μετα απο νοσηλεια ηρθε η καταστροφη μου - Page 2
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 2 of 9 FirstFirst 1234 ... LastLast
Results 16 to 30 of 124
  1. #16
    gia s afrula an kai den exoume milisei pote eimai ena mina molis edw kalws irthes kai kouragio

  2. #17
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2006
    Posts
    5,668
    Originally posted by PETRAN
    βάλε τα δυνατά σου, ειναι σίγουρο ότι θα βελτιωθείς και θα δεις που θα τα θυμάσαι όλα σαν ένα κακό εφιάλτη.
    Aφρουλα, σου ευχομαι το ιδιο:)

    Περιμενουμε νεα σου!
    πάρα πολλή ευφυϊα μπορεί να επενδυθεί στην άγνοια, οταν η αναγκη για ψευδαίσθηση ειναι βαθιά...

  3. #18
    καλως ορισες και απο μενα αφρουλα
    εχεις τοσους πολλους φιλους εδω που ισως σε ωφελήσουν πιο πολύ απο τα φαρμακα που σου εδωσαν στο νοσοκομειο!
    νομιζω μαλιστα οτι καθε φορα που θα βρισκεις την δυναμη να τους λες οτι σου κανουν κακο αντι για καλο , θα τους υποχρεωνεις να θεωρουν οτι η κριση απομακρυνθηκε και δεν τα χρειαζεσαι αλλο!

  4. #19
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2009
    Posts
    130
    αφρουλα με συγκινησες παρα πολυ....μην στεναχωριεσαι κανε υπομονη ολα θα φτιαξουν με τα φαρμακα κ την βοηθεια του γιατρου σου κ των γονιων σου...κ εγω χαλια ειμαι.....υποφερω:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(: (:(

  5. #20
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2005
    Posts
    4,999
    Καλως ήρθες Αφρούλα.

    Είμαστε όλοι δίπλα σου,
    βάλε όλη σου την Πίστη να σταθείς σύντομα στα πόδια σου.
    Αν το αποφασίσεις, φυσικά και θα γίνεις όπως πριν, στο χέρι σου είναι.

    :)
    Ο καθενας μας δινει σχημα στην Υπαρξη.

  6. #21
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2009
    Location
    αθηνα
    Posts
    596
    afroula καλως ηρθες και απο εμενα... και σιδερενια απο εδω και περα :)

  7. #22
    Senior Member
    Join Date
    May 2007
    Posts
    703
    Αφρουλα μου καλως σε ξαναβρηκαμε και περαστικα.
    λενε πως ο χρνος ειναι ο καλυτερος γιατρος και νομιζω πως εχουν δικιο....
    φιλακια!

  8. #23
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    ΑΘΗΝΑ
    Posts
    1,197
    σας ευχαριστω ολους.Αλλα ποτε θα γινω καλα ολα απο την αρχη.Δεν αντεχω δε θελω τιποτα μονο τη ψυχικη μου υγεια.Ταλαιπωρουμαι και απο γαστρεντεριτιδα απο μεσα εκει απο τα φαγητα.Πηγα στο ιατρο μου πε διαιτα με σουπες για3 με 4 μερες.Ευτυχως ηρθε λιγο η ορεξη.

  9. #24
    φαε αφρουλα οτι λαχταραει η ψυχη σου , μονο που οι σουπες καλοκαιριατικα ισως να μην ειναι η πιο καταλληλη επιλογη λογω ζεστης! δεν ξερω τι σχεση βεβαια παιζουν τα φαρμακα με ολα αυτα τα γαστρεντερικα συμπτωματα αλλα αν ειναι πιο πολυ θεμα ξυνιλας και ρεψιματων ισως οι λευκες τροφες να ειχαν πιο καλο αποτελεσμα οπως πχ μακαρονια , κοτοπουλο [στηθος ] , ρυζι χωρις κοκινες σαλτσες και μπαχαρικα...
    βεβαι ο γιατρος σου εχει παντα τον πρωτο λογο αλλα καμμια φορα οι γαστρεντερολογοι δεν εχουν ιδεα απο διαιτητικη και το αντιστροφο...
    ο καθε ενας στο ειδος τους και ο λουμιδης στους καφεδες που λεγαμε παλια...

  10. #25
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    ΑΘΗΝΑ
    Posts
    1,197
    θα επανελθω οπως ημουν πριν?Ζαλιζομαι ορεξη λιγη.Αλλα απο τα φαρμακα θα συνελθω?Φοβαμαι μη μου δωσει ο ιατρος τα ιδια................ελεος υπομονη ενα μηνα τωρα υπομονη για να δωσει ο ιατρος τα παλια.Θα μου τα δωσει ομως?Παιδια να προσεχετε ουτε στον εχθρο μου αυτο που παθα .Δε ξερω δε νομιζω να επανελθω ειναι πολυ δυσκολο..

  11. #26
    κανε υπομονη αφρουλα ....καθε κριση ευτυχως περναει και ξαναγυρναμε απο κει που μειναμε πριν..... γιατρος θα σου δωσει αυτα που χρειαζεσαι βεβαια τωρα , μακρυα απο την κριση ..
    ισως να εβγαλε τα συμπερασματα του και να μην σου ξαναδωσει τα ιδια για να μην ξανεχεις αλλη κριση αλλα καποια αλλα καλυτερα.... αστον να κανει την δουλεια του..
    εσυ φροντισε να τρως και να εχεις ορεξη ξανα.....
    καθε φορα που θα σε βλεπει να εχεις ορεξη και να θες να βρεις τον εαυτο σου ξανα θα τριβει απο χαρα τα χερια του γιατι θα σημαινει οτι πας καλα!!

  12. #27
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2005
    Posts
    2,494
    Αφρούλα,
    σιδερένια!

    Μη σε απασχολεί η ταμπέλα του τι έχεις κορίτσι μου, αλλά το να λες στον εαυτό σου πως ότι και να είναι θα σταθείς, θα σε φροντίσεις και γίνεις καλά, αυτό μόνο να σε απασχολεί και τίποτα άλλο. Απόφυγε συζητήσεις με το να συγκρίνεσαι με τους άλλους, ο κάθε άνθρωπος ειναι διαφορετικός και ξεχωριστός και το ίδιο φάρμακο μπορεί να χρησιμοποιείται σε πολλές περιπτώσεις.
    Για τα συμπτώματα που έχεις κάνε λίγο υπομονή μέχρι να δράσει η αγωγή κι αν συνεχίζουν να υφίστανται ζήτα να σου ρυθμίσουν την αγωγή.
    -Πρέπει να είσαι έτοιμος να καείς στην ίδια σου τη φλόγα: πώς να ξαναγεννηθείς, αν δεν γίνεις πρώτα στάχτη;

    -H ζωή συγχωρεί τους πολύ τολμηρούς, τους τρελούς και τις αξίες, τρέχει με έτη φωτός, ο καιρός δεν την τρομάζει

  13. #28
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    ΑΘΗΝΑ
    Posts
    1,197
    καλε μου τα χαπια τα δωσαν στο νοσοκομειο ετσι χωρις διαγνωση οπως και σε ολους τους αλλους.Το γιατρο μου Τεταρτη θα τον δω και επιζω να μου δωσει τα παλια που πηγαινα καλα.Προσεξτε μη πατε σε νοσοκομειο γιατι αυτα απου ειδα να σε δενουν και λοιπα δε ξερω αν θα το ξεπερασω ποτε αρκει να μου δωσει τα δικα μας αντικαταθλιπτικα οχι αντιψυχωσικα ετσι .Σε ολους εδιναν τα εδιναν ετσι χωρις διαγνωση.Παλικαρια που ηταν ζωηρα κατευθειαν σε 3 μερουλες ειχαν γινει ζομπι αληθεια.

  14. #29
    Originally posted by afrula
    καλε μου τα χαπια τα δωσαν στο νοσοκομειο ετσι χωρις διαγνωση οπως και σε ολους τους αλλους.Το γιατρο μου Τεταρτη θα τον δω και επιζω να μου δωσει τα παλια που πηγαινα καλα.Προσεξτε μη πατε σε νοσοκομειο γιατι αυτα απου ειδα να σε δενουν και λοιπα δε ξερω αν θα το ξεπερασω ποτε αρκει να μου δωσει τα δικα μας αντικαταθλιπτικα οχι αντιψυχωσικα ετσι .Σε ολους εδιναν τα εδιναν ετσι χωρις διαγνωση.Παλικαρια που ηταν ζωηρα κατευθειαν σε 3 μερουλες ειχαν γινει ζομπι αληθεια.
    αφρουλα ,
    τα νοσκομεια μας λειτουργουν δυστυχως μαζικα και οχι εξατομικευμενα γιατι θα χρειαζοτανε μια νοσοκομα και ενας γιατρος για τον καθε ασθενη! γιαυτο δινουν την ιδια θεραπεια σε ολους με στοχο την καταστολη της επιθετικοτητας και χι την θεραπεια τους..
    πολυ σωστα λες οτι ο γιατρος σου θα κρινει διαφορετικα και σιως σε ξαναγυρισει οπως λες σε μια εξατομικευμενη θεραπεια ...
    Στην θεση σου πιο πολυ θα σκεφτομουνα καθε μερα και περισσοτερο τωρα που η κριση και το νοσοκομειο θα μπουν στο παρελθον και σιγα -σιγα θα ξεχαστουν , εκεινη την ημερα που κανενα φαρμακο δεν θα χρειαζεται για να σεκανει να ξαναγαπησεις την ζωη και να δωσεις την ευκαρια στον εαυτο σου , να ξαναβρει το χαμογελο στα χειλη και αν ειναι αναγκη να σφιξεις λιγο τα δοντια γιατι η ζωη δεν μας γελαει παντα αλλα οταν ερχεται η σειρα μας πρεπει να ειμαστε ετοιμοι να την απολαυσουμε χωρις δεκανικια ....
    τη φρικη την αφησες πισω σου , τωρα θα ερθει η ωρα του χαμογελου και της χαρας .....
    αυτο να σκεφτεσαι κοριτσι μου για να μην σε προσπερασει χωρις να γελασει το χειλακι σου...
    Αυτο νομιζω εχεις αναγκη πιο πολυ απο ολα....

  15. #30
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    Θεσ/νικη
    Posts
    2,195
    πανο νομιζω πως μολις εγραψες το καλυτερο ποστ που εχω διαβασει τοσο καιρο απο σενα εδω μεσα,μπραβο :)

    αφρουλα μη συγκρινεις το τι κανεις εσυ με το τι κανουν οι αλλοι.και να σου πω και κατι ακομα;αυτη τη στιγμη σε διαβαζω πολυ πιο συγκροτημενη και πολυ πολυ πιο λογικη σε σχεση με τα μυνηματα σου πριν την αποπειρα.δεν ξερω αν η αλλαγη εγινε απο το σοκ η απο τα φαρμακα.παντως σιγουρα η αλλαγη σου ειναι εμφανης και ειναι καθαρα προς το καλυτερο.μπραβο αφρουλα :)

Page 2 of 9 FirstFirst 1234 ... LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •