Βοήθεια.Ειμαι αυτή την στιγμή με κρίση πανικού! - Page 3
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 3 of 3 FirstFirst 123
Results 31 to 35 of 35
  1. #31
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2023
    Posts
    392
    Quote Originally Posted by george1520 View Post
    Πες στο ψυχολόγο σου να σου δείξει ασκήσεις για να ηρεμείς τον εαυτό σου όταν είσαι σε κατάσταση έντονου άγχους.. Τι κάνεις συνήθως όταν δεν νιώθεις καλά; ψυχοθεραπεία πόσο συχνά πας;
    Όταν δεν είμαι καλά αλλά δεν έχω ζαλάδα κάνω οτιδήποτε για να ξεχαστω,από δουλειές σπιτιού, παιχνίδι στο κινητό κλπ.Αν έχω ζαλάδες αυτό με ρίχνει κρεβάτι οπότε δε μπορώ ούτε να μου μιλήσουν.ψυχοθεραπεια κάνω μια φορά την εβδομάδα μακάρι να μπορούσα παραπάνω αλλά είναι ένα ακριβό σπορ δυστυχώς!

  2. #32
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2020
    Posts
    2,187
    Quote Originally Posted by Joanna K View Post
    Όταν δεν είμαι καλά αλλά δεν έχω ζαλάδα κάνω οτιδήποτε για να ξεχαστω,από δουλειές σπιτιού, παιχνίδι στο κινητό κλπ.Αν έχω ζαλάδες αυτό με ρίχνει κρεβάτι οπότε δε μπορώ ούτε να μου μιλήσουν.ψυχοθεραπεια κάνω μια φορά την εβδομάδα μακάρι να μπορούσα παραπάνω αλλά είναι ένα ακριβό σπορ δυστυχώς!
    Ναι είναι.. 60 ευρώ δίνω κάθε φορά.. Μια φορά τη βδομάδα είναι μια χαρά. Είσαι στο στάδιο που ξαναφτιαχνεις τις βάσεις σου, οπότε χρειάζεται χρόνος και υπομονή. Θα έρθει η μέρα που θα έχεις τους δικούς σου μηχανισμούς για να ηρεμεις τον εαυτό σου, δεν θα φοβάσαι το ίδιο. Προσπάθησε όσο μπορείς να μη μένεις πολλη ώρα στο κρεβάτι, μόνο τη στιγμή που είναι έντονο, επειδή αυτό σε ρίχνει περισσότερο.. Φίλους έχεις, να βγαίνεις για να ξεχνιέσαι λίγο;

  3. #33
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2023
    Posts
    392
    Quote Originally Posted by george1520 View Post
    Ναι είναι.. 60 ευρώ δίνω κάθε φορά.. Μια φορά τη βδομάδα είναι μια χαρά. Είσαι στο στάδιο που ξαναφτιαχνεις τις βάσεις σου, οπότε χρειάζεται χρόνος και υπομονή. Θα έρθει η μέρα που θα έχεις τους δικούς σου μηχανισμούς για να ηρεμεις τον εαυτό σου, δεν θα φοβάσαι το ίδιο. Προσπάθησε όσο μπορείς να μη μένεις πολλη ώρα στο κρεβάτι, μόνο τη στιγμή που είναι έντονο, επειδή αυτό σε ρίχνει περισσότερο.. Φίλους έχεις, να βγαίνεις για να ξεχνιέσαι λίγο;
    Έχω φίλους βγαίνω έξω, προσπαθώ ακόμα κι αν δεν αισθάνομαι καλά να βγαίνω,όσο μένω σπίτι κάθομαι και σκέφτομαι διάφορα.Αυτη την στιγμή είμαι εκτός σπιτιού έχει αρχίσει ο κρύος ιδρώτας και ο πόνος στο στήθος, φοβάμαι γιατί είμαι μόνη μου και νιώθω ότι θα γίνω ρεζίλι.

  4. #34
    Banned
    Join Date
    Jul 2011
    Location
    Βουλγαρια
    Posts
    3,372
    Quote Originally Posted by Joanna K View Post
    Έχω φίλους βγαίνω έξω, προσπαθώ ακόμα κι αν δεν αισθάνομαι καλά να βγαίνω,όσο μένω σπίτι κάθομαι και σκέφτομαι διάφορα.Αυτη την στιγμή είμαι εκτός σπιτιού έχει αρχίσει ο κρύος ιδρώτας και ο πόνος στο στήθος, φοβάμαι γιατί είμαι μόνη μου και νιώθω ότι θα γίνω ρεζίλι.
    Μην φοβασαι, κανενας δεν θα το καταλαβει.
    Last edited by axl100; 07-12-2023 at 15:29.

  5. #35
    εμενα με πιανει προσωρινη κριση πανικου οταν με εξεταζουν οι γιατροι εχω νοσοφοβια μου παιρνουν πιεση και απο το αγχος παει 18 μολις σταματανε να μου παιρνουν πιεση οι γιατροι ξαναπεφτει στο φυσιολογικο και μου φευγει το εντονο αγχος χωρις να παρω αγχολυτικο .

Page 3 of 3 FirstFirst 123

Similar Threads

  1. Αυτή την στιγμή!!!
    By antzela in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 4
    Last Post: 02-11-2019, 20:21
  2. Έχω φρικάρει αυτή τη στιγμή...
    By Κύκνος in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 3
    Last Post: 10-05-2019, 10:26
  3. Συμβαίνει αυτή τη στιγμή.........!!!
    By minaspap in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 23
    Last Post: 29-07-2013, 23:20
  4. Τι Νιώθεις Αυτή Τη Στιγμή...
    By Seduction in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 30
    Last Post: 17-06-2011, 12:39
  5. ΣΟΣ- Αυτή τη στιγμή έχω κρίση.
    By essie in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 15
    Last Post: 24-01-2011, 16:25

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •