δε βρικα αλλη ενωτιτα να το γραψω το γραφω εδω αν βρω καμια συμβουλη - Page 4
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 4 of 4 FirstFirst ... 234
Results 46 to 57 of 57
  1. #46
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2014
    Posts
    2,757
    Quote Originally Posted by asperger39 View Post
    γιωργικο νασε καλα πουλακι μου
    δεν ειναι κοπλιμεντα αυτα για αντρα

  2. #47
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2022
    Location
    αθηνα
    Posts
    1,882
    νικολα μου καλε αν ο γιωργης μου πει δε θελω να με λες ετσι θα το σεβαστώ απολυτα κι θα ζητήσω κι συγνωμη αν ο ανθρωπος θίχτηκε απ'αυτή τη προσφώνηση .
    αν δε εκτιμάς κάποιον μην τον προσβάλεις ......... φυγε ............. τοσο απλα

  3. #48
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2023
    Posts
    312
    Αν υπάρχουν οικονομικά , ψυχολογικά προβλήματα και γενικά αδυναμία σε ηλικιωμένο να έχει την φροντίδα που χρειάζεται , υπάρχει βοήθεια στο σπίτι και στην επαρχεία σε πολλές περιοχές.
    Τηλεφωνική Γραμμή Άμεσης Κοινωνικής Βοήθειας: 210197
    Αν σου είναι δύσκολο να βρεις βοήθεια κάλεσε άμεσα!!!
    Τηλεφωνική Γραμμή Κοινωνικής Βοήθειας 197

    Η Τηλεφωνική Γραμμή Άμεσης Κοινωνικής Βοήθειας αποτελεί το κεντρικό, καθοδηγητικό σημείο αναφοράς ολόκληρου του συστήματος παροχής υπηρεσιών άμεσης κοινωνικής βοήθειας λειτουργεί σε 24ωρη βάση, επτά μέρες την εβδομάδα

    παρέχει συμβουλευτική και ψυχολογική στήριξη και πληροφόρηση κινεί τους μηχανισμούς άμεσης κοινωνικής παρέμβασης

    παραπέμπει στις υπόλοιπες υπηρεσίες του δικτύου του Ε.Κ.Κ.Α., καθώς και σε άλλες κοινωνικές Υπηρεσίες και φορείς για περαιτέρω βοήθεια

  4. #49
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2022
    Location
    αθηνα
    Posts
    1,882
    φιλαρακι μου νασε καλα σε ευχαριστω πολυ εγω θα παρω σε αυτα τηλ αυριο κι θα ρωτησω το θεμα ειν να ειν δεικτικη και η μανα μου που ολο τσιναει κι ειναι αρνηση σε οτι πω . το πιο απλο δε κανει της λεω πλύσου προσπαθω να την βοηθήσω μα αυτη φευγει βαζει οτι βρει παλι εκει περα κατω . μετα που ποναει λεει αχ το θα κανω μ αυτο βοηθησε με ολο αυτο κυκλο κανει . παιδια ρωτησα ενα ατομο τωρα που εχει σχεση με αυτα κι ειπε οτι βοηθαμε μονον ατομα που ζουν μονα και φτωχα που δε εχουν αλλο ανθρωπο κοντα τους .αυτοι πανε σε αυτους τους ψωνίζουν κανουν διαφορα πχ πληρωμη δεη νερο τηλεφωνο αυτα τα πραματα που δε μπορουν αυτοι να κανουν κι τετοια γιατι δε εχουν συγγενείς να τους βοηθανε σαυτα. εγω επειδή ζω με την μανα μου λενε οτι μπορω να τη φροντιζω εγω η να παρω γυναικα σπιτι να την πληρώνουμε κι να βοηθάει . αρα αύριο θα ρωτησω τις φαρμακοποιούς που παω κι περνω απ εκει φαρμακα μηπως ξερουν καποια κοπελα να παρω έμπιστη . το θεμα ειναι να ειναι δεχτικη και η μανα μου γιατι ειν στη κοσμαρα της θελει ολα με μαγικο τροπο να γινοντε κι εγω νομιζει ειμαι μαγος κι τα μπορω ολα .
    Last edited by asperger39; 07-01-2024 at 18:12.
    αν δε εκτιμάς κάποιον μην τον προσβάλεις ......... φυγε ............. τοσο απλα

  5. #50
    Σιγά μη τη περιμένεις κιολας να είναι δεκτική και να σου λέει κουβεντες απο πάνω! Να πατήσεις πόδι.

    Χρειαζόμαστε βοήθεια να της πεις και τέλος.

  6. #51
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2022
    Location
    αθηνα
    Posts
    1,882
    εγω θα κανω αυτο οπου πρεπει τωρα θα δειξει πως θα παει το θεμα . συχνα πολλα πράματα που θες να κανεις να παν καλα δε βγαίνουν γιατι η άλλη πλευρα δε βοηθά .
    αν δε εκτιμάς κάποιον μην τον προσβάλεις ......... φυγε ............. τοσο απλα

  7. #52
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2014
    Posts
    2,757
    Quote Originally Posted by asperger39 View Post
    νικολα μου καλε αν ο γιωργης μου πει δε θελω να με λες ετσι θα το σεβαστώ απολυτα κι θα ζητήσω κι συγνωμη αν ο ανθρωπος θίχτηκε απ'αυτή τη προσφώνηση .
    αφορμη για ενα αστειο μου ηταν τιποτα περισσοτερο!

  8. #53
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2022
    Location
    αθηνα
    Posts
    1,882

    Thumbs down

    ε οκ μωρε συζητάμε εδω δε υπαρχεi θεμα ολα οκ φιλαρακι νικολα . απλα δε ταίριαζε με το θεμα αυτο το σχολιο γι αυτο κι απάντησα ετσι . να πω εδω στον γιωργικο που με ρωτησε τι εγινε με το φαρμακειο πηγα πηρα ενα σωρο για να φροντισω την μανα μου αλοιφες σπρει κι τετοια μπορει να παίζει κι μυκητιαση. οσο για βοηθεια στο σπιτι τιποτε δε γινεται αυτοι παν σε απορουν και μονους ηλικιωμένους σημερα ρωτισα και αν ξερουν καμια κοπελα να την εχω σπιτι να την φροντιζει την μανα μου τιποτε δε γνωριζαν οι φαρμακοποιοί .μια αλλη γιατρος μεδοκε κι κατι αλα φαρμακα με κορτιζονη κι θα της βαζω κι αυτο να περασει αυτο που εχει εκει . το θεμα ειναι οτι γρίπιασα κι εγω ειμ χαλια τα βραδια πιο πολυ με βαρα αυτο πονα λαιμος συνάχι γερο
    βήχας κι αυτα κι αυτο πιο πολυ με χαλα . η μανα μου εχει τα νευρα της δε μπορει να με ακουει να βηχω κι να φυσώ τη μύτη μου την ενοχλω .εμ μην πω τωρα πως ειμ γκαντέμο ?? πρεπει κι ναχω το μυαλο μου στο θεμα της μανας μου.
    Last edited by asperger39; 10-01-2024 at 17:13.
    αν δε εκτιμάς κάποιον μην τον προσβάλεις ......... φυγε ............. τοσο απλα

  9. #54
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2020
    Posts
    1,983
    Τι έγινε τελικά με το φαρμακείο; Έψαξες αυτό που λέγαμε;

  10. #55
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2022
    Location
    αθηνα
    Posts
    1,882
    γιωργικο μου καλε ειχα γραψει κι πιο πανω αναθεωροντας την απαντιση μου να την δεις μην γραφω συνεχεια κι λεν οτι ολο με μενα ασχολουμε με διακριτικοτιτα εγραψα αυτο κι πιο πανω .το βαζω ξανα να το δεις ομως γιωργικο μου καλε ...... να πω εδω στον γιωργικο που με ρωτησε τι εγινε με το φαρμακειο πηγα πηρα ενα σωρο για να φροντισω την μανα μου αλοιφες σπρει κι τετοια μπορει να παίζει κι μυκητιαση. οσο για βοηθεια στο σπιτι τιποτε δε γινεται αυτοι παν σε απορουν και μονους ηλικιωμένους σημερα ρωτισα και αν ξερουν καμια κοπελα να την εχω σπιτι να την φροντιζει την μανα μου τιποτε δε γνωριζαν οι φαρμακοποιοί .μια αλλη γιατρος μεδοκε κι κατι αλα φαρμακα με κορτιζονη κι θα της βαζω κι αυτο να περασει αυτο που εχει εκει . το θεμα ειναι οτι γρίπιασα κι εγω ειμ χαλια τα βραδια πιο πολυ με βαρα αυτο πονα λαιμος συνάχι γερο
    βήχας κι αυτα κι αυτο πιο πολυ με χαλαει . η μανα μου εχει τα νευρα της δε μπορει να με ακουει να βηχω κι να φυσώ τη μύτη μου την ενοχλω .εμ μην πω τωρα πως ειμ γκαντέμο ?? πρεπει κι να εχω το μυαλο μου στο θεμα της μανας μου.αυτες τις μερες ρωτησα παντου πως να βρω γυναικα σπιτι να ερχεται η να ειν εσωκλειστη για να φροντιζει την μανα μου . τιποτα δε μπορεσα κι μου ειπαν μην τη βάλεις σε γηροκομειο τη γιαγια δε θα επιβιώσει εκει βασανιζουν τους γερους κι αυτο ειν αληθεια . εκει γινονται παρα πολλα κι δε μπορω να τη βαλω εκει θα χω τυψεις . το θεμα ειν οτι ΔΕΝ ΕΧΩ ΚΑΝΕΝΑΝ να μου σταθει ανθρωπινα να με βοηθήσει .
    αν δε εκτιμάς κάποιον μην τον προσβάλεις ......... φυγε ............. τοσο απλα

  11. #56
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2020
    Posts
    1,983
    Quote Originally Posted by asperger39 View Post
    γιωργικο μου καλε ειχα γραψει κι πιο πανω αναθεωροντας την απαντιση μου να την δεις μην γραφω συνεχεια κι λεν οτι ολο με μενα ασχολουμε με διακριτικοτιτα εγραψα αυτο κι πιο πανω .το βαζω ξανα να το δεις ομως γιωργικο μου καλε ...... να πω εδω στον γιωργικο που με ρωτησε τι εγινε με το φαρμακειο πηγα πηρα ενα σωρο για να φροντισω την μανα μου αλοιφες σπρει κι τετοια μπορει να παίζει κι μυκητιαση. οσο για βοηθεια στο σπιτι τιποτε δε γινεται αυτοι παν σε απορουν και μονους ηλικιωμένους σημερα ρωτισα και αν ξερουν καμια κοπελα να την εχω σπιτι να την φροντιζει την μανα μου τιποτε δε γνωριζαν οι φαρμακοποιοί .μια αλλη γιατρος μεδοκε κι κατι αλα φαρμακα με κορτιζονη κι θα της βαζω κι αυτο να περασει αυτο που εχει εκει . το θεμα ειναι οτι γρίπιασα κι εγω ειμ χαλια τα βραδια πιο πολυ με βαρα αυτο πονα λαιμος συνάχι γερο
    βήχας κι αυτα κι αυτο πιο πολυ με χαλαει . η μανα μου εχει τα νευρα της δε μπορει να με ακουει να βηχω κι να φυσώ τη μύτη μου την ενοχλω .εμ μην πω τωρα πως ειμ γκαντέμο ?? πρεπει κι να εχω το μυαλο μου στο θεμα της μανας μου.αυτες τις μερες ρωτησα παντου πως να βρω γυναικα σπιτι να ερχεται η να ειν εσωκλειστη για να φροντιζει την μανα μου . τιποτα δε μπορεσα κι μου ειπαν μην τη βάλεις σε γηροκομειο τη γιαγια δε θα επιβιώσει εκει βασανιζουν τους γερους κι αυτο ειν αληθεια . εκει γινονται παρα πολλα κι δε μπορω να τη βαλω εκει θα χω τυψεις . το θεμα ειν οτι ΔΕΝ ΕΧΩ ΚΑΝΕΝΑΝ να μου σταθει ανθρωπινα να με βοηθήσει .
    Περαστικά. Εκεί στο φαρμακείο δεν σου είπα τι κινήσεις πρέπει να κάνεις για να φέρεις κοπέλα σπίτι να σας βοηθάει; Πιο πάνω ένα μέλος σου έγραψε ένα τηλέφωνο πήρες;

  12. #57
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2022
    Location
    αθηνα
    Posts
    1,882

    Thumbs down

    το τηλ αυτο που εδωσε το ατομο πιο πανω που ευγενικα με συμβουλεψε αντιστοιχεί στο εδω νουμερο κοινωνικης βοηθειας που ειπα κι πιο πανω.αυτες την ωρα εκεινη μιλαγαν στο τηλ με μια γυναικα κι ρωτούσε για αυτα με το θεμα γυναικα στο σπιτι βοηθεια απ τον δημο. εγω την ρωτησα τη φαρμακοπιεσα αν μπορει να με κατατοπισει κι ειπε οτι αυτο δε με αφορα γιατι ειναι μονο για μοναχικο κοσμο φτωχο με πολυ φτωχο εισοδημα. ρωτησα κι αλα ατομα εδω εκει για γυναικα στο σπιτι ειπε μια οτι εψαχναν καποιοι κι το οτι δε βρίσκουν καποιοι αλοι κι οταν βρικαν ζηταει η γυναικα 800 ευρω να παει . δε ειν ολοι πλουσιαρες να δινουν τοσα λεφτα απ που θα βγαινουν μετα να πληρωνεις δεη νερο αυτα ?? θα τα τρωει αυτη που θα εχω κι τα εξοδα της που θα ζει μαζι μας. δε ειν ευκολο δυστυχως να βρεις βοηθεια στο σπιτι.το προβλημα ειναι οτι η μανα μου ειναι κι ακατάστατη οπου βρει πεταει ψιχουλα κι αυτα οταν τρώει το φαι της πετα κατω τα παντα κι εχει τα λογικα της λεει μαζεψετα αυτα δε μαρεσουν .χαρτια τουαλετας κι αυτα τα παμπερς της εδω εκει βρωμια ολο πισω πρεπει να τρεχω να τα μαζώχνω μεχει τρομερα κουράσει αυτο. συμπληρωνω εδω οτι τιποτε δε γινετε δε υπαρχει φως πουθενα ουτε διαθεση απο εδω να με βοηθήσουν ατομα που θα μπορουσαν να βοηθήσουνε .τους τα λεω τα προβληματα μου μα αδιαφορουν να με κατατοπισουν δε νοιαζομντε .μονη παλευω να την φροντισω την μανα μου κι συν αυτου εχω κι την κοντρα της την ενοχλω που την φροντιζω με βριζει που την λεω ελα ποιες το γαλα σου παε τουαλετα να φυγει το τσισιο μην μενει εκει κι σου κανει ζημια . αυτη θυμωνει μου λεει φυγε σε μισω δε σε θελω θα ερχεσε μονον όταν εγω σε καλω κι θασε απίκο μονον οταν εγω σε καλω κι οταν θελω εγω . αυτη ολο κοιματε ωρες κι θελει να ειμαι εκει να τρεχω αν φωναξει . εγω υπιρετης ειμαι που οφειλω να εκτελώ εντολες ακομα κι παρανοικες αν ειναι αυτες. δε σηκώνετε να φαει σωστες ωρες αλλόκοτα εχει το πρόγραμμα της . ξενυκταει δε κοιματε ολη νοικτα κοιματε μετα ολη μερα .
    Last edited by asperger39; 12-01-2024 at 14:36.
    αν δε εκτιμάς κάποιον μην τον προσβάλεις ......... φυγε ............. τοσο απλα

Page 4 of 4 FirstFirst ... 234

Similar Threads

  1. Είμαι η Αφροδίτη, καλώς σας βρίκα
    By chocolate_cookie in forum Συναισθηματική Υπερφαγία, Ψυχογενής Βουλιμία
    Replies: 9
    Last Post: 25-07-2017, 11:16
  2. Ας γράψω και εγώ την ιστορία μου
    By Bookie in forum Παχυσαρκία
    Replies: 19
    Last Post: 29-06-2015, 19:10
  3. Ωραία...έρωτας με οριακή...καμια συμβουλή κανείς???
    By ksefyga in forum Οριακή - Μεταιχμιακή Διαταραχή Προσωπικότητας
    Replies: 20
    Last Post: 23-03-2014, 17:24
  4. Που να γράψω
    By anne2 in forum Συναισθηματική Υπερφαγία, Ψυχογενής Βουλιμία
    Replies: 31
    Last Post: 18-02-2013, 11:41
  5. ΚΑΜΙΑ ΣΥΜΒΟΥΛΗ ΓΙΑ ΤΗΝ ΜΗΤΕΡΑ ΜΟΥ??
    By darkhours in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 12
    Last Post: 20-08-2011, 01:06

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •