Αποτυχια αναρρωσης και πραγματικοτητα
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Results 1 to 5 of 5
  1. #1

    Αποτυχια αναρρωσης και πραγματικοτητα

    Γεια σας καταρχην ηθελα να πω οτι πληρης αναρρωση στην ψυχωση πραγματικα δεν υπαρχει.εχει τυχει να ημουν καλα τα πρωτα 12 χρονια αφου συμπεριλαβω οτι τα πρωτα 3 χρονια δεν ειχα συνελθει απο το εντονοτατο ψυχωτικο επεισοδιο που επαθα και βγηκα στους δρομους και ωριομουν θεους και δαιμονες.τεσπα ειχα χασει το πατερα μου συνεβησαν και αλλα στρεσογονα πραγματα οπως δουλειες στρατος που πηγα ( αναθεμα την ωρα που πηγα) και αυτο ειχε σαν αποτελεσμα η συσσωρευμενη πιεση να εχω τουλαχιστον για 5 χρονια συνδρομο καταδιωξης.

    Γι αυτο καταλαβα φιλοι μου οτι δεν πρεπει να αγχωνομαστε με δουλειες να παιρνουμε απαλλαγη απο το στρατο οταν αντιμετωπισουμε ενα τοσο σοβαρο θεμα και γενικα δεν γινεται επειδη υπαρχουν μαιμου ψυχικα αναπηροι οπως βλεπω και στην σελιδα του ακτιβιστη για τα αμεα κυριου μπαρδακη να συμβουλευουν τον κοσμο οτι για να παρουν επιδομα να λενε ψευδως για πλακα οτι εχουν ψυχικο προβλημα για να το παρουν γιατι που εχω οντως σοβαρο θεμα δεν γινεται να μεινω χωρις εισοδημα ( οπως επιδομα και τα λοιπα) γιατι καποιοι κατασρατηγουν τα δικαιωματα μας για να εχουν ανθρωποι χωρις ψυχικη παθηση με πιο ευκολη ψυχικη παθηση να παιρνουν ταμπελα σαν την δικη μου και ανθρωποι σαν και μενα να μενουν χωρις παροχες ή να τους κοιτουν με δυσπιστια οι αλλοι οτι κανω εγω θεατρο ή τα παραλεω γιατι υπαρχουν αυτοι οι μαιμου ψυχικα αναπηροι. μονο στην σελιδα αυτη να μπειτε παροτρυνουν αλλους χωρις ιδαιτερο ψυχικο προβλημα να μπουν οικειωθελως στις ψυχιατρικες κλινικες για να εχουν ισχυρο χαρτι να απολαυσουν προνομια με επιδοματα συνταξεις και τα λοιπα χωρις να εχουν ιδιαιτερο προβλημα ή να εχουν μια σωματικη παθηση και να βαζουν ψεματα και για ψυχικα προβληματα για να φουσκωσουν το ποσοστο αναπηριας.γενικα ειμαι πολυ παλιο μελος ασχετα αν το διεγραψα το προφιλ μου ειχα γραφτει πρωτη φορα στο φορουμ το 2010 και ειχα μιλησει πολυ για τα συμπτωματα του ψυχωτικου επεισοδιου που ειχα με πολυ λεπτομερεια.οταν περασα επιτροπη για να βγαλω το επιδομα που ειναι μοναχα 338 ευρω και τα ελεγα αυτα που ειχα γραψει και εδω μου ειπαν οι γιατροι οτι αυτα τα εχουμε ακουσει πολλες φορες που σημαινει οτι επειδη το φορουμ ειναι δημοσιο στο διαδικτυο διαβασαν και αλλοι τα συμπτωματα που ειχα γραψει και τα ελεγαν για να παρουν και αυτοι το επιδομα ή την συνταξη τους λεγομενους μαιμου ψυχικα αναπηρους.

    το λεω γιατι τα συμπτωματα σε καθε ασθενη διαφερουν μεταξυ τους σε καποιους ειναι κοινα αλλα δεν μπορει οτι ειχα γραψει εδω να το ελεγαν τοσοι ανθρωποι που να μου λενε οι γιατροι τα εχουμε ακουσεις τοσες φορες.το λεω γιατι παλια το φορουμ εδινε την δυνατοτητα και σε εναν που δεν ηταν μελος αν δεν κανω λαθος να δει ολα τα μυνηματα σου τωρα μπορουν να τα δουν μονο τα μελη και στο παλιο προφιλ ειχα πανω 1000 επισκεψεις στο προφιλ μου γιατι τοτε φαινοταν και τα views που κανουν μελη και επισκεπτες στο προφιλ μεχρι που καταργηθηκαν τα τελευταια χρονια.απλα προσοχη μην γραφετε ιδιαιτερα τα συμπτωματα που εχετε γιατι παιρνουν ιδεες ατομα που δεν εχουν τετοιες παθησεις και εκμεταλευονται παροχες που δεν δικαιουνται και πραγματικα ψυχιατρικοι ασθενεις περνανε καθε δυο χρονια για να αποδειξουν το αυτονοητο οτι οντων νοσουν για να παρουν ενα ευτελως ποσο των 338 ευρω ή μια ευτελης συνταξη.προσοχη υπαρχουν πολλοι απατεωνες

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    22,996
    Οπωσ υπάρχουν μαϊμού ανάπηροι υπάρχουν κ ανάπηροι που δουλεύουν η που έχουν λεφτά το 70 τοις εκατό έχει πρόβλημα μικρό ή μεγάλο αυτό να θυμάσαι εγώ έκανα 4 εγχειρήσεις για να την παλεύω

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2017
    Posts
    1,522
    εχω ενα φοβο μηπως ξυπνησω καποια μερα και δεν με ποιανει το φαρμακο , μπωρει να γινει αυτο?

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2022
    Posts
    106
    Με τόσα θέματα που έχω ανοίξει έχω δώσει άπειρες ιδέες για κεπα χαχα τεσπα έχει δίκιο πάντως ο θεματοθετης

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    22,996
    Παύλο γίνεται μετά από χρόνια

Similar Threads

  1. Θετικη εξέλιξη αναρρωσης
    By serios in forum Ψυχώσεις & Σχιζοφρένεια
    Replies: 7
    Last Post: 05-07-2021, 16:31
  2. Ψυψωση, πορεια αναρρωσης
    By girl1988 in forum Ψυχώσεις & Σχιζοφρένεια
    Replies: 4
    Last Post: 06-05-2017, 19:55
  3. Η τρέλα της ανάρρωσης
    By serios in forum Ψυχώσεις & Σχιζοφρένεια
    Replies: 10
    Last Post: 13-04-2016, 17:01
  4. Χρόνος ανάρρωσης
    By serios in forum Ψυχώσεις & Σχιζοφρένεια
    Replies: 47
    Last Post: 08-12-2014, 10:33
  5. Μεθοδοι Αναρρωσης;
    By MerryMaker_Misery in forum Ψυχογενής Ανορεξία
    Replies: 3
    Last Post: 25-03-2011, 07:33

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •