Βοήθεια είμαι σε κρίση η παθαίνω ανακοπή;
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 1 of 3 123 LastLast
Results 1 to 15 of 35
  1. #1
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2023
    Posts
    409

    Βοήθεια είμαι σε κρίση η παθαίνω ανακοπή;

    Αυτές τις μέρες δεν είμαι πολύ καλά,έχουν γίνει και κάποια θανατικα από ανακοπή καρδιάς σε δύο νέους ανθρώπους στο φιλικό μας περιβάλλον και έχω πάθει σοκ.ειμαι από την Πέμπτη χάλια στο κρεβάτι με ταχυκαρδίες, εφίδρωση ζαλάδες.τωρα βρίσκομαι στο σούπερ μάρκετ με έπιασε μια έντονη ζαλάδα,κάψιμο στο λαιμό και τάση λιποθυμίας.Καθησα σε ένα πεζουλακι και πήρα μισό ζαναξ.Λετε να παθαίνω ανακοπή; εξετάσεις έχω κάνει πριν ενάμιση μήνα.λετε να έχει συμβεί κάτι σε αυτό το διάστημα.Υποφερω και κλαίω αυτή την στιγμή.θελω να απελευθερωθω από όλο αυτό το μαρτύριο.

  2. #2
    Quote Originally Posted by Joanna K View Post
    Αυτές τις μέρες δεν είμαι πολύ καλά,έχουν γίνει και κάποια θανατικα από ανακοπή καρδιάς σε δύο νέους ανθρώπους στο φιλικό μας περιβάλλον και έχω πάθει σοκ.ειμαι από την Πέμπτη χάλια στο κρεβάτι με ταχυκαρδίες, εφίδρωση ζαλάδες.τωρα βρίσκομαι στο σούπερ μάρκετ με έπιασε μια έντονη ζαλάδα,κάψιμο στο λαιμό και τάση λιποθυμίας.Καθησα σε ένα πεζουλακι και πήρα μισό ζαναξ.Λετε να παθαίνω ανακοπή; εξετάσεις έχω κάνει πριν ενάμιση μήνα.λετε να έχει συμβεί κάτι σε αυτό το διάστημα.Υποφερω και κλαίω αυτή την στιγμή.θελω να απελευθερωθω από όλο αυτό το μαρτύριο.
    Όχι δεν παθαίνεις ανακοπή, ειναι σε έξαρση το άγχος σου

    Παρε ανάσες, όλα καλά θα πάνε

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2019
    Posts
    117
    Προσπαθησε να κανεις κατι αλλο να μην το σκέφτεσαι.... ο φοβος σου κανει ολα αυτα τα συμπτώματα το ξερεις....το έχουμε παθει πολλες φορες .....ολα καλα θα πανε

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2023
    Posts
    409
    Quote Originally Posted by Σπουργίτι View Post
    Όχι δεν παθαίνεις ανακοπή, ειναι σε έξαρση το άγχος σου


    Παρε ανάσες, όλα καλά θα πάνε
    Σε ευχαριστώ πολύ για την απάντηση σου,πήρα μισό ζαναξ και συνήλθα λιγάκι αλλά τώρα πάλι έχω πόνο στην καρδιά και ταχυκαρδία.Φοβαμαι πολύ.καλη χρόνια εύχομαι πάντα με υγεία σωματική και ψυχική!

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2023
    Posts
    409
    Quote Originally Posted by Kiss View Post
    Προσπαθησε να κανεις κατι αλλο να μην το σκέφτεσαι.... ο φοβος σου κανει ολα αυτα τα συμπτώματα το ξερεις....το έχουμε παθει πολλες φορες .....ολα καλα θα πανε
    Προσπαθώ και παλεύω πολύ αλλά όταν με πιάνει κάτι λέω μήπως δεν είναι κρίση και είναι κάτι άλλο;με το ζαναξ συνήλθα στο 90/100 αλλά τώρα πάλι έχω πόνο στην καρδιά και έρχονται σιγά σιγά όλα τα συμπτώματα.Σου εύχομαι μια καλή χρονιά με ότι επιθυμείς με μπόλικη ψυχική και σωματική υγεία!

  6. #6
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2019
    Posts
    117
    Joanna...αυτο που ποτε δεν ειμαι σιγουρη αν αυτη ειναι κριση πανικου η αληθεια με βασανιζει πολλαααα χρονια ....ξερω ακριβώς πως νιωθεις...ομως ειμαστε υποχρεωμενοι να σφιγγουμε τα δοντια και να προχωράμε....ετσι θα κανεις να το ξεπερασεις παλι και αυτο.....χανουμε την ζωη μας ειναι λυπηρο....βοηθα λιγο και ολα θα περασουν ....καλη χρονια με υγεια πανω απο ολα

  7. #7
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2019
    Posts
    117
    Το ζαναξ ειναι ενα τσιροτο ......η πληγη ειναι βαθια ....μονο εσυ μπορεις να ξανασταθεις στα ποδια σου.

  8. #8
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2023
    Posts
    409
    Quote Originally Posted by Kiss View Post
    Το ζαναξ ειναι ενα τσιροτο ......η πληγη ειναι βαθια ....μονο εσυ μπορεις να ξανασταθεις στα ποδια σου.
    Σε ευχαριστώ πάρα πολύ για τα μηνύματα σου.Παλευω πολύ άλλες φορές τα καταφέρνω άλλες όχι.Καλη χρόνια με υγεία πάνω απ'όλα!

  9. #9
    Member
    Join Date
    Sep 2023
    Posts
    31
    Quote Originally Posted by Joanna K View Post
    Αυτές τις μέρες δεν είμαι πολύ καλά,έχουν γίνει και κάποια θανατικα από ανακοπή καρδιάς σε δύο νέους ανθρώπους στο φιλικό μας περιβάλλον και έχω πάθει σοκ.ειμαι από την Πέμπτη χάλια στο κρεβάτι με ταχυκαρδίες, εφίδρωση ζαλάδες.τωρα βρίσκομαι στο σούπερ μάρκετ με έπιασε μια έντονη ζαλάδα,κάψιμο στο λαιμό και τάση λιποθυμίας.Καθησα σε ένα πεζουλακι και πήρα μισό ζαναξ.Λετε να παθαίνω ανακοπή; εξετάσεις έχω κάνει πριν ενάμιση μήνα.λετε να έχει συμβεί κάτι σε αυτό το διάστημα.Υποφερω και κλαίω αυτή την στιγμή.θελω να απελευθερωθω από όλο αυτό το μαρτύριο.
    Το ίδιο ακριβώς σκέφτομαι αυτές τις μέρες με τις ανακοπές κ με πιάνει κρίση άγχους . Εγώ από το Φεβρουάριο είμαι σε αυτή την κατάσταση που περιγράφεις συνέχεια. Κρίσεις πανικού να νομίζω ότι παθαινω έμφραγμα ή εγκεφαλικό , να νομίζω οτι θα σβήσω. Ταχυκαρδίες , ναυτίες , ζαλάδες.. όλα . Έχω πάει σε πόσους γιατρούς δεν βρίσκουν κάτι . Όλοι λένε από το υπερβολικό άγχος . Δεν ξέρω τι να σου πω να νιώσεις καλύτερα κι εγώ προσπαθώ να βρω την άκρη μόνο να ευχηθώ με τη νέα χρονιά να βρούμε ξανά την ηρεμία μας κ το χαμογελό μας.

  10. #10
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2019
    Posts
    117
    Λιγοι θα αντεχαν ολο αυτο που τραβαμε.....Ηρωες ειμαστε....ας παρουμε κουραγιο απο αυτο ειμαστε δυνατοι τελικα

  11. #11
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2023
    Posts
    409
    Quote Originally Posted by Kiss View Post
    Λιγοι θα αντεχαν ολο αυτο που τραβαμε.....Ηρωες ειμαστε....ας παρουμε κουραγιο απο αυτο ειμαστε δυνατοι τελικα
    Όπως τα λες ακριβώς, είμαστε ήρωες και δυνατοί γιατί έχουμε επιβιώσει από το τέρας που παλεύουμε καθημερινά.Κουραγιο σε όλους μας και ελπιζω να βγούμε νικητές μια μέρα και να χαρούμε τη ζωή μας όπως μας αξίζει!

  12. #12
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2019
    Posts
    117
    Καλη χρονια joanna εύχομαι να εισαι καλυτερα σημερα

  13. #13
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2023
    Posts
    409
    Quote Originally Posted by Kiss View Post
    Καλη χρονια joanna εύχομαι να εισαι καλυτερα σημερα
    Σε ευχαριστώ πάρα πολύ και σε σένα ότι καλύτερο εύχομαι,καλή χρονιά και υγεία!
    Δυστυχώς σήμερα διαγνώστηκα για πρώτη φορά με covid οπότε καταλαβαίνεις ότι οι κρίσεις πάνε κι έρχονται αυτή την στιγμή.Φοβαμαι πολύ.Λογικα αυτές τις μέρες με την ζαλάδα τους πονοκεφάλους και την δυσφορία που είχα ήταν από τον ιό και το ερμηνευα διαφορετικά.Τωρα όμως φοβάμαι μήπως πάθω κάτι λόγο του ιού.Αστα να πάνε.Δεν γλιτώνουμε από τις άσχημες σκέψεις

  14. #14
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2011
    Location
    Βουλγαρια
    Posts
    3,408
    Quote Originally Posted by Joanna K View Post
    Σε ευχαριστώ πάρα πολύ και σε σένα ότι καλύτερο εύχομαι,καλή χρονιά και υγεία!
    Δυστυχώς σήμερα διαγνώστηκα για πρώτη φορά με covid οπότε καταλαβαίνεις ότι οι κρίσεις πάνε κι έρχονται αυτή την στιγμή.Φοβαμαι πολύ.Λογικα αυτές τις μέρες με την ζαλάδα τους πονοκεφάλους και την δυσφορία που είχα ήταν από τον ιό και το ερμηνευα διαφορετικά.Τωρα όμως φοβάμαι μήπως πάθω κάτι λόγο του ιού.Αστα να πάνε.Δεν γλιτώνουμε από τις άσχημες σκέψεις
    Ελα κοπελια, τουλαχιστον 2-3 φορες εχεις περασει covid εκτως και αν εισουν στ φεγγαρι τα τελευταια χρονια, τις βηταμηνες σου να παιρνεις και ολα θα πανε καλα.

  15. #15
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2023
    Posts
    409
    Quote Originally Posted by axl100 View Post
    Ελα κοπελια, τουλαχιστον 2-3 φορες εχεις περασει covid εκτως και αν εισουν στ φεγγαρι τα τελευταια χρονια, τις βηταμηνες σου να παιρνεις και ολα θα πανε καλα.
    Κι όμως είναι η πρώτη φορά δεν έτυχε να κολλήσω ποτέ τεστ κάναμε όλοι λόγω δουλειάς και δύο φορές την εβδομάδα.παρολο που είχα έρθει σε επαφή πολλές φορές με κρούσματα.

Page 1 of 3 123 LastLast

Similar Threads

  1. Βοήθεια.Ειμαι αυτή την στιγμή με κρίση πανικού!
    By Joanna K in forum Κρίση πανικού, Διαταραχή Πανικού, Αγοραφοβία
    Replies: 34
    Last Post: 16-12-2023, 03:56
  2. Φόβος για ανακοπή
    By emigre23 in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 23
    Last Post: 27-03-2020, 22:06
  3. Φόβος για ανακοπή
    By Antonio Matsoma in forum Σωματόμορφες Διαταραχές (Υποχονδρίαση, Αρρωστοφοβία κτλ)
    Replies: 6
    Last Post: 22-04-2018, 20:09
  4. Καρδιακη ανακοπη
    By Sosss in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 65
    Last Post: 08-08-2017, 08:42
  5. Ειμαι σε κριση.
    By keep_walking in forum Ψυχώσεις & Σχιζοφρένεια
    Replies: 13
    Last Post: 01-08-2008, 20:29

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •