Ιστορια και αλήθιες για την σχιζοφρενεια
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Results 1 to 4 of 4
  1. #1

    Ιστορια και αλήθειες για την σχιζοφρενεια

    Γεια χαρα σε ολους για οσους ξερουν αγγλικα και αμφισβητουν ατομα με σχιζοφρενεια ας διαβασουν το ακολουθο λινκ με την ιστορια μιας ομοιοπαθουσας απο την Αμερικη που πασχει απο σχιζοσυναισθηματικη διαταραχη διπολικου τυπου να καταλαβει καποια πραγματα πριν βιαστει να κρινει να δικασει και να κατηγορησει καποια ατομα με σχιζοφρενεια οτι παριστανουν τους ασθενεις για τα επιδοματα ή για να τραβηξουν την προσοχη του κοσμου οτι διηγειται αυτη η κοπελα το βιωνω και γω καθημερινα στην επαφη μου με τον κοσμο ακομα και απο ψυχολογους ή ψυχιατρους.ας αναρτησω το λινκ και πιο κατω απο το λινκ θα πω και την δικη μου ιστορια που προσομοιαζει απολυτα με την κοπελα.

    https://www.psychologytoday.com/us/b...-for-attention

    ....................................προσωπι κο απορρητο μετανιωσα που το εγραψα
    Last edited by psycous; 07-02-2024 at 14:44.

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2021
    Posts
    192
    Φίλε μου εμείς είμαστε τυχεροί όπου γεννηθήκαμε σε αυτή την εποχή και νοσήσαμε και υπάρχουν αγωγές. Άλλοι δεν βρέθηκαν τόσο τυχεροί. Ούτε και σε μένα μπορεί να το καταλάβεις ότι έχω σχιζοσυναισθηματική διαταραχή. Εκτός από κάποιες περιόδους όπου υπάρχουν εξάρσεις αλλά πλέον είναι ήπιες λόγω της αγωγής.

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2017
    Posts
    1,512
    παιδια σε λιγο θα εχω δυο μεταπτυχιακα αλλα κατα τα αλλα εχω σχιζοφρενεια και ειμαι σε θεραπεια με αντιψυχωτικα 13χρονια βεβαια θα αποδεχτω οτι σε δουλειες με πολυ στρεςς δεν τη παλευω

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2021
    Posts
    192
    Quote Originally Posted by pavlosla View Post
    παιδια σε λιγο θα εχω δυο μεταπτυχιακα αλλα κατα τα αλλα εχω σχιζοφρενεια και ειμαι σε θεραπεια με αντιψυχωτικα 13χρονια βεβαια θα αποδεχτω οτι σε δουλειες με πολυ στρεςς δεν τη παλευω
    Μπράβο σου που το παλεύεις. εγώ δυστυχώς έχασα πρακτική μου για τη σχολή .γιατί τότε άρχισε η ασθένεια και έχασα την μπάλα

Similar Threads

  1. σχιζοφρενεια
    By crixus95 in forum Ψυχώσεις & Σχιζοφρένεια
    Replies: 0
    Last Post: 27-03-2023, 20:53
  2. Σχιζοφρενεια
    By crixus95 in forum Ψυχώσεις & Σχιζοφρένεια
    Replies: 20
    Last Post: 02-02-2023, 04:50
  3. Σχιζοφρένεια
    By stellagla89 in forum Ψυχώσεις & Σχιζοφρένεια
    Replies: 7
    Last Post: 13-08-2021, 07:35
  4. σχιζοφρενεια
    By boo in forum Ψυχώσεις & Σχιζοφρένεια
    Replies: 96
    Last Post: 07-12-2016, 15:55
  5. Σχιζοφρένεια
    By latin pig in forum Ψυχώσεις & Σχιζοφρένεια
    Replies: 8
    Last Post: 01-05-2008, 16:24

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •