Είναι πιθανή η επανασύνδεση; - Page 4
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 4 of 6 FirstFirst ... 23456 LastLast
Results 46 to 60 of 76
  1. #46
    Quote Originally Posted by george1520 View Post
    Καλημέρα. Ψάχνεται. Σε έχει εκεί στη περίπτωση που δε βρει κάτι..
    Καλημέρα και καλό μήνα! Αυτό έχω αρχίσει και πιστεύω αλλά προσπαθώ όλη την ώρα να μπω στην ψυχολογία του αντί να προχωρήσω.

  2. #47
    Quote Originally Posted by Remedy View Post
    οχι, δεν προσπαθει να σε κανει να ζηλεψεις...
    απλα, δεν τον ενοχλει να σε εχει στην λιστα, εφοσον δεν δημιουργεις προβληματα.
    γιατι να σε σβησει;
    κι ακομα παραπερα, μπορει και να σε κραταει καβαντζα σε περιπτωση που ξεμεινει..
    οποιος ενοχλειται, κανει το μπλοκ.
    αν τον πρηξεις, θα σε κανει μπλοκ. τωρα, γιατι να σε κανει;
    Καλημέρα και καλό μήνα! Μάλλον έτσι είναι τα πράγματα... Δε θέλω να μπαίνω όλη την ώρα στο προφίλ του και να βλέπω τι κάνει. Από την άλλη, δε θέλω και να τον διαγράψω γιατί θα του δώσω την ευχαρίστηση ότι με ενοχλεί η συμπεριφορά του. Πώς να το διαχειριστώ αυτό;
    Last edited by Tzina4; 01-03-2024 at 21:45.

  3. #48
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2020
    Posts
    2,187
    Quote Originally Posted by Tzina4 View Post
    Καλημέρα και καλό μήνα! Αυτό έχω αρχίσει και πιστεύω αλλά προσπαθώ όλη την ώρα να μπω στην ψυχολογία του αντί να προχωρήσω.
    Όχι. Ψάχνεις λόγους για να μεινεις. Άσε τον εαυτό σου να πενθησει, να πονέσει και προχώρησε παρακάτω. Όταν κάποιος σε αγαπά και σε θέλει στη ζωή του, δεν σε έχει στην αμφιβολία, δεν σε πληγώνει. Σε προστατεύει.

  4. #49
    Quote Originally Posted by george1520 View Post
    Όχι. Ψάχνεις λόγους για να μεινεις. Άσε τον εαυτό σου να πενθησει, να πονέσει και προχώρησε παρακάτω. Όταν κάποιος σε αγαπά και σε θέλει στη ζωή του, δεν σε έχει στην αμφιβολία, δεν σε πληγώνει. Σε προστατεύει.
    Έχεις δίκιο. Η αλήθεια είναι ότι έχω αρχίσει και ξενερώνω, με αυτά που βλέπω δε θέλω να ξαναείμαι μαζί του, ούτε να επιτρέψω στον εαυτό μου να είμαι καβάτζα. Μου είναι δύσκολο όμως να μη σκέφτομαι την όλη κατάσταση.

  5. #50
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    24,016
    Quote Originally Posted by Tzina4 View Post
    Καλημέρα και καλό μήνα! Μάλλον έτσι είναι τα πράγματα... Δε θέλω να μπαίνω όλη την ώρα στο προφίλ του και να βλέπω τι κάνει. Από την άλλη, δε θέλω και να τον διαγράψω γιατί θα του δώσω την ευχαρίστηση ότι με ενοχλεί η συμπεριφορά του. Πώς να το διαχειριστώ αυτό;
    καλημερα. καλο μηνα.
    συμφωνω να μην του δειξεις οτι ενοχληθηκες κανοντας μπλοκ, αλλα επειδη σε χαλαει να βλεπεις αυτα που κανει, ΜΗΝ βλεπεις. βαλε ρυθμισεις να μην σου δειχνει πληροφοριες απο τον λογαριασμο του και μην μπαινεις μονη σου να βλεπεις. μονο κακο σου κανει να κρατας τετοιου ειδους επαφη.

  6. #51
    Ενημέρωση:

    Είχατε δίκιο στο ότι έψαχνε άλλη αυτό το διάστημα. Ανέβασε ιστορία με ένα τοπίο που την είχε ταγκ. Το χειρότερο όμως δεν είναι αυτό, είναι ότι είχε κρύψει την ιστορία από μένα, αλλά εγώ την είδα από άλλο προφίλ. Συνεχίζει να με έχει κανονικά φίλη στα social και βλέπει τις δικές μου ιστορίες. Δεν μπορώ να καταλάβω γιατί τα κάνει αυτά. Κατηγορώ τον εαυτό μου που τόσο καιρό ήλπιζε και πίστεψε το ενδεχόμενο να ξαναείμαι μαζί του. Νιώθω προδομένη και δεν ξέρω πώς να το διαχειριστώ όλο αυτό.

  7. #52
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    24,016
    Quote Originally Posted by Tzina4 View Post
    Ενημέρωση:

    Είχατε δίκιο στο ότι έψαχνε άλλη αυτό το διάστημα. Ανέβασε ιστορία με ένα τοπίο που την είχε ταγκ. Το χειρότερο όμως δεν είναι αυτό, είναι ότι είχε κρύψει την ιστορία από μένα, αλλά εγώ την είδα από άλλο προφίλ. Συνεχίζει να με έχει κανονικά φίλη στα social και βλέπει τις δικές μου ιστορίες. Δεν μπορώ να καταλάβω γιατί τα κάνει αυτά. Κατηγορώ τον εαυτό μου που τόσο καιρό ήλπιζε και πίστεψε το ενδεχόμενο να ξαναείμαι μαζί του. Νιώθω προδομένη και δεν ξέρω πώς να το διαχειριστώ όλο αυτό.
    να μην κατηγορεις τον εαυτο σου που ηλπιζε..
    να δεις τι θα κανεις ΑΠΟ ΔΩ ΚΑΙ ΠΕΡΑ που διαπιστωσες τι συμβαινει.
    το γιατι τα κανει, στο εχω πει.
    δεν εχει λογο να κλεισει πορτες οσο δεν ενοχλειται απο κατι.
    εγω παλι το ιδιο θα σου πω να κανεις. ΝΑ ΑΠΟΜΑΚΡΥΝΘΕΙΣ μεχρι να μηνσε νοιαζει πλεον.
    τωρα που ξερεις τι τρεχει, δεν πειραζει να τον βγαλεις απο τα σοσιαλ.
    τι θα χασεις δηλαδη; το να περιμενεις μπας και την βαρεθει;

  8. #53
    Quote Originally Posted by Tzina4 View Post
    Ενημέρωση:

    Είχατε δίκιο στο ότι έψαχνε άλλη αυτό το διάστημα. Ανέβασε ιστορία με ένα τοπίο που την είχε ταγκ. Το χειρότερο όμως δεν είναι αυτό, είναι ότι είχε κρύψει την ιστορία από μένα, αλλά εγώ την είδα από άλλο προφίλ. Συνεχίζει να με έχει κανονικά φίλη στα social και βλέπει τις δικές μου ιστορίες. Δεν μπορώ να καταλάβω γιατί τα κάνει αυτά. Κατηγορώ τον εαυτό μου που τόσο καιρό ήλπιζε και πίστεψε το ενδεχόμενο να ξαναείμαι μαζί του. Νιώθω προδομένη και δεν ξέρω πώς να το διαχειριστώ όλο αυτό.
    Βγες και εσύ με άλλον και περνα καλά. Και βαλε ignore τον πρωην για να μην τον βλέπεις να ξεπετάγεται μπροστά σου. Out of sight, out of mind

  9. #54
    Δε θέλω να δείξω ότι με ενόχλησε με το να τον διαγράψω, να μην πάρει άλλη μία ικανοποίηση.

  10. #55
    Δεν είμαι σε φάση να γνωρίσω άλλον γιατί θα είναι σαν να τον χρησιμοποιώ για να ξεπεράσω τον πρώην.

  11. #56
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2020
    Posts
    2,187
    Μα γιατί να σε νοιάζει τι θα σκεφτεί; Μπορεί να τον διέγραψες επειδή βρήκες άλλον, χίλια δυο μπορεί. Το θέμα είναι να το κάνεις για να προστατέψεις τον εαυτό σου από το να πληγώνεται. Σου αξίζει να σε έχει εκεί στην αναμονή; Αν δεν πετύχει με την άλλην να επιστρέψει; Που μπορεί να μην επιστρέψει, απλά να σε έχει εκεί σαν μια επιλογή; Σαν μια από πολλές επιλογές; Δεν θες να είσαι η μια και μοναδική επιλογή κάποιου; Αν δεν εκτιμάς και σέβεσαι τον εαυτό σου, τότε γιατί περιμένεις να το κάνει κάποιος άλλος για σένα;

  12. #57
    Quote Originally Posted by george1520 View Post
    Μα γιατί να σε νοιάζει τι θα σκεφτεί; Μπορεί να τον διέγραψες επειδή βρήκες άλλον, χίλια δυο μπορεί. Το θέμα είναι να το κάνεις για να προστατέψεις τον εαυτό σου από το να πληγώνεται. Σου αξίζει να σε έχει εκεί στην αναμονή; Αν δεν πετύχει με την άλλην να επιστρέψει; Που μπορεί να μην επιστρέψει, απλά να σε έχει εκεί σαν μια επιλογή; Σαν μια από πολλές επιλογές; Δεν θες να είσαι η μια και μοναδική επιλογή κάποιου; Αν δεν εκτιμάς και σέβεσαι τον εαυτό σου, τότε γιατί περιμένεις να το κάνει κάποιος άλλος για σένα;
    Αν τον διαγράψω τώρα σύντομα, θα καταλάβει ότι με πείραξε. Με νοιάζει να μην πάρει αυτή την ικανοποίηση. Αυτό με κάνει να νιώθω λίγο καλύτερα μέσα σε όλον τον πόνο. Έχεις δίκιο σε όλα όσα λες, δεν έχω σκοπό να επιτρέψω στον εαυτό μου να γίνει καβάτζα. Θέλω να προχωρήσω αλλά δεν είναι εύκολο.

  13. #58
    Banned
    Join Date
    Jul 2011
    Location
    Βουλγαρια
    Posts
    3,372
    Quote Originally Posted by Tzina4 View Post
    Δε θέλω να δείξω ότι με ενόχλησε με το να τον διαγράψω, να μην πάρει άλλη μία ικανοποίηση.
    Kανε καινουργιο προφιλ τοτε, σαν τα κοριτσακια...

  14. #59
    Quote Originally Posted by axl100 View Post
    Kανε καινουργιο προφιλ τοτε, σαν τα κοριτσακια...
    Για ποιο λόγο να κάνω καινούριο προφίλ; Τον έκανα περιορισμό να μην τον βλέπω. Αν θέλει ας με διαγράψει εκείνος.

  15. #60
    Μου έχει δημιουργηθεί, επίσης, αμφιβολία, μήπως το διάστημα του χωρισμού μιλούσε ήδη με αυτή και απλά τώρα βρίσκονται και από κοντά. Ακόμα χειρότερα, ότι την είχε γνωρίσει και όσο ήμασταν μαζί. Θα ήθελα να μάθω με κάποιον τρόπο αυτό έστω, για να μη βασανίζω το κεφάλι μου αλλά δεν ξέρω κατά πόσο θα είχε το θάρρος να είναι ειλικρινής μαζί μου.

Page 4 of 6 FirstFirst ... 23456 LastLast

Similar Threads

  1. Θέλω επανασύνδεση ενώ είναι κάθετος
    By Sebakost in forum Σχέσεις και Επικοινωνία
    Replies: 59
    Last Post: 29-05-2020, 00:52
  2. Χωρισμός και πιθανή επανασύνδεση
    By Melba in forum Σχέσεις και Επικοινωνία
    Replies: 7
    Last Post: 07-10-2018, 18:34
  3. Πιθανή εγκυμοσυνη;
    By Blackrose in forum Σχέσεις και Επικοινωνία
    Replies: 3
    Last Post: 04-06-2018, 16:16
  4. Ανεργία και πιθανή κατάθλιψη
    By GiannisPetrou in forum Κατάθλιψη - Δυσθυμία
    Replies: 12
    Last Post: 21-03-2016, 16:18
  5. ΜΙΑ ΠΙΘΑΝΗ ΙΔΕΑ!
    By freedom30 in forum Με καφέ και συμπάθεια....
    Replies: 22
    Last Post: 19-02-2011, 12:42

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •