ΦΤΑΝΕΙ...
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 26

Thread: ΦΤΑΝΕΙ...

  1. #1
    Senior Member
    Join Date
    May 2009
    Posts
    400

    ΦΤΑΝΕΙ...

    Οταν δεν μπορεις αλλο και νιωθεις οτι οποιοδηποτε συναισθημα θετικο ή αρνητικο σε πνιγει τι κανεις??


    Οταν θελεις νατα παρατησεις και ολους και να φυγεις τι κανεις??

    Οταν απλα εχεις μπροστα σου εναν τοιχι και δεν διαθετεις ουτε βαριοπουλα ουτε τιποτα τι κανεις?


    Εγω τα εχω παιξει παντως. Δεν ξερω τι να κανω. Δεν μπορω αλλο

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2009
    Posts
    1,407
    ελα ντε?τι κανεις?ειναι τοσο οδυνηρο να σε πνιγουν και τα θετικα..να σκεφτεσαι εξωτικα μερη και να τρεμεις,να σκεφτεσαι την ευκαιρια που σου παρουσιαστηκε μετα απο τοσο καιρο και να φοβασαι,να σκεφτεσαι τον αγαπημενο σου και να κλαις..να σε πνιγουν ολα.
    και ξαναλεω τον ορο τον δικο μου το συναισθηματικο μου σκαφανδρο..με περιοριζει απο τα παντα και θετικα και αρνητικα απο τι ομως με προστατευει?

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    May 2009
    Posts
    400
    δεν ξερω....αυτο αυτο που ξερω ειναι οτι θελω να εξαφανιστω.

    δεν θελω να ξερω τιποτα. δεν θελω να βλεπω κανεναν. δεν θελώ να με βλεπει κανεις. δεν θελω να ακουω τιποτα. δεν μπορω αλλα λογια. κουραστηκα. ματωνω πλεον και δεν το αντεχω. δεν ξερω πως να ξεφυγω. δεν ξερω πως να φερθω. εχω χασει τον εαυτο μου

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2009
    Posts
    1,407
    θα σου πω κατι ομορφο κατα καποιο τροπο που διαβασα μια φορα για την καταθλιψη.
    οταν καποιος υποφερει για πολυ καιρο τοτε ο οργανισμος του προκειμενου να τον προστατεψει φτιαχνει μια φυλακη,μια ασπιδα προστασιας ετσι ωστε να μην μπορει να συνεχισει να υποφερει.
    αυτη η φυλακη στην οποια εισαι κλεισμενη,το σκαφανδρο αν θες,ειναι η αντιδραση του οργανισμου σου σε ολες τις συναισθηματικες κακουχιες που περασες..ασχετα με το αν σε καταστρεφει τωρα το εκανε για να σε προσταψει...
    βρες τροπο να το εκμεταλευτεις!

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2009
    Posts
    1,407
    ειναι με λιγα λογια το λουκετο της καρδιας στην προσπαθεια της να σε κανει να σταματησεις να υποφερεις..

  6. #6
    Senior Member
    Join Date
    May 2009
    Posts
    400
    δεν μπορω...δεν εχω δυναμεις πλεον. με ρουφηξανε το καταλαβαινεις? μου τα πηρανε ολα..

    δεν εχω ουτε μια πιθαμη δυναμη να συνεχισω..

  7. #7
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2009
    Posts
    1,407
    θα την βρεις τη δυναμη,ειναι μεσα σου!βρες μονο την αντλια!!αυτο προσπαθω να κανω τοσο καιρο..θα τη βρω ομως που θα μου παει!μη το βαζεις κατω!!

  8. #8
    Senior Member
    Join Date
    May 2009
    Posts
    400
    νιωθω οτι με εχει πατησει νταλικα. ψυχη και σωμα

  9. #9
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2009
    Posts
    1,407
    νιωσε τοτε και σαν καρτοον!εχεις τοση πολυ ελαστικοτητα που θα επανελθεις!!
    εγινε κατι συγκεκριμενο και εισαι ετσι?

  10. #10
    Senior Member
    Join Date
    May 2009
    Posts
    400
    καθε μερα γινεται και απο κατι..και μαζευω μαζευω μαζευω ουτρε σκουπιδιαρικο να ημουνα!!

  11. #11
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2008
    Location
    athens
    Posts
    1,565
    σκεψου οτι κ το σκουπιδιαρικο ακομα, αδειαζει καποια στιγμη για να μπορεσει να ξαναγεμισει κ φυσικα με τι γεμιζει;; με αχρηστα πραγματα, που ειναι για πεταμα! μην εισαι αλλο ρακοσυλλεκτης της ιδιας σου της ζωης, βρες τον τροπο να γεμιζει με ομορφα πραγματα ο καδος σου, που απο αυτα χωραει απεριοριστα!
    ελα χικα μου, νιωθω τι λες.. προσπαθησε κοριτσι μου

  12. #12
    Senior Member
    Join Date
    May 2009
    Posts
    400
    στρουμφακι μου...με κουρασαν και τα ομορφα πλεον γιατι τυρρανιεμαι γι αν ατ ααποκτησω... με κουρασαν κι αυτα . δεν θελω τιποτα. με καταλαβαινεις? με σιχαθηκα.

  13. #13
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2009
    Posts
    1,407
    το θεμα ειναι το πως αντιμετωπιζεις και ερμηνευεις αυτα που γινονται!
    καιρο τωρα κλαιγομουνα και αγχωνομουν επειδη δεν ηξερα αν θα μου πληρωσει η μητερα μου τα διδακτρα,αν θα αν και ενα σωρο..ξερεις τι καταλαβα?οτι τιποτα δεν μπορει να με επηρεασει πραγματικα,μονο ο,τι εγω αφηνω να με αγγιξει..σκεψου κιολας αξιζει για κατι που εγινε χθες να εισαι ετσι σημερα ενω αυριο θα εχει περασει?και δε λεω μπορει αυριο να ειναι κατι αλλο χειροτερο κιολας ομως με οσες εμπειριες μαζευουμε στον καδο μας τοσο καλυτερα ξερουμε να αντιμετωπιζουμε τις καταστασεις,γινομαστε πιο δυνατες.
    και σε αυτο το σημειο θα πω το πολυ ευστοχο αν και κλισε ο,τι δε σε σκοτωνει σε κανει δυνατοτερη!

  14. #14
    Senior Member
    Join Date
    May 2009
    Posts
    400
    γλυκια μου melene καταλαβαινω τι λες.. ξερεις τι γινεται ομως? οπως εσυ πηγαινες στη μαμα σου κι ελεγες θα πληρωσει δεν θα πληρωσει...ετσι ερχονται σε μενα και μου ζητανε...ζητανε...και δουλευει ο μαλακας...και ζητανε...και δουλευω....και ολο αυτο γινεται.

    και ολοι εχουν απαιτησεις. για τη δουλεια, για τα λεφτα, για την συμπεριφορα, για ολα. κι εγω τι? δεν υπαρχω? μονο για αυτα ειμαι εδω? μονο αυτο ενδιαφερει τελιακ? ποιος νοιαστηκε για την ψυχη μου? ποιος νοιαστηκε για το σωμα μου? ποιος για το μυαλο μου? ρημαγμενα ειναι ολα....ψυχη..μυαλο...σωμα... τελειωμενα..

  15. #15
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2009
    Posts
    1,407
    εσυ νοιαστηκες για εσενα?μαθε να λες οχι!σου ζητουν και σου ξαναζητουν γιατι εγινε την πρωτη φορα εγινε και τη δευτερη και εσυ απλα τους αφησες να σε πατανε..
    θα σου πω κατι που μου εκανε εντυπωση απο μια χαζοταινια το sex and the city.
    ειπε λοιπον η σαμανθα στον φιλο της που ηταν χρονια μαζι και την στηριξε και στην χημειοθεραπεια που εκανε επειδη δεν αντεχε αλλο μετα απο τοσα χρονια και εμενε μαζι του για να μην τον πληγωσει την εξης φραση -i love me more- για να τον χωρισει...
    ποσο δικιο ειχε,ε?ασε τους αλλους να ζητουν αληθεια σου λεω κανε κατι για εσενα.
    νομιζω εφτασε οντως η σιγμη να πεις φτανει,τελειωσε,τερμα!!!μην ανεχτεις τιποτα και απο κανεναν!δεν ειναι τιποτα τελειωμενο,ετσι νιωθεις σημερα,τωρα..αλλαξε σταση πια και αυτο το φτανει που λες τωρα με τοση αγανακτηση καντο πραξη!
    κανενας δεν αξιζει περισσοτερο απο εσενα για εσενα την ιδια!!να το θυμασαι και να μην το ξεχνας ποτε!να σε αγαπας μονο εσενα εχεις,κανεναν αλλο!!και να μην περιμενεις τιποτα απο τους αλλους..

Page 1 of 2 12 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •