μετα απο νοσηλεια ηρθε η καταστροφη μου
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 1 of 9 123 ... LastLast
Results 1 to 15 of 124
  1. #1
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    ΑΘΗΝΑ
    Posts
    1,197

    μετα απο νοσηλεια ηρθε η καταστροφη μου

    Παιδια μου δινουν τωρα geodon και akineton.και καταντησα ζομπι.Γιατρο εχω τη τεταρτη να με δει γιατι ημουν με εισαγγελεα στη Νικαια και καταστραφηκα.Δε μορω να κανω τιποτα.Με χαπακωσαν και τελος.Ζαλιζομαι βλεπω θολα με αχρηστεψαν με ενεσεις.Τι αλλο να πω δε ξερω!!Βοηθεια

  2. #2
    Banned
    Join Date
    Apr 2009
    Location
    Fairy land
    Posts
    1,041
    αφρουλιτσα εχεις τι φιλες σου που μιλας εδω κουραγιο !να σε ρωτησω γιατι πηγε εκει ενας γνωστος ποιο νοσοκομεξιο ειναι εκει/.

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    ΑΘΗΝΑ
    Posts
    1,197
    sunset μου το γενικο κρατικο Νικαιας Αγιος παντελεημων.Μου κοπηκε η ορεξη κανω εμεττο συνεχεια.Η κατασταση ηταν αθλια

  4. #4
    Banned
    Join Date
    Mar 2009
    Location
    Hrakleio Krhths
    Posts
    3,599
    αλλη φορα να προσεχεις στοεξης.τι νομιζες?σκατα ειναι εκει μεσα/.εχω ακουσει

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Αθήνα
    Posts
    850
    τι ενοεις ησουν με εισαγγελεα?

    -καλως ηρθες παλι πισω. :)

  6. #6
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    ΑΘΗΝΑ
    Posts
    1,197
    εννοειται προσευχομαι να γινω οπως πριν!!!!!!αλλα ειναι δυσκολο φοβαμαι μηπως ο γιατρος μου τα αφησει ετσι τα φαρμακα.φοβαμαι οποιος εμπεινε μεσα του λεγαν ψυχωση εχεις 7 στους 10 παιρναμε τα ιδια χαπια.Ενα νοσοκομειο αχρηστο τωρα τι κανω?Τρεμω μην μου αφησει τα ιδια χαπια ο γιατρος.Ψυχωση εγω??Η κατι αλλα παιδια?Ντροπη τους μακαρι να εβγαινα πιο νωρις.Ακριβως ενα μηνα με αφησαν μεσα.Ολοι οι αχρηστοι.Δεν ακουγες τιποτα αλλο μονο αυτη τη λεξη σε ολους.Το καταλαβα απο τη δευτερη μερα οτι κατι κακο γινεται εδω περα.Δενανε ,λυνανε και εμενα για 3 μερες με ειναν δεμενη!

  7. #7
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    ΑΘΗΝΑ
    Posts
    1,197
    οι γονεις μου με πηγαν εκει με εισαγγελεα.Δεν εχω ορεξη.Μ ε καταστρεψαν και σωματικα εχεα 8 κιλα και συνεχεια θελω να κανω εμετο.

  8. #8
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Αθήνα
    Posts
    850
    Εισαι θυμωμενη με τους δικους σου τωρα?? Γιατι σε δεσαν?

  9. #9
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    ΑΘΗΝΑ
    Posts
    1,197
    γιατι δεν ηθελα να κατσω και εκλαιγα και με δεσαν στα 4!!!!μιλαμε με κατεστεψαν.Να στε ολοι σας καλα και να προσεχετε.Ζαλιζομαι συνεχεια βλεπω θολα δε μπορω να κανω τιποτα.Σας θυμηθηκα και μου λειψατε.Δε μπορω να γραψω αλλο γιατι θελω να κανω εμετο.Συγγνωμη.

  10. #10
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    Θεσ/νικη
    Posts
    2,195
    αφρουλα καλως ηρθες ξανα κοπελα μου

  11. #11
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    ΑΘΗΝΑ
    Posts
    1,197
    ευχαριστω παιδια μακαρι να ημουν οπως πριν!!Τωρα τι κανω?τα χαπια με εχουν κανει ζομπι

  12. #12
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    Θεσ/νικη
    Posts
    2,195
    αν τα χαπια σε βοηθουν να μην κανεις σκεψεις κακες αστα να δρασουν,ακομα και αν ειναι δυνατα.ξερεις κατι αφρουλα;ο ανθρωπινος οργανισμος ειναι ενα θαυμα,δεν μπορεις να φανταστεις αν του δωσεις λιγο χρονο και τις καταλληλες συνθηκες πως μπορει να μεταλλαχθει και να προσαρμοστει σε νεα δεδομενα.μην προβληματιζεσαι τοσο για τα φαρμακα που περνεις,αν δει ο γιατρος βελτιωση πανω σου θα στα μειωσει απο μονος του.απλα κανε και εσυ την προσπαθεια σου,οχι να μειωθουν τα χαπια αλλα να ελεγχεις την σκεψη σου.

  13. #13
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2007
    Posts
    3,623
    Ρε παιδιά καθίστε όμως γιατί της δίνουν αντιψυχωτικά? Όχι τίποτα άλλο απλά δεν υπάρχει καμία επιστημονική ένδειξη ότι τα αντιψυχωτικά πιάνουν στην διαταραχή της αφρούλας. Η αφρούλα με σωματική δυσμορφική διαταραχή δεν είχε πρόβλημα? Απο ψυχοφαρμακολογικής άποψης μόνο υψηλές δώσεις αντικαταθλιπτικών έχουν αποδειχθεί να βελτιώνουν την κατάσταση, όπως ακριβώς άλλωστε και στην συγγενική ιδεοψυχαναγκαστική διαταραχή. Ακόμα και αν είναι η εκδοχή της διαταραχής με παραισθήσεις, αντιψυχωσικά μόνο σε πολύ μικρές δώσεις μπορούν να δοθούν, αφού σε υψηλές δώσεις χειροτερεύουν τα συμπτώματα σε ιδεοψυχαναγκαστικού τύπου διαταραχές.

    Προφανώς για άλλη μια φορά υπήρχαν έμπειροι γιατροί με σωστές διαγνώσεις και πλήρη γνώση με του τι έχουν να κάνουν και πως να το αντιμετωπίσουν...doh...έλεος!


    Τέλος πάντων αφρούλα προσπάθησε λίγο να υποστείς αυτήν την κατάσταση, βάλε τα δυνατά σου, ειναι σίγουρο ότι θα βελτιωθείς και θα δεις που θα τα θυμάσαι όλα σαν ένα κακό εφιάλτη. Είναι μια δύσκολη διαταραχή αυτή που έχεις (από αυτή άλλωστε φημολογείται ότι έπασχε και ο michael jackson) προσπάθησε να βρεις ένα ψυχίατρο καθώς και έναν έμπειρο ψυχολόγο γνωστικο-συμπεριφορικής θεραπευτικής κατεύθυνσης που να είναι γνώστες της συγκεκριμένης κατάστασης ώστε να σε βοηθήσουν να το ξεπεράσεις.


    Υπάρχει και ένα πολύ καλό βιβλίο που αν και δεν το έχω διαβάσει, έχει πάρει πολύ καλές κριτικές (δυστυχώς είναι μόνος τα αγγλικά) και το προτείνω ανεπιφύλακτα Λέγεται “The Broken Mirror-Understanding and Treating Body Dysmorphic Disorder”.

    http://www.amazon.com/Broken-Mirror-Understanding-Treating-Dysmorphic/dp/0195121260#

    Υπάρχει και το εξαιρετικό άρθρο στο wikipedia.

    http://en.wikipedia.org/wiki/Body_dysmorphic_disorder

  14. #14
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    ΑΘΗΝΑ
    Posts
    1,197
    petran δεν ταντεχω τα φαρμακα.Ειναι τα πιο δυνατα που εχω παρει.Γραφουν για σχιζοφρενεια και φοβαμαι και για τον ιατρο μου μηπως μου τααφησει και κλαιω.Εχασα 7 κιλα απο τη στεναχωρια.Τωρα παιδευομαο με τη κοιλα παει η ορεξη ολο εμετους κανω.Θα γινω καλα οπως πριν?????δε θελω τιποτα αλλο μονο αυτο..........κλαιω ολη την ωρα υπαρχει πιθανοτητα να γυρισω οπως ημουν?Μονο αυτο θελα?Θα γινω καλα??????

  15. #15
    Senior Member
    Join Date
    May 2006
    Posts
    13,014
    Καλως ηρθες αφρουλα...δεν ξερω να σου πω τιποτα.
    [COLOR=#0000cd][SIGPIC][/SIGPIC]Εκφραζω προσωπικες αποψεις χωρις να ειμαι ειδικος.[/COLOR]

Page 1 of 9 123 ... LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •