Τωρα πραγματικα ξεμαυρισα...δεν μπορεις να αντιμετωπισεις τη θρασυδειλια.
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Results 1 to 14 of 14
  1. #1
    Senior Member
    Join Date
    May 2006
    Posts
    13,014

    Τωρα πραγματικα ξεμαυρισα...δεν μπορεις να αντιμετωπισεις τη θρασυδειλια.

    Εχετε καμμια λυση...pain in the ass η θρασυδειλια αλλα θα επιζησω.
    [COLOR=#0000cd][SIGPIC][/SIGPIC]Εκφραζω προσωπικες αποψεις χωρις να ειμαι ειδικος.[/COLOR]

  2. #2
    Banned
    Join Date
    Mar 2009
    Location
    Hrakleio Krhths
    Posts
    3,599
    παλι τα ιδια?αχ βρε κιπ.

  3. #3
    Banned
    Join Date
    Mar 2009
    Location
    Hrakleio Krhths
    Posts
    3,599
    αυτο που πρεπει να κανεις ειναι να φυγεις απο εκει.
    να περνεις σωστα τα φαμρακα σου και να κανεις μια νεα αρχη,να μην ξερει κανεις το προβλημα εχεις και να κανεις τα παντα να μην φενεται αυτο π εχεις.

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2005
    Posts
    4,999
    Originally posted by keep_walking
    Εχετε καμμια λυση...pain in the ass η θρασυδειλια αλλα θα επιζησω.
    Γιατί το ονομάζεις θρασυδειλία και όχι δυσκολία?
    Ναι, μπορείς να αντιμετωπίσεις την δυσκολία σου, αρκεί να το θέλεις και να σε φροντίζεις σωστά.

    όλη η δύναμη που χρειάζεσαι, είναι μέσα σου.

    Κηπ, καταλαβαίνω οτι νιώθεις συναισθήματα σε εξαιρετικά μεγάλο βαθμό, βρίσκεσαι σε μεγάλη ένταση τελευταία.

    Τί συμβαίνει αλήθεια?

    Εχεις εντοπίσει απο πού ξεκίνησε όλο αυτό?
    Ο καθενας μας δινει σχημα στην Υπαρξη.

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2009
    Location
    αθηνα
    Posts
    596
    keep δεν εχεις καποιους συγγενεις ή φιλους να σε φιλοξενησουν καπου αλλου?

    Οσο μενεις εκει τοσο αρρωστενεις πιο πολυ :(

  6. #6
    Banned
    Join Date
    Mar 2009
    Location
    Hrakleio Krhths
    Posts
    3,599
    δεν ειναι καθολου καλα ο κιπ.το εσ8ανομαι.πρωτη φορα τα λεει αυτα.

  7. #7
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2009
    Location
    αθηνα
    Posts
    596
    Eδω και μερες βρε panikoula αισθανομαι πως δεν ειναι καλα, απο οτι διαβαζω εχει πολυ θυμο μεσα του

  8. #8
    Junior Member
    Join Date
    Aug 2009
    Posts
    1
    διαβασα σε καποιο ποστ του πως ελαττωσε την θεραπεια του,παιρνει τη μιση δοση χαπιων? του το ειπε ο γιατρος? η απο πρωτοβουλια δικη του?

  9. #9
    Senior Member
    Join Date
    May 2006
    Posts
    13,014
    Λοιπον καταλαβετε το δεν ειναι τα φαρμακα...προκειται για παρανοια ομαδικη αλλων και ηρθε η ωρα να μαθω.
    [COLOR=#0000cd][SIGPIC][/SIGPIC]Εκφραζω προσωπικες αποψεις χωρις να ειμαι ειδικος.[/COLOR]

  10. #10
    Senior Member
    Join Date
    May 2006
    Posts
    13,014
    Και καλλιστα πεταω τη ζωη μου στα σκουπιδια.
    [COLOR=#0000cd][SIGPIC][/SIGPIC]Εκφραζω προσωπικες αποψεις χωρις να ειμαι ειδικος.[/COLOR]

  11. #11
    Banned
    Join Date
    Mar 2009
    Location
    Hrakleio Krhths
    Posts
    3,599
    κανεις λαθος.εσυ κιπεχεις το προβλημα οχι οτι οι αλλοι ειναι καλυτεροι.
    μειωσες τα φαρμακα οταν ενιωθες καλακαι να τα αποτελεσματα.
    τι θα κανεις κανε κατι με τα φαρμακα αντε.

  12. #12
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2005
    Posts
    4,999
    Originally posted by keep_walking
    Λοιπον καταλαβετε το δεν ειναι τα φαρμακα...προκειται για παρανοια ομαδικη αλλων και ηρθε η ωρα να μαθω.
    Σιγουρα, ζεις σε μια μικρή κοινωνία, όπου οι \"διαφορετικοί\" απο κάθε άποψη άνθρωποι είναι δακτυλοδεικτούμενοι, κι αυτό σε κάνει να ασφυκτιάς, όπως φαίνεται. Στην θέση σου, θα ένιωθα οτι χάνω τον εαυτό μου. Οτι γίνομαι αυτό που βλέπουν εκείνοι, αν δεν είχα έστω έναν άνθρωπο να μπορεί να με αποδεχτεί έτσι όπως είμαι.

    Σίγουρα, το πρόβλημα είναι δικό τους. Φοβούνται, δεν έχουν με τί να ασχοληθούν, τόση συναισθηματική και άλλου είδους νοημοσύνη διαθέτουν, τόσα κάνουν.

    Απο τη στιγμή όμως που το δικό τους πρόβλημα ασκεί τόση επιρροή στην ισορροπία σου, γίνεται και δικό σου πρόβλημα.

    Ψυχραιμία λοιπόν.
    Ωστε να δεις, τί επιλογές έχεις απο εδώ και πέρα, για να κατευθύνεις την ζωή σου και τον εαυτό σου μέσα σε ένα περιβάλλον που θα σου επιτρέπει να είσαι ήρεμος και να ξεδιπλώνεσαι σε αυτό.

    Είμαστε δίπλα σου να σε βοηθήσουμε, όπως μπορούμε.

    Φιλιά Κηπάκο, καλό βράδυ !
    Ο καθενας μας δινει σχημα στην Υπαρξη.

  13. #13
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2006
    Posts
    214
    Λοιπον καταλαβετε το δεν ειναι τα φαρμακα...προκειται για παρανοια ομαδικη αλλων και ηρθε η ωρα να μαθω.
    Αυτή η πρόταση δείχνει και την δική μου περίπτωση αλλά δεν γνωρίζω τι τρομερό έκανες και αντιμετωπίζεις την περιφρόνηση των άλλων.
    Μένω στα Γιάννενα με σκοπό να μετακομίσω ξανά προς Αθήνα για παρόμοιους με τους δικούς σου λόγους. Παρά την φαρμακευτική αγωγή και αυτός είναι ο λόγος που ο ψυχίατρος μου αλλάζει τα φάρμακα συνέχεια, στον δρόμο όταν συναντώ ανθρώπους τους βλέπω να κάνουν αηδιαστικά πράγματα όπως να βάζουν το χέρι στη μύτη και να το κοιτάζουν μετά. \'Οταν κοιτάω έναν ωραίο άνδρα κάνει αυτό το πράγμα π.χ.
    Κατά την διάρκεια μιας κρίσης στην Αθήνα τριγυρνούσα και εγώ στους δρόμους σε έξαλλη κατάσταση γιατί νόμιζα ότι είχαν κάνει κακό στα αδέρφια μου. Μάλιστα πάνω στην απελπισία μου πήρα πολλά χαπάκια akineton για να αυτοκτονήσω, μέσα σε ένα ταξί. Δεν έμαθα ποτέ αν νοσηλεύτηκα και που, όπως θα έπρεπε, αλλά έχασα μια νύχτα από την ζωή μου αφού ξύπνησα με ελαφρό στομάχι πάλι στον δρόμο (στην περιοχή του Πλανητάριου στην Αθήνα).
    Το θεωρώ αισχρό να μην γνωρίζω τι έχει συμβεί στην ζωή μου και να αναγκάζομαι να παίρνω φαρμακευτική αγωγή.
    Και κυρίως θεωρώ αισχρό να μου αλλάζουν τα φάρμακα συνέχεια για να σταματήσουν μερικά άτομα να κάνουν και να λένε αυτά που κάνουν και λένε.
    Τουλάχιστον όμως με τα φάρμακα μπορείς με τον καιρό να ξεδιαλύνεις τι είναι φαντασία και τι πραγματικότητα.
    Στο λεωφορείο του ΚΤΕΛ π.χ. άκουγα μια γυναίκα να ψυθιρίζει και μου είχε σπάσει τα νεύρα σε σημείο που αν δεν έπαιρνα φάρμακα θα είχα σηκωθεί να την πιάσω από το μαλλί αυτήν που υπέθετα τέλος πάντων ότι ψυθίριζε. Υπέθεσα σωστά για το άτομο αλλά ήταν μια μητέρα που μιλούσε έτσι στο παιδί της.

  14. #14
    Senior Member
    Join Date
    May 2006
    Posts
    13,014
    Αυτο το νημα ψοφισε...ηταν συναισθηματικη αντιδραση.
    [COLOR=#0000cd][SIGPIC][/SIGPIC]Εκφραζω προσωπικες αποψεις χωρις να ειμαι ειδικος.[/COLOR]

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •