Μπαφοι - Page 6
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 6 of 6 FirstFirst ... 456
Results 76 to 86 of 86

Thread: Μπαφοι

  1. #76
    Banned
    Join Date
    May 2004
    Location
    στις στεπες του Καυκασου
    Posts
    10,933
    θα συνεχισω ακομα πιο σταθερα να λεω οτι,


    Η ΓΝΩΣΗ ΕΙΝΑΙ ΔΥΝΑΜΗ!

  2. #77
    Banned
    Join Date
    May 2004
    Location
    στις στεπες του Καυκασου
    Posts
    10,933
    ενα ακομα link, απο μια συνοδο μιας επιτροπης της Ε.Ε. για το θεμα
    ειναι εδω,

    http://register.consilium.eu.int/pdf/en/04/st11/st11267.en04.pdf

    Οχι οτι εχει φτασει στο επιπεδο που πρεπει, αλλα βρισκεται σε μια σωστη λογικη, που αυτη ειναι να ανοιξει η συζητηση για την μη ποινικοποιηση των χρηστων κανναβις.

  3. #78
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,634
    λυσσαξες,θειο!!
    κανε κανα διαλειμματακι να κανεις τσιγαρο..

    εεεεχχεχεχεχεχεχε

  4. #79
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2009
    Location
    Ελληνική Ζυθοποϊία
    Posts
    1,023
    \'... Αλομπαρ,
    πολλες ευχες για καλες μπουγαδες και χαιρετισμους στους παπαδες σου....

    Ο κυριος μεθ\' ημων...\'


    ... η πραγματική γνώση γαληνεύει τον άνθρωπο... αφήνει όλο και μεγαλύτερο χώρο στην καρδιά και το μυαλό του για τους άλλους... μαθαίνει να μη ξιπάζεται, να μη κομπάζει και να αφήνει \'γεια\' ολοένα και περισσότερο στο \'εγώ\' του... η πραγματική γνώση δεν έχει την ανάγκη προβολής, δεν ορμά με ύφος περιοπής να κατασπαράξει κανέναν και εγκαταλείπει χωρίς λυγμούς τα δεκανίκια της... η πραγματική γνώση ριζώνει μονάχα όταν ξεπαστρεύει κανείς με τα ίδια του τα χέρια τα ζιζάνια πού \'χει μέσα του... και σιχαίνεται την επιθετικότητα, το χλευασμό και την εθελοτυφλία... αλλά αυτά είναι για τους δυνατούς...

    ... ά και πού \'σαι... εμένα προσωπικά και αμετάκλητα και με βάση ένα από τα τελευταία μου \'παιδιά\'... \' Ο Κύριος Με Θυμών\' \'...

  5. #80
    Banned
    Join Date
    May 2004
    Location
    στις στεπες του Καυκασου
    Posts
    10,933
    η πραγματικη γνωση ειναι αυτη που αφηνει κατι καινουριο στην θεση του παλιου που υπηρχε.



    Η μπουρδολογια δεν βοηθησε πραγματικα κανενα αλλο,
    παρα μονο αυτον που την ελεγε.
    Αν εσυ εισαι γαληνια, εμενα μου περισευει.....
    ;)

  6. #81
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2008
    Posts
    2,713
    Originally posted by krino
    Επειδη μιλας για ναρκωτικα,
    ειναι καλα τα νομιμα και κακα τα παρανομα?
    μπορεις να; το διευκρινησεις αυτο?
    Σε καμιά περίπτωση.
    Το θέμα είναι λίγο πιο περίπλοκο για μένα κ εστιάζεται λίγο παραπάνω στο κακό πέρα απ\'το επιφανειακό.
    Ας ξεκαθαρίσω την άποψή μου κ που πήγαινε αυτό το \'\'ας είμαστε λίγο πιο προσεχτικοί γιατί με τον όρο κάναβη αναφερόμαστε σε ναρκωτικά\'\'.

    Καλώς ή κακώς όποιον ειδικό κ αν ρωτήσουμε θα μας απαντήσει πως η κάναβη συγκαταλέγεται στα ναρκωτικά,τώρα αν πάρουμε με την ακριβή έννοια τον όρο ναρκωτικό,ναρκωτικό μπορεί να μην είναι ούτε η κόκα απ\'την άλλη με ελαστική έννοια μπορεί να είναι κ το τσάι σε υπερβολική δόση.

    Ένα άρθρο σχετικά με τον όρο ναρκωτικά


    -------

    Ναρκωτικά
    Από τη Βικιπαίδεια, την ελεύθερη εγκυκλοπαίδεια
    Μετάβαση σε: πλοήγηση, αναζήτηση
    Μπουκάλι φαρμακευτικής ηρωίνης από το 1919

    Ο όρος ναρκωτικό πιστεύεται ότι προτάθηκε από τον Γαληνό για να περιγράψει δραστικές ουσίες που μουδιάζουν ή νεκρώνουν, προκαλώντας απώλεια αισθήσεων ή παράλυση. Ο όρος νάρκωση χρησιμοποιήθηκε αρχικά από τον Ιπποκράτη για τη διαδικασία ή την κατάσταση της έλλειψης αισθήσεων. Ο Γαληνός ανέφερε τη ρίζα μανδραγόρα, τους σπόρους του φυτού altercus και το χυμό παπαρούνας (όπιο) σαν βασικά παραδείγματα.

    Στο νομικό πλαίσιο των ΗΠΑ, η λέξη ναρκωτικό αναφέρεται στο όπιο, τα παράγωγά του και τα ημισυνθετικά ή πλήρως συνθετικά υποκατάστατά τους \"καθώς και στην κοκαΐνη και τα φύλλα κόκας\", τα οποία αν και έχουν κατηγοριοποιηθεί ως ναρκωτικά σε σχετικό νόμο των ΗΠΑ (Controlled Substances Act), από χημικής άποψης δεν είναι ναρκωτικά. Αντίθετα με την λαϊκή άποψη, η μαριχουάνα δεν είναι ναρκωτικό, όπως δεν είναι το LSD και άλλες παραισθησιογόνες ουσίες.

    Πολλοί εκπρόσωποι του νόμου στις ΗΠΑ χρησιμοποιούν ανακριβώς τη λέξη \"ναρκωτικό\" (drug) για να αναφερθούν σε οποιοδήποτε παράνομο φάρμακο ή παράνομα αποκτημένο φάρμακο. Επειδή ο όρος χρησιμοποιείται συχνά με ευρύτερη έννοια, ανακριβώς και εκτός ιατρικού περιεχομένου, οι περισσότεροι επαγγελματίες του ιατρικού χώρου προτιμούν τον πιο ακριβή όρο \"οπιοειδή\" (opioids), ο οποίος αναφέρεται σε φυσικές, ημι-συνθετικές και συνθετικές ουσίες, οι οποίες συμπεριφέρονται φαρμακολογικά όπως η μορφίνη, το κύριο ενεργό συστατικό του φυσικού οπίου.

    ---------

    Εγώ δέχομαι τελικά σα ναρκωτικά-ψυχοτρόπες ουσίες κ τα νόμιμα.Θα μου πεις αντιφάσκω.Όχι,απλά έγραψα εν ολίγοις αυτά που δε μπορούσα να αναλύσω εκτενώς.

    Στη χώρα μας υπάρχει το ταμπού των ναρκωτικών,ο στιγματισμός κ.λ.π.κ.λ.π.Θέλουμε δε θέλουμε πιστεύω πως έχουν περάσει βιωματικά μέσα μας όσο λογικά κ αν το έχουμε αναλύσει πως τα ναρκωτικά είναι χασίς,ηρωίνη,κόκα,έκσταση,ls d κ ότι άλλο παραπλήσιο.


    Αν λοιπόν ένα παιδί μπει στη διαδικασία να αγοράσει κάτι παράνομο όπως η κάναβη κ σε σχέση με τις επικρατούσες αντιλήψεις που εννοείται πως είναι εσωτερικά επηρεασμένο έχει έρθει ήδη πολύ πιο κοντά κ στις υπόλοιπες ουσίες(όχι ότι αναγκαστικά θα τις δοκιμάσει) μόνο κ μόνο που έκανε το άλμα στις παράνομες ουσίες που εδώ κ χρόνια κατηγοροιοπούνται στα ναρκωτικά.(Ε και τι να λέμε πες το ταμπού,πες το πραγματικότητα, πες το οτιδήποτε κ από προσωπική μου εμπειρία 4 ψυχολόγους που το συζήτησα εκ των οποίων η μία είναι σε σύλλογο κατά των ναρκωτικών κ η άλλη έκανε το διδακτορικό της στον εθισμό ψυχοτρόπων ουσίων ήταν φανατικά απόλυτες πως η κάναβη είναι ναρκωτικό κ μάλιστα η τελευταία την κατηγοροιοποιεί στα παραισθησιογόνα.)

    Κάποτε θα έπρεπε ίσως να λήξει αυτή η σύνδεση,πως το χασίς είναι ίσως ο προθάλαμος του κόσμου των ναρκωτικών κ γι\'αυτή τη σύνδεση ένα μεγάλο μέρος ευθύνης φέρει η παρανομία του ΟΜΩΣ προς το παρόν υπάρχει.Κάποτε ήμουν υπέρ της αποποινικοποίησης έτσι απλά,τώρα προβληματίζομαι για το πως θα μπορούσε να γίνει γιατί απλά το φορτίο της προκατάληψης είναι μεγάλο κ σίγουρα θα έχει αρνητικό αντίκτυπο ένα μεγάλο διάστημα ώσπου να απαλειφθεί.

    Όσο για το τσιγάρο-αλκοόλ-κάναβη....καθένα κάνει κακό με το δικό του τρόπο.Ας μην εξετάζουμε μόνο τις ακριβείς βλάβες στον οργανισμό.Για μένα η καθημερινή χρήση κάναβης το κυριότερο κακό που κάνει είναι στον τρόπο ζωής κ αντίληψης της καθημερινότητας,πράγμα πολύ σοβαρό γιατί χάνει η ίδια η ουσία της ζωής.
    Για το αλκοόλ δεν το συζητάμε είχα θείο που έφυγε από κύρωση του ήπατος κ για το τσιγάρο...έχω πάλι θείο με καρκίνο του πνεύμονα(καπνίζει ακόμα!για να καταλάβουμε τον εθισμό...)αλλά τι να πρωτοπείς για το οτιδήποτε....ο κολητός του πρώην μου μετά από χρόνια χρήση χασίς μπροστά μου μεταμορφώθηκε (δεν έμαθα ποτέ ακριβώς τι έπαθε) σε άλλη προσωπικότητα κ παραλογιζόταν πως έβλεπε διάφορα.Τελικά η \'ρήξη\' ήταν μόνιμη.Παράτησε τις σπουδές του άρων άρων,ξενοίκιασε,μετακόμησε ,χάθηκε.Το μόνο που ξέρω πλέον είναι πως η μάνα του παραιτήθηκε απ\'τη δουλειά για να τον προσέχει κ πως ο γιατρός τους είπε ένα τσιγάρο ακόμη κ θα πάει κατευθείαν σε ίδρυμα(εννοείται πως παίρνει θεραπεία)......

    η ίδια μετά από χρήση όταν ήμουν στα άσχημά μου εκτός από 2-3 παραισθήσεις ανά καιρούς,θυμάμαι σε μια φάση να τρώω αναλαμπές πραγματικότητας κ μη κ όταν ήμουν στη φάση του \'παραλόγου\' ένιωθα πως ήθελα να πηδήξω απ\'τον 5ο κ θυμάμαι πως έλεγα στην παρέα πάνω στην επαναφορά μου \'παιδιά αν με δείτε να πάω προς το μπαλκόνι κρατείστε με\'.Πολύ άσχημη εμπειρία.Ήταν την περίοδο που μπορεί να είχα κατάθλιψη,δεν είχα πάει ακόμα στο γιατρό κ δεν έκανα καμιά θεραπεία.
    Επιδείνωνε την κατάστασή μου αισθητά κ επικύνδυνα.
    Κ αλκοόλ έπινα να σε προλάβω αλλά το αλκοόλ δεν επιδρούσε έτσι.Βέβαια είναι από άτομο σε άτομο κιόλας,μιλάω για μένα.
    Αν φέρουμε παραδείγματα όμως για την κάθε ουσία,πιστεύω πως είναι άπειρα κ όπως προείπα καθεμιά κάνει κακό με το δικό της τρόπο.

    Αλλά θέλω να ξαναπώ πέρα απ\'το κακό που κάνουν τα νόμιμα ή τα παράνομα δεν είναι τόσο απλό ώστε να παραθέσουμε αναλυτικά τις επιδράσεις στον οργανισμό του καθενός κ ξεμπερδέψαμε,είναι κ άλλα πράγματα που πρέπει να ληφθούν υπόψιν κ εγώ προσωπικά ποτέ δε θα υποστήριζα ή θα προέτρεπα ειδικά έναν έφηβο αν είχε να διαλέξει ανάμεσα σε μια μπίρα κ ένα \'τσιγάρο\' για μια έξοδό του να διαλέξει το \'τσιγάρο\'.
    Κ σ\'αυτό παίζει σημαντικό κ καθοριστικό ρόλο η παρανομία του.

    Θα μου πεις το κακό πρέπει να χτυπηθεί στη ρίζα του αλλά ώσπου να συμβεί κ να βρεθεί ο τρόπος που θα γίνει είμαστε εδώ υπό αυτές τις συνθήκες.

    Αυτά.εύχομαι καλές γιορτές σε όλους κ χωρίς εθισμούς στο οτιδήποτε...

  7. #82
    Banned
    Join Date
    May 2004
    Location
    στις στεπες του Καυκασου
    Posts
    10,933
    πολυ ενδιαφερον το ποστ σου, τουλαχιστον χωρις δογματισμους, κατι που αφηνει περαιτερω χωρο για συζητηση.


    Θα ηθελα σε πρωτη φαση να κανουμε μια αποτιμηση για την χωρα μας και τι σημαινει αυτο που λεμε ναρκωτικα - εξαρτησεις και παρελκομενα.



    Ετσι παρατηρω τα εξης:


    1. Δεν υπαρχει επαρκης επισημη ενημερωση απο την πολιτεια.
    Ετσι ο καθενας αφηνεται να πιστευει οτι θελει, οπως του αρεσει.
    Αυτο πιστευω οτι ειναι σκοπιμο, γιατι αν η πολιτεια πεσει στο λακο με τα σκατα,
    ειναι υποχρεωμενη να παρει μετρα (αρα και να δωσει λεφτα) σε κατι που κλεινει τα ματια εδω και δεκαετιες.
    Καμια ενημερωση για κοινωνικα ζητηματα δεν υπαρχει πχ στο σχολειο, οι γονεις συζητανε με τα παιδια τους,
    οτι εχουν ακουσει ειτε σε μια σωστη βαση ειτε υπερβολες ειτε και εντελως ασχετες απαντησεις.
    Ετσι οι αποριες ενος εφηβου παραμενουν αλυτες και συνηθως καλειται μονος του να αποσαφηνισει ειτε τι κανει η κανναβις ειτε η ηρωινη και παει λεγωντας.
    Η συνηθης τακτικη ειναι οτι ολα σκοτώνουν και τελειωσε η συζητηση.

    Τωρα για αυτα που αναφερεις ως προσωπικη εμπειρια, φυσικα και εχουν βαση.
    Ομως αυτο δεν ειναι γενικος κανονας, ουτε ειναι γενικος κανονας, αν πω εγω οτι ξερω ατομα που κανουν συστηματικη χρηση κανναβις και ειναι μια χαρα. (που ξερω, δεν το λεω για να παω μια ατακα)



    2. υπαρχει ανεπαρκης και εντελως ασυνδετη με την εποχη μας, νομοθεσια
    Το νομικο πλαισιο ηταν - και ειναι ακομη - εντελως προβληματικο.
    Τα τελευταια χρονια εχω παρατηρησει οτι εχει χαλαρωσει.
    Πιθανον να πεσεις σε μια αστυνομικη ερευνα και αν σε πιασουν με ενα τσιγαρο, η αστυνομια να το προσπερασει.
    Παλιοτερα αυτο δεν επαιζε, σε χωνανε μεσα χωρις δευτερη συζητηση.
    Ο νομος ομως παραμενει ανεπαρκεις και ιδιος οπως ηταν για χρονια.
    Ειναι ανεπιτρεπτο να σε πιανουν με ενα τσιγαρο και να σε τραβανε λες και εισαι κακοποιος.
    Μετα απο τοσα χρονια εφαρμογης της υφισταμενης νομοθεσιας, οι νομοθετες θα επρεπε να εχουν κανει μια ερευνα για το τι εχουν καταφερει. Οι χρηστες ηρωινης να πεθαινουν και να λιωνουν στα πεζοδρομια της πλατειας βαθης, και οσοι εχουν πισω τους ενα οικονομικο υποβαθρο την γλυτωνουν σε ιδιωτικα πανακριβα κεντρα αποτοξινωσης.
    Οι δευτεροι αρχισαν ηρωινη γιατι ξεκινησαν απο κανναβη???
    Αν μη τι αλλο ειναι η πιο γελοια και αστηρικτη αποψη που εχω ακουσει!!!
    Οτι πιο ασχετο για οποιον θελει να μην δει καταματα το προβλημα και να μην το λυσει ποτε του.
    Γιατι ενα προβλημα μπορεις να το λυσεις ειτε με με σαφες απαντησεις ειτε με εξωραΐζοντάς το.

    Για τους ειδικους που γραφεις,
    εγω θα προτεινα να κοιταξουν τον εαυτο τους στον καθρεπτη και να απαντησουν, αν ειναι ικανοποιημενοι που με τις τοσες πια σωστες αναλυσεις, ανθρωποι δεν εχουν σταματησει να πεθαινουν.



    3. Τα ναρκωτικα πλεον ειναι εμπορευμα και ετησιος τζιρος για καποιους
    Παντου στον κοσμο, και στην ελλαδα σε καποιο βαθμο, τα ναρκωτικα οπως επισημως αναφερει το κρατος,
    ειναι επικερδης επιχειρηση για πολλες χωρες και για την ελλαδα βεβαια.
    Στην κολομβια καλλιεργουν κοκα και την εξαγουν παντου.
    Στο αφγανισταν οπιο, στην αλβανια και στην ελλαδα κανναβις σε διαφορες μορφες, αυτα τουλαχιστον ειναι τα γνωστα.
    Σε ολα αυτα εχουμε ακουσει κατα καιρους να εμπλεκονται διαφορες μορφες εξουσιας.
    Αστυνομικοι εχουν πιαστει να σπρωχνουν ναρκωτικα και αλλοι να παρεχουν προστασια.
    Η τιμη της κανναβις ανεβοκατεβαινει αναλογα με την ζητηση.
    Απο 4-5 ευρω μεχρι και 10-12 οταν υπαρχει λογος.
    Ποτε δεν σταματησαν να φυτρωνουν φυτειες και πολλα ρεπορταζ για παρανομες φυτειες εχουν γραφτει.
    Υπαρχει ενα θολο τοπιο ημιαπαγορευσης και ολα αυτα γιατι?
    Γιατι πολυ απλα η καλλιεργια κανναβις δινει την εντυπωση οτι καλλιεργειται και προσφερει κερδη σε λιγα και συγκεκριμενα χερια. Απο αυτα θα προωθηθει και θα πωληθει σε μια ελεγχομενη τιμη.
    Κανεις δεν φαινεται διατεθιμενος ποσα κερδη θα εξαφανιζοταν εαν αυτο αλλαζε.
    Κανεις δεν θελει να σκεφτει ποσα λεφτα θα χανονταν αν υπηρχε μια προληψη επιστημονικου επιπεδου για τα ναρκωτικα στα σχολεια.
    Ολοι κανουν πως δεν γνωριζουν, αλλα μονο φετος αρκετα γνωστα ονοματα προωθουσαν μεγαλες ποσοτητες κοκας η χαπια και εβγαζαν τρελλα φραγκα απο ολα αυτα.


    Σε ολο αυτο το παραεμποριο, σαφως και εμπλεκονται μεγαλα συμφεροντα.
    Αλλα δεν μπορει να εμπλεκονται και οι 300 της βουλης, και δεν το λεω ηθικα αλλα απο πρακτικης αποψης.
    Περασανε πολλα χρονια απραξιας και τα αποτελεσματα τα γνωριζουμε.
    Τοσο πολυ δεν τους ενδιαφερει το θεμα?
    Ο Γ. Παπανδρεου ειχε θιξει προεκλογικα οτι θα προχωρησει μια ρυθμιση για αποποινικοποιηση της κανναβις.
    Ειναι μια απο τις θετικες πρωτες κινησεις που μπορει να γινει, οχι ομως η μονη.




    Αρσι,
    το προβλημα δεν ειναι η κανναβις.
    Η κανναβις ακομα και να μπαφιασεις που λεει ο λογος :P δεν θα πεθανεις.
    Αντιθετα με την ηρωινη παιζεις την ζωη σου.
    Εγω αυτο το ειχα σαν προμετωπίδα οταν κυκλοφορουσα.
    Μην νομιζεις οτι δεν μου ετυχαν προτασεις, τις εκανα περα γιατι ηξερα γιατι πραγμα μου λεγανε.
    Ελα να φτιαχτεις και να χαλαρωσεις μου ελεγαν..... πηγαιντε μονοι σας στο θανατο τους απαντουσα.
    Αν δεν γνωριζεις καθαρα γιατι πραγμα σου λεει ο αλλος, μπορεις να τον αντικρουσεις?
    Αν αρχισεις να πετας απαντησεις που ετσι νομιζεις οτι ειναι, θα μπορεσεις να αντεξεις μεχρι τελους?
    Για μενα ισως ναι, ισως οχι. Αλλος ναι, αλλος οχι.
    Αν υπαρχει εδω μεσα γονεας που διαβαζει,
    και θελει να πει 5 σοβαρες κουβεντες για το θεμα, και το παιδι του να ειναι οπλισμενο οταν θα βγει αυριο στο δρομο,
    τοτε θα πρεπει να κανει αυτο που δεν κανει η πολιτεια.
    Να ενημερωθει πρωτα ο ιδιος αν χρειαζεται, και στην συνεχεια να ενημερωσει το παιδι του με αληθειες ομως και οχι με τις κοινωνικες θεωριες που ακουσε στη γυρα.

    Γιατι αρσι,
    το προβλημα δεν το εχουμε εμεις οι ιδιοι, οσο τα παιδια που ειναι σημερα στην εφηβεια η οσα θα ερθουν σε αυτη την θεση αργοτερα. Και τα παιδια δεν μπορεις να τα αφηνεις ετσι να περπατανε με ερωτηματα που δεν εχεις εσυ φροντισει να τα λυσεις. Να ειμαστε σιγουροι οτι αν τα παιδια εχουν ερωτηματα και δεν τους λυσουν οι γονεις τους με το πιο σωστο και ενημερωτικο τροπο, θα βρεθουν αλλοι στη θεση τους να το κανουν.



    Για την τελευταια σου προταση,
    οντως μεχρι το κακο να χτυπηθει στη ριζα του, εχουμε πολυ καιρο μπροστα μας.
    Μεχρι τοτε ομως τι?
    Μεχρι τοτε, να μην σταματησουμε να ενημερωνομαστε και να μην ειμαστε προκατειλημμένοι.
    φτασαμε πια μετα το 2000, δεν ζουμε χρονια ανεχειας οπως οι πατεραδες μας και η επιχτημονικη γνωση υπαρχει ελευθερη για οποιον την ψαχνει.
    Καμια δικαιολογια δεν υπαρχει για να αναμασαει αυτα που του ειπε ο πατερας του.....
    τοσο ηξερε τοσα ελεγε αλλα η δικη μας γενια εχει αλλη ευθυνη:

    Να κανει ενα κοσμο πιο καλο, πιο δικαιο, πιο σωστο.

  8. #83
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2008
    Posts
    2,713
    Κρίνο συμφωνώ με τα όσα γράφεις κ κάποια στιγμή θα επανέρθω για το σχολιασμό του ποστ σου,αυτές τις μέρες βρίσκομαι σε διακοπές κ δε μπαίνω συχνά.
    Τα λέμε,καλή χρονιά σε όλους.

  9. #84
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2009
    Location
    Salonica
    Posts
    772
    το μόνο που έχω να πώ είναι πως υπάρχουν τσιγάρα κ τσιγάρα, αν δεν είσαι μαθημένος και πιείς κανα που σε στείλει κανονικά μπορείς να πάθεις πολλα με τον ψυχισμό σου και να τραβιέσαι μια ζωή, απλα μακριά

  10. #85
    Junior Member
    Join Date
    Apr 2010
    Location
    ??
    Posts
    8
    ekana xrhsh apo ta 13 m mexri ta 19 alla trelh xrhsh mporei kai 20 tsigara thn hmera eixe ginei lifestyle mou apla....me to pou apofasisa na asxolithw me thn zwh mou k arxisa na phgenw sthn sxolh mou eida oti dn me boithage to kopsa maxeri alla eixa xenerwsei me auto opote den mou eleipse....arxisan kriseis panikou klp bebea gia ton logo pou eipes kai esu dn antometopiza ta problhmata kai ta kruba...apla genika kapniza polla skunkia kai oi ximeies sou trelenoun ton egefalo....min anisixeis tha deis oti oso pio polu dn pineis toso tha skeftese poso kalutera eisai xoris auto k otan blepeis tous alous na pinoun tha niwtheis anoterh tous kai tha katalabeneis ti blakeia ekanes ston eauto sou....twra to thema ths pareas einai to pio duskolo thema!! kalh sunexeia

  11. #86
    Junior Member
    Join Date
    Apr 2010
    Location
    N.Smyrni
    Posts
    1
    και γω αγαπητη otilie εχω το ιδιο προβλημα....+οτι εκτος απο την χρηση κανναβης εκανα και καταχρηση lsd τον τελεταιο καιρο.... μου αρεσει που την πινω αλλα καταλαβαινω οτι με παει πισω σε πολυ σημαντικα πραγματα....ειναι πολυ δυσκολο να το κοψεις και ιδικα να αλλαξεις τον τροπο ζωης σου...(δεν εχεις παρα να κατσεις και να ζυγισεις καποιες καταστασεις μεσα στο μυαλο σου χωρις να σε επιρεασει κανενας και να δρασεις αναλογα....) και εγω αυτο σκεφτομαι να κανω αλλα ολο λεω απο αυριο....και ποτε δεν γινεται........και γω νεος ειμαι στο forum και πιστευω οτι διαβαζοντας αυτα που γραφουν τα παιδια θα με βοηθησουν να βρω την ακρη....μπραβο στον webμαστορα!

Page 6 of 6 FirstFirst ... 456

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •