Είναι κανείς εδώ;
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 23
  1. #1
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2023
    Posts
    376

    Είναι κανείς εδώ;

    Καλησπέρα.Καθομουν και ξαφνικά ένιωσα έντονα τους παλμούς μου να χτυπούν και ένα τρέμουλο στο σώμα.Αυτη την στιγμή οι παλμοί μου είναι 120 και δεν αισθάνομαι καθόλου καλά.φοβαμαι.περασα covid και πριν λίγες ημέρες οι παλμοί μου ήταν το πολύ 50 και ο καρδιολόγος τηλεφωνικά μου είπε ότι είναι από την λοίμωξη.Πεθαινω;τι έχω;έχω ξαπλώσει και τρέμω.Ειναι κρίση πανικού ή παθαίνω κάτι; φοβάμαι

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2011
    Location
    Κοντα σου
    Posts
    421
    Γεια. Περασαν 9 λεπτα απο το ποστ σου. εισαι καλυτερα?
    11/12/2006

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2022
    Location
    αθηνα
    Posts
    1,968
    φιλαρακι πρεπει να ειν αυτο το ψυχολογικο που εχεις κι σε τυραννά ηρέμησε σκεψου κατι ομορφο που ξερεις οτι οταν το θυμασε σου φερνει γαληνη στη ψυχη . .ποιες χαμομηλάκι η τσαι με μελακι ακου τραγουδάκια ηρέμησε χαλαρωσε κι θασε σε λιγο καλα καν υπομονή θα περάσει . :)
    αν δε εκτιμάς κάποιον μην τον προσβάλεις ......... φυγε ............. τοσο απλα

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2011
    Location
    Βουλγαρια
    Posts
    3,202
    Ειδες, δεν πεθανες απο κοβιντ.

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2023
    Posts
    376
    Quote Originally Posted by Touch_The_Sky View Post
    Γεια. Περασαν 9 λεπτα απο το ποστ σου. εισαι καλυτερα?
    Η αλήθεια είναι πως είμαι λίγο καλύτερα,ξέσπασα σε κλάματα χωρίς να το επιδιώξω και αυτό ίσως λίγο με έκανε να αισθανθώ καλύτερα,νιώθω να χαμηλώνουν οι παλμοί αλλά έχω έντονο φόβο μέσα μου και ζαλάδα!

  6. #6
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2022
    Location
    αθηνα
    Posts
    1,968
    κι εγω εχω περασει 3 φορες κορωνα ε υπομονή φευγει ενα κρυωμα ειναι κι τουτο με προσοχή καλη περνα . :)
    αν δε εκτιμάς κάποιον μην τον προσβάλεις ......... φυγε ............. τοσο απλα

  7. #7
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2023
    Posts
    376
    Quote Originally Posted by asperger39 View Post
    φιλαρακι πρεπει να ειν αυτο το ψυχολογικο που εχεις κι σε τυραννά ηρέμησε σκεψου κατι ομορφο που ξερεις οτι οταν το θυμασε σου φερνει γαληνη στη ψυχη . .ποιες χαμομηλάκι η τσαι με μελακι ακου τραγουδάκια ηρέμησε χαλαρωσε κι θασε σε λιγο καλα καν υπομονή θα περάσει . :)
    Φίλη μου, πάντα είσαι εδώ.προσπαθω πολύ αλλά οι σκέψεις μου μπερδεύονται και πάνε όλο στο κακό,ότι πεθαίνω.Δε θέλω να πεθάνω, φοβάμαι πολύ!

  8. #8
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2011
    Location
    Κοντα σου
    Posts
    421
    Quote Originally Posted by Joanna K View Post
    Η αλήθεια είναι πως είμαι λίγο καλύτερα,ξέσπασα σε κλάματα χωρίς να το επιδιώξω και αυτό ίσως λίγο με έκανε να αισθανθώ καλύτερα,νιώθω να χαμηλώνουν οι παλμοί αλλά έχω έντονο φόβο μέσα μου και ζαλάδα!
    Κουραγιο και υπομονη. Και το κλαμα χρειαζεται καποιες φορες. :)
    11/12/2006

  9. #9
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2023
    Posts
    376
    Quote Originally Posted by axl100 View Post
    Ειδες, δεν πεθανες απο κοβιντ.
    axl100 πέρασα δύσκολα με τον κοβιντ,είχα πολλά από τα συμπτώματα συν τα ψυχοσωματικά μου και με διέλυσε!Θέλω να ζήσω λίγο ελεύθερη από όλα αυτά.ζηταω πολλά;δεν έχω ενοχλήσει κανέναν, παλεύω κάθε μέρα με αυτόν τον δαίμονα και έχω κουραστεί.θελω να ξυπνήσω και να απολαύσω μια μέρα τον καφέ μου χωρίς σκέψεις,Να περπατήσω έξω βόλτα χωρίς να ζαλίζομαι και να έχω ταχυκαρδίες.Θελω να γυρίσω στα παλιά το ανέμελο κοριτσάκι που ήμουν.Γινεται;

  10. #10
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2023
    Posts
    376
    Quote Originally Posted by Touch_The_Sky View Post
    Κουραγιο και υπομονη. Και το κλαμα χρειαζεται καποιες φορες. :)
    Σε ευχαριστώ πάρα πολύ και πιο πολύ πολύ που είστε εδώ και μου μιλάτε

  11. #11
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2011
    Location
    Κοντα σου
    Posts
    421
    Quote Originally Posted by Joanna K View Post
    axl100 πέρασα δύσκολα με τον κοβιντ,είχα πολλά από τα συμπτώματα συν τα ψυχοσωματικά μου και με διέλυσε!Θέλω να ζήσω λίγο ελεύθερη από όλα αυτά.ζηταω πολλά;δεν έχω ενοχλήσει κανέναν, παλεύω κάθε μέρα με αυτόν τον δαίμονα και έχω κουραστεί.θελω να ξυπνήσω και να απολαύσω μια μέρα τον καφέ μου χωρίς σκέψεις,Να περπατήσω έξω βόλτα χωρίς να ζαλίζομαι και να έχω ταχυκαρδίες.Θελω να γυρίσω στα παλιά το ανέμελο κοριτσάκι που ήμουν.Γινεται;
    Ποσο σε νιωθω γαμωτο
    11/12/2006

  12. #12
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2023
    Posts
    376
    Quote Originally Posted by Touch_The_Sky View Post
    Ποσο σε νιωθω γαμωτο
    Στενοχωριέμαι πολύ που είμαστε τόσοι πολλοί με αυτό το θέμα.Αξιζουμε μια ήρεμη ζωή.Δε μπορώ να δω μια ταινία πετάγονται σκέψεις από παντού, υπάρχουν στιγμές που είμαι καλά και απορώ πως είμαι καλά.Καθε μέρα ξυπνάω και φοβάμαι μη με ξαναπιάσει!

  13. #13
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2011
    Location
    Βουλγαρια
    Posts
    3,202
    Quote Originally Posted by Joanna K View Post
    axl100 πέρασα δύσκολα με τον κοβιντ,είχα πολλά από τα συμπτώματα συν τα ψυχοσωματικά μου και με διέλυσε!Θέλω να ζήσω λίγο ελεύθερη από όλα αυτά.ζηταω πολλά;δεν έχω ενοχλήσει κανέναν, παλεύω κάθε μέρα με αυτόν τον δαίμονα και έχω κουραστεί.θελω να ξυπνήσω και να απολαύσω μια μέρα τον καφέ μου χωρίς σκέψεις,Να περπατήσω έξω βόλτα χωρίς να ζαλίζομαι και να έχω ταχυκαρδίες.Θελω να γυρίσω στα παλιά το ανέμελο κοριτσάκι που ήμουν.Γινεται;
    Και ποιος δεν θελει, Ιωαννα; Η ζωη ομως ειναι αυτη που ειναι και μια μερα ολοι θα φυγουμε. Εαν καθεσαι και σκεφτεσαι συνεχεια την μερα που θα φυγεις ειναι σαν να μην εζεισες καθολου.

  14. #14
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2023
    Posts
    376
    Quote Originally Posted by axl100 View Post
    Και ποιος δεν θελει, Ιωαννα; Η ζωη ομως ειναι αυτη που ειναι και μια μερα ολοι θα φυγουμε. Εαν καθεσαι και σκεφτεσαι συνεχεια την μερα που θα φυγεις ειναι σαν να μην εζεισες καθολου.
    Έχεις δίκιο.Ετσι είναι όπως τα λες.Καποιες φορές πεισμωνω και λέω ότι αν είναι να φύγω θα φύγω τώρα θα ζήσω αλλά τις περισσότερες όταν με πιάνει όλο αυτό παραλύω,ενώ ξέρω ότι είναι κρίση πανικού γιατί παθαίνω κρίσης πάνω από 10 χρόνια τους τελευταίους 6-7 μήνες υποφέρω σχεδόν καθημερινά γιατί ότι κι αν αισθανθώ αμέσως με πιάνει φόβος μην έρθει η κρίση και όταν έρχεται αμφισβητώ αν είναι κρίση και μην είναι κάτι άλλο (είμαι και 40 χρονών). Φοβάμαι τον θάνατο, θέλω να ζήσω γιατί έχω κι έναν μπόμπιρα που θέλει την μανούλα του και πρέπει να γίνω καλά.Θελω να χαίρομαι την κάθε στιγμή και να μην φοβάμαι όταν κυλιεμαι στο πάτωμα με το τατζανακι μου για να παίξουμε,Να μη σταματάω να χορεύω με τον μικρό μου επειδή ανέβηκαν οι παλμοί φυσιολογικά λόγω κίνησης αλλά εγώ νιώθω λες και μου έκαναν ηλεκτροσόκ.

  15. #15
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2011
    Location
    Βουλγαρια
    Posts
    3,202
    Βλεπεις το παιδι σαν βαρος η μου φαινεται; Δεν γινεται να εχεις παιδι και να εισαι ανεμελος.

Page 1 of 2 12 LastLast

Similar Threads

  1. Είναι κανείς εδώ;
    By Κύκνος in forum Με καφέ και συμπάθεια....
    Replies: 4278
    Last Post: 16-06-2024, 20:54
  2. Είναι κανείς εδώ..;;
    By Kosmogonia.. in forum Ψυχώσεις & Σχιζοφρένεια
    Replies: 0
    Last Post: 26-02-2022, 11:12
  3. Είναι κανείς εδώ?
    By δελφίνι in forum Με καφέ και συμπάθεια....
    Replies: 13
    Last Post: 23-06-2017, 23:06
  4. να είναι διπολικός κανείς ή να μην είναι ?
    By το αγχος προσωποποιημενο! in forum Διπολική διαταραχή
    Replies: 6
    Last Post: 15-09-2015, 16:32
  5. Είναι κανείς εδώ;;
    By vlack_swan in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 5
    Last Post: 09-06-2012, 04:51

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •