seroxat και εγκυμοσύνη - Page 2
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 2 of 5 FirstFirst 1234 ... LastLast
Results 16 to 30 of 67
  1. #16
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2009
    Posts
    1,407
    Originally posted by polina
    πες μου οτι σου εφτιαξα τη διαθεση!!!!θα χαρω πολυ,αλλα σου ειπα απλα την αληθεια..

  2. #17
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2009
    Posts
    130
    ναι μου την εφτιαξες!!!!!!!!!σευχαριστω πολυ!θα το παλεψω!

  3. #18
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2009
    Posts
    1,407
    πολυ χαιρομαι που το ακουω αυτο!!ειναι η καλυτερη θεραπεια!η αισιοδοξια και οι αλλαγες σε ο,τι δεν μας κανει ειναι το κλειδι της ελευθεριας μας..σκεψου εχω αυτη τη στιγμη τη μανα μου πανω μου πανω απο το κεφαλι μου να οριεται μα δεν μπορω να την αλλαξω αλλα μπορω να την αποδεχτω..το μεγαλυτερο μου προβλημα,αυτη,δεν καταφερνει πια ομως να με αγγιξει..
    το θεωρω μεγαλο κατορθωμα αυτο!

  4. #19
    Junior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    22
    sofaki είμαι 27 χρονών, 2 χρόνια παντρεμένη και είμαι 8 χρόνια με τον άντρα μου....αρκετό διάστημα!!! Όσο γι\'αυτό που λες δηλαδή να αγχώθηκα με την σκέψη και μόνο το σκέφτηκα και εγώ. Αλλά είναι κάτι που το θέλωωωωωωωωωωωω!!! Έχω 2 χρόνια που το αναβάλλω συνέχεια!
    polina γλυκιά μου μην απογοητεύεσαι. Δεν είσαι μόνη σε αυτό τον κόσμο που έχει αυτό το πρόβλημα και ξεχνάς κάτι πολύ βασικό οτι ήδη έχεις ένα παιδάκι....σκέψου λίγο και εμάς που δεν έχουμε!!! Είμαστε εδώ για να παίρνουμε κουράγιο και όχι για να απογοητευόμαστε. Πές μου λίγο την ηλικία σου και τα συμπτώματα σου.

  5. #20
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2009
    Posts
    130
    ειμαι 28 πασχω απο διαταραχη πανικου εδο κ 3 χρονια κο εχω κ ιλλιγκους.....παιρνω μονο χαναχ 0,5 την ημερα...δοκιμασα αντικατατηλιπτικα αλλα δεν με καναν τιποτα μονο παρενεργιες κ τα διεκοψα.ο γιατροσ μου λεει δεν πειραζει αν παιρνω μονο χαναχ αφου με κανει καλο κ καπια στιγμη θα το κοψω απο μονη μου.δεν ξερω τι να κανω μηπως να παρω κ εγω αντικαταθλιππτικο?ο γιατροσ με ειπε πω κ αντικαταθλιπτικο να παρω παλι δεν θα μπορω να το διακοψω!δεν ξερω τι να κανω!ψυχοθεραπια κανω μια φορα στο τοσο!εσυ?ποσο καιρο παιρνεισ φαρμακα?

  6. #21
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2009
    Posts
    130
    ξεχασα να σου πω πως δεν μπορω πια χωρισ τα χαναχ μεχουν δημιουργησει εξαρτηση γιαυτο κ δεν τα κοβω!πανικο εχω να παθω εδω κ παρα πολυ καιρο νιωθω καλυτερα αλλα φοβαμαι να το κοψω μονο με την ιδεα μην ξαναεπανελθω οπως ειμουν παλια!

  7. #22
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2009
    Posts
    130
    λιτα μοδωσες δυναμη κ κουραγιο γιατι βλεπω πωσ υπαρχουν κ αλοι που περναν τα ιδια που περναω κ εγω!!!!!!!!!!καθε μερα στεναχωριεμαι κ αγχωνομαι για το αν θα ξανακανω αλλο παιδακι.με βασανιζει αυτο το θεμα παρα πολυ καιρο!μεχει φαει την ζωη γιατι κ εγω το θελω πολυ!ειναι η μεγαλυτερη ευτυχια!αγαπω παρα πολυ τα παιδια

  8. #23
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2009
    Posts
    1,407
    πολινα μου νομιζω το εχεις παρεξηγησει λιγο...ο γιατρος σου δεν σου εξηγησε τι ειναι η διαταραχη πανικου?δεν ειναι τιποτα...ειναι αγχος..μπορει το αγχος να σε εμποδισει να κανεις παιδια??
    νομιζω πως υπερβαλεις λιγο αλλα ας πουμε οτι ειναι λογο του πανικου..γιατι φοβασαι να τα κοψεις?ακομα και αν σου ξαναρθουν οι κρισεις ξερεις πως θα τις σταματησεις οποτε τι σε αγχωνει?η ψυχοθεραπεια μια στο τοσο=καθολου ψυχοθεραπεια..

  9. #24
    Junior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    22
    Λοιπόν polina άκου με λίγο...Εγώ παίρνω εδώ και 5 χρόνια το ανέφερα ακριβώς πιο πάνω αν θέλεις να διαβάσεις. Δεν έχω καμία πρόθεση να σε αγχώσω και να σε στεναχωρήσω αλλά τί θα έλεγες να πήγαινες και σε άλλο γιατρό? Τα αντικαταθλιπτηκά δρουν μετά απο 40 μέρες δοκίμασες τόσο διάστημα και δεν είδες αποτέλεσμα? Εγώ εχω θεαματικά αποτελέσματα. Το θέμα μου όμως είναι η διακοπή γιατί υποτροπιάζω. Άκου να δείς έχω συμβιβαστεί στην ιδέα οτι μπορεί να τα παίρνω για πολλά χρονια αρκεί να είμαι καλά, βέβαια εδώ μπαίνει στη μέση το θέμα παιδιού όπως ξέρεις.
    Άκου τώρα.. ο ψυχίατρος μου έδινε χαναχ στην αρχή κάθε θεραπείας με seroxat ώσπου να δράσει το φάρμακο. Το πήρα μόνο μια φορά δηλαδή μια βδομάδα και σε μικρές δόσεις. Οι παρενέργειες του ήταν πολλές.
    Ο γιατρός μου λοιπόν μου έχει ξεκαθαρίσει χιλιάδες φορές ότι το seroxat δεν φέρνει εξάρτηση... Το xanax αντιθέτως φέρνει και οτι να προσπαθώ να μην το παίρνω. Γιαυτό σου προτείνω να πάς και σε άλλο γιατρό. Δεν χάνεις τίποτα!!
    Όσο για τους ιλλίγκους πάσχω χρόνια και εγώ και ξέρω τι θα πεί πίστεψέ με.
    Έχω υποφέρει πάρα πολλά με αυτους τους πανικούς κτλ. Μπορεί να καταλάβει μόνο κάποιος που τα περνάει αλλιώς δεν καταλαβαίνεις τίποτα.
    Άκου και το άλλο εγώ φοβάμαι συνέχεια οτι θα τρελαθώ ή οτι κάτι θα πάθω. Εδώ και τόσα χρόνια λοιπόν ο γιατρός μου διευκρινίζει οτι ούτε τρελαίνεσαι αλλά ούτε πεθαίνεις. Δεν είσαι μόνη!! Απλά γίνεται η ζωή μας πολύ δύσκολη. Θα ήθελες να μου πεις τι παθαίνεις εσύ?
    Απορώ πώς τα λέω αυτά όταν και εγω αυτη την περίοδο είμαι σε υποτροπή και έχω αυξήσει και το χάπι...Τι να πώ θα τα καταφέρουμε για μια ακόμη φορά!!!

  10. #25
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2009
    Posts
    130
    ναι ομως λιτα μου αφου ο γιατρος σου λεει οτι το σεροχατ δεν προκαλει εχαρτηση τοτε γιατι δεν μπορεις να το διακοψεις κ το παιρνεις ακομα....κ γιατι συμβιβαστηκες με την ιδεα οτι μια ζωη θα το παιρνεις.το ιδιο εχω παθει κ εγω με τγο χαναχ...ενοιτε οτι θα παω κ σε αλλον γιατρο αλλα αν ψχεκινισω τα αντικαταθλιπτικα κ κολισο κ εγο κ δεν μπορο να τα κοψω?κ αυτο ειναι π0ου φοβαμαι..ο γιατροσ μου πιστευει οτι μονο με φαρμακα δεν θεραπευεται καπιοσ αλλα κ με ψυχοθεραπια που εγω δεν κανω...εσυ κανεις?αυτο που νιωθω εγω με τις κρισεις πανικου ειναι οτι παντα νομιζω οτι θα πεθανω κ οτι θα παθω διαφορες αρωστιες...δεν φοβαμαι μιν τρελαθω αλλα ειναι κ αυτο ενα συμπτωμα που νιωθουν ολοι οταν παθαινουν κρισεις...

  11. #26
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2009
    Posts
    130
    οσο και για τους ιλλιγκους κ εγω υποφερω παρα πολυ κ ξεκινισαν απο τοτε που ειχα κρισεις πανικου.....οργανικα δεν εχο τιποτα μεχουν ξεσκονι9σει ολοι οι γιατροι....ολα ειναι απο αυτην την ασθενεια

  12. #27
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2009
    Posts
    1,407
    μηπως για τους ιλλιγγους σου φταιει το ζαναχ?

  13. #28
    οταν λες ιλιγγους εννοεις στο σιμειο π να περιστρεφονται ολα γυρω σ και να μη μπορεις να περπατησεις και να δεις η ασταθεια και ζαλη?

  14. #29
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2009
    Posts
    130
    και ασταθεια κ ζαλη αλλα κ οταν με πιανει ο δυνατος τα βλεπω ολα να γυρνανε σαν σβουρα......πρεπει ναμαι ακινητη για να σταματησει....φοβος κ τρομος ειναι!!!!!!!!με καταλαβαινετε?

  15. #30
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2009
    Posts
    1,407
    ναι!τωρα που σταματαω εγω τα χαπια και καθιστη και παλι νομιζω οτι παω να πεσω..
    ο γιατρος σου τι σου λεει?

Page 2 of 5 FirstFirst 1234 ... LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •