Μπαφοι
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 1 of 6 123 ... LastLast
Results 1 to 15 of 86

Thread: Μπαφοι

  1. #1
    Junior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    2

    Μπαφοι

    Γεια σας σε ολους ειμαι νεα στο Forum
    κανω χρηση κανναβης συστηματικη απο τα 18 μου,τωρα ειμαι 23 χρονων,αν και στο παρελθον υπηρξαν περιοδοι που εκανα παυσεις για 2-3 μηνες
    τωρα ομως δυσκολευομαι να βρω και εχω αρχισει να τρελαινομαι
    πηρα για πρωτη φορα χτες Lexotanil των 3 για να ηρεμισω αλλα τπτ δεν συνεβη και δν μπορουσα να κοιμηθω με επιασαν ταχυπαλμιες και ανχος (εχω και εξεταστικη )ειχα και ενα ατυχημα με μηχανη πριν 1 μηνα με αποτελεσμα να μεινω καιρο στο κρεβατι
    και στην συνεχεια ειχα εντονους πονοκεφαλους και πονο στα ματια πηγα σε οφθαλμιατρο ο οποιος μου ειπε πως δε εχω κατι και πως το προβλημα μ ειναι ψυχοπαθολογικο
    και πως ισως θα ηταν καλυτερα να παρω καποια ηρεμιστικα η ανχολυτικα
    οι πονοκεφαλοι οσο εκανα χρηση κανναβης μειωνονταν τωρα ομως που εχω \" ξεμεινει \"
    ο πονος στα ματια μου ειναι αβασταχτος και δν μπορω καλα καλα ουτε να διαβασω και τα λεχοτανιλ δν με πιανουν καθολου
    καποτε πηγα σε εναν ψυχιατρο καναμε μονο 3 συνεδριες αλλα δν ανεφερα ποτε οτι ειμαι χρηστρια κανναβης
    ισως και γιατι ποτε αυτος δν με ρωτησε στην συνεχεια σταματησα γιατι δν ειχα αλλα λεφτα
    ωστε να τον πληρωσω ντραπηκα και δν ξαναπηγα (τον ειχα αποπληρωσει για τις 3 συνεδριες)
    αυτα
    τι μου συστηνεται??

  2. #2
    Member
    Join Date
    Aug 2009
    Posts
    61
    κουκλα μου εισαι πολυ μικρη για να πινεις Lexotanil των 3.επινα και εγω μαυρο πιο παλαια εχω να το βαλω στο στομα μου 5 χρονια ειδα καταστασεις που με εκαναν να το κοψω το συχαθηκα τελειως τωρα αντιμετοπιζω κρισεις πανικου οι οποιες ειμαι σιγουρη οτι προηλθαν απο εκει γιατι οταν την επινα δεν ειμουν σε θεση να δω τις δυσκολιες και τα προβληματα και μετα που το εκοψα ηρθαν ολα μπουμερα.......φαντα σου ειμουν σε κοφι σοπ στην ολανδια και δεν μου εκανε καμια αισθηση να πιω.κοψτο κουκλα μου τωρα που ειναι νωρις πριν σε κοψει αυτο....δεν ειναι ντροπη να πεις σε καποιον που σε παρακολουθει γιατρο οτι κανεις χρηση κραταν το ιατρικο απορρυτο και μπορουν να σε βοηθησουν.οσο για τα χρηματα που λες υπαρχουν πλεων σε καθε γειτονια κεντρα ψυχικησ υγειασ οπου υπαρχουν ψυχολογοι-ψυχιατροι -κοιν,λοιτουργει οπου το κοστος εκει ειναι μηδαμινο και επισης αν πας στην πρωτα εκει και περεις απ τη συνεντευξη μετα θα πας στην προνοια που σου βγαζει βιβλιαριο και ειναι ολα δωρεαν θελειι καποι διαδικασια αλλα πιστευω οτι θα ειναι οτι καλυτερο για σενα

  3. #3
    Junior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    2
    ευχαριστω για την απαντηση
    απλα δν ξερω με ποιο τροπο να το σταματησω
    εχει γινει μερος της καθημερινοτητας μου
    οπως το κανονικο τσιγαρο.Το θεμα ειναι πως με τπτ δν μπορω να συγκεντρωθω χωρις αυτο ειχα μαθει να διαβαζω ετσι
    και ειμαι αρκετα απογοητευμενη με ψυχιατρους ψυχολογους

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2009
    Posts
    1,407
    θα μπορουσες μηπως να ελλατωνεις σταδιακα τη χρηση απο μονη σου?εκει που πχ εκανες 7 τσιγαρα την ημερα κανε εξι τη μια εβδομαδα,5μετα και αργοτερα μερα παρα μερα..

  5. #5
    οτιλ....εγώ θα σου πρότεινα να κάνεις μια ερευνα στο ιντερνετ, να δεις τι ειναι αυτό που πίνεις, το ζημιά μπορεί μεταγενέστερα να σου κάνει και πως μπορείς να το κόψεις. Όταν πάρεις μια ιδέα, κλείσε ένα ραντεβού με έναν ειδικό για να σε βοηθήσει.
    Το μαύρο δεν είναι πλάκα, δημιουργεί τεράστια ζημιά στον εγκέφαλο και όπως έχω ξαναγράψει, ξέρω άτομο που κάνει χρόνια χρήση και πλέον ΄τα έχει παίξει ο εγκέφαλος του τελείως. Ευτυχώς πείστηκε και έχει ξεκινήσει ψυχοθεραπεία, αλλά αν κάτσω και γράψω τι ταλαιπωρία τραβάει πραγματικά θα σας σοκάρω....

  6. #6
    Junior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    17
    Originally posted by otilie
    ευχαριστω για την απαντηση
    απλα δν ξερω με ποιο τροπο να το σταματησω
    εχει γινει μερος της καθημερινοτητας μου
    οπως το κανονικο τσιγαρο.Το θεμα ειναι πως με τπτ δν μπορω να συγκεντρωθω χωρις αυτο ειχα μαθει να διαβαζω ετσι
    και ειμαι αρκετα απογοητευμενη με ψυχιατρους ψυχολογους
    όταν έχει γίνει μέρος της καθημερινότητας σου, αλλαξε αυτή τότε!
    και εγώ συμπασχω με εσένα, τα ίδια προβλήματα. Κανένας δεν μπορέι να σου πει να το κόψεις ή να σε βοήθήσει. Αφού και μόνη σου καταλαμβαίνεις ότι αυτό σε χαλάει, τότε τέρμα, μαχαίρι κ πότε ξανά, η εως μια δύσκολη στιγμή παρουσιαστέι οπότε πάρτα πάλι απο την αρχή...
    :(
    καλή προσπάθεια και καλή συνέχεια...

  7. #7
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Αθήνα
    Posts
    850
    Το μήνυμα τροποποιήθηκε από την ομάδα διαχείρισης για παραβίαση των όρων χρήσης.

  8. #8
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Αθήνα
    Posts
    850
    στειλτε προσωπικο μυνημα.

  9. #9
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2009
    Posts
    4,495
    Έλεος Winston!
    "Δε με νοιάζει να έρθουν όλοι οι ξένοι στην Ελλάδα και οι Έλληνες να πάνε αλλού. Θεωρώ ότι πατρίδα μας είναι η γη. Από μικρό παιδί απέρριπτα τα σύνορα."
    Σπύρος Μπιμπίλας

  10. #10
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2005
    Posts
    4,305
    Originally posted by Winston_man
    Το μήνυμα τροποποιήθηκε από την ομάδα διαχείρισης για παραβίαση των όρων χρήσης.


    θα το ρίξεις στα ναρκωτικά? :P
    http://www.mazi.org.gr/

  11. #11
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Αθήνα
    Posts
    850
    Originally posted by arktos
    θα το ρίξεις στα ναρκωτικά? :P

    Ναι

  12. #12
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2009
    Posts
    4,495
    Γιατί Winston;Τόσο πολύ θεωρείς πως σου αξίζει η τιμωρία,ώστε να την κυνηγάς με άκρατους τρόπους;O θυμός αυτός που γυρνάς στον εαυτό σου,σε ποιον πιστεύεις πως θα τον απεύθυνες αν δεν τον έστρεφες σαν κάνη πάνω σου;
    "Δε με νοιάζει να έρθουν όλοι οι ξένοι στην Ελλάδα και οι Έλληνες να πάνε αλλού. Θεωρώ ότι πατρίδα μας είναι η γη. Από μικρό παιδί απέρριπτα τα σύνορα."
    Σπύρος Μπιμπίλας

  13. #13
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2005
    Posts
    4,305
    Originally posted by Winston_man
    Originally posted by arktos
    θα το ρίξεις στα ναρκωτικά? :P

    Ναι



    θέλεις να τα δοκιμάσεις για να δεις πώς θα νιώσεις?
    από προσωπική εμπειρία πάντως σου λέω ότι αν δεν είσαι καλά, δεν θα σε κάνουν να νιώσεις καλύτερα.
    στο τέλος θα σε αφήσουν ένα ράκος.
    είναι εύκολο να εξαρτηθείς.
    αν θες να νιώσεις την αδρεναλίνη να χτυπήσει κόκκινο, γιατί δεν πας για ένα bungee jumping?
    γιατί με το άλλο για ύπνο θα πας.αυτό θέλεις?και κακό στον οργανισμό σου θα κάνεις.
    http://www.mazi.org.gr/

  14. #14
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Αθήνα
    Posts
    850
    Originally posted by arktos
    θέλεις να τα δοκιμάσεις για να δεις πώς θα νιώσεις?
    από προσωπική εμπειρία πάντως σου λέω ότι αν δεν είσαι καλά, δεν θα σε κάνουν να νιώσεις καλύτερα.
    στο τέλος θα σε αφήσουν ένα ράκος.
    είναι εύκολο να εξαρτηθείς.
    αν θες να νιώσεις την αδρεναλίνη να χτυπήσει κόκκινο, γιατί δεν πας για ένα bungee jumping?
    γιατί με το άλλο για ύπνο θα πας.αυτό θέλεις?και κακό στον οργανισμό σου θα κάνεις.

    Θελω να κανω κακο στον εαυτο μου και επειδη δεν εχω τα κοτσια να πηδηξω απο το μπαλκονι λεω να το ριξω στο τσιγαρο και στα ναρκωτικα. Θελω να γινω κομματια.

  15. #15
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Αθήνα
    Posts
    850
    Θα το χα ριξει στα σκληρα ποτα αλλα παιρνω φαρμακα και δεν μπορω να πιω. Αλλιως θα ειχα κυριολεκτικα ΛΙΩΣΕΙ στο ποτο.

Page 1 of 6 123 ... LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •