Μεγαλο αγχος.......
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 28
  1. #1
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    254

    Μεγαλο αγχος.......

    Καλησπερα και απο μενα καινουργιο μελος και εγω και πολυ αγχωδης.Χρειαζομαι την βοηθεια σας διοτι βρισκομαι στην τελευταια ταξη του Λυκειου και η πανελληνιες με τρομαζουν.Σας ευχαριστω καθε σας βοηθεια πολυτιμη.
    Post tenebras spero lucem .... !

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    254
    επισης το αγχος με κανει να νευριαζω πολυ κ να στεναχωριεμαι με το παραμικρο..........σας ευχαριστω κ παλι.........
    Post tenebras spero lucem .... !

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    Θεσ/νικη
    Posts
    2,195
    καλησπερα αμαρυλις.το αγχος σου προερχεται αποκλειστικα απο την εξεταστικη η και απο αλλου;

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    254
    δυστυχως απο παντου οικογενεια ,υποχρεωσεεις .........τα παντα .........
    Post tenebras spero lucem .... !

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2009
    Posts
    1,407
    δεν νομιζεις οτι ειναι φυσιολογικο να εισαι αγχωμενη?ολα τα παιδια ηταν,εγω δεν μπορουσαν καν να αναπνευσω και το δερμα μου ηταν γεματο εκζεμα..το προβλημα θα ηταν αν δεν ειχες αγχος

  6. #6
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2009
    Location
    athina
    Posts
    107
    Originally posted by melene
    δεν νομιζεις οτι ειναι φυσιολογικο να εισαι αγχωμενη?ολα τα παιδια ηταν,εγω δεν μπορουσαν καν να αναπνευσω και το δερμα μου ηταν γεματο εκζεμα..το προβλημα θα ηταν αν δεν ειχες αγχος
    και αξιζει να χαλασει την υγεια της για τις πανελληνιες?δεν θα πεθανουμε κιολας!αυτη η περιοδος πρεπει να περνα οσο πιο ανωδυνα γινεται..θα καταφερει τιποτα με τοσο αγχος?λιγο αγχος ειναι δημιουργικο αλλα μην φτανουμε σε υπερβολες.Δεν ηρθε το τελος του κοσμου.

  7. #7
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    254
    ακριβως κ αυτο παθαινω πεταω διαφορα στο δερμα μου επισης κ μερικες φορες μου κοβεται η ορεξη..μα το αγχος δεν ειναι μονο για το σχολειο γενικως για τα παντα απο μικρη το χω αυτο κ ειναι καιρος να το διορθωσω αλλα δεν ξερω πως.
    Post tenebras spero lucem .... !

  8. #8
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2009
    Location
    athina
    Posts
    107
    περασα και εγω απο πανελληνιες και ξερω πως ειναι,ομως το τοσο σγχος θα σε οδηγησει στην αποτυχια..δεν σου λεω να εισαι αναισθητη,απλα προσπαθησε να κοντρολαρεις τον ευατο σου.Εγω το μεγαλο αγχος το περασα στο πανεπιστημιο,ξεκινησαν οι κρισεις πανικου με αποτελεσμα να μεινω πισω.Τωρα ακολουθω θεραπεια και ειμαι μια χαρα.Το εχεις συζητησει με του γονεις σου?

  9. #9
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    254
    το χω συζητησει αλλα ενταξει οχι κ πολυ γιατι νευριαζει η μαμα μου..........γιατι λεει ολα απο το αγχος τα παθαινω..........οι γονεις μου ειναι κ χωρισμενοι κιολας ........στο μπαμπα μου σχεδον καθολου γιατι εχει πολλα στο μυαλο του κ δεν θελω να τον ζαλιζω.
    Post tenebras spero lucem .... !

  10. #10
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2009
    Location
    athina
    Posts
    107
    Amarylis εχεις u2u!

  11. #11
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    254
    ναιιι σου εστειλα βρε.....δες το
    Post tenebras spero lucem .... !

  12. #12
    Originally posted by amarylis
    Καλησπερα και απο μενα καινουργιο μελος και εγω και πολυ αγχωδης.Χρειαζομαι την βοηθεια σας διοτι βρισκομαι στην τελευταια ταξη του Λυκειου και η πανελληνιες με τρομαζουν.Σας ευχαριστω καθε σας βοηθεια πολυτιμη.
    για να σου περασει το αγχος σκεψου οτι την ημερα των πανελληνιων εξετασεων αυτοι που θα πετυχουν στην σχολη της επιθυμιας τους δεν θα ειναι ο πιο διαβασμενοι αλλα οι πιο ψυχραιμοι! ομως τιποτα δεν κρινεται σε μια ολοκληρη ζωη απο μια δοκιμασια μονο!
    μην αφηνεις καμμια απορια σου χωρις απαντηση!
    με τα λαθη μαθαινεις οχι με την σιωπη!
    οπως ηρθες εδω να μοιραστεις μαζι μας το συναισθημα σου
    που σημαινει οτι ξερεις να χειριζεσαι το ιντερνετ , χρησιμοποιησε το για να μαθεις οτι οι ακαταλληλοι δασκαλοι και καθηγητες της δωρεαν παδειας μας , σου αρνηθουν σαν απαντησεις !
    αγαπωντας αυτο που θες να κανεις σαν επαγγελμα αυριο , κανεις δεν μπορει να σταθει εμποδιο μπροστα σου!

  13. #13
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    254
    σε ευχαριστω πανο πολυ εχεις δικιο σαυτο κ το ξερω απολυτα.πρεπει να μαθω να περιοριζω το αγχος κ να μν καθομαι να σκαω σε πραγματα που δεν αξιζουν...........γιατι οπως ειχα προαναφερει το αγχος δεν ειναι μονο για τα μαθηματα αλλα κ για πολλα αλλα.
    Post tenebras spero lucem .... !

  14. #14
    Originally posted by amarylis
    σε ευχαριστω πανο πολυ εχεις δικιο σαυτο κ το ξερω απολυτα.πρεπει να μαθω να περιοριζω το αγχος κ να μν καθομαι να σκαω σε πραγματα που δεν αξιζουν...........γιατι οπως ειχα προαναφερει το αγχος δεν ειναι μονο για τα μαθηματα αλλα κ για πολλα αλλα.
    το αγχος ειναι σαν μια καλη γιαγια ! σε αγαπαει δυο φορες πιο πολυ απο τους γονεις σου αλλα ανησυχει ακομα και αν σε δει με κοντη φουστα να πηγαινεις στο παρτι γιατι στην εποχη της,
    το εκαναν μονο αυτες που προκαλουσαν το ενδιαφερον των ανδρων συχνα για να τους αποοσπασουν χρηματα για τον ερωτα τους !
    οτι πληροφορια δεν σου δινει το στενο εκπαιδευτικο σου περιβαλλον μπορει να στην δωσει ισως στα αγγλικα το διαδικτυο! μαθε καλα αγγλικα λοιπον και ολα τα αλλα εξρταται απο το ποσο εχεις αποφασισει τι θες πραγματικα να κανεις στην ζωη σου!

  15. #15
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    254
    ειναι πολυ σωστα αυτα που λες οντως ισχυουν αυτα.
    Post tenebras spero lucem .... !

Page 1 of 2 12 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •