Τελειωσε η ζωη μου - Page 3
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 3 of 4 FirstFirst 1234 LastLast
Results 31 to 45 of 51
  1. #31
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2021
    Posts
    191
    Ναι θέλει 50 μηνύματα να έχεις στείλει.Έχουμε βρει πάνω-κάτω τη μελωδία σε αυτά τα 5-6 που σου είπα . Τέσσερις φακέλους τι λες.... Ψάξε μήπως μπορείς να τα δώσεις πουθενά. Τι μουσική ακούς?

  2. #32
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2013
    Posts
    1,189
    Ονειρα έχεις στην ζωή σου γουόντερλαντ?...Οχι απαραίτητα μακρόπνοα,αλλά και πεζά και καθημερινά?
    btw...To wonderland είναι από το Alice in wonderland?
    ''Μισώ την ζωή απ'την αγάπη που της έχω'' - Fernando Pessoa

  3. #33
    Junior Member
    Join Date
    Jan 2024
    Posts
    27
    Οχι δεν εχω...δεν εχω ωθηση γενικα για πραγματα..βασικα...ενοχλουμ� � με το καθε τι που θα μου πουν....αποψε επεσα παλι..εγινε κατι στο σπιτι και εκανα κακο σε εμενα..αλλα αυτο που με κρατα ειναι η μουσικη....

  4. #34
    Junior Member
    Join Date
    Jan 2024
    Posts
    27
    Ακουω απο ποπ ροκ μπαλαντες κορεατικα μερικα ισπανικα..πανκ...ραπ.....το τζαζ μπλουζ και λαικα αυτα δε τα μπορω...

  5. #35
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2021
    Posts
    191
    εμένα για να μη με πάρει από κάτω κάθομαι και τα βλέπω όλα σαν εμπειρία γιατί άμα δεν τα δω έτσι το χω χάσει το παιχνίδι. Αγωγή παίρνεις αυτή τη στιγμή?Πήγες εργοθεραπεία? Τι κάνετε εκεί?

    https://youtu.be/Gv0L6Z7BB-o?si=iBQPmxlVcODNEa4i
    Last edited by tony; 30-01-2024 at 21:38.

  6. #36
    biscochicco
    Guest
    Καλημερα wonderland, οριακη διαταραχη ενδεχεται να εχω κι εγω, ηθελα την ¨ταμπελα¨ τοσο πολυ, δεν ξερω ποσο βοηθησε εντελει.
    Αλλα καπου εγραψες για αυτισμο, οτι σου ειπαν να μη το ψαχνεις, εχω παρατηρησει οτι εχουμε πολλα κοινα με ατομα στο φασμα του αυτισμου, λογω του μη προσδιορισμου της ηλικιας μας, δλδ εγω ειμαι 28 και νιωθω 18 ας πουμε.
    το θετικο ειναι οτι θα εχουμε παντα την παιδικοτητα, αυτο μπορεις να το δεις σαν "εργαλειο" ή σαν καταδικη. εννοω οτι ειτε θα το χρησιμοποιεις για να βλεπεις στους αλλους την αγνοια που εχουν στο ψυχισμο τους, ειτέ θα επαναλαμβανεις παιδιαστικες συμπεριφορες που μαλλον δε θα σε βοηθησουν στην συναναστροφη σου με τον κοσμο αφου οι αλλοι το βλεπουν και σε μεταχειριζοντε με βαση αυτο.
    οπως λεει ο AXL100 οσο ψαχνεις το μελλον που ειναι αχανες και απροβλεπτο (εχεις ενα θεμα με τον ελεγχο γι αυτο και σε απασχολει τοσο το μελλον) τοσο παρον δε θα βλεπεις. Οσο σε ποναει το παρελθον και στρωβηλιζεις στην ενοχικοτητα του, τοσο δε θα "παραδηγματιζεσαι" απο αυτο για να φταξεις μηχανισμους αμυνας για τις επομενες φορες που θα σε πιανει η πορωση να κανεις τα ιδια. υπαρχει και αυτο το υποσυνηδητο που ξεπηδηξε με τις φωνουλες, τι σου λεει ακριβως? μηπως ειναι το νευριασμενο παιδι που θελει να κανει τα καπριτσια του? διωξτο μακρια, μεσα σου ειναι η θεραπεια η πραγματικη περαν της αγωγης που ξερει ο ειδικος να σου πει. ξερω ποσο τρομαχτικο ειναι και ποσο ψυχωτικο μπορει να γινει ολο το θεμα αλλα προσπαθησε να μην το επαναλαμβανεις.
    Μια θεωρια που ειχα τις τελευταιες μερες ειναι για τους ψυχιατρος και τους ψυχολογους, και σκεφτομαι η δουλεια των ψυχιατρων ειναι να σε επαναφερουν στο παρον και η δουλεια των ψυχολογων ειναι να σε συνδεσουν με τον ασυνηδητο εαυτο ¨"ψυχη" που λενε και αυτοι, δλδ ο ψυχολογος ειναι για να σε συνδεσει με τον παιδικο ασυνηδητο ευατο, που ομως ειναι και αυτος που δημιουργησε το αποτελεσμα του τωρα, οποτε δες λιγο με την ψυχολογο, ανοιξου, και σιγα σιγα θα καταλαβεις οτι ολοι μας ειμαστε το ιδιο, στο μονο που διαφερουμε ειναι τοσο ποσο προσγειωμενοι και "συμμορφομενοι" ειμαι στο στο τωρα, στην κοινωνια και τα λοιπα.
    ΔΕΝ ΕΧΩ ΚΑΠΟΙΑ ΙΔΙΟΤΗΤΑ ΓΙΑΤΡΟΥ Ή ΨΥΧΟΛΟΓΟΥ, ΑΠΛΑ ΜΟΥ ΑΡΕΣΕΙ Η ΕΡΕΥΝΑ. φιλακια

  7. #37
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2013
    Posts
    352
    Quote Originally Posted by wonderland View Post
    Κουραστηκα πραγματικα . Δεν εχω καν την ορεξη να γραψω για το ιστορικο μ..δε βρισκω σε τιποτα ευχαριστηση.
    Εσεις σε πια κατασταση βρισκεστε?
    μοιράσου τις ανησυχίες σου με τους κοντινούς σου ανθρώπουςκαι τους ανθρώπους που έχεις εμπιστοσύνη
    σπίθα και καύσιμο στα όνειρα που μπορούν να πραγματοποιηθούν χρειάζεσαι και η ζωή σου ξαναρχίζει

  8. #38
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2013
    Posts
    1,189
    Quote Originally Posted by wonderland View Post
    Οχι δεν εχω...δεν εχω ωθηση γενικα για πραγματα..βασικα...ενοχλουμ� � με το καθε τι που θα μου πουν....αποψε επεσα παλι..εγινε κατι στο σπιτι και εκανα κακο σε εμενα..αλλα αυτο που με κρατα ειναι η μουσικη....
    Χρειαζόμαστε μια προοπτική,εναν μακροπρόθεσμο στόχο που να νοηματοδοτεί την καθημερινότητά μας και να μας δινει καύσιμο να ανταπεξερχόμαστε στις δυσκολίες της ζωής...Ενα raison d'etre που λένε και οι Γάλλοι.
    Είχα διαβάσει ότι στα στρατόπεδα συγκέντρωσης των Ναζί,αυτοί που είχαν εναν λόγο να ζουν,κατάφεραν να επιβιώσουν περισσότερο και δεν τους κατέβαλλαν οι κακουχίες.
    ''Μισώ την ζωή απ'την αγάπη που της έχω'' - Fernando Pessoa

  9. #39
    Junior Member
    Join Date
    Jan 2024
    Posts
    27
    Ωραιο τραγουδι! Παιρνω αγωγη..απο τα 13...παιζει να εχω παρει οτι φαρμακο εχει κυκλοφορησει στην αγορα χαχα...καποιες αγωγες δε μου βγηκαν σε καλο..αλλα οκ... εργοθεραπεια..κατι σαν ψυχολογος απλα κανεις καπιια πραγματα πραξη? Με ωθησε η γιατρος μ να βρω τη δουλεια στο καφε πιο παλια...δε μου εκατσε η δουλεια..οκ...προσπαθει ετσι να με κανει να δω τα θετικα που εχω..να με αγαπησω εστω και λιγο.

  10. #40
    Junior Member
    Join Date
    Jan 2024
    Posts
    27
    Το οτι εχω παρει την διαγνωση του bpd με βοηθησε και βοηθα υπεραρκετα....για πολλους λογους. Εγω ειμαι το δευτερο...επαναλαμβανω παιδιαστικες συμπεροφορες..και δε με εφτανε γ χαζομαρα μου..ειμαι και αφελης μεχρι αηδιας.και παλι ισχυει αυτο που ειπες..δεν εζησα εφηβια και εκανα επιτιδες καποιες συμπεριφορες για να βγαλω αποθυμενα με τον λαθος/κακο τροπο.

    Ειιιι μια προοδο την εκανα...δεν στελνω πλεον μηνυμα στον μλκα που μου εταζε ερωτες και μετα εφυγε χχαα...εκλεισε αυτος ο κυκλος για μενα....εχουμε και μια Α αξιοπρεπεια πλεον..χαχα

  11. #41
    Junior Member
    Join Date
    Jan 2024
    Posts
    27
    Ααααα cute! Να σαι καλααααα

  12. #42
    Junior Member
    Join Date
    Jan 2024
    Posts
    27
    Οοο ενδιαφερον...θα το κρατησω αυτο! Ευχαριστω

  13. #43
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2021
    Posts
    191
    Quote Originally Posted by wonderland View Post
    Ωραιο τραγουδι! Παιρνω αγωγη..απο τα 13...παιζει να εχω παρει οτι φαρμακο εχει κυκλοφορησει στην αγορα χαχα...καποιες αγωγες δε μου βγηκαν σε καλο..αλλα οκ... εργοθεραπεια..κατι σαν ψυχολογος απλα κανεις καπιια πραγματα πραξη? Με ωθησε η γιατρος μ να βρω τη δουλεια στο καφε πιο παλια...δε μου εκατσε η δουλεια..οκ...προσπαθει ετσι να με κανει να δω τα θετικα που εχω..να με αγαπησω εστω και λιγο.
    Και εγώ έχω δοκιμάσει όλα τα χάπια μετά από δύο χρόνια να μάλλον βρήκα αυτά που μου ταιριάζουνε χωρίς παρενέργειες αλλά είπε ο γιατρός στη μάνα μου ότι θέλει να μου τα αλλάξεις πάλι. αντικαταθλιπτικά έπαιρνα μία περίοδο δεν είδα προκοπή δεν κατάλαβα καμία διαφορά. Απλά μη τα παρατάς με τη δουλειά επειδή δεν έκατσε μία δουλειά δεν σημαίνει πως δεν θα καθίσουν και οι υπόλοιπες

  14. #44
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2022
    Posts
    911
    Quote Originally Posted by wonderland View Post
    Ωραιο τραγουδι! Παιρνω αγωγη..απο τα 13...παιζει να εχω παρει οτι φαρμακο εχει κυκλοφορησει στην αγορα χαχα...καποιες αγωγες δε μου βγηκαν σε καλο..αλλα οκ... εργοθεραπεια..κατι σαν ψυχολογος απλα κανεις καπιια πραγματα πραξη? Με ωθησε η γιατρος μ να βρω τη δουλεια στο καφε πιο παλια...δε μου εκατσε η δουλεια..οκ...προσπαθει ετσι να με κανει να δω τα θετικα που εχω..να με αγαπησω εστω και λιγο.
    Η εργοθεραπεία τι είναι ακριβώς; θα μπορούσες να το αναλύσεις λίγο περισσότερο;

  15. #45
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2011
    Location
    Βουλγαρια
    Posts
    3,202
    Quote Originally Posted by Player View Post
    Η εργοθεραπεία τι είναι ακριβώς; θα μπορούσες να το αναλύσεις λίγο περισσότερο;
    Tα περισσοτερα τραλαδικα εχουν εργαστηρια, σου μαθαινουν τεχνες και τετοια για να μην νοιωθεις εντελως αχρηστος, παλια πριν τα φαρμακα ηταν η μονη θεραπεια για καταθλιψη.

Page 3 of 4 FirstFirst 1234 LastLast

Similar Threads

  1. Τελείωσε πριν καν αρχίσει
    By dinar93 in forum Σχέσεις και Επικοινωνία
    Replies: 11
    Last Post: 12-05-2019, 23:46
  2. Αν κάτι τελείωσε, έρχεται κάτι καλύτερο?
    By julias in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 23
    Last Post: 30-07-2013, 14:48
  3. Τελείωσε...
    By νου in forum Απώλεια, Πένθος
    Replies: 44
    Last Post: 21-10-2012, 15:58
  4. Replies: 21
    Last Post: 02-10-2009, 22:15

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •