ΔΙΑΤΑΡΑΧΗ ΑΓΧΟΥΣ-ΑΡΡΩΣΤΟΦΟΒΙΑ-ΕΜΜΟΝΕΣ ΙΔΕΕΣ
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 1 of 3 123 LastLast
Results 1 to 15 of 33
  1. #1
    Junior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    10

    ΔΙΑΤΑΡΑΧΗ ΑΓΧΟΥΣ-ΑΡΡΩΣΤΟΦΟΒΙΑ-ΕΜΜΟΝΕΣ ΙΔΕΕΣ

    ΚΑΛΗΜΕΡΙΖΩ ΤΗΝ ΠΑΡΕΑ..!ΟΛΑ ΑΡΧΙΣΑΝ ΤΟΝ ΙΑΝΟΥΑΡΙΟ...ΕΠΑΘΑ ΜΙΑ ΑΛΛΕΡΓΙΑ ΤΟ ΒΡΑΔΥ ΕΝΩ ΚΟΙΜΟΜΟΥΝ..ΕΒΓΑΛΑ ΕΞΑΝΘΗΜΑΤΑ ΣΤΟ ΣΩΜΑ ΜΟΥ ΚΑΙ ΕΙΧΑ ΦΑΓΟΥΡΑ..ΞΥΠΝΗΣΑ ΤΟΥΣ ΓΟΝΕΙΣ ΜΟΥ ΚΑΙ ΞΕΚΙΝΗΣΑΜΕ ΝΑ ΠΑΜΕ ΝΟΣΟΚΟΜΕΙΟ..ΚΑΘΩΣ ΠΗΓΑΙΝΑΜΕ,ΕΝΙΩΣΑ ΝΑ ΚΛΕΙΝΕΙ Ο ΛΑΙΜΟΣ ΜΟΥ ΚΑΙ ΝΟΜΙΖΑ ΟΤΙ ΘΑ ΠΕΘΑΝΩ..ΜΟΛΙΣ ΦΤΑΣΑΜΕ ΣΤΟ ΝΟΣΟΚΟΜΕΙΟ ΞΑΦΝΙΚΑ ΜΟΥ ΠΕΡΑΣΑΝ ΟΛΑ..ΒΕΒΑΙΑ ΜΟΛΙΣ ΑΝΕΦΕΡΑ ΣΤΟ ΓΙΑΤΡΟ ΤΑ ΣΥΜΠΤΩΜΑΤΑ ΜΟΥ ΕΚΑΝΕ ΚΟΡΤΙΖΟΝΗ..ΤΗΝ ΕΠΟΜΕΝΗ ΜΕΡΑ ΠΗΓΑ ΣΕ ΑΛΛΕΡΓΙΟΛΛΟΓΟ ΚΑΙ ΜΟΥ ΕΙΠΕ ΠΩΣ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΕΠΑΘΑ ΟΝΟΜΑΖΕΤΑΙ ΚΝΙΔΩΣΗ ΚΑΙ Ο ΟΡΓΑΝΙΣΜΟΣ ΤΟ ΠΡΟΚΑΛΕΙ ΑΠΟ ΜΟΝΟΣ ΤΟΥ ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΜΙΑ ΛΟΙΜΩΞΗ.ΕΠΑΙΡΝΑ ΤΡΙΑ ΑΝΤΙΣΤΑΜΙΝΙΚΑ ΧΑΠΙΑ ΜΕΧΡΙ ΤΟ ΠΑΣΧΑ.ΟΛΟ ΑΥΤΟ ΤΟ ΔΙΑΣΤΗΜΑ ΕΙΧΑ ΕΝΤΟΝΟ ΑΓΧΟΣ ΓΕΝΙΚΑ ΜΕ ΑΡΡΩΣΤΙΕΣ.ΣΙΓΑ ΣΙΓΑ ΑΡΧΙΣΑ ΝΑ ΞΕΠΕΡΝΑΩ ΤΗΝ ΑΛΛΕΡΓΙΑ ΑΛΛΑ ΟΤΙ ΓΕΝΙΚΑ ΚΑΙ ΝΑ ΣΥΝΕΒΑΙΝΕ ΣΚΕΦΤΟΜΟΥΝ ΠΑΝΤΑ ΤΟ ΧΕΙΡΟΤΕΡΟ..Π.Χ ΕΙΧΑ ΒΓΑΛΕΙ ΜΙΑ ΕΛΙΑ ΣΚΕΦΤΟΜΟΥΝ ΤΑ ΧΕΙΡΟΤΕΡΑ..ΑΣΕ ΠΟΥ ΤΕΛΙΚΑ ΕΙΔΑ ΦΩΤΟΓΡΑΦΙΕΣ ΚΑΙ ΤΗΝ ΕΛΙΑ ΤΗΝ ΕΙΧΑ..2,3 ΦΟΡΕΣ ΕΠΑΘΑ ΤΑΧΥΚΑΡΔΙΑ ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΕΔΩΣΑ ΠΟΛΥ ΣΗΜΑΣΙΑ.ΤΟ ΧΕΙΡΟΤΕΡΟ ΣΟΚ ΤΟ ΕΠΑΘΑ ΤΟ ΚΑΛΟΚΑΙΡΙ.ΗΡΘΑ ΣΕ ΕΠΑΦΗ ΜΕ ΜΙΑ ΚΟΠΕΛΑ ΠΟΥ ΔΕΝ ΗΞΕΡΑ.ΦΥΣΙΚΑ ΧΡΗΣΙΜΟΠΟΙΗΣΑ ΠΡΟΦΥΛΑΚΤΙΚΟ.ΤΟ ΘΕΜΑ ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ ΕΓΩ ΣΚΕΦΤΟΜΟΥΝ ΣΥΝΕΧΕΙΑ ΟΤΙ ΚΟΛΛΗΣΑ ΚΑΤΙ ΕΚΕΙΝΟ ΤΟ ΒΡΑΔΥ,ΧΩΡΙΣ ΝΑ ΣΥΜΒΕΙ ΚΑΤΙ Π.Χ ΝΑ ΣΠΑΣΕΙ
    ΤΟ ΠΡΟΦΥΛΑΚΤΙΚΟ Η ΝΑ ΓΙΝΕΙ ΤΙΠΟΤΑ ΑΛΛΟ.ΑΡΧΙΣΑ ΝΑ ΨΑΧΝΩ ΦΟΒΙΣΜΕΝΟΣ ΣΥΜΠΤΩΜΑΤΑ AIDS.ΜΕΤΑ ΑΠΟ 2 ΜΕΡΕΣ ΕΙΧΑ ΔΕΚΑΤΑ ΠΥΡΕΤΟ ΚΑΙ ΕΞΑΨΕΙΣ ΚΑΙ ΓΕΝΙΚΑ ΔΕΝ ΑΙΣΘΑΝΟΜΟΥΝ ΚΑΛΑ.ΜΟΥ ΕΓΙΝΕ ΕΜΜΟΝΗ ΙΔΕΑ ΟΤΙ ΚΟΛΛΗΣΑ ΣΙΓΟΥΡΑ ΚΑΤΙ.ΕΝΑ ΒΡΑΔΥ ΕΙΧΑ ΝΑΥΤΙΑ ΚΑΙ ΑΡΧΙΣΕ ΝΑ ΜΕ ΠΙΑΝΕΙ ΤΡΕΜΟΥΛΟ.ΤΟ ΓΕΓΟΝΟΣ ΔΕΝ ΤΟ ΕΙΧΑ ΑΝΑΦΕΡΕΙ
    ΣΕ ΚΑΝΕΝΑ.ΕΨΑΞΑ ΚΑΤΙ ΣΥΜΠΤΩΜΑΤΑ ΔΙΑΤΑΡΑΧΗΣ ΑΓΧΟΥΣ ΚΑΙ ΚΑΤΑΛΑΒΑ ΟΤΙ ΤΟ ΘΕΜΑ ΗΤΑΝ ΨΥΧΟΛΟΓΙΚΟ,ΑΛΛΑ Η ΙΔΕΑ ΤΟΥ AIDS ΔΕΝ ΜΟΥ ΕΙΧΕ ΦΥΓΕΙ.ΕΦΥΓΑ ΓΙΑ ΔΙΑΚΟΠΕΣ.ΚΑΠΟΙΕΣ ΜΕΡΕΣ ΕΝΙΩΘΑ ΚΑΠΟΙΟΥΣ ΜΥΙΚΟΥΣ ΠΟΝΟΥΣ,ΜΟΥΔΙΑΣΜΑ ΣΕ
    ΔΑΚΤΥΛΑ.ΑΡΧΙΣΑ ΝΑ ΕΞΙΣΤΟΡΩ ΟΛΟ ΤΟ ΣΥΜΒΑΝ ΣΕ ΦΙΛΟΥΣ ΚΑΙ ΟΛΟΙ ΜΟΥ ΕΛΕΓΑΝ ΟΤΙ ΔΕΝ ΥΠΗΡΧΕ ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ ΝΑ ΕΧΩ ΚΑΤΙ ΚΑΙ ΟΤΙ ΤΟ ΘΕΜΑ ΕΙΝΑΙ ΕΝΤΕΛΩΣ <<ΕΓΚΕΦΑΛΙΚΟ>>.ΕΝΩ ΤΟΥΣ ΠΙΣΤΕΥΑ ΣΤΗΝ ΑΡΧΗ ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΚΑΜΙΑ ΕΒΔΟΜΑΔΑ ΑΡΡΩΣΤΗΣΑ
    ΜΕ ΠΟΝΟΛΑΙΜΟ ΚΑΙ ΔΕΚΑΤΑ ΚΑΙ ΤΟΤΕ ΗΜΟΥΝ ΣΙΓΟΥΡΟΣ ΟΤΙ ΕΙΧΑ ΚΑΤΙ ΣΟΒΑΡΟ.ΕΝΙΩΘΑ ΠΡΗΣΜΕΝΟΥΣ ΤΟΥΣ ΛΕΜΦΑΔΕΝΕΣ ΜΟΥ,ΑΔΥΝΑΜΙΑ..ΠΗΓΑ ΣΕ ΓΙΑΤΡΟ ΚΑΙ ΜΟΥ ΕΙΠΕ ΟΤΙ ΔΕΝ
    ΗΤΑΝ ΠΡΗΣΜΕΝΟΙ ΚΑΙ ΟΤΙ ΑΠΛΩΣ ΠΕΡΝΑΩ ΜΙΑ ΙΩΣΗ.ΕΝΙΩΣΑ ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΑΛΛΑ ΤΟ ΚΕΦΑΛΙ ΜΟΥ ΗΤΑΝ ΑΚΟΜΑ <<ΚΟΛΛΗΜΕΝΟ>>.ΕΨΑΧΝΑ ΤΟ ΣΩΜΑ ΜΟΥ ΜΗΠΩΣ ΕΙΧΑ ΚΑΤΙ.ΟΙ ΔΙΑΚΟΠΕΣ ΜΟΥ ΕΚΑΝΑΝ ΚΑΚΟ ΓΙΑΤΙ ΕΙΧΑ ΠΟΛΥ ΧΡΟΝΟ ΓΙΑ ΣΚΕΨΗ ΚΑΙ ΣΚΕΦΤΟΜΟΥΝ ΤΑ ΧΕΙΡΟΤΕΡΑ.ΜΟΛΙΣ ΓΥΡΙΣΑ ΑΠΟ ΔΙΑΚΟΠΕΣ ΤΗΝ ΠΡΟΗΓΟΥΜΕΝΗ ΕΒΔΟΜΑΔΑ,ΕΙΧΕ ΓΕΝΕΙΚΕΥΤΕΙ ΤΟ ΘΕΜΑ ΓΙΑΤΙ ΕΨΑΧΝΑ ΣΥΜΠΤΩΜΑΤΑ ΑΠΟ ΔΙΑΦΟΡΕΣ ΑΡΡΩΣΤΙΕΣ ΚΑΙ ΗΜΟΥΝ ΧΑΛΙΑ.ΠΑΡΟΛΟ ΑΥΤΑ ΠΡΟΣΠΑΘΟΥΣΑ ΝΑ ΨΑΧΝΩ ΝΑ ΒΡΩ ΤΟ ΧΑΜΕΝΟ ΕΑΥΤΟ ΜΟΥ.ΜΟΛΙΣ ΑΡΧΙΣΑ ΔΟΥΛΕΙΑ ,ΓΥΜΝΑΣΤΗΡΙΟ,ΜΙΛΑΓΑ ΜΕ ΦΙΛΟΥΣ ΕΝΙΩΘΑ ΣΙΓΑ ΣΙΓΑ ΚΑΠΩΣ ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΑΛΛΑ ΑΚΟΜΑ ΚΑΤΙ ΜΕ ΒΑΣΑΝΙΖΕ.ΕΙΧΑ ΚΟΜΠΟ ΣΤΟ ΛΑΙΜΟ Η ΕΝΙΩΘΑ ΝΑ ΣΦΙΓΓΕΙ ΤΟ ΣΑΓΟΝΙ ΜΟΥ ΑΛΛΑ ΠΕΡΝΑΓΑΝ ΑΠΟ ΜΟΝΑ ΤΟΥΣ..ΑΥΤΗ ΤΗΝ ΕΒΔΟΜΑΔΑ ΝΙΩΘΩ ΠΟΛΥ ΚΑΛΥΤΕΡΑ.ΤΟ ΘΕΜΑ ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ ΞΕΡΩ ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ ΟΛΟ ΨΥΧΟΛΟΓΙΚΟ ΑΛΛΑ ΦΟΒΑΜΑΙ ΜΗΝ ΜΟΥ ΞΑΝΑΕΡΘΕΙ ΚΑΝΕΝΑ ΣΟΚ.ΤΟ ΚΑΛΟ ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ ΑΡΧΙΖΩ ΝΑ ΣΚΕΦΤΟΜΑΙ ΘΕΤΙΚΑ.ΕΛΠΙΖΩ ΝΑ ΚΡΑΤΗΣΕΙ Η ΘΕΤΙΚΗ ΣΚΕΨΗ ΚΑΙ ΟΧΙ ΜΕ ΤΗΝ ΠΡΩΤΗ ΑΡΡΩΣΤΙΑ ΝΑ ΧΑΣΩ ΠΑΛΙ ΤΑ ΛΟΓΙΚΑ ΜΟΥ..ΓΕΝΙΚΑ ΕΙΜΑΙ ΕΥΑΙΣΘΗΤΟΣ ΧΑΡΑΚΤΗΡΑΣ ΚΑΙ ΤΕΛΕΙΟΜΑΝΗΣ ΘΑ ΕΛΕΓΑ,ΑΛΛΑ ΠΟΤΕ ΔΕΝ ΜΕ ΚΥΡΙΕΥΕ ΤΟ ΑΓΧΟΣ ΟΠΩΣ ΑΥΤΗ ΤΗΝ ΠΕΡΙΟΔΟ..ΕΝΑΣ ΠΑΘΟΛΟΓΟΣ ΜΟΥ ΠΡΟΤΕΙΝΕ BESPAR ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΕΧΩ ΠΑΡΕΙ ΑΚΟΜΑ..ΤΟ ΠΟΛΕΜΑΩ ΜΟΝΟΣ ΜΟΥ..Ο ΧΡΟΝΟΣ ΘΑ ΔΕΙΞΕΙ ΑΝ ΤΟ ΞΕΠΕΡΑΣΩ ΠΛΗΡΩΣ!ΣΑΣ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΓΙΑ ΤΗΝ ΚΑΤΑΝΟΗΣΗ!PAK

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2009
    Location
    athens
    Posts
    324
    pak23 εισαι σκληρο καρυδι οπως βλεπω:)Μπραβο σου.:)))Βασικα το θετικο ειναι πως κατανοεις πως ειναι η ιδεα σου πως εχεις κατι,ενω εισαι καλα..απλα εχεις την αναγκη να μαθεις πως να χειριζεσαι τις σκεψεις σου.Αυτο χρειαζεται ψυχολογο αλλα μπορεις να το καταφερεις και μονος σου.Απο την αλλη αφου πηρες προφυλαξεις δεν παιζει να κολλησες aids.Αλλα γενικοτερα καλο θα ηταν να προσεχεις με ποια ατομα ερχεσαι σε σεξουαλικη επαφη.Δεν εχω κανει ποτε στη ζωη μου αυτο που λενε ξεπετα για αυτο το λογο κυριως.Επειδη δεν μπορω να ξερω κατα ποσο καθαρος ειναι ο αλλος.Εισαι σε πολυ καλο δρομο.Πιστευω βαση του nick σου πως εισαι 23.Αρα εισαι μικρουλης κατ εμε για ψυχοφαρμακα και τετοιες ιστοριες.Ομως αν χρειαστεις την βοηθεια καποιου ειδικου να μην διστασεις να τη ζητησεις.Και για πιο απλα πραγματακια ειμαστε και εμεις εδω.Αν εισαι 23 εν τελει μπορω να σε καταλαβω πως νοιωθεις γιατι και εμενα στα 23 με χτυπησαν αυτες οι λαλακιες και τωρα 2 χρονια μετα εχω αρχισει να συνερχομαι...Σου ευχομαι οτι καλυτερο:)))))))

  3. #3
    Μπράβο σου που το παλεύεις μόνος σου. Θα σου προτεινα όμως να επισκεφτείς ένα ειδικό το συντομότερο δυνάτο είτε είναι αυτός ψυχολόγος είτε ψυχίατρος. Μην φοβάσαι γι΄αυτό που σου λέω ίσα ίσα θα είναι καλό για να προλάβεις τα χειρότερα. Δεν μιλάμε για φάρμακα απλά κάποιες συζητήσεις που θα σε βοηθήσουν. Στο λέω έγω που ξεκίνησα σαν και εσένα αλλά δεν το είχα καταλάβει πως ήταν ψυχολογικό και έτσι ξύπνησα μια μέρα στην χειρότερη κατάσταση. Είχα γυρίσει όλους του γιατρούς και δεν μου έβρισκαν τίποτα. Μακάρι να το είχα καταλάβει νωρίτερα. Μην διστάσεις να πάς. Είναι για καλό σου.

  4. #4
    Junior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    10
    ΣΑΣ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΓΙΑ ΤΑ ΜΠΡΑΒΟ..ΘΑ ΔΩ ΠΩΣ ΘΑ ΕΞΕΛΙΧΤΕΙ Η ΚΑΤΑΣΤΑΣΗ ΜΟΥ..ΑΝ ΣΥΝΕΧΙΣΩ ΝΑ ΕΧΩ ΕΝΟΧΛΗΣΕΙΣ ΘΑ ΠΑΩ ΣΕ ΚΑΠΟΙΟΝ ΕΙΔΙΚΟ..ΝΤΙΝΙ ΕΙΜΑΙ 25..ΤΟ 23 ΣΤΟ NICK ΕΙΝΑΙ ΕΠΕΙΔΗ ΜΟΥ ΑΡΕΣΕΙ ΣΑΝ ΑΡΙΘΜΟΣ!ΘΑ ΠΡΟΣΠΑΘΗΣΩ ΝΑ ΑΠΟΦΥΓΩ ΤΑ ΦΑΡΜΑΚΑ ΠΑΝΤΩΣ..ΦΟΒΑΜΑΙ ΜΗΠΩΣ ΕΧΩ ΕΘΙΣΜΟ ΜΕΤΑ...

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2009
    Location
    athens
    Posts
    324
    αρα ειμαστε συνομηλικοι οποτε καταλαβαινομαστε.Το μονο που εχω να σου πω ειναι θετικοτητα,γυμναστικη,sex(με το συμπαθιο κιολας)αν εχεις κοπελα και ολα θα πανε καλα..Προσπαθησε να ξεκολλας το μυαλο σου.Οταν σκεφτεσαι κατι αρνητικο αντικατεστησε την φραση Δεν θα τα καταφερω με το:ολα θα πανε καλα,δεν εχω και κανενα προβλημα ειμαι μικρος ακομα και τετοια...:)))Σου ευχομαι τα καλυτερα και keep on:)

  6. #6
    Member
    Join Date
    Aug 2009
    Posts
    86
    pak23 ειμαι κι εγω τρελλα αρρωστοφοβικη,η μονη διαφορα ειναι οτι ειμαι ετσι 8 χρονια απο τα 21 μου..ξεκινησαν ολα σιγα σιγα και τωρα πλεον δεν μπορω να τα κοντρολαρω δεν ζητησα την βοηθεια κανενος και αυτη ηταν η χειροτερη βλακεια που μπορουσα να κανω...δεν εχω παρει ποτε ηρεμιστικα και γενικως ειμαι αρνητικη αλλα θα συμφωνουσα να πας σε εναν ειδικο να σε ηρεμησει..μην κανεις το λαθος που εκανα εγω..

  7. #7
    Junior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    10
    ΝΤΙΝΙ ΕΧΕΙΣ ΑΠΟΛΥΤΟ ΔΙΚΙΟ..ΘΑ ΠΡΟΣΠΑΘΗΣΩ ΝΑ ΗΡΕΜΩ ΜΕ ΠΡΑΓΜΑΤΑ ΠΟΥ ΜΟΥ ΑΡΕΣΟΥΝ..ΒΑΝΑ ΑΝ ΔΩ ΟΤΙ ΧΕΙΡΟΤΕΡΕΥΟΥΝ ΤΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ ΚΑΙ ΔΕΝ ΤΟ ΕΛΓΧΩ ΘΑ ΠΑΩ ΣΙΓΟΥΡΑ ΣΕ ΕΙΔΙΚΟ..ΕΣΥ ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΕΧΕΙΣ ΠΑΕΙ ΑΚΟΜΑ ΟΜΩΣ??

  8. #8
    Member
    Join Date
    Aug 2009
    Posts
    86
    καλη ερωτηση
    1ον γιατι ελεγα θα το νικησω μονη μου
    2ον οι δικοι μου ολοι μου ελεγαν οτι ειναι ολα στο μυαλο μου και οτι να ηρεμησω και τι γιατρους τους λεω και τετοια
    3ον δεν ηθελα σε καμια περιπτωση να παρω χαπια

    αστα σου λεω βλακεια μου βεβαια ποτε δεν ειναι αργα μπορω να παω και τωρα αν και το πιστευεις οτι εδω και λιγες μερες που βρηκα το forum νιωθω ηδη καλυτερα?αλλα κι εγω ετσι ειχα φοβιες πιο πολυ με την καρδια μου εχω φοβους...ασε μην σου πω με αυτην την γριπη που ακουμε τωρα τι φοβο εχω παθει

  9. #9
    Junior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    10
    ΕΓΩ ΗΡΕΜΗΣΑ ΛΙΓΟ ΟΤΑΝ ΚΑΤΑΛΑΒΑ(ΕΥΤΥΧΩΣ ΝΩΡΙΣ)ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ ΨΥΧΟΛΟΓΙΚΟ..ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΤΟ ΕΧΩ ΑΠΟΒΑΛΛΕΙ ΠΛΗΡΩΣ..ΠΛΕΟΝ ΟΤΑΝ ΜΟΥ ΕΡΧΕΤΑΙ ΚΑΤΙ ΛΕΩ ΑΠΟ ΜΕΣΑ ΜΟΥ ΟΤΙ ΕΙΜΑΙ ΚΑΛΑ..ΕΠΙΣΗΣ ΝΑ ΒΡΕΙΣ ΚΑΙ ΚΑΠΟΙΟΥΣ ΤΡΟΠΟΥΣ ΝΑ ΧΑΛΑΡΩΝΕΙΣ..ΣΟΥ ΚΑΝΕΙ ΠΟΛΥ ΚΑΛΟ...

  10. #10
    Member
    Join Date
    Aug 2009
    Posts
    86
    αστα αυτο που με χαλαρωνει απιστευτα ειναι ο χορος αλλα φοβαμαι τοσο πολυ μην με πιασει καμια ταχυπαλμια και κανω αρρυθμιες(κολλημα ε?)

    ολη μου λενε πως οταν με το καλο γινω μανουλα θα μου φυγουν ολα αυτα..αλλα το ερωτημα ειναι θα μου φυγουν?

  11. #11
    Originally posted by pak23
    ΚΑΛΗΜΕΡΙΖΩ ΤΗΝ ΠΑΡΕΑ..!ΟΛΑ ΑΡΧΙΣΑΝ ΤΟΝ ΙΑΝΟΥΑΡΙΟ...ΕΠΑΘΑ ΜΙΑ ΑΛΛΕΡΓΙΑ ΤΟ ΒΡΑΔΥ ΕΝΩ ΚΟΙΜΟΜΟΥΝ..ΕΒΓΑΛΑ ΕΞΑΝΘΗΜΑΤΑ ΣΤΟ ΣΩΜΑ ΜΟΥ ΚΑΙ ΕΙΧΑ ΦΑΓΟΥΡΑ..ΞΥΠΝΗΣΑ ΤΟΥΣ ΓΟΝΕΙΣ ΜΟΥ ΚΑΙ ΞΕΚΙΝΗΣΑΜΕ ΝΑ ΠΑΜΕ ΝΟΣΟΚΟΜΕΙΟ..ΚΑΘΩΣ ΠΗΓΑΙΝΑΜΕ,ΕΝΙΩΣΑ ΝΑ ΚΛΕΙΝΕΙ Ο ΛΑΙΜΟΣ ΜΟΥ ΚΑΙ ΝΟΜΙΖΑ ΟΤΙ ΘΑ ΠΕΘΑΝΩ..ΜΟΛΙΣ ΦΤΑΣΑΜΕ ΣΤΟ ΝΟΣΟΚΟΜΕΙΟ ΞΑΦΝΙΚΑ ΜΟΥ ΠΕΡΑΣΑΝ ΟΛΑ..ΒΕΒΑΙΑ ΜΟΛΙΣ ΑΝΕΦΕΡΑ ΣΤΟ ΓΙΑΤΡΟ ΤΑ ΣΥΜΠΤΩΜΑΤΑ ΜΟΥ ΕΚΑΝΕ ΚΟΡΤΙΖΟΝΗ..ΤΗΝ ΕΠΟΜΕΝΗ ΜΕΡΑ ΠΗΓΑ ΣΕ ΑΛΛΕΡΓΙΟΛΛΟΓΟ ΚΑΙ ΜΟΥ ΕΙΠΕ ΠΩΣ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΕΠΑΘΑ ΟΝΟΜΑΖΕΤΑΙ ΚΝΙΔΩΣΗ ΚΑΙ Ο ΟΡΓΑΝΙΣΜΟΣ ΤΟ ΠΡΟΚΑΛΕΙ ΑΠΟ ΜΟΝΟΣ ΤΟΥ ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΜΙΑ ΛΟΙΜΩΞΗ.ΕΠΑΙΡΝΑ ΤΡΙΑ ΑΝΤΙΣΤΑΜΙΝΙΚΑ ΧΑΠΙΑ ΜΕΧΡΙ ΤΟ ΠΑΣΧΑ.ΟΛΟ ΑΥΤΟ ΤΟ ΔΙΑΣΤΗΜΑ ΕΙΧΑ ΕΝΤΟΝΟ ΑΓΧΟΣ ΓΕΝΙΚΑ ΜΕ ΑΡΡΩΣΤΙΕΣ.ΣΙΓΑ ΣΙΓΑ ΑΡΧΙΣΑ ΝΑ ΞΕΠΕΡΝΑΩ ΤΗΝ ΑΛΛΕΡΓΙΑ ΑΛΛΑ ΟΤΙ ΓΕΝΙΚΑ ΚΑΙ ΝΑ ΣΥΝΕΒΑΙΝΕ ΣΚΕΦΤΟΜΟΥΝ ΠΑΝΤΑ ΤΟ ΧΕΙΡΟΤΕΡΟ..Π.Χ ΕΙΧΑ ΒΓΑΛΕΙ ΜΙΑ ΕΛΙΑ ΣΚΕΦΤΟΜΟΥΝ ΤΑ ΧΕΙΡΟΤΕΡΑ..ΑΣΕ ΠΟΥ ΤΕΛΙΚΑ ΕΙΔΑ ΦΩΤΟΓΡΑΦΙΕΣ ΚΑΙ ΤΗΝ ΕΛΙΑ ΤΗΝ ΕΙΧΑ..2,3 ΦΟΡΕΣ ΕΠΑΘΑ ΤΑΧΥΚΑΡΔΙΑ ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΕΔΩΣΑ ΠΟΛΥ ΣΗΜΑΣΙΑ.ΤΟ ΧΕΙΡΟΤΕΡΟ ΣΟΚ ΤΟ ΕΠΑΘΑ ΤΟ ΚΑΛΟΚΑΙΡΙ.ΗΡΘΑ ΣΕ ΕΠΑΦΗ ΜΕ ΜΙΑ ΚΟΠΕΛΑ ΠΟΥ ΔΕΝ ΗΞΕΡΑ.ΦΥΣΙΚΑ ΧΡΗΣΙΜΟΠΟΙΗΣΑ ΠΡΟΦΥΛΑΚΤΙΚΟ.ΤΟ ΘΕΜΑ ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ ΕΓΩ ΣΚΕΦΤΟΜΟΥΝ ΣΥΝΕΧΕΙΑ ΟΤΙ ΚΟΛΛΗΣΑ ΚΑΤΙ ΕΚΕΙΝΟ ΤΟ ΒΡΑΔΥ,ΧΩΡΙΣ ΝΑ ΣΥΜΒΕΙ ΚΑΤΙ Π.Χ ΝΑ ΣΠΑΣΕΙ
    ΤΟ ΠΡΟΦΥΛΑΚΤΙΚΟ Η ΝΑ ΓΙΝΕΙ ΤΙΠΟΤΑ ΑΛΛΟ.ΑΡΧΙΣΑ ΝΑ ΨΑΧΝΩ ΦΟΒΙΣΜΕΝΟΣ ΣΥΜΠΤΩΜΑΤΑ AIDS.ΜΕΤΑ ΑΠΟ 2 ΜΕΡΕΣ ΕΙΧΑ ΔΕΚΑΤΑ ΠΥΡΕΤΟ ΚΑΙ ΕΞΑΨΕΙΣ ΚΑΙ ΓΕΝΙΚΑ ΔΕΝ ΑΙΣΘΑΝΟΜΟΥΝ ΚΑΛΑ.ΜΟΥ ΕΓΙΝΕ ΕΜΜΟΝΗ ΙΔΕΑ ΟΤΙ ΚΟΛΛΗΣΑ ΣΙΓΟΥΡΑ ΚΑΤΙ.ΕΝΑ ΒΡΑΔΥ ΕΙΧΑ ΝΑΥΤΙΑ ΚΑΙ ΑΡΧΙΣΕ ΝΑ ΜΕ ΠΙΑΝΕΙ ΤΡΕΜΟΥΛΟ.ΤΟ ΓΕΓΟΝΟΣ ΔΕΝ ΤΟ ΕΙΧΑ ΑΝΑΦΕΡΕΙ
    ΣΕ ΚΑΝΕΝΑ.ΕΨΑΞΑ ΚΑΤΙ ΣΥΜΠΤΩΜΑΤΑ ΔΙΑΤΑΡΑΧΗΣ ΑΓΧΟΥΣ ΚΑΙ ΚΑΤΑΛΑΒΑ ΟΤΙ ΤΟ ΘΕΜΑ ΗΤΑΝ ΨΥΧΟΛΟΓΙΚΟ,ΑΛΛΑ Η ΙΔΕΑ ΤΟΥ AIDS ΔΕΝ ΜΟΥ ΕΙΧΕ ΦΥΓΕΙ.ΕΦΥΓΑ ΓΙΑ ΔΙΑΚΟΠΕΣ.ΚΑΠΟΙΕΣ ΜΕΡΕΣ ΕΝΙΩΘΑ ΚΑΠΟΙΟΥΣ ΜΥΙΚΟΥΣ ΠΟΝΟΥΣ,ΜΟΥΔΙΑΣΜΑ ΣΕ
    ΔΑΚΤΥΛΑ.ΑΡΧΙΣΑ ΝΑ ΕΞΙΣΤΟΡΩ ΟΛΟ ΤΟ ΣΥΜΒΑΝ ΣΕ ΦΙΛΟΥΣ ΚΑΙ ΟΛΟΙ ΜΟΥ ΕΛΕΓΑΝ ΟΤΙ ΔΕΝ ΥΠΗΡΧΕ ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ ΝΑ ΕΧΩ ΚΑΤΙ ΚΑΙ ΟΤΙ ΤΟ ΘΕΜΑ ΕΙΝΑΙ ΕΝΤΕΛΩΣ <<ΕΓΚΕΦΑΛΙΚΟ>>.ΕΝΩ ΤΟΥΣ ΠΙΣΤΕΥΑ ΣΤΗΝ ΑΡΧΗ ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΚΑΜΙΑ ΕΒΔΟΜΑΔΑ ΑΡΡΩΣΤΗΣΑ
    ΜΕ ΠΟΝΟΛΑΙΜΟ ΚΑΙ ΔΕΚΑΤΑ ΚΑΙ ΤΟΤΕ ΗΜΟΥΝ ΣΙΓΟΥΡΟΣ ΟΤΙ ΕΙΧΑ ΚΑΤΙ ΣΟΒΑΡΟ.ΕΝΙΩΘΑ ΠΡΗΣΜΕΝΟΥΣ ΤΟΥΣ ΛΕΜΦΑΔΕΝΕΣ ΜΟΥ,ΑΔΥΝΑΜΙΑ..ΠΗΓΑ ΣΕ ΓΙΑΤΡΟ ΚΑΙ ΜΟΥ ΕΙΠΕ ΟΤΙ ΔΕΝ
    ΗΤΑΝ ΠΡΗΣΜΕΝΟΙ ΚΑΙ ΟΤΙ ΑΠΛΩΣ ΠΕΡΝΑΩ ΜΙΑ ΙΩΣΗ.ΕΝΙΩΣΑ ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΑΛΛΑ ΤΟ ΚΕΦΑΛΙ ΜΟΥ ΗΤΑΝ ΑΚΟΜΑ <<ΚΟΛΛΗΜΕΝΟ>>.ΕΨΑΧΝΑ ΤΟ ΣΩΜΑ ΜΟΥ ΜΗΠΩΣ ΕΙΧΑ ΚΑΤΙ.ΟΙ ΔΙΑΚΟΠΕΣ ΜΟΥ ΕΚΑΝΑΝ ΚΑΚΟ ΓΙΑΤΙ ΕΙΧΑ ΠΟΛΥ ΧΡΟΝΟ ΓΙΑ ΣΚΕΨΗ ΚΑΙ ΣΚΕΦΤΟΜΟΥΝ ΤΑ ΧΕΙΡΟΤΕΡΑ.ΜΟΛΙΣ ΓΥΡΙΣΑ ΑΠΟ ΔΙΑΚΟΠΕΣ ΤΗΝ ΠΡΟΗΓΟΥΜΕΝΗ ΕΒΔΟΜΑΔΑ,ΕΙΧΕ ΓΕΝΕΙΚΕΥΤΕΙ ΤΟ ΘΕΜΑ ΓΙΑΤΙ ΕΨΑΧΝΑ ΣΥΜΠΤΩΜΑΤΑ ΑΠΟ ΔΙΑΦΟΡΕΣ ΑΡΡΩΣΤΙΕΣ ΚΑΙ ΗΜΟΥΝ ΧΑΛΙΑ.ΠΑΡΟΛΟ ΑΥΤΑ ΠΡΟΣΠΑΘΟΥΣΑ ΝΑ ΨΑΧΝΩ ΝΑ ΒΡΩ ΤΟ ΧΑΜΕΝΟ ΕΑΥΤΟ ΜΟΥ.ΜΟΛΙΣ ΑΡΧΙΣΑ ΔΟΥΛΕΙΑ ,ΓΥΜΝΑΣΤΗΡΙΟ,ΜΙΛΑΓΑ ΜΕ ΦΙΛΟΥΣ ΕΝΙΩΘΑ ΣΙΓΑ ΣΙΓΑ ΚΑΠΩΣ ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΑΛΛΑ ΑΚΟΜΑ ΚΑΤΙ ΜΕ ΒΑΣΑΝΙΖΕ.ΕΙΧΑ ΚΟΜΠΟ ΣΤΟ ΛΑΙΜΟ Η ΕΝΙΩΘΑ ΝΑ ΣΦΙΓΓΕΙ ΤΟ ΣΑΓΟΝΙ ΜΟΥ ΑΛΛΑ ΠΕΡΝΑΓΑΝ ΑΠΟ ΜΟΝΑ ΤΟΥΣ..ΑΥΤΗ ΤΗΝ ΕΒΔΟΜΑΔΑ ΝΙΩΘΩ ΠΟΛΥ ΚΑΛΥΤΕΡΑ.ΤΟ ΘΕΜΑ ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ ΞΕΡΩ ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ ΟΛΟ ΨΥΧΟΛΟΓΙΚΟ ΑΛΛΑ ΦΟΒΑΜΑΙ ΜΗΝ ΜΟΥ ΞΑΝΑΕΡΘΕΙ ΚΑΝΕΝΑ ΣΟΚ.ΤΟ ΚΑΛΟ ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ ΑΡΧΙΖΩ ΝΑ ΣΚΕΦΤΟΜΑΙ ΘΕΤΙΚΑ.ΕΛΠΙΖΩ ΝΑ ΚΡΑΤΗΣΕΙ Η ΘΕΤΙΚΗ ΣΚΕΨΗ ΚΑΙ ΟΧΙ ΜΕ ΤΗΝ ΠΡΩΤΗ ΑΡΡΩΣΤΙΑ ΝΑ ΧΑΣΩ ΠΑΛΙ ΤΑ ΛΟΓΙΚΑ ΜΟΥ..ΓΕΝΙΚΑ ΕΙΜΑΙ ΕΥΑΙΣΘΗΤΟΣ ΧΑΡΑΚΤΗΡΑΣ ΚΑΙ ΤΕΛΕΙΟΜΑΝΗΣ ΘΑ ΕΛΕΓΑ,ΑΛΛΑ ΠΟΤΕ ΔΕΝ ΜΕ ΚΥΡΙΕΥΕ ΤΟ ΑΓΧΟΣ ΟΠΩΣ ΑΥΤΗ ΤΗΝ ΠΕΡΙΟΔΟ..ΕΝΑΣ ΠΑΘΟΛΟΓΟΣ ΜΟΥ ΠΡΟΤΕΙΝΕ BESPAR ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΕΧΩ ΠΑΡΕΙ ΑΚΟΜΑ..ΤΟ ΠΟΛΕΜΑΩ ΜΟΝΟΣ ΜΟΥ..Ο ΧΡΟΝΟΣ ΘΑ ΔΕΙΞΕΙ ΑΝ ΤΟ ΞΕΠΕΡΑΣΩ ΠΛΗΡΩΣ!ΣΑΣ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΓΙΑ ΤΗΝ ΚΑΤΑΝΟΗΣΗ!PAK
    θα ελεγα φιλαρακο να πας αν ειναι δυνατον σημερα κιολας να παρεις το φαρμακο αυτο γιατι εμενα προσωπικα με εσωσε και το χρησιμοποιω σχεδον απο την ημερα που πρωτο κυκλοφορησε στην Ελλαδα! Ειναι ηπιας μορφης ηρεμιστικο και μου εχει σωσει ισως την ζωη μου γιατι ολες οι αρρωστειες ειναι ψυχοσωματικες σε ενα σημειο γιατι ο οργανισμος μας , ακομα και σε μια απλη ισωση πρεπει να οργανωσει την αμυνα του και ολη αυτη διαδικασια , εξαρταται απο το αυτονομο νευρικο μας συστημα ..Παρε το χαπι σου και θα δεις αμεσως ολα αυτα τα συμπτωματα να υποχωρουν ...

  12. #12
    Junior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    10
    ΤΙ ΘΑ ΓΙΝΕΙ ΜΕ ΤΟΥΣ ΚΟΜΠΟΥΣ ΣΤΟ ΛΑΙΜΟ ΡΕ ΠΑΙΔΙΑ?ΕΡΧΟΝΤΑΙ ΑΠΟ ΜΟΝΟΙ ΤΟΥΣ ΚΑΙ ΦΕΥΓΟΥΝ ΠΑΛΙ..ΠΡΟΣΠΑΘΩ ΝΑ ΕΙΜΑΙ ΗΡΕΜΟΣ ΚΑΙ ΝΑ ΛΕΩ ΟΤΙ ΘΑ ΠΕΡΑΣΕΙ...

  13. #13
    Junior Member
    Join Date
    Aug 2009
    Posts
    9
    pak,

    Επειδή κι εγώ πέρασα μια περίοδο κρίσης έχω να σου πω ότι περνάει. 6 μήνες σχεδόν είχα φάει κόλλημα ότι ανά πάσα στιγμή θα πάθω κάτι. Είτε γιατί έτρεμα είτε γιατί είχα ταχυπαλμίες είτε γιατί είχα άγχος είτε γιατί είχα στηθάγχη. Έψαχνα στο ίντερνετ να δω τι έχω... (ΜΗΝ το κάνεις αυτό κόψτο ΚΑΤΕΥΘΕΙΑΝ σε χειροτερεύει). Βέβαια όλα αυτά (και ο κόμπος που λες εσύ) ήταν αποτέλεσματα του ΑΓΧΟΥΣ ΜΟΥ και όχι αποτέλεσματα πραγματικής σωματικής πάθησης.

    Πρέπει να ξέρεις ότι όταν ασχολήσε τόσο βαθιά με το θέμα, \"α έχω κόμπο στο λαιμό μου, πότε θα φύγει\", σημαίνει ότι δεν είσαι ήρεμος. Σημαίνει ότι υποσυνείδητα φοβάσαι ακόμη ότι θα πάθεις κάτι σωματικό και δεν έχεις αποδεχτεί πραγματικά ότι είναι στο μυαλό σου. Εάν αγχωθώ τώρα για οποιοδήποτε ζήτημα πραγματικής φύσης (εξετάσεις, αποτελέσματα, κτλ) θα με πιάσουν πάλι όλα τα σωματικά μου. Αλλά ΞΕΡΩ, το ΞΕΡΩ ότι τα δημιουργώ εγώ. Δεν το σκέφτομαι ΚΑΘΟΛΟΥ να πω \"προσπαθώ να μην τα σκέφτομαι\"... δεν μου περνάει ΚΑΝ αυτή η σκέψη (ότι δεν θα σκέφτομαι το σωματικό σύμπτωμα) και πριν το καταλάβω έχουν περάσει και τα σωματικά. Αυτή είναι η βασική διαφορά. Εσύ κάθεσαι και το σκέφτεσαι... σου χει γίνει έμμονη ιδέα και με το να ΛΕΣ \"δεν το σκέφτομαι\" δεν αλλάζει κάτι. Μάλιστα αυτό δείχνει ότι το σκέφτεσαι... ότι έχεις φάει κόλλημα. Όταν δεν σκέφτεσαι κάτι δεν το ξέρεις... δεν λες δεν το σκέφτομαι... απλά συμβαίνει. Ύστερα το καταλαβαίνεις όχι την στιγμή που το λες.

    Να δεις κάποιο ψυχίατρο/ψυχολόγο, να του πεις ανοιχτά τι έχεις και να μην φοβάσαι τα φάρμακα. Αυτό με τον εθισμό το γνωρίζει ο γιατρός (αν είναι δυνατόν) και εσύ μπορείς να του το τονίσεις. Εάν νομίζεις ότι είσαι ο σούπερμαν και δεν θες τίποτα, πάσο. Εγώ στο λέω σαν ΠΡΩΗΝ παθών και επιτυχώς θεραπευμένος από υποχονδρίαση. Ούτε 2 βδομάδες πήρα ζάναξ, ηρέμησα και σιγά σιγά με τον καιρό σε μερικούς μήνες άρχισα να επανέρχομαι. Ζορίστηκα αλλά πέρασε. Επειδή όμως δεν είμαστε τα ίδια και δεν ξέρω εγώ τι προβλήματα έχεις γιαυτό να πας σε γιατρό. Δεν τρέχει τίποτα... ούτε είσαι τρελός. Το άγχος είναι ανθρώπινο.

  14. #14
    Junior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    10
    Irrelevant ότι και να είπες έχεις απόλυτο δίκιο...Υποσυνείδητα όντως φοβάμαι ότι θα παθω κάτι..Δεν φοβάμαι τα φάρμακα απλά ελπιζω ότι με το χρόνο θα μου περάσει..Ήδη νιώθω καλύτερα αλλά όχι 100%..θέλω το χρόνο μου..Δηλαδή μου λες ότι αν αρχίσω το bespar ή κάτι άλλο θα νιώσω αμέσως τη διαφορά?

  15. #15
    Junior Member
    Join Date
    Aug 2009
    Posts
    9
    Originally posted by pak23
    Irrelevant ότι και να είπες έχεις απόλυτο δίκιο...Υποσυνείδητα όντως φοβάμαι ότι θα παθω κάτι..Δεν φοβάμαι τα φάρμακα απλά ελπιζω ότι με το χρόνο θα μου περάσει..Ήδη νιώθω καλύτερα αλλά όχι 100%..θέλω το χρόνο μου..Δηλαδή μου λες ότι αν αρχίσω το bespar ή κάτι άλλο θα νιώσω αμέσως τη διαφορά?
    Όχι δεν πάει έτσι. Τα αγχολυτικά οι περισσότεροι τα παίρνουν όταν έχουν ψυχοσωματικά συμπτώματα. Δηλαδή αυτά που γράφεις οι κόμποι κτλ, επειδή δημιουργούντε από το άγχος, όταν θα πάρεις κάποιο αντιαγχολυτικό, θα ξετσιτώσεις και θα φύγουν. Μετά από καιρό και σιγά σιγά θα περάσεις σε αυτό που σου λέω εγώ. Δηλαδή πλέον θα έχεις ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ ΠΙΣΤΕΨΕΙ (διότι θα το δεις και συ μιά, δυό, τρείς) ότι εσύ τα δημιουργείς στον εαυτό σου με αποτέλεσμα να μην χρειάζεται να παίρνεις πλέον αγχολυτικά για να ηρεμήσεις. Είναι κάτι που το μαθαίνεις αυτό. Η ψυχοθεραπεία και ίσως (μπορεί να μην χρειαστείς) τα φάρμακα θα βοηθήσουν 100%. Όσο πιο γρήγορα πας τόσο καλύτερα. Μην το σκέφτεσαι καθόλου.

Page 1 of 3 123 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •