Τι αντικαταθλιπτικά παίρνετε; έχετε δει σωτηρία με αυτά; - Page 2
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 2 of 2 FirstFirst 12
Results 16 to 30 of 30
  1. #16
    Member
    Join Date
    Jan 2024
    Posts
    39
    Quote Originally Posted by shadow View Post
    [B][B]Διαγνωσμένος με F34.1, και ιδιάζουσα μείζουσα καταθλιπτική διαταραχή, αλλά με πολλές αμφιβολίες επί προσωπικού...

    Brintellix και πάσης Ελλάδος, στα 10' μην πας παραπάνω διότι θα καταβαραθρωθείς και πούσε, αν τα αρχίσεις ΜΗΝ τα σταματήσεις, γιατί μετά από μήνες επανόδου ο οργανισμός ΔΕΝ το "βλέπει" το φάρμακο όπως στην αρχή.

    Μίλησα με δεκάδες "Χ-Ψιάτρους και ενώ όλοι το παραδέχονται, κανένας δεν γνωρίζει την ακριβή αιτία...μόνο εικασίες κάνουν
    [
    /B]

    Υ.Γ Αυτά είναι υποκειμενικά δεδομένα και δεν έπεται ότι θα συνταυτίζονται με τα υμέτερα.

    Ευχαριστώ.
    Ξεκίνησα με zoloft το 2017 και πήρα πολύ βάρος, όπως επίσης και αισθητή μείωση γενετήσιας επιθυμίας.
    Το σταμάτησα μετά 8 μήνες χωρίς καμία παρενέργεια.

    Αρχισα πάλι το 2021 χωρίς προφανή λόγο με brintellix 10' για λίγους μήνες πήγε καλά μετά τίποτα.

    Ευχαριστώ εκ νέου.

  2. #17
    Member
    Join Date
    Jan 2024
    Posts
    39
    ...σιγά να μη...
    πέταξέ τα όλα και κάνε στροφή στην φύση, περπάτημα, πεζοπορία και μάλιστα άν κάνεις και χειρονακτική δουλειά, όπως ας πούμε να κόβεις ξύλα όλη μέρα...ακόμη καλύτερα

  3. #18
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2020
    Posts
    445

    Question

    Quote Originally Posted by shadow View Post
    ...σιγά να μη...
    πέταξέ τα όλα και κάνε στροφή στην φύση, περπάτημα, πεζοπορία και μάλιστα άν κάνεις και χειρονακτική δουλειά, όπως ας πούμε να κόβεις ξύλα όλη μέρα...ακόμη καλύτερα
    Να με συγχωρεις,αλλα αυτα ειναι αερολογιες,εχω βαρεθει να ακουω και να διαβαζω οτι ο αλλος θα βρει την υγεια του απο τα ψυχολογικα προβληματα,με περιπατους στη φυση,με εθελοντισμο,με ποδηλατο,με πεζοπορια και με δουλεια που θα σε κανει να ξεχνιεσαι,τα εχω δοκιμασει ολα αυτα και δεν μου προσφεραν καμια ανακουφιση,το να κοβω ξυλα στην εξοχη θα με βοηθησει να μειωσω τα καταθληπτικα συμπτωματα,δεν νομιζω οτι θα γινει αυτο.

    Σαφως τα φαρμακα και τα αντικαταθλιπτικάντικαταθλ ηπτικα δεν λυνουν αμεσα το προβλημα και ειναι ενας προσωρινος τροπος αντιμετωπισης με διαφορες παρενεργειες,πχ αυξηση βαρους,το αντιμετωπιζω και γω αυτο παροτι τα εχω σταματησει επιτυχως τα αντικαταθλιπτικά,δεν μπορω εδω και 2-3 χρονια να βρω τροπο να απαλλαγω απο τα περιττα κιλα που μου φορτωθηκαν απο τις παρενεργειες,κατι που μου προκαλει επιπλεον γενικευμενο αγχος και καθημερινη πιεση.

  4. #19
    Junior Member
    Join Date
    Feb 2024
    Posts
    8
    Καλησπέρα, πρόσφατα έπεσα κι εγώ ξανά σε καταθλιπτικά και αγχωτικά συμπτώματα (πανικός, φοβίες, καμία διάθεση και όρεξη για τίποτα κλπ) και δυστυχώς πια δεν είμαι και τόσο λειτουργική. Δυσκολεύομαι στην προσωπική υγιεινή, δεν μπορώ να δω φίλους κλπ. Ο γιατρός μου πρότεινε το σιπραλεξ ως τοπ φάρμακο (σε συνδυασμό φυσικά με μισό ζαναξ και λίγο σεροκουελ το βράδυ για τον ύπνο). Το παίρνω σχεδόν τρεις εβδομάδες τώρα, είχα αρκετές παρενέργειες στην αρχή, αλλά ακόμα δεν έχω κάποια βελτίωση στην διάθεσή μου. Μήπως θα μπορούσες να μου πεις γενικά την εμπειρία σου από αυτό το φάρμακο; Και ίσως πόσο καιρό παίρνει συνήθως για να δράσει;

  5. #20
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2013
    Location
    Αθήνα
    Posts
    1,742
    Καλησπέρα! Προσωπικά από αντιαθλητικά παίρνω Ladose και νομίζω πως είναι το καλύτερο. Μου έχει κάνει πολύ καλό.
    Αυτά από την δική μου εμπειρία.

  6. #21
    Member
    Join Date
    Jan 2024
    Posts
    39
    Quote Originally Posted by JohnyK33 View Post
    Να με συγχωρεις,αλλα αυτα ειναι αερολογιες,εχω βαρεθει να ακουω και να διαβαζω οτι ο αλλος θα βρει την υγεια του απο τα ψυχολογικα προβληματα,με περιπατους στη φυση,με εθελοντισμο,με ποδηλατο,με πεζοπορια και με δουλεια που θα σε κανει να ξεχνιεσαι,τα εχω δοκιμασει ολα αυτα και δεν μου προσφεραν καμια ανακουφιση,το να κοβω ξυλα στην εξοχη θα με βοηθησει να μειωσω τα καταθληπτικα συμπτωματα,δεν νομιζω οτι θα γινει αυτο.

    Σαφως τα φαρμακα και τα αντικαταθλιπτικάντικαταθλ ηπτικα δεν λυνουν αμεσα το προβλημα και ειναι ενας προσωρινος τροπος αντιμετωπισης με διαφορες παρενεργειες,πχ αυξηση βαρους,το αντιμετωπιζω και γω αυτο παροτι τα εχω σταματησει επιτυχως τα αντικαταθλιπτικά,δεν μπορω εδω και 2-3 χρονια να βρω τροπο να απαλλαγω απο τα περιττα κιλα που μου φορτωθηκαν απο τις παρενεργειες,κατι που μου προκαλει επιπλεον γενικευμενο αγχος και καθημερινη πιεση.
    Στέκομαι σε αυτό που είπες: πεζοπορία..πήγες να περπατήσεις 15 Χιλιόμετρα στο βουνό, με 40 ή 0 βαθμούς και μάλιστα νύχτα να δοκιμάσεις ποιός είναι ο JohnyK? να δεις αν ο JohnyK μπορεί να γυρίσει και να πάρει πάλι το αμάξι του που το έχει αφήσει 30 Χιλιόμετρα μακριά' έβαλε ο JohnyK ένα προσωπικό στοίχημα ποτέ του?
    Μόνος σου ήρθες μόνος σου θα φύγεις K33' αν είχες έναν πραγματικό φίλο ίσως σε βοηθούσε...<κάποιος, κάπου, κάποτε ήταν Μορφινομανής και είπε τέλος η παραμύθα' η πόρτα κλειδώθηκε από τον πραγματικό φίλο, το δωμάτιο στεγανό' επί δυό ή τρείς μέρες χτυπούσε το κεφάλι του στον τοίχο και στην πόρτα, σφάδαζε στο πάτωμα, έβγαζε αφρούς, ανέβασε πυρετό και έτρεμε σαν ψάρι έξω από το νερό' αργότερα, όταν κάποιοι άλλοι "φίλοι" του δώσανε τις γυάλινες αμπούλες με τα "κοσόγραμμα"= (είκοσι mg καθαρή) και την σύριγγα, για να πάρουνε το "μπαγιόκο", τις πήρε και τις έσπασε μέσα στην παλάμη του.Το δηλητήριο και το αίμα από τα γυαλιά, έγιναν ένα..' σουγιάδασε κανά δυό για την χρόνια "αιμοδοσία-αφαίμαξη" και βγήκε καθαρός και τέρμα ο "βελονάκιας">
    Δεν λέω ότι τα αντικαταθλιπτικά είναι σαν τα σκληρά οποιούχα όπου υπάρχει οργανική εξάρτηση, όμως και αυτά έχουν ύπουλη επίδραση στούς εγκεφαλικούς νευροδιαβιβαστές και καθαρή δεν την βγάζεις αν τα σταματήσεις χωρίς να έχεις κάποιο δυνατό υποκατάστατο.
    Σου λέω με κάθε ειλικρίνια, ότι θα χρειαστείς πολύ δυνατό υποκατάστατο ή υποκατάστατα' επειδή την φάση την βίωσα από πρώτο χέρι, αυτά τα υποκατάστατα για μένα ήταν η ολοήμερη και ενίοτε ολονύχτια πεζοπορία, μιλάμε για 20 τουλάχιστον χιλιόμετρα, αλλά όχι σε flat έδαφος, αλλά σε γκρεμούς και λαγκαδιές(έβγαινα θυμάμαι καταματωμένος προσπαθώντας να ανοίξω δρόμο ανάμεσα στα πουρνάρια και στους αγκαθωτούς θάμνους),--- ευτυχώς που είχα την στρατιωτική πυξίδα, αλλιώς θα με έψαχνε η ΕΜΑΚ---και άλλα τόσα χιλιόμετρα η επιστροφή μέχρι το σημείο όπου είχα αφήσει το όχημα.
    Πού να βρώ χρόνο για κατάθλιψη JohnyK33?
    Εχεις δεί εσύ κατάθλιψη ή ψυχασθένεια στην Μέση Ανατολή, ή στο Αφγανιστάν ή στο Ιράκ ή στην Αγκόλα και το Καμερούν? Αυτά είναι "Δυτικά φρούτα", εκεί είναι με το δάχτυλο στην σκανδάλη και ψάχνουν στα σκουπίδια για να βρουν ενα κομμάτι ψωμί...
    Σου επαναλαμβάνω (η επανάληψη, είναι η αρχή της μάθησης παρεπιπτόντως) , ότι και έτσι και αλλιώς αίμα θα φτύσεις..διαλέγεις και παίρνεις, δική σου η επιλογή' τα δοκίμασα και τα δυο και επέλεξα τα βουνά, τα λαγκάδια, τους γκρεμούς και τις απόκρημνες ακρογυαλιές..

    Κάνε κάτι από αυτά ή ξεκίνα με χειμερινό κολύμπι και μετά πας στα ποιό δύσκολα'τον επόμενο μήνα θα κοιτάς το παρελθόν και θα λες: <και όμως τα κατάφερα, είχε δίκιο η Σκιά>....

    Φιλικά.

    Johny be Good...αφιερωμένο...
    Υ.Γ
    Ισως να επαναπροσδιορίσεις τώρα την θέση σου για τις "αερολογίες".
    Last edited by shadow; 26-02-2024 at 03:43. Reason: Συντακτικός

  7. #22
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2020
    Posts
    445
    Δεν ειναι αυτο που ψαχνω ουτε με ενδιαφερει να κανω πεζοπορια στο βουνο για 15 η 20 χιλιομετρα αναμεσα σε γκρεμους η θαμνους,δεν ειναι για ολους αυτο ουτε το γουσταρουν ολοι να το κανουν.Αν εσυ βρηκες την ψυχικη σου ηρεμια και υγεια,μπραβο που το καταφερες μεσω αυτης της διαδικασιας.

  8. #23
    Member
    Join Date
    Jan 2024
    Posts
    39
    Ούτε εγώ γουστάρω να το κάνω, είναι ένα υποκατάστατο.
    Το πραγματικό "φάρμακο", είναι μια υγιής σχέση με το άλλο φύλο, όμως αυτό το φάρμακο-αν έχεις και κάποια ηλικία-, είναι πολύ δύσκολο να το βρεις..

  9. #24
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2020
    Posts
    445

    Exclamation

    Quote Originally Posted by shadow View Post
    Ούτε εγώ γουστάρω να το κάνω, είναι ένα υποκατάστατο.
    Το πραγματικό "φάρμακο", είναι μια υγιής σχέση με το άλλο φύλο, όμως αυτό το φάρμακο-αν έχεις και κάποια ηλικία-, είναι πολύ δύσκολο να το βρεις..
    Περισσοτερο το βλεπω σαν challenge,μεσα απο το οποιο θα πεις στον εαυτο σου οτι εκανες καποιο κατορθωμα,που δυσκολα το κανουν αλλου και με αυτο ανεβαινει η αυτοεκτιμηση του εαυτου οτι εχεις δυνατοτητες για περισσοτερα,αφου καταφερες να κανεις πεζοπορια τοσων χιλιομετρων σε δυσβατα μονοπατια.

    Κοιτα,φυσικα αποκαταστατα ειναι βοηθητικα και αυτα,δεν τα απορριπτω,απλως δεν ειμαι ακομη στην φαση εκεινη που μπορω να τα χρησιμοποιησω προς οφελος μου,δλδ δεν θα νιωσω καλυτερα αν εχω στενοχωρια η καταθληπτικα συμπτωματα με το να κανω μια αναβαση στον ολυμπο,βιωνω μεγαλη μοναξια στην ζωη μου,με ελλειψη φιλων και συντροφικοτητας,οποτε δεν με γεμιζει να τρεχω απο εδω η απο εκει μονος μου,αντε κανενα περπατημα σε παραλια,καμια βολτα με ποδηλατο,λιγο γυμναστηριο,μεχρι εκει προς το παρον.Δεν παιρνω αντικαταθληπτικα,τα εχω σταματησει.

  10. #25
    Member
    Join Date
    Jan 2024
    Posts
    39
    Θα σου πω το εξής: Aν ξεκινήσεις να χαράξεις ένα μονοπάτι που δεν έχει πάει κανένας άλλος (να το σημαδέψεις με σηματορούς και ορόσημα), τότε έχεις κάνει κάτι φίλε, που καθόλου εύκολο δεν είναι.
    Αν εκδηλώσεις ενδιαφέρον, θα σου πω τι θα κάνεις' χρειάζεται εξοπλισμός--όχι συνηθισμένος--, χρειάζεται θέληση, υπομονή, επιμονή και το κυριότερο από όλα στήριξη μόνο στον JohnyK33,αλλά ΜΟΝΟ στον JohnyΚ33 και σε κανέναν απολύτως άλλο' αν δηλαδή, ο JohnyK33, σπάσει το πόδι του, χαράζωντας σηματορούς στην άκρη του πουθενά, μη περιμένεις άμεση βοήθεια' ακόμα και τηλέφωνο να πάρεις στην ΕΜΑΚ, που θα πεις ότι βρίσκεσαι? --{35ο Βορειοανατολικά LAT. N39'21'37" Magnetic Field 84μΤ LON. E22'55'37"=33NE}--Ποιός θα μεταφράσει αυτές τις συντεταγμένες Johny?
    Οταν ΚΑΝΕΝΑΣ μα ΚΑΝΕΝΑΣ όμως, δεν έχει χαρτογραφήση αυτή την περιοχή(ούτε καν το Μηχανικό του Στρατού(εκτός από μένα, χα χα)και μόνο από το Earth έχεις μία δορυφορική εικόνα, η οποία εικόνα όμως θολώνει στα 300 μέτρα [ίσως περισσότερο] από την επιφάνεια του εδάφους?
    Μετά από μέρες θα σε βρούν....ή βδομάδες' είναι πολύ καλό στοίχημα...
    Ομως αν δεν γίνει αυτό(να σπάσεις το πόδι ή κάτι άλλο παρόμοιο) και καταφέρεις να επιστρέψεις αφού προηγουμένως έχεις κάνει αυτό που σου δείχνουν οι φωτογραφίες που σου έστειλα, τότε έχεις κερδίσει ένα ΠΡΟΣΩΠΙΚΟ στοίχημα΄το μονοπάτι που εσύ χάραξες με κίνδυνο της ζωής σου θα το ακολουθήσουν πολλοί άλλοι..δεν είναι εύκολο να σταματάς με το σακίδιο στην πλάτη και να μαρκάρεις κάθε 100 μέτρα τους βράχους με χρώμα (πορτοκαλί-κάκκινο).
    Ισως δεν καταλαβαίνεις το σκεπτικό' θα σου πω μόνο ότι έτυχε να χαθώ και να κάνω χιλιόμετρα στους γκρεμούς, επειδή είχα ξεχάσει την πυξίδα μου' ξέρεις που πήγε η αδρεναλίνη μου??? το κοντέρ του κινητού έγραψε 27 χιλιόμετρα και όταν προσέγγισα στην ακτή το πρωί, είχα γίνει μούσκεμα στον ιδρώτα' δεν μπορείς να καταλάβεις πόσο ήρεμος ήμουν τις επόμενες μέρες!!
    Ακόμα, με αυτό που κάνεις αθλείσαι και μάλιστα δουλεύουν όλοι οι μύες του σώματος'όχι όπως στο περπάτημα σε ίσιο έδαφος.

    Αυτά φίλε, σου δίνουν ένα κίνητρο να συνεχίσεις να ζείς για κάποιο σκοπό' σημασία έχει αυτό που κάνεις--ο στόχος--, να χαράξεις μιά πορεία [κυριολεκτικά, αυτό κάνω εγώ].

    Επί της ουσίας τώρα. ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΦΙΛΟΙ Johny, --έχω έναν ευτυχώς, 25 χρόνια δοκιμασμένο σε δύσκολα' μου λέει να πάω σε μπουρδέλο να μαμήσω' του λέω δεν λειτουργώ έτσι, εκεί αυτός επιμένει.
    Ελεγε κάποιος "καλύτερη η μοναξιά παρά η κακή συντροφιά"' η μοναξιά Johny μόνο τσιγάρο και ποτό με κερνούσε..που θα πήγαινε αυτό? Βέβαια και τώρα είμαι μόνος, όμως έχω συντροφιά, τις νυχτερίδες, τις αράχνες(δεν ξέρεις πόσο τρυφερές είναι), τα βατράχια, τις χελωνίτσες(χαίρεσαι να τις παρατηρείς και σε κοιτάνε τόσο επίμονα), τα φιδάκια(τους απλώνω το χέρι και έρχονται και κουλουριάζονται' έχω πολλές φωτογραφίες με οχιές που θεωρούνται επικίνδυνες' σιγά να μη...τα φίδια σε κοιτάζουν καλά-καλά και έχουν άλλα κριτήρια αξιολόγησης--άγνωστα σε μας--και σίγουρα τους κακούς στην ψυχή(που είναι και οι περισσότεροι) τους δαγκώνουν ΚΑΙ ΚΑΛΑ ΤΟΥΣ ΚΑΝΟΥΝ!!
    Καλύτερη λοιπόν η επαφή με άλλα ζωντανά πλάσματα, ασχέτως συνομοταξίας(θηλαστικά, ερπετά, πτηνά), παρά ο εγκλωβισμός σε 4 τοίχους με παρέα τα ψυχοφάρμακα.

    Συντροφικότητα είπες, άλλο αυτό, μεγάλη κουβέντα' είναι σαν να ψάχνεις...βατραχοπέδιλα στην έρημο! Αυτά πρέπει να τα αναλύσουμε εκτενώς και όχι επιγραμματικά..

    Επειδή κουράστηκα να γράφω τώρα, αλλά πιστεύω ότι μπορούμε να αλληλοβοηθηθούμε, σου στέλνω το e-mail μου [email protected].

    Αν σταμάτησες τα δηλητήρια, έκανες το πρώτο βήμα για μιά καινούργια και όμορφη ζωή!
    Τα σταμάτησα και εγώ ΟΛΑ!!,εκτός από ένα τέταρτο του πεντάγραμμου Stedon που και που, όταν έχω συναισθηματική υπερένταση.
    Αν θές πες μου παραπάνω πράγματα, γιατί όλα αυτά είναι πολύ γενικά και αόριστα και το ίδιο θα κάνω και γω' ίσως βρούμε κάποια άκρη, δεν ξέρεις....

    Υ.Γ Γράψε αν έλαβες τις φωτογραφίες.
    Last edited by shadow; 29-02-2024 at 01:42.

  11. #26
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2020
    Posts
    445

    Exclamation

    Δεν με ενδιαφέρει καθόλου μια τέτοια φάση.

  12. #27
    Junior Member
    Join Date
    Mar 2024
    Posts
    1
    Quote Originally Posted by HarleyQuinn View Post
    Καλησπέρα! Προσωπικά από αντιαθλητικά παίρνω Ladose και νομίζω πως είναι το καλύτερο. Μου έχει κάνει πολύ καλό.
    Αυτά από την δική μου εμπειρία.
    Και εγω αυτο παιρνω. Και ενω γενικα με βοηθα στο να ξεθολωνει το μυαλο μου και να το ελεγχω λιγακι πιο ευκολα, με ενοχλει που εχει πεσει η λιμπιντο μου στα ταρταρα. Οργασμος μηδεν. Η εκφραση απογοητευσης στο προσωπο του συντροφου μου οταν προσπαθει να με ικανοποιησει ειναι μαχαιρι στην καρδια..
    Το σεξ ηταν ενα απο τα λιγα που με εκαναν να νιώθω ζωντανη και το εχω χασει..
    Επιπλεον, εχω τα καταθλιπτικα μου επεισόδια καθε μηνα με την περιοδο μου, που και αυτος ηταν ο λογος που πηγα σε ψυχιατρο εξαρχής.
    Σκεφτομαι να το κόψω ομως.

  13. #28
    Junior Member
    Join Date
    Feb 2024
    Posts
    8
    Quote Originally Posted by Sunny9 View Post
    Εγω εχω υποτροπιαζουσα καταθλιπτικη διαταραχη...
    Στα πρωτα επεισοδια επαιρνα σιπραλεξ ,κομπλε ηταν
    Τωρα τα τελευταια 6 χρονια παιρνω εφεξορ ..ενταξει ειναι απλα δεν ειναι και τοπ, αυτο διότι ακομα μπορω να εχω τα συμπτωματακια μου.
    Με τα σιπραλεξ πως ήταν η εμπειρία σου;

  14. #29
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2013
    Location
    Αθήνα
    Posts
    1,742
    Quote Originally Posted by Aeora View Post
    Και εγω αυτο παιρνω. Και ενω γενικα με βοηθα στο να ξεθολωνει το μυαλο μου και να το ελεγχω λιγακι πιο ευκολα, με ενοχλει που εχει πεσει η λιμπιντο μου στα ταρταρα. Οργασμος μηδεν. Η εκφραση απογοητευσης στο προσωπο του συντροφου μου οταν προσπαθει να με ικανοποιησει ειναι μαχαιρι στην καρδια..
    Το σεξ ηταν ενα απο τα λιγα που με εκαναν να νιώθω ζωντανη και το εχω χασει..
    Επιπλεον, εχω τα καταθλιπτικα μου επεισόδια καθε μηνα με την περιοδο μου, που και αυτος ηταν ο λογος που πηγα σε ψυχιατρο εξαρχής.
    Σκεφτομαι να το κόψω ομως.
    Εγώ προσωπικά δεν έχω πρόβλημα με την λίμπιντο με αυτό το φάρμακο αλλά όχι και πως είμαι και πάρτυ άνιμαλ. Απλά όχι τόσο πεσμένη όσο εσύ λες... Μήπως παίρνεις παράλληλα και κάποιο άλλο φάρμακο και φταίει αυτό; Ή μήπως παίρνεις μεγάλη δόση και πρέπει να στην μειώσουν; Συζήτησε το με τον γιατρό σου βρε.

  15. #30
    Quote Originally Posted by Emily21 View Post
    Με τα σιπραλεξ πως ήταν η εμπειρία σου;

    Μια χαρα! Με βοηθησε τοτε σε διαταραχη πανικου με καταθλιψη!
    Απλα αλλαξα ψυχιατρο μετα κ θεωρησε το εφεξορ και για το αγχος θα με επιανε κσλυτερα. Ετσι παιρνω αυτο εδ κ χρονια!

    Βεβαια μη κανεις καν συγκριση για την αγωγη ειδικα. Καθε ανθρωπος εχει τη δικη του ψυχοπαθολογια και καθε οργανισμος αντιδρα διαφορετικα ετσι.

Page 2 of 2 FirstFirst 12

Similar Threads

  1. παιρνετε αντικαταθλιπτικα ? την πατησατε ....
    By Macgyver in forum Κατάθλιψη - Δυσθυμία
    Replies: 44
    Last Post: 21-03-2024, 22:38
  2. η σωτηρια ερχεται μεσα απο καθαρση
    By maus in forum Ψυχώσεις & Σχιζοφρένεια
    Replies: 23
    Last Post: 06-02-2024, 03:21
  3. ΥΠΑΡΧΕΙ ΣΩΤΗΡΙΑ;;
    By μοιρα in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 9
    Last Post: 14-03-2019, 12:44
  4. υπαρχει σωτηρια
    By aris1203 in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 4
    Last Post: 09-01-2010, 00:44
  5. Replies: 26
    Last Post: 21-02-2009, 23:07

Tags for this Thread

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •