Χωρισμός και επανασύνδεση - Page 2
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 2 of 2 FirstFirst 12
Results 16 to 21 of 21
  1. #16
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2011
    Location
    Βουλγαρια
    Posts
    3,218
    Quote Originally Posted by Tosodoula View Post
    Νομίζω πως έχει να κάνει και με τον άνθρωπο έτσι δεν είναι?
    Εμένα δεν μου έχει δώσει τέτοια σημάδια εκτός από αυτή τη φορά..
    1.5 χρόνο μετά δηλαδή
    Συγκατοίκηση,όλη μέρα μαζί,ίδιο λάπτοπ χωρίς κωδικούς ολα ανοιχτά.
    Επίσης και εγώ όταν μου έστελναν δεν του έλεγα πάντα.
    Αλλά εγώ είχα το μυαλό να σταματάω την κουβέντα,ίσως το τι είμαι θηλυκό?
    Ισότητα επικρατεί και καλώς αλλά δεν τα αποκτήσουμε ποτέ το ίδιο μυαλό με τα αρσενικά.
    Στο αρχικο σου ποστ βλεπω πολλες δικαιολογιες και εξηγησεις,που σε καποιον που τα εχει ζησει χτυπαει καμπανακι.

  2. #17
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2020
    Posts
    2,122
    Quote Originally Posted by Tosodoula View Post
    Σε αυτό με τους γονείς εννοώ ότι αν έρθει αυτή η ώρα και το μάθουν είτε μας δουν,είτε τους το πει κάποιος δεν μπορώ να μαντέψω,τι θα γίνει? Θα έχει τα guts επιτέλους να παραδεχτεί ότι θέλει να είναι μαζί μου και να μην επεμβαίνουν στην ζωή του όπως έκαναν τότε με τα πράγματα?(τους το επέτρεψε τότε)
    Έχεις δίκιο στο θέμα ότι πρέπει να δουλέψω την αυτοπεποίθηση μου,μια χαρά ήταν αλλά από τότε που είδα τα αυτά τα καταραμένα μυνήματα έχασα πάσα ιδέα για το πώς μπορεί να χαντακώθει.
    Η "απολογία" του ήταν ότι δεν είχε σκοπό ποτέ να κάνει κάτι,απλά μιλούσε γιατί ένιωθε ότι σε εμένα δεν μπορεί να μιλήσει γιατί αρπαζόμουν με το παραμικρό.
    Και ότι επειδή είναι από το χωριό του και κατά 10 χρόνια μικρότερη,εκεί στο χωριό επίσης γνωρίζονται όλοι μεταξύ τους και δεν είναι δυνατόν να κάνει κάτι με κάποια από εκει γιατί δεν θέλει να δίνει δικαιώματα.
    Σημειωτέον η τελευταία σχέση του πριν από εμένα τον κεράτωσε και τον χώρισε.
    Ίσως αυτό λέει κάτι?
    Αυτό με τους γονείς του, δε σε αφορά. Θα πρέπει να τους βαλει όρια και εσένα να σε προστατέψει και όχι να αγχώνεσαι και για αυτό. Οσο αφορά την αυτοπεποίθηση σου, δεν νομίζω ότι ήταν και πριν δεις το μήνυμα στα ύψη, αλλιώς δεν θα τον πιεζες (όπως λες). Η "δικαιολογία" που σου ειπε είναι τουλάχιστον αστεία.. Δεν πήρε καμία ευθύνη για τις πράξεις του, αντιθέτως τις πέταξε όλες σε εσένα και τώρα εσύ πρέπει από μόνη σου να χτίσεις μια σχέση εμπιστοσύνης. Ότι και να έκανες, όσο και να τον "έπρηζες", δεν δικαιολογεί αυτό που έκανε. Ας σε χώριζε, ας έφευγε, ας σου μιλούσε. Τόσα μπορούσε να κάνει. Οσο αφορά τη μικρότερη, να μιλήσει μαζί της δεν ήταν πρόβλημα ότι ήταν από το χωριό, αλλα να κάνει κάτι μαζί της ήταν; Μήπως παραμυθιαζεις λιιιιιιιιγο τον εαυτό σου;

  3. #18
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2023
    Location
    athens
    Posts
    300
    Quote Originally Posted by Tosodoula View Post
    Ώπα κάτσε ρε συ,εσενα αν το παιδί σου ερχόταν μέσ' τη νύχτα και έλεγε δεν ξέρω και εγώ και τι δεν θα το βοηθούσες?
    Συγνώμη αλλά αυτός έδωσε το δικαίωμα ολόκληρο γαϊδούρι.
    Οι γονείς είναι γονείς.
    Επίσης τότε να κατηγορώ και τους δικούς μου γιατί τον μιλούσαν ενώ αυτός δεν με είχε γνωρίσει στους δικούς του...δεν πάει έτσι...
    Πες μας κιόλας ότι οι γονείς του ,έχουν κ μεταφορική . Βρες άλλον , θα στην ξανακάνουν. Φόρεσε τα ωραία σου κ βρες άλλους . Ξεκόλλα!

  4. #19
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2021
    Posts
    341
    Tosodoula επειδή είναι η πρώτη σου σχέση θεωρώ ότι εισαι πολύ ανεκτική και υποχωρητική. Πρώτον, βρήκες μηνύματα με μια άλλη που καυλαντιζε. Γιατί κατά την ταπεινή γνώμη μου, αυτό έκανε. Δεύτερον, όταν τον αντιμετώπισες γι αυτό το γεγονός εκείνος γελούσε, πολύ ανώριμο αν με ρωτάς, αντί να σου εξηγήσει τι συνέβη ή έστω να προσπαθήσει να δικαιολογηθεί. Τρίτον, σε χώρισε εκείνος και προσπάθησε να ρίξει όλο το φταίξιμο σε εσένα, με αποτέλεσμα να αμφισβητείς Εσυ τη συμπεριφορά σου. Κανονικό gaslighting. Τέταρτον, εξαφανίστηκε κλείνοντας Το κινητό του αντί να συναντηθείτε και να μιλήσετε ως ενήλικες και από την αλλη μαζί με τους γονείς - τους οποιουσ Ενώ συγκατοικούσατε δεν γνώρισες ποτέ- μάζεψαν τα πράγματα σου και σε πέταξαν από το σπίτι. Και μετά από όλα αυτά θεωρείς ότι είναι ο κατάλληλος για εσένα ώστε να αξιζει μια δεύτερη ευκαιρία;;

    Ο τύπος έχει αρκετά issues με την οικογένεια, γιατι προσωπικά δεν θεωρώ νορμαλ να μην σε έχει γνωρίσει σε αυτούς ενώ εισαι μέρος της ζωής του. Τους φοβάται; Μήπως θεωρεί ότι η σχέση σας δεν είναι σοβαρή; Πέραν αυτού, ο τρόπος που σε χώρισε και σε αντιμετώπισε μετά που εγινε εξαφανίζολ, δείχνει αρκετά για τον χαρακτήρα του. Εγώ προσωπικά δεν θα αναλωνόμουν σε αυτή τη σχέση. Άμα σπάσει μια φορά το γυαλί, δύσκολα ξανά κολλάει.

  5. #20
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,861
    αυτα που σου ειπε για να δικαιολογησει το καυλαντισμα, δεν στεκουν, οπως ολοι εδω καταλαβαν...
    κι ε κτος αυτου, οταν σου λεει (βλακωδως) οτι αυτο που τον σταματουσε απο την γνωριμια μαζι της, ειναι οτι ειναι συχωριανοι, παρολο που δεν ισχυει, ειναι σαν να σου λεει στα μουτρα, οτι θα παει με καποια που δεν ειναι συχωριανοι...

    κι οταν λες οτι ξαναειστε μαζι, πως ξαναειστε μαζι; συζουσατε. ξαναγυρισες σπιτι του; οχι, απ οτι καταλαβα. πως δικαιολογησε οτι δεν ξαναγυρισες; οτι καλα ειμαστε, αλλα απο μακρια κι αγαπημενοι;

    συμφωνω με ρενια και με τα περισσοτερα που σου ειπαν οι προηγουμενοι ( ο αχλ μπαχλ σαχλ, νικουδυου, εξαιρειται, παντα).

  6. #21
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2014
    Posts
    2,786
    Quote Originally Posted by Remedy View Post

    συμφωνω με ρενια και με τα περισσοτερα που σου ειπαν οι προηγουμενοι ( ο αχλ μπαχλ σαχλ, νικουδυου, εξαιρειται, παντα).
    εαν μπορουσες,
    θα ειχες προσεξει οτι σε τετοια θεματα ειμαι σοβαρος στις απαντησεις μου, τωρα ειδικα για αυτο το θεμα δεν θα σχολιασω γιατι η θεματοθετρια ειναι εντελως καμμενη

Page 2 of 2 FirstFirst 12

Similar Threads

  1. Χωρισμος και επανασυνδεση
    By Kostaskerkyra in forum Σχέσεις και Επικοινωνία
    Replies: 86
    Last Post: 14-03-2023, 16:47
  2. Χωρισμός επανασύνδεση
    By Stuck1424 in forum Σχέσεις και Επικοινωνία
    Replies: 54
    Last Post: 16-12-2020, 00:22
  3. Χωρισμός-Επανασυνδεση
    By taekwondis in forum Σχέσεις και Επικοινωνία
    Replies: 81
    Last Post: 22-02-2019, 05:12
  4. Χωρισμός και πιθανή επανασύνδεση
    By Melba in forum Σχέσεις και Επικοινωνία
    Replies: 7
    Last Post: 07-10-2018, 18:34
  5. Χωρισμός - Επανασύνδεση ?!?!
    By Giannis_s in forum Σχέσεις και Επικοινωνία
    Replies: 5
    Last Post: 10-12-2015, 19:51

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •