω τραυματικών εμπειριών που δεν έχουν αντιμετωπιστεί ως σήμερα. Η παρατήρηση αυτή μας φέρνει εδώ:

    Quote Originally Posted by Eagle guy View Post
    Ή μήπως να δώσω χρήματα για ψυχοθεραπεία? Μπορεί να μην έχουν κανένα αποτέλεσμα σκέφτομαι. Το έχω κάνει στο παρελθόν, ναι, δεν ήμουν ώριμος όπως τώρα και δεν καταλάβαινα τη ρίζα των προβλημάτων, αλλά να ξαναπάω? Τόσοι πάνε για ψυχοθεραπεία και πάρα πολλοί συνεχίζουν να έχουν ένα σωρό προβλήματα, να επενδύσω σε κάτι τέτοιο και να μη δουλέψει καθόλου?
    Ναι, εκεί πρέπει να εστιάσεις, στην ψυχοθεραπεία. Η έκβαση δεν μπορεί να προβλεφθεί, μπορεί να μην έχει κανένα αποτέλεσμα, μπορεί όμως να βοηθηθείς με ουσιαστικό τρόπο. Δε θα το μάθεις αν δε δοκιμάσεις. Το πρόβλημα είναι ότι η δοκιμή κοστίζει.

Similar Threads

  1. Ζηλοφθονια και μισος στον κοσμο
    By bigbang in forum Συζητήσεις Ψυχολογικού Ενδιαφέροντος
    Replies: 0
    Last Post: 30-01-2020, 02:01
  2. Τι σας αρεσει στον κοσμο;
    By Ορέστης in forum Με καφέ και συμπάθεια....
    Replies: 52
    Last Post: 20-06-2018, 13:15
  3. Μονοι στον κόσμο....
    By ftatl in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 22
    Last Post: 09-02-2018, 17:15
  4. στον κοσμο μου
    By gina17 in forum Σχέσεις και Επικοινωνία
    Replies: 13
    Last Post: 07-08-2017, 12:21
  5. ΤΟ ΤΕΛΕΙΟΤΕΡΟ ΦΑΡΜΑΚΟ ΣΤΟΝ ΚΟΣΜΟ
    By LOGOPSYXOS in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 6
    Last Post: 25-10-2005, 13:51

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •