Θέλει με τον ρυθμό του ή δεν θέλει πολύ;
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 1 of 4 123 ... LastLast
Results 1 to 15 of 51
  1. #1
    Junior Member
    Join Date
    Aug 2016
    Posts
    19

    Θέλει με τον ρυθμό του ή δεν θέλει πολύ;

    Χαίρετε! Εδώ και 1.5 μήνα βγαίνω με έναν άντρα . Γύρω στα 30 και οι δύο. Ενώ υπάρχει ενδιαφέρον, επικοινωνία καθημερινή, κοπλιμέντα, έλξη σεξουαλικη, γλυκόλογα κλπ παρατηρώ ότι δεν επιδιώκει να βρεθούμε ιδιαίτερα συχνά. Κάποιες φορές τέθηκαν οικονομικοί λόγοι (το κατανοώ) αλλά γενικώς αισθάνομαι μια αναντιστοιχία μεταξύ αυτών που λέει και αυτών που κάνει. Εχω την βαθιά ριζωμένη πεποίθηση ότι όταν ένας άνθρωπος θέλει, θα σε συναντήσει. Αυτός δε, όταν εκφράζω τα παράπονα μου, μου λέει να ηρεμήσω ή μου εξηγεί γιατί δεν συναντηθήκαμε. Ότι δεν είναι ότι δεν θέλει αλλά γιατί πχ είχε μια δουλειά . Μου λέει ότι θέλει να πάει αργά και όμορφα το μετάξυ μας. Μόνο τότε,λέει, μπορείς Να γνωρίσεις καλά τον άλλον κ να προχωρήσεις παραπέρα (οικογένεια κλπ). Δεν αισθάνομαι ότι είναι άπιστος ή ανειλικρινής αλλά μοιάζει σαν να με θέλει στη ζωή του με τους όρους του. Επισης καταλαβαίνω ότι αυτά τα παράπονακια και ναζακια που του κάνω του αρέσουν. Που τον διεκδικώ και δείχνω ότι τον θέλω. όμως γιατί δεν έχουμε την ίδια επιθυμία; Υπάρχει κάποιος φόβος; ίσως. Έμαθε εδώ και κάποια χρόνια μόνος κ προσπαθεί να βρει ισορροπίες; ίσως. Δεν με θέλει αρκετα; ίσως. Λειτουργεί απλά αλλιώς, όχι παρορμητικά όπως εγώ; ίσως. Εμένα πάλι αυτή η πιο αραιή επαφή χτυπάει κόκκινο σε κάθε ανασφάλεια που έχω. Ότι δεν είμαι τόσο αρεστή, ποθητή, ότι δεν με ερωτεύεται. Αισθανομαι συχνά να το ληξω γιατί βασανιζομαι από τις ανασφάλειες μου. Άλλοτε σκέφτομαι να δώσω χρόνο γιατί γενικά δείχνει να έχει κάποιες καλές ποιότητες.. Όποια γνώμη δεκτή! Σας ευχαριστώ

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2021
    Posts
    341
    Γεια σου θεματοθετρια. Οι δικαιολογίες του μου φαίνονται κάπως σαθρές. Στην αρχή μιας σχέσης θες να βλέπεις τον άλλον όσο συχνότερα γίνεται. Αν τίθενται λόγοι οικονομικής φύσεως, μπορείτε να βρεθείτε στο σπίτι το δικό σου ή το δικό του. Σεξ έχετε κάνει;; Επίσης, σου έχει πει αν είχε άλλες σχέσεις πριν από εσένα; Αν χώρισε πρόσφατα κτλ ;

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2020
    Posts
    2,187
    Quote Originally Posted by van View Post
    Χαίρετε! Εδώ και 1.5 μήνα βγαίνω με έναν άντρα . Γύρω στα 30 και οι δύο. Ενώ υπάρχει ενδιαφέρον, επικοινωνία καθημερινή, κοπλιμέντα, έλξη σεξουαλικη, γλυκόλογα κλπ παρατηρώ ότι δεν επιδιώκει να βρεθούμε ιδιαίτερα συχνά. Κάποιες φορές τέθηκαν οικονομικοί λόγοι (το κατανοώ) αλλά γενικώς αισθάνομαι μια αναντιστοιχία μεταξύ αυτών που λέει και αυτών που κάνει. Εχω την βαθιά ριζωμένη πεποίθηση ότι όταν ένας άνθρωπος θέλει, θα σε συναντήσει. Αυτός δε, όταν εκφράζω τα παράπονα μου, μου λέει να ηρεμήσω ή μου εξηγεί γιατί δεν συναντηθήκαμε. Ότι δεν είναι ότι δεν θέλει αλλά γιατί πχ είχε μια δουλειά . Μου λέει ότι θέλει να πάει αργά και όμορφα το μετάξυ μας. Μόνο τότε,λέει, μπορείς Να γνωρίσεις καλά τον άλλον κ να προχωρήσεις παραπέρα (οικογένεια κλπ). Δεν αισθάνομαι ότι είναι άπιστος ή ανειλικρινής αλλά μοιάζει σαν να με θέλει στη ζωή του με τους όρους του. Επισης καταλαβαίνω ότι αυτά τα παράπονακια και ναζακια που του κάνω του αρέσουν. Που τον διεκδικώ και δείχνω ότι τον θέλω. όμως γιατί δεν έχουμε την ίδια επιθυμία; Υπάρχει κάποιος φόβος; ίσως. Έμαθε εδώ και κάποια χρόνια μόνος κ προσπαθεί να βρει ισορροπίες; ίσως. Δεν με θέλει αρκετα; ίσως. Λειτουργεί απλά αλλιώς, όχι παρορμητικά όπως εγώ; ίσως. Εμένα πάλι αυτή η πιο αραιή επαφή χτυπάει κόκκινο σε κάθε ανασφάλεια που έχω. Ότι δεν είμαι τόσο αρεστή, ποθητή, ότι δεν με ερωτεύεται. Αισθανομαι συχνά να το ληξω γιατί βασανιζομαι από τις ανασφάλειες μου. Άλλοτε σκέφτομαι να δώσω χρόνο γιατί γενικά δείχνει να έχει κάποιες καλές ποιότητες.. Όποια γνώμη δεκτή! Σας ευχαριστώ
    1,5 μήνα. Πόσες φορές έχετε βρεθεί; Πώς είναι απέναντι σου όταν βγαίνετε;

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2014
    Posts
    2,809
    Quote Originally Posted by van View Post
    Χαίρετε! Εδώ και 1.5 μήνα βγαίνω με έναν άντρα . Γύρω στα 30 και οι δύο. Ενώ υπάρχει ενδιαφέρον, επικοινωνία καθημερινή, κοπλιμέντα, έλξη σεξουαλικη, γλυκόλογα κλπ παρατηρώ ότι δεν επιδιώκει να βρεθούμε ιδιαίτερα συχνά. Κάποιες φορές τέθηκαν οικονομικοί λόγοι (το κατανοώ) αλλά γενικώς αισθάνομαι μια αναντιστοιχία μεταξύ αυτών που λέει και αυτών που κάνει. Εχω την βαθιά ριζωμένη πεποίθηση ότι όταν ένας άνθρωπος θέλει, θα σε συναντήσει. Αυτός δε, όταν εκφράζω τα παράπονα μου, μου λέει να ηρεμήσω ή μου εξηγεί γιατί δεν συναντηθήκαμε. Ότι δεν είναι ότι δεν θέλει αλλά γιατί πχ είχε μια δουλειά . Μου λέει ότι θέλει να πάει αργά και όμορφα το μετάξυ μας. Μόνο τότε,λέει, μπορείς Να γνωρίσεις καλά τον άλλον κ να προχωρήσεις παραπέρα (οικογένεια κλπ). Δεν αισθάνομαι ότι είναι άπιστος ή ανειλικρινής αλλά μοιάζει σαν να με θέλει στη ζωή του με τους όρους του. Επισης καταλαβαίνω ότι αυτά τα παράπονακια και ναζακια που του κάνω του αρέσουν. Που τον διεκδικώ και δείχνω ότι τον θέλω. όμως γιατί δεν έχουμε την ίδια επιθυμία; Υπάρχει κάποιος φόβος; ίσως. Έμαθε εδώ και κάποια χρόνια μόνος κ προσπαθεί να βρει ισορροπίες; ίσως. Δεν με θέλει αρκετα; ίσως. Λειτουργεί απλά αλλιώς, όχι παρορμητικά όπως εγώ; ίσως. Εμένα πάλι αυτή η πιο αραιή επαφή χτυπάει κόκκινο σε κάθε ανασφάλεια που έχω. Ότι δεν είμαι τόσο αρεστή, ποθητή, ότι δεν με ερωτεύεται. Αισθανομαι συχνά να το ληξω γιατί βασανιζομαι από τις ανασφάλειες μου. Άλλοτε σκέφτομαι να δώσω χρόνο γιατί γενικά δείχνει να έχει κάποιες καλές ποιότητες.. Όποια γνώμη δεκτή! Σας ευχαριστώ
    στα 30 ασφαλως και ενας αντρας ειδικα εαν εχει γνωρισει αλλες γυναικες πιο πριν ειναι συγκρατημενος.
    μπορει να ειναι και θεμα χαρακτηρος του. εαν εχεις παρομοια ηλικια με αυτον καλο ειναι να ξερεις οτι τα ναζακια και παραπονακια σου δεν τον συγκινουν αλλα τα βλεπει ως το μεσον σου για να σοβαρεψεις την σχεση σου και να τον δεσμεσεις γρηγοροτερα πραμα που ο ιδιος σου ειπε δεν τον νοιαζει. γενικα εσυ θελεις και αυτος το σκεφτετε. ετσι θα ας με τους ρυθμους του και θα δεις αργοτερα

  5. #5
    Junior Member
    Join Date
    Aug 2016
    Posts
    19
    Ναι σεξ έχει γίνει! Όλα καλά. Στον 1.5 μήνα Έχουμε βρεθεί περίπου 15 φορές και ένα σκ που πήγαμε εκδρομή. Απλά κάποιες φορές ήταν έπειτα από παρότρυνση ή εκνευρισμό δικό μου.. Όταν είμαστε μαζί είναι πολύ θερμός, δείχνει ότι γουστάρει περνάμε ωραία. Πάντως τα ναζάκια πιστεύω ότι του τρέφουν το εγώ του. Του αρέσουν. Ειχε μια μεγάλη αρκετά σχέση αλλά πριν χρόνια. Είναι περίπου 4 - 5 χρόνια μόνος τους

  6. #6
    Junior Member
    Join Date
    Aug 2016
    Posts
    19
    Ναι.. Όλα καλά στο σεξ. Είχε μια μεγάλη σχέση αλλά τα τελευταία 4-5 χρόνια είναι μονος του

  7. #7
    Banned
    Join Date
    Jul 2011
    Location
    Βουλγαρια
    Posts
    3,372
    Ζουμε στην εποχη του ιντερνετ 2 δεκαετιες πια, οι ανθρωποι ειναι ενημερομενοι και δεν ρηχνωνται στα τυφλα σε μια σχεση φανταζομαι.

  8. #8
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    24,016
    συμφωνω με την ρενια.
    κατι δεν κολλαει...
    υποθεσεις μπορουν να γινουν πολλες, οπως το να εχει και κατι αλλο ή να θελει κατι αλλο, να εχει πολλες, να εχει καποια δεσμευμενη, κλπ κλπ. παντως οποιος εχει κανει γνωριμια με καλο σεξ, ειναι ερωτευμενος και ειδικα με προοπτικη και για σχεση, πυκνωνει, δεν αραιωνει. κατι τρεχει με αυτον...

  9. #9
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    22,996
    Εγώ πάντως κάνω μακροχρόνιες σχέσεις κ με τη γυναίκα μου τα είχαμε 6,5 χρόνια κ τα παιδιά μου τα 3 είναι 25 χρόνων και γενικά μακροχρόνια πράγματα

  10. #10
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2023
    Location
    athens
    Posts
    319
    Δλδ σε ενάμιση μήνα έχετε βρεθεί 15 φορές κ έχετε παει και 2μερακια ....του βγάζω το καπέλο βασικά . Δλδ κατά μέσο όρο στον μήνα 10 φορές ...δλδ 3 φορές την βδομάδα , μένετε μακρυά ? Να δω πόσο ήρωας είναι . Θα σου απαντήσω,κάποιοι όπως εγώ κ μπόλικοι άλλοι δεν θέλουν καθημερινά την σχέση τους να μπαινοβγαίνει , όχι γιατί δεν την θέλουν , αλλά θέλουν κ τον ελεύθερο χρόνο τους , για τις δραστηριότητες τους , μπάλα , γυμναστική , ταινίες με φίλους κλπ οπότε δεν θέλουν ούτε να πιέζουν , ούτε να πιέζονται .μιλάμε για άνδρες που έχουν ενδιαφέροντα κ όχι καναπέ σουβλάκι Αν συγκατηκουσες άλλαζε το πράμα ! Σεξουαλικά αν σε ικανοποιεί , είσαι οκ ...αυτό που πρέπει να σε προβληματίζει ότι εδώ και 5 χρόνια ήταν μόνος του ....επειδή έχεις τις ανασφάλειες σου , τα δικά σου βιώματα , κτητικότητα , εστιάζεις λάθος ....τα 5 χρόνια οφφ χόμπυ, είναι καμπανάκι.

  11. #11
    Banned
    Join Date
    Jul 2011
    Location
    Βουλγαρια
    Posts
    3,372
    Quote Originally Posted by tziovani View Post
    Δλδ σε ενάμιση μήνα έχετε βρεθεί 15 φορές κ έχετε παει και 2μερακια ....του βγάζω το καπέλο βασικά . Δλδ κατά μέσο όρο στον μήνα 10 φορές ...δλδ 3 φορές την βδομάδα , μένετε μακρυά ? Να δω πόσο ήρωας είναι . Θα σου απαντήσω,κάποιοι όπως εγώ κ μπόλικοι άλλοι δεν θέλουν καθημερινά την σχέση τους να μπαινοβγαίνει , όχι γιατί δεν την θέλουν , αλλά θέλουν κ τον ελεύθερο χρόνο τους , για τις δραστηριότητες τους , μπάλα , γυμναστική , ταινίες με φίλους κλπ οπότε δεν θέλουν ούτε να πιέζουν , ούτε να πιέζονται .μιλάμε για άνδρες που έχουν ενδιαφέροντα κ όχι καναπέ σουβλάκι Αν συγκατηκουσες άλλαζε το πράμα ! Σεξουαλικά αν σε ικανοποιεί , είσαι οκ ...αυτό που πρέπει να σε προβληματίζει ότι εδώ και 5 χρόνια ήταν μόνος του ....επειδή έχεις τις ανασφάλειες σου , τα δικά σου βιώματα , κτητικότητα , εστιάζεις λάθος ....τα 5 χρόνια οφφ χόμπυ, είναι καμπανάκι.
    Η εχει παρει τα κοκκινα χαπια.

  12. #12
    15 φορές στις 6 εβδομάδες είναι πολύ καλά, δεν είναι λίγες.


    Εμένα με απασχολεί αυτό το "ηρέμησε" + δικαιολογία που δίνει. Μιλάτε μέσα στη μέρα? Σε κυνηγάει αυτός με μηνύματα - τηλεφωνήματα? Καταλαβαίνω ότι το να θες εσύ πιο πολύ και αυτός ή να θελει λιγότερο ή να προσποιείται ότι θελει λιγότερο για να κολλήσεις και να γκρινιάξεις , σπάει νεύρα.

  13. #13
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    24,016
    Quote Originally Posted by van View Post
    Ναι.. Όλα καλά στο σεξ. Είχε μια μεγάλη σχέση αλλά τα τελευταία 4-5 χρόνια είναι μονος του
    σεξ γινεται καθε φορα, ή σπανιοτερα;

  14. #14
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2023
    Location
    athens
    Posts
    319
    Quote Originally Posted by axl100 View Post
    Η εχει παρει τα κοκκινα χαπια.
    Αυτό μου θύμισε το Μάτριξ ! Αν πάρει το μπλε χάπι , συνεχίζεται η ζωή όπως την ξέρουμε , αν όμως πάρουμε το κόκκινο χάπι θα μας οδηγήσει στην αφύπνιση ....

  15. #15
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2014
    Posts
    2,809
    Quote Originally Posted by elis View Post
    Εγώ πάντως κάνω μακροχρόνιες σχέσεις κ με τη γυναίκα μου τα είχαμε 6,5 χρόνια κ τα παιδιά μου τα 3 είναι 25 χρόνων και γενικά μακροχρόνια πράγματα
    να τα χαιρεσαι!

Page 1 of 4 123 ... LastLast

Similar Threads

  1. Θέλει χρόνο γιατί την πιέζω η δεν ξέρει τι θέλει;
    By giannis97 in forum Σχέσεις και Επικοινωνία
    Replies: 160
    Last Post: 17-02-2020, 11:14
  2. θελει πολυ δυναμη και υπομονη για να μενουμε υγειες
    By giorgos panou in forum Αυτοεκτίμηση - Αυτοπεποίθηση
    Replies: 102
    Last Post: 09-02-2020, 08:09
  3. Όποιος θέλει κάθε μέρα ή οποτε θέλει
    By Νεραιδα in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 24
    Last Post: 12-11-2015, 09:56
  4. θέλει να είναι μόνη τις. δεν θέλει να νιώθει πράγματα
    By giannis97 in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 65
    Last Post: 30-07-2014, 23:26
  5. Δεν θελει κοπο,θελει τροπο
    By bvictory in forum Παχυσαρκία
    Replies: 6
    Last Post: 11-09-2010, 21:10

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •