Μπέρδεμα
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 28
  1. #1
    Junior Member
    Join Date
    Dec 2023
    Posts
    6

    Μπέρδεμα

    Καλησπέρα και χρόνια πολλά. Θέλω τη γνώμη σας για το εξης: Γνώρισα έναν από τους διευθυντές στον εργασιακο χωρο της μητέρας μου. Εγω 34, αυτος 39 ετών, εξ όσων γνωρίζω χωρίς σχέση. Αφού αρχίσαμε να μιλάμε λες και γνωριζομαστε χρονια, διαπίστωσα ότι η γλώσσα του σώματος του τον προδιδε: άρχισε να μου χαϊδεύει την πλάτη, να με κοιταζει εντονα, να με πλησιάζει και να δαγκώνει τα χείλη του ενώ μιλάω και συνεχώς να χαμογελάει. Μετά από λιγες μέρες που τον ξαναείδα, του συστησα την αδερφή μου (στην οποια εκανε απλη χειραψια), ενώ με εμένα ήταν περισσότερο διαχυτικος, επαναλαμβανοντας πάλι όσα σας περιεγραψα παραπάνω. Ακομα και σε στιγμές που συνομιλουσα με αλλους συναδελφους της μητερας μου, εκεινος εψαχνε αφορμές να με πλησιάσει. Τελικα, αφού καταληξαμε να μιλαμε για περίπου 20 λεπτά εν ωρα εργασίας, μου λέει ότι του αρέσει πολύ το στυλ μου. Θέλοντας να με προσεγγίσει του δίνω την επαγγελματική μου κάρτα και το ίδιο κάνει και αυτος. Ωστόσο, έχουν περάσει 2 μέρες και ακόμα δεν έχει επικοινωνήσει. Δεν θα μπορούσε να με κάνει add έστω στα σοσιαλ; Δεν θέλω να κάνω παλι κίνηση πρώτη, δεδομένου ότι του έδωσα την κάρτα μου επί τούτου. Πιστεύετε ότι τον επηρεάζει το γεγονός ότι εργάζεται με την μητέρα μου ; που παρεμπιπτόντως την συμπαθεί απεριόριστα και είναι άνετος μαζί της. Να ξανακάνω μια επίσκεψη, για να τσεκαρω αντιδρασεις; Σας ευχαριστώ για τις συμβουλές.

  2. #2
    Banned
    Join Date
    Jul 2011
    Location
    Βουλγαρια
    Posts
    3,372
    Συνηθιζεις να αφηνεις αγνωστους αντρες να σου χαϊδευουν την πλατη;

  3. #3
    Junior Member
    Join Date
    Dec 2023
    Posts
    6
    Προσωπικά όχι. Νομίζω ότι απλώς ένιωσε οικειότητα μαζί μου, δεδομένου ότι γνωρίζει τη μητέρα μου

  4. #4
    Banned
    Join Date
    Jul 2011
    Location
    Βουλγαρια
    Posts
    3,372
    Quote Originally Posted by eleni_pap View Post
    Προσωπικά όχι. Νομίζω ότι απλώς ένιωσε οικειότητα μαζί μου, δεδομένου ότι γνωρίζει τη μητέρα μου
    Το θεμα ειναι τι κανεις εσυ και πως παρουσιαζεις των εαυτο σου αφηνοντας αγνωστους να παραβιαζουν τα ορια σου. Δλδ δειχνεις πως δεν εχεις ορια. Ειδηκα οταν ο αλλος δειχνει να ειναι τοσο λιγουρης.

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2020
    Posts
    2,187
    Quote Originally Posted by eleni_pap View Post
    Καλησπέρα και χρόνια πολλά. Θέλω τη γνώμη σας για το εξης: Γνώρισα έναν από τους διευθυντές στον εργασιακο χωρο της μητέρας μου. Εγω 34, αυτος 39 ετών, εξ όσων γνωρίζω χωρίς σχέση. Αφού αρχίσαμε να μιλάμε λες και γνωριζομαστε χρονια, διαπίστωσα ότι η γλώσσα του σώματος του τον προδιδε: άρχισε να μου χαϊδεύει την πλάτη, να με κοιταζει εντονα, να με πλησιάζει και να δαγκώνει τα χείλη του ενώ μιλάω και συνεχώς να χαμογελάει. Μετά από λιγες μέρες που τον ξαναείδα, του συστησα την αδερφή μου (στην οποια εκανε απλη χειραψια), ενώ με εμένα ήταν περισσότερο διαχυτικος, επαναλαμβανοντας πάλι όσα σας περιεγραψα παραπάνω. Ακομα και σε στιγμές που συνομιλουσα με αλλους συναδελφους της μητερας μου, εκεινος εψαχνε αφορμές να με πλησιάσει. Τελικα, αφού καταληξαμε να μιλαμε για περίπου 20 λεπτά εν ωρα εργασίας, μου λέει ότι του αρέσει πολύ το στυλ μου. Θέλοντας να με προσεγγίσει του δίνω την επαγγελματική μου κάρτα και το ίδιο κάνει και αυτος. Ωστόσο, έχουν περάσει 2 μέρες και ακόμα δεν έχει επικοινωνήσει. Δεν θα μπορούσε να με κάνει add έστω στα σοσιαλ; Δεν θέλω να κάνω παλι κίνηση πρώτη, δεδομένου ότι του έδωσα την κάρτα μου επί τούτου. Πιστεύετε ότι τον επηρεάζει το γεγονός ότι εργάζεται με την μητέρα μου ; που παρεμπιπτόντως την συμπαθεί απεριόριστα και είναι άνετος μαζί της. Να ξανακάνω μια επίσκεψη, για να τσεκαρω αντιδρασεις; Σας ευχαριστώ για τις συμβουλές.
    Από την στιγμή που σου ειπε ότι του αρέσεις (το στυλ σου) και εσύ έδωσες το οκ.. Τότε την επόμενη κίνηση θα ήταν καλό να την κάνει αυτός.. Τώρα αν δεν αντέχεις να περιμένεις ή αν φοβάσαι ότι δεν θα στείλει ποτέ, κάνε την εσύ. Αλλά αν πραγματικά ενδιαφέρεται θα κάνει κίνηση. Εδώ δεν δίστασε να σου πει όλα αυτά, θα φοβηθεί να στείλει ένα μήνυμα; Πότε θα τον ξαναδείς;

    *Αν ήσουν οκ στο να σου χαϊδέψει την πλάτη, καλά έκανες και τον άφησες.

  6. #6
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2014
    Posts
    2,809
    Quote Originally Posted by eleni_pap View Post
    άρχισε να μου χαϊδεύει την πλάτη, να με κοιταζει εντονα, να με πλησιάζει και να δαγκώνει τα χείλη του ενώ μιλάω και συνεχώς να χαμογελάει. Τελικα, αφού καταληξαμε να μιλαμε για περίπου 20 λεπτά εν ωρα εργασίας, μου λέει ότι του αρέσει πολύ το στυλ μου. Ωστόσο, έχουν περάσει 2 μέρες και ακόμα δεν έχει επικοινωνήσει..
    Ευγε του ΓΥΠΑ
    με Κεφαλαια!

    αφου μετα 20λεπτα ειδε οτι του αρεσεις μην χασεις την ευκαιρια!
    προφανως Χριστουγεννα ειχε καλλιτερα πραματα να κανει για αυτο δεν επικοινωνησε αλλα δεν πειραζει.
    θα γινεις το κουκλακι του οταν το αποφασισει αυτος και οχι εσυ.
    γιατι τετοιες ειστε!!
    εσενα θεματοθετρια σου εχομε Χρονια Πολλα Και καλα μυαλα!

  7. #7
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    24,016
    Quote Originally Posted by eleni_pap View Post
    Καλησπέρα και χρόνια πολλά. Θέλω τη γνώμη σας για το εξης: Γνώρισα έναν από τους διευθυντές στον εργασιακο χωρο της μητέρας μου. Εγω 34, αυτος 39 ετών, εξ όσων γνωρίζω χωρίς σχέση. Αφού αρχίσαμε να μιλάμε λες και γνωριζομαστε χρονια, διαπίστωσα ότι η γλώσσα του σώματος του τον προδιδε: άρχισε να μου χαϊδεύει την πλάτη, να με κοιταζει εντονα, να με πλησιάζει και να δαγκώνει τα χείλη του ενώ μιλάω και συνεχώς να χαμογελάει. Μετά από λιγες μέρες που τον ξαναείδα, του συστησα την αδερφή μου (στην οποια εκανε απλη χειραψια), ενώ με εμένα ήταν περισσότερο διαχυτικος, επαναλαμβανοντας πάλι όσα σας περιεγραψα παραπάνω. Ακομα και σε στιγμές που συνομιλουσα με αλλους συναδελφους της μητερας μου, εκεινος εψαχνε αφορμές να με πλησιάσει. Τελικα, αφού καταληξαμε να μιλαμε για περίπου 20 λεπτά εν ωρα εργασίας, μου λέει ότι του αρέσει πολύ το στυλ μου. Θέλοντας να με προσεγγίσει του δίνω την επαγγελματική μου κάρτα και το ίδιο κάνει και αυτος. Ωστόσο, έχουν περάσει 2 μέρες και ακόμα δεν έχει επικοινωνήσει. Δεν θα μπορούσε να με κάνει add έστω στα σοσιαλ; Δεν θέλω να κάνω παλι κίνηση πρώτη, δεδομένου ότι του έδωσα την κάρτα μου επί τούτου. Πιστεύετε ότι τον επηρεάζει το γεγονός ότι εργάζεται με την μητέρα μου ; που παρεμπιπτόντως την συμπαθεί απεριόριστα και είναι άνετος μαζί της. Να ξανακάνω μια επίσκεψη, για να τσεκαρω αντιδρασεις; Σας ευχαριστώ για τις συμβουλές.
    σε καμια περιπτωση δεν τον επηρρεαζει το οτι δουλευει με την μητερα σου...
    δεν ξερεις σχεδον τπτ για τον τυπο και το πως φερεται στις γυναικες..
    ξερεις οτι ηταν διαχυτικος με σενα με το καλημερα, αλλα οχι και με την αδερφη σου.
    αυτο δεν λεει τπτ. μπορει να ειναι διαχυτικος με παρα πολλες αλλες καθημερινα, αλλα οχι με την αδερφη σου...
    το οτι ξεκινησε τις χειρονομιες με μια απλη κουβεντα που ειχατε στο ορθιο, εμενα μου δειχνει οτι ηθελε σεξ. αλλα για να μην το επιδιωξει ενω του εδωσες τηλεφωνο κλπ, ισως το θελει απο πολλες. ισως να το εχει κιολας. το οτι δεν εχει σχεση, δεν σημαινει και οτι δεν κανει περιστασιακο σεξ, ή σεξ χωρις σχεση....
    εγω δεν θα εκανα αλλη κινηση , αν δεν εκανε εκεινος.
    αν κανεις και την επομενη κινηση πρωτη, θα του δειξεις οτι τραβας ζορι, και με ευκολια αν γουσταρει θα βγει μαζι σου, αλλα εφοσον δεν σε διεκδικησε, θα υπονοησει οτι σου κανει και χαρη... δλδ, πιθανοτατα θα σε ξεπεταξει..

  8. #8
    Junior Member
    Join Date
    Dec 2023
    Posts
    6
    Quote Originally Posted by Remedy View Post
    σε καμια περιπτωση δεν τον επηρρεαζει το οτι δουλευει με την μητερα σου...
    δεν ξερεις σχεδον τπτ για τον τυπο και το πως φερεται στις γυναικες..
    ξερεις οτι ηταν διαχυτικος με σενα με το καλημερα, αλλα οχι και με την αδερφη σου.
    αυτο δεν λεει τπτ. μπορει να ειναι διαχυτικος με παρα πολλες αλλες καθημερινα, αλλα οχι με την αδερφη σου...
    το οτι ξεκινησε τις χειρονομιες με μια απλη κουβεντα που ειχατε στο ορθιο, εμενα μου δειχνει οτι ηθελε σεξ. αλλα για να μην το επιδιωξει ενω του εδωσες τηλεφωνο κλπ, ισως το θελει απο πολλες. ισως να το εχει κιολας. το οτι δεν εχει σχεση, δεν σημαινει και οτι δεν κανει περιστασιακο σεξ, ή σεξ χωρις σχεση....
    εγω δεν θα εκανα αλλη κινηση , αν δεν εκανε εκεινος.
    αν κανεις και την επομενη κινηση πρωτη, θα του δειξεις οτι τραβας ζορι, και με ευκολια αν γουσταρει θα βγει μαζι σου, αλλα εφοσον δεν σε διεκδικησε, θα υπονοησει οτι σου κανει και χαρη... δλδ, πιθανοτατα θα σε ξεπεταξει..
    Remedy ευχαριστώ για την απάντηση και συμφωνώ απόλυτα. Η αληθεια ειναι οτι θα ήθελα να τον γνωρίσω καλύτερα και φυσικά δύο φορές που μιλήσαμε, δεν λένε τπτ. Αν δω ότι τις επόμενες μέρες δεν στελνει, θα ήταν καλή ιδέα να ξαναπερασω απο εκει, για να δω παλι πώς θα με προσεγγισει;

  9. #9
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    24,016
    Quote Originally Posted by eleni_pap View Post
    Remedy ευχαριστώ για την απάντηση και συμφωνώ απόλυτα. Η αληθεια ειναι οτι θα ήθελα να τον γνωρίσω καλύτερα και φυσικά δύο φορές που μιλήσαμε, δεν λένε τπτ. Αν δω ότι τις επόμενες μέρες δεν στελνει, θα ήταν καλή ιδέα να ξαναπερασω απο εκει, για να δω παλι πώς θα με προσεγγισει;
    αν εχεις λογους να περασεις χωρις να σκεφτει οτι περασες για εκεινον, περνα, αλλα δεν σημαινει οτι θα βγαλεις καμια ακρη...
    πες οτι φερεται με τον ιδιο ακριβως τροπο, που ειναι και το αναμενομενο.. μετα;; αν αρχισεις να ρωτας, τι κανει, τι εκανε, γιατι δεν πηρε, θα καρφωθεις.

  10. #10
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2012
    Posts
    5,782
    Καλύτερα να μην στείλεις κατι εσυ, αφου έδωσες την κάρτα ξέρει αυτος πως να σε βρει. Καλό είναι και η επίσκεψη να απέχει απο την τελευταία φορά, να μην είναι κοντά-κοντά. Σόσιαλ έχει? Εκει είδες περίπου τι γίνεται? Να πάρεις μια πρώτη ιδέα ή απο την μάνα σου γνώμη?

  11. #11
    Junior Member
    Join Date
    Dec 2023
    Posts
    6
    Τον ξανασυναντησα και μου εκανε μεταξύ σοβαρού και αστείου παραπονα γιατί δεν του έστειλα μήνυμα, επειδή πήγα σε μια καφετέρια κοντά στη γειτονιά του. Του απαντώ: με την ίδια λογική, εσύ γιατί δεν μου έστειλες; Και παραδέχτηκε ότι έχω δίκιο.
    Συνέχισε πάλι τα κομπλιμέντα για την προσωπικότητα και την εμφάνισή μου, λέγοντάς μου ‘’ολο κομπλιμέντα σου κανω και σημερα..’’ και του απαντώ ‘’αν μου έστελνες, θα τα λάμβανες κιόλας’’.. Χαμογελάει και μετά από 2 μέρες με κάνει add στα social, όπου παρατηρώ ότι ο τύπος έχει σχέση εδώ και 9 μήνες. Σαν να μην έφτανε αυτό, μου στέλνει μήνυμα με ευχές για καλή χρονιά, ξεκινάμε να μιλάμε περί ανέμων και υδάτων και αρχίζει να μου πετάει υπονοούμενα του τύπου ‘’όλα τα πράγματα στη ζωή θέλουν τρόπο, όχι κόπο’’... Του ξαναστέλνω μετά από 2 μέρες και μου λεει ότι είναι αρρωστος, οπότε έχουμε να μιλήσουμε από προχθές. Διορθώστε με αν είμαι λάθος στα παρακάτω:

    1) Προφανώς δεν είναι καλά στη σχέση του, διαφορετικά δεν θα είχε λόγο να με προσεγγίσει και να κάνει σαν ξελιγωμένος κάθε φορά που με βλέπει.
    2) Πώς γίνεται να λες σε κάποια κοπέλα ‘’δεν μου εστειλες μήνυμα’’, ενώ τη συναντάς για τρίτη φορά και δεν την ξέρεις καλά-καλά; Από την άλλη, αν ήθελε μόνο σεξ δεν θα είχε ήδη επιδιώξει συνάντηση; Άρα υπάρχει περίπτωση να με αντιμετωπίζει σαν ‘’υποψήφια σχέση’’ σε περίπτωση που χωρίσει;

  12. #12
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    24,016
    Quote Originally Posted by eleni_pap View Post
    Τον ξανασυναντησα και μου εκανε μεταξύ σοβαρού και αστείου παραπονα γιατί δεν του έστειλα μήνυμα, επειδή πήγα σε μια καφετέρια κοντά στη γειτονιά του. Του απαντώ: με την ίδια λογική, εσύ γιατί δεν μου έστειλες; Και παραδέχτηκε ότι έχω δίκιο.
    Συνέχισε πάλι τα κομπλιμέντα για την προσωπικότητα και την εμφάνισή μου, λέγοντάς μου ‘’ολο κομπλιμέντα σου κανω και σημερα..’’ και του απαντώ ‘’αν μου έστελνες, θα τα λάμβανες κιόλας’’.. Χαμογελάει και μετά από 2 μέρες με κάνει add στα social, όπου παρατηρώ ότι ο τύπος έχει σχέση εδώ και 9 μήνες. Σαν να μην έφτανε αυτό, μου στέλνει μήνυμα με ευχές για καλή χρονιά, ξεκινάμε να μιλάμε περί ανέμων και υδάτων και αρχίζει να μου πετάει υπονοούμενα του τύπου ‘’όλα τα πράγματα στη ζωή θέλουν τρόπο, όχι κόπο’’... Του ξαναστέλνω μετά από 2 μέρες και μου λεει ότι είναι αρρωστος, οπότε έχουμε να μιλήσουμε από προχθές. Διορθώστε με αν είμαι λάθος στα παρακάτω:

    1) Προφανώς δεν είναι καλά στη σχέση του, διαφορετικά δεν θα είχε λόγο να με προσεγγίσει και να κάνει σαν ξελιγωμένος κάθε φορά που με βλέπει.
    2) Πώς γίνεται να λες σε κάποια κοπέλα ‘’δεν μου εστειλες μήνυμα’’, ενώ τη συναντάς για τρίτη φορά και δεν την ξέρεις καλά-καλά; Από την άλλη, αν ήθελε μόνο σεξ δεν θα είχε ήδη επιδιώξει συνάντηση; Άρα υπάρχει περίπτωση να με αντιμετωπίζει σαν ‘’υποψήφια σχέση’’ σε περίπτωση που χωρίσει;
    αχμ...
    ΟΛΟ ΛΑΘΟΣ...

    1. θα ΞΑΝΑπεσεις απο τα συννεφα οταν μαθεις ποσοι ανδρες ειναι μια χαρα στις σχεσεις τους, ακομα και ερωτευμενοι, αλλα δεν εχουν κανενα απολυτως προβλημα να κανουν περιστασιακο σεξ εκτος σχεσης, χωρις να επηρρεαστουν στο παραμικρο οι ορεξεις τους και τα αισθηματα τους για την σχεση τους.
    οταν το συνειδητοποιησεις αυτο, θα χασεις καθε ενδιαφερον για οποιονδηποτε δεσμευμενο στην πεφτει, γιατι πραγματικα ειναι λυπηρο να μπαινεις στην θεση μιας που ξεροσταλιαζει για μια ξεπετα, οταν μπορει να ξεκλεψει χρονο καποιος που ειναι σε σχεση με ΑΛΛΗ...

    2. ειναι μια χαρα δυνατον, αν την δουλευεις....
    ΣΙΓΑ μην τον επιασε ο πονος που δεν εστειλες!!!
    αν σε σκεφτοταν αυτο το διαστημα, να εισαι σιγουρη οτι θα ειχε στειλει εκεινος..

    αλλα και να σε σκεφτοταν και να εστελνε, τι αξια εχει αυτο, εφοσον ειναι σε σχεση και στο λεει καταμουτρα;;;
    δλδ, τι ειναι αυτη η προσκληση στα σοσιαλ του, εφοσον εκει θα δεις οτι εχει σχεση;
    απλουστατα, σου δειχνει ποια ειναι η θεση σου, καλη μου: "εγω εχω σχεση και αυτο δεν σε αφορα. αν γουσταρεις κατσε να ξεροσταλιαζεις, αν οχι, στα @@ μου"...
    οχι και πολυ κολακευτικο κατα την γνωμη μου..

    οχι, δεν σε αντιμετωπιζει σαν υποψηφια σχεση σε περιπτωση που χωρισει, γιατι τοτε θα κρυβοταν. δεν θα σε καλουσε στα σοσιαλ να δεις την σχεση του. θα εμφανιζοταν μονο οταν θα ηταν ελευθερος.
    απλα, δεν τον νοιαζει αν θα ξενερωσεις.
    σου δειχνει χωρις ζορι την κατασταση του (εγω εχω σχεση. εσυ αν θες κατι, πρεπει να το εχεις υποψη αυτο και να το σεβαστεις).

    ουτε τραβαει ζορι αν θα κανει σεξ μαζι σου. θα μπορουσε και να κανει, αλλα δεν καιγεται.. μπορει να κανει με αλλες, μπορει να ειναι χλιαρος και να θελει να του την πεσεις κιολας.

    μεγαλο κελεπουρι. μην τον χασεις...

  13. #13
    Banned
    Join Date
    Jul 2011
    Location
    Βουλγαρια
    Posts
    3,372
    Ελα μωρε, δεν την βλεπεις πως καβλωνει να παει με το αφεντικο, χεστηκε και αν ειναι παντρεμενος. Θα θυμαται και θα χαιρεται μια ζωη μετα και θα λεει παντου πως τον ειχε γκομενο.

  14. #14
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    24,016
    Quote Originally Posted by axl100 View Post
    Ελα μωρε, δεν την βλεπεις πως καβλωνει να παει με το αφεντικο, χεστηκε και αν ειναι παντρεμενος. Θα θυμαται και θα χαιρεται μια ζωη μετα και θα λεει παντου πως τον ειχε γκομενο.
    αν γουσταρει, ας παει, αλλα να ξερει την θεση της.
    αν ονειρευεται οτι αυτος την βλεπει σαν την επομενη σχεση του γιατι δεν περναει καλα ο καημενος και υποφερει, θα φαει μεγαλη ηττα συνειδητοποιωντας οτι σαν αυτην εχει αλλες 3...

  15. #15
    Banned
    Join Date
    Jul 2011
    Location
    Βουλγαρια
    Posts
    3,372
    Quote Originally Posted by Remedy View Post
    αν γουσταρει, ας παει, αλλα να ξερει την θεση της.
    αν ονειρευεται οτι αυτος την βλεπει σαν την επομενη σχεση του γιατι δεν περναει καλα ο καημενος και υποφερει, θα φαει μεγαλη ηττα συνειδητοποιωντας οτι σαν αυτην εχει αλλες 3...
    Πιστευεις δλδ πως καποιος με αξιοπρεπεια θα συνεχειζε το θεμα γνωριζοντας πως δεν εχει αποκλειστικοτητα;

Page 1 of 2 12 LastLast

Similar Threads

  1. Μπέρδεμα
    By Empty Set in forum Συμβουλευτική Γονέων
    Replies: 17
    Last Post: 15-08-2016, 12:35
  2. μπερδεμα....
    By vith in forum Σχέσεις και Επικοινωνία
    Replies: 9
    Last Post: 10-04-2016, 22:33
  3. μπερδεμα
    By akoyzi in forum Σχέσεις και Επικοινωνία
    Replies: 12
    Last Post: 13-11-2014, 14:02
  4. μπερδεμα
    By deleted_member27-11-2015 in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 7
    Last Post: 12-07-2014, 10:26
  5. μπέρδεμα...μεγάλο μπέρδεμα....
    By mina@@ in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 6
    Last Post: 22-12-2012, 00:17

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •