αλλαγη φαρμακου
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Results 1 to 5 of 5
  1. #1

    αλλαγη φαρμακου

    οπως κάθε φορά έτσι και τώρα με έχει πιάσει πανικός που αλλάζω φάρμακο. Μετά απο δύο χρόνια με 2 ladose καθε πρωι και μισό risperdal το βράδυ τώρα για να μειώσω όλα αυτά ξεκίνησα το wellbutrin. Δεν ξέρω τι είναι αυτό και δεν βρήκα και πολλές πληροφορίες στο ιντερνετ. Σήμερα είναι δεύτερη μέρα και δεν έχου ξεκινήσει οι παρενέργειες του , πονοκεφάλοι και τέτοια. Πάντως είμαι σε επιφυλακή. Ξέρει κανείς τίποτα για αυτό το φάρμακο. Θα σας ήμουν ευγνωμον.

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2009
    Posts
    1,407
    το μονο που ξερω μιας και δεν απανταει καποιος αλλος ειναι οτι το χορηγουν σε ατομα που επιθυμουν να διακοψουν το καπνισμα.
    ανοιξε παρομοιο θεμα χθες αν δεν κανω λαθος για το ιδιο φαρμακο.καληνυχτα!

  3. #3
    Originally posted by prasiniklosti
    οπως κάθε φορά έτσι και τώρα με έχει πιάσει πανικός που αλλάζω φάρμακο. Μετά απο δύο χρόνια με 2 ladose καθε πρωι και μισό risperdal το βράδυ τώρα για να μειώσω όλα αυτά ξεκίνησα το wellbutrin. Δεν ξέρω τι είναι αυτό και δεν βρήκα και πολλές πληροφορίες στο ιντερνετ. Σήμερα είναι δεύτερη μέρα και δεν έχου ξεκινήσει οι παρενέργειες του , πονοκεφάλοι και τέτοια. Πάντως είμαι σε επιφυλακή. Ξέρει κανείς τίποτα για αυτό το φάρμακο. Θα σας ήμουν ευγνωμον.
    δεν ξερω τιοπτα για το φαρμακο αλλα θα ηθελα να σε συμβουλεψω ολα οσα διαπιστωνεις απο την χρηση του να τα γραψεις σεενα χαρτι για να μην τα ξεχασεις και να τα πας στον γιατρο σου στο επομενο ραντεβου για να βρειτε μαζι την σωστη δοσολογια η να τα αλλαξετε ..
    δεν μπορει να σε βοηθησει κανενας σε αυτο γιατι καθε οργανσμος ειναι διαφορετικος απο τον αλλον και καθε γιατρος
    θελει να σε θεραπευσει και γιαυτο θελει να μαθει απο σενα οτι εφαρμοσες κατα γραμμα την θεραπεια σου για να μπορεσετε μαζι να βρειτε την λυση...

  4. #4
    Το μόνο που μου έχει κάνει εντύπωση απο αυτό το φάρμακο και γι΄ αυτό ρωτάω είναι πως δεν βρίσκω πολλές πληροφορίες στο ιντερνετ. Μονο πως το παίρνουν για το κάπνισμα. Πάντως είναι η πέμπτη μέρα σήμερα που το πήρα και, δόξα το Θεό, δεν έχω κάποια παρενέργεια παρα μόνο ένα μικρό πονοκέφαλο που και αυτό μπορεί να μην οφείλεται σε αυτό.

  5. #5
    σωστα πρασινη κλωστη! γραψε λοιπον καπου ..
    μικρος πονοκεφαλος 09/09 ...
    αν οπως λες κανει καλο για να σταματησει καποιος το καπνισμα φανταζομαι πως ολη η ελλαδα θα ενδιαφερθει πως τα πας και σε λιγο θα γεμισει και το ινετερνετ απο ποστ σαν το δικο σου !

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •