Γνωριμία με χρονιως ψυχικά ασθενείς Θεσσαλονίκη
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Results 1 to 3 of 3
  1. #1
    Junior Member
    Join Date
    Feb 2024
    Posts
    4

    Γνωριμία με χρονιως ψυχικά ασθενείς Θεσσαλονίκη

    Καλησπέρα σας,
    Είμαι νέα στο φόρουμ, με χρόνια ψυχωτική κατάθλιψη, κοινωνική φοβία, αγχωδη διαταραχη, αποφευκτικη διαταραχή προσωπικότητας και θα ήθελα να επικοινωνήσω με χρονιως ψυχικά ασθενείς, άνδρες η γυναίκες, στη Θεσσαλονίκη και την ευρύτερη περιοχή της, για αλληλουποστηριξη, ενδεχόμενη φιλια και δημιουργία ενός υποστηρικτικού δικτυου. Ηλικίες 40-55, κατά προτίμηση χωρίς οικογενειακές υποχρεώσεις και με παθήσεις παραπλήσιες με τις δικές μου. Είμαι 45 ετών, με πανεπιστημιακή μόρφωση. Δεν έχω φιλικό κύκλο, επομένως δεν είμαι σε θέση να γνωρίσω άτομα με προβλήματα παρόμοια με τα δικά μου και η μοναξιά και ο κοινωνικός αποκλεισμός με βαραίνουν παρά πολύ.
    Ευχαριστώ.

  2. #2
    Quote Originally Posted by Shemakha View Post
    Καλησπέρα σας,
    Είμαι νέα στο φόρουμ, με χρόνια ψυχωτική κατάθλιψη, κοινωνική φοβία, αγχωδη διαταραχη, αποφευκτικη διαταραχή προσωπικότητας και θα ήθελα να επικοινωνήσω με χρονιως ψυχικά ασθενείς, άνδρες η γυναίκες, στη Θεσσαλονίκη και την ευρύτερη περιοχή της, για αλληλουποστηριξη, ενδεχόμενη φιλια και δημιουργία ενός υποστηρικτικού δικτυου. Ηλικίες 40-55, κατά προτίμηση χωρίς οικογενειακές υποχρεώσεις και με παθήσεις παραπλήσιες με τις δικές μου. Είμαι 45 ετών, με πανεπιστημιακή μόρφωση. Δεν έχω φιλικό κύκλο, επομένως δεν είμαι σε θέση να γνωρίσω άτομα με προβλήματα παρόμοια με τα δικά μου και η μοναξιά και ο κοινωνικός αποκλεισμός με βαραίνουν παρά πολύ.
    Ευχαριστώ.
    αν θες να γνωρισεις ατομα με παρομοια παθηση μπορεις να πας σε ενα κεντρο ημερας για ψυχικα ασθενεις που εκει θα γνωρισεις σιγουρα αρκετους αν και ξερω οτι τα κεντρα ημερας εχουν παθησεις συνηθως δυο οσους εχω ρωτησει διπολικη διαταραχη και σχιζοφρενεια αυτα εχουν τα ατομα σε κεντρα ημερας τωρα για ψυχωτικη καταθλιψη δεν εχω ακουσει.παω και γω σε κεντρο ημερας για ψυχικα πασχοντες και εχω γνωρισει αρκετους με την παθηση μου και βγαινουμε κιολας για καφε περπατημα φαγητο και ετσι απο 10 με 15 φιλους και γνωστους το 80% εχει διπολικη διαταραχη ή σχιζοφρενεια και ετσι δεν νιωθω ασχημα.επισης να πω οτι εχω γνωρισει φιλους απο αλλους φιλους οχι απο κεντρα ημερας και ετυχε και αυτοι να πασχουν απο ψυχωση χωρις να τους γνωρισω απο κεντρο ημερας

  3. #3
    επισης αν θες να γνωρισεις συγκεγκριμενα καποιο απο το φορουμ πρεπει να συμπληρωσεις τα 50 μυνηματα που γραφεις για να μπορεις να δεχτεις ή να στειλεις μυνημα προσωπικο σε αλλο μελος

Similar Threads

  1. Ποιες εργασιες θεωρουνται απαγορευμενες για τους ψυχικα ασθενεις?
    By keep_walking in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 70
    Last Post: 04-02-2024, 17:18
  2. ειναι οι θρησκοι ψυχικα ασθενεις?
    By deleted-member09062017 in forum Συζητήσεις Ψυχολογικού Ενδιαφέροντος
    Replies: 53
    Last Post: 24-11-2015, 01:23
  3. Πώς το YouTube "θεραπεύει" τους ψυχικά ασθενείς
    By deleted-by-request-1305 in forum Ψυχώσεις & Σχιζοφρένεια
    Replies: 7
    Last Post: 14-11-2014, 13:57
  4. ΥΠΑΡΧΕΙ ΑΡΑΓΕ ΚΑΠΟΙΟΣ ΨΥΧΙΚΑ ΑΣΘΕΝΕΙΣ ΠΟΥ ΕΧΕΙ ΘΕΡΑΠΕΥΤΕΙ ΠΛΗΡΩΣ?
    By JFK1979 in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 2
    Last Post: 30-04-2014, 17:10
  5. Οδύσσεια για τους ψυχικά ασθενείς στην Ελλάδα
    By carrot in forum Ψυχολογία & Κράτος (ΕΟΠΥΥ, Επιτροπές, Στρατός, Φορείς Δημοσίου)
    Replies: 1
    Last Post: 07-01-2011, 01:12

Tags for this Thread

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •