ΦΟΒΟΣ ΓΙΑ ΚΑΡΔΙΑ - Page 2
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 2 of 3 FirstFirst 123 LastLast
Results 16 to 30 of 42
  1. #16
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2023
    Posts
    211
    Αν εισαι ηρεμη τωρα να μην παρεις τιποτα…Να κοιμηθεις να ξεκουραστεις.Ακου λιγη μουσικη να σε παρει ο υπνος.Δεν εχεις αναγκη τωρα να παρει ηρεμιστικο…Αυριο ειναι αλλη μερα,δες πως θα εισαι το πρωι και ολα καλα θα πανε…Οσο αφορα τη δουλεια σου,δεν εχεις να αποδειξεις τιποτα και σε κανενα,κανεις τη δουλεια σου και μην σε απασχολουν οι γυρω…

  2. #17
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2022
    Posts
    131
    Έχεις απόλυτο δίκιο σε ευχαριστώ πολύ.οτι σε απασχολεί στείλε μου καλό βραδυ

  3. #18
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2023
    Posts
    211
    Quote Originally Posted by ellaki1989 View Post
    Έχεις απόλυτο δίκιο σε ευχαριστώ πολύ.οτι σε απασχολεί στείλε μου καλό βραδυ
    Μην ευχαριστεις,εδω ειμαστε ολοι ο ενας για τον αλλον…Καλο βραδυ

  4. #19
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2022
    Posts
    131
    Καλησπέρα τελικά σήμερα στη δουλειά τα πράγματα εξελίχθηκαν καλά. Απλά μέχρι ν φτάσω το πρωί είχα πολύ πονοκέφαλο κ ταχυπαλμια πήρα ένα Ντεπον κ ηρέμησα. Αλλά από την ένταση γτ ξυπνάω από τις 6 μπήκα σπίτι μέχρι να φτάσω τέτοιος πόνος στο στήθος. Από τη μια λέω πόσο αντέχει αυτό το όργανο καθημερινα. Από τη κούραση αντιμετωπίζει κανείς πονο στο θώρακα;

  5. #20
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2023
    Posts
    211
    Quote Originally Posted by ellaki1989 View Post
    Καλησπέρα τελικά σήμερα στη δουλειά τα πράγματα εξελίχθηκαν καλά. Απλά μέχρι ν φτάσω το πρωί είχα πολύ πονοκέφαλο κ ταχυπαλμια πήρα ένα Ντεπον κ ηρέμησα. Αλλά από την ένταση γτ ξυπνάω από τις 6 μπήκα σπίτι μέχρι να φτάσω τέτοιος πόνος στο στήθος. Από τη μια λέω πόσο αντέχει αυτό το όργανο καθημερινα. Από τη κούραση αντιμετωπίζει κανείς πονο στο θώρακα;
    Καλησπερα
    Αντε ωραια ολα πηγαν καλα.Σιγα σιγα μερα με τη μερα θα ειναι καλυτερα.Πονο γενικα νιωθουμε σαν ψυχοσωματικο σχεδον παντου,μεση,πλατη,θωρακα,πο δια κτλ
    Και εγω εχω συχνα πονοκεφαλους το πρωι,ισως φταιει που λογο αγχους δεν κοιμαμαι και πολυ καλα και μετα ξυπναω με πονοκεφαλο και ακομη περισσοτερο αγχος και παει λεγοντας η κατασταση

  6. #21
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2022
    Posts
    131
    Ναι και γω το πρωί σηκώθηκα με πονοκέφαλο είναι καθαρά από άγχος το πιστεύω αφού σηκώθηκα τ πρωί και πήρα τη πίεση οκ θέλω ν πιστεύω ότι θα πάνε κάπως καλύτερα τ πράγματα. Καλύτερα να είναι αόρατη παρά να με ενοχλούν δε θ περνάει η ώρα αλλά το προτιμώ πολύ τοξικοί άνθρωποι νομίζουν ότι επειδή δουλεύουν στο δημόσιο τους ανήκει. Κ εμείς πάμε γ ένα μεροκάματο κ μας προσβάλλουν τι να πω

  7. #22
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2023
    Posts
    211
    Οταν ο μισθος ειναι εξασφαλισμενος(δημοσιο δηλαδη) ο καθενας κανει οτι θελει εφοσον δεν ελεγχεται απο καποιον.Τελοσπαντων,μην ασχολεισαι με ανθρωπους που δεν τους αξιζει,ασχολησουμε με τον εαυτο σου και με αυτους που πρεπει…Επειδη ασχολουμαστε με αλλους,τραβαμε αυτα που τραβαμε τωρα…
    Καπου ειχα διαβασει κατι που ελεγε «παμε εμεις στους ψυχολογους,γιατι δεν πανε αυτοι που πρεπει»
    Μεγαλη αληθεια…

  8. #23
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2018
    Posts
    162
    Ευχαριστώ πολύ όλους για τις απαντήσεις σας μου δίνετε πολύ δύναμη. Εγώ παιδιά το τελευταίο 6 μηνό έχω πάει στα επείγοντα γύρω στις 20 φορές ξαι συννεχεια με διώχνουν. Έχω έντονους πόνους σε αυχένα και ωμοπλάτη που μου έχουν κάνει ακτινογραφίες και μου λένε έχεις αυχενικό σύνδρομο ευθειασμο αυχένα λόγω κακής στάσης σώματος. Και ότι το άγχος όλο αυτό το επιβαρύνει πολύ. τελευταία όμως με έχει αγχώσει παρά πολύ αυτό με τους παλμούς ότι και να κάνω ανεβάζω παλμούς αν σηκωθώ από την καρέκλα ανεβάζω και είμαι 23 χρόνων. Έχω φυσιολογικό βάρος και καρδιολόγο που έκανα εξετάσεις πριν κάτι μήνες όλα καλά.. δεν μπορώ να καταλάβω έχω παλμούς σχεδόν συνέχεια και δεν μπορώ να ηρεμήσω συν τους μυϊκούς πόνους.. Ώρες ώρες είμαι καλά και άλλες στιγμές είμαι αστα να πάνε.. Γενιξα στην καθημερινότητα μου είμαι μια χαρά βγαίνω με τους φίλους μου με την κοπέλα μου είμαι μια χαρά δεν ξέρω γιατί αυτή η αρρωστοφοβια με κάνει έτσι.. Για τους παλμούς φοβάμαι πιο πολύ τελευταία που ειναι συνέχεια επάνω δεν ξέρω τι να κάνω

  9. #24
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2023
    Posts
    211
    Κοιτα ο αυχενας υπουλος…Μπορει να δινει ζαλη,πονοκεφαλο και αλλα πολλα.Επιβαρυνεται παρα πολυ με το κινητο…Αν δηλαδη εισαι σκυφτος ολη μερα πανω στο κινητο τον επιβαρυνεις.Τωρα για τις ταχυπαλμιες που λες,απο τη στιγμη που πηγες στο γιαττο δεν υπαρχει λογος ανησυχιας νομιζω…Οι παλμοι μας και η πιεση μας ανεβοκατεβαινει ολη μερα,ειναι λογικο
    Οταν λες εχεις ταχυπαλμια,οταν καθεσαι ηρεμος ποσους παλμους εχεις;;

  10. #25
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2022
    Posts
    131
    Όταν είναι ήρεμη έχω 65 άμα αγχωθω όμως βαράω πάνω από 100 το κτλβνω γτ πιάνω το σφυγμο. Εκεί πανικοβάλομαι

  11. #26
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2023
    Posts
    211
    Quote Originally Posted by ellaki1989 View Post
    Όταν είναι ήρεμη έχω 65 άμα αγχωθω όμως βαράω πάνω από 100 το κτλβνω γτ πιάνω το σφυγμο. Εκεί πανικοβάλομαι
    Χαχαχα τον Thano ρωτησα για τους παλμους,αλλα δεν πειραζει????????
    Ολοι οταν αγχωνομαστε ανεβαζουμε παλμους…Σου ειπα ξανα,παθολογικη ταχυκαρδια ειναι οταν εχεις παντα ανεβασμενους παλμους,ακομη και σε ηρεμια
    Αλλους παλμους εχουμε ξαπλα,αλλους καθιστοι,αλλους ορθιοι,αλλους στο περπατημα,αλλους στο τρεξιμο…
    Τουλαχιστον αυτα απο οσο γνωριζω…Επισης αλλο ταχυπαλμια,αλλο αρρυθμιες αλλο εκτακτες συστολες,που και παλι δεν ειναι απαραιτητα παθολογικες ακομη και αυτες

  12. #27
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2022
    Posts
    131
    Χαχα οκ νόμιζα πήγαινε σε μένα..εκτακτες είχα πάρα πολλές το καλοκαίρι γ αυτό έβαλα χολτερ. Ποια είναι η διαφορά όμως της αρρυθμίας;

  13. #28
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2022
    Posts
    131
    Quote Originally Posted by Thanos View Post
    Ευχαριστώ πολύ όλους για τις απαντήσεις σας μου δίνετε πολύ δύναμη. Εγώ παιδιά το τελευταίο 6 μηνό έχω πάει στα επείγοντα γύρω στις 20 φορές ξαι συννεχεια με διώχνουν. Έχω έντονους πόνους σε αυχένα και ωμοπλάτη που μου έχουν κάνει ακτινογραφίες και μου λένε έχεις αυχενικό σύνδρομο ευθειασμο αυχένα λόγω κακής στάσης σώματος. Και ότι το άγχος όλο αυτό το επιβαρύνει πολύ. τελευταία όμως με έχει αγχώσει παρά πολύ αυτό με τους παλμούς ότι και να κάνω ανεβάζω παλμούς αν σηκωθώ από την καρέκλα ανεβάζω και είμαι 23 χρόνων. Έχω φυσιολογικό βάρος και καρδιολόγο που έκανα εξετάσεις πριν κάτι μήνες όλα καλά.. δεν μπορώ να καταλάβω έχω παλμούς σχεδόν συνέχεια και δεν μπορώ να ηρεμήσω συν τους μυϊκούς πόνους.. Ώρες ώρες είμαι καλά και άλλες στιγμές είμαι αστα να πάνε.. Γενιξα στην καθημερινότητα μου είμαι μια χαρά βγαίνω με τους φίλους μου με την κοπέλα μου είμαι μια χαρά δεν ξέρω γιατί αυτή η αρρωστοφοβια με κάνει έτσι.. Για τους παλμούς φοβάμαι πιο πολύ τελευταία που ειναι συνέχεια επάνω δεν ξέρω τι να κάνω
    Θάνο αυτό που έχεις είναι καθαρά αγχωδης διαταραχή και εγώ αυτό φοβόμουν πάντα την ταχυκαρδία. Αλλά όπως βλέπεις την έχω δέκα χρόνια. Πότε με υφέσεις και πότε με εξάρσεις. Αν έχεις κάνει όλες τις εξετάσεις πίστεψέ με δε θα παθεις τπτ. Πιο πολύ κι κινδυνεύουμε απ' το μυαλό μας αυτά ήταν λέω για να τ ακούω και γω. Πρέπει να ξεκινήσεις άμεσα ψυχοθεραπεία και να δεις τι είναι αυτό που σε αγχωνει

  14. #29
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2023
    Posts
    211
    Quote Originally Posted by ellaki1989 View Post
    Χαχα οκ νόμιζα πήγαινε σε μένα..εκτακτες είχα πάρα πολλές το καλοκαίρι γ αυτό έβαλα χολτερ. Ποια είναι η διαφορά όμως της αρρυθμίας;
    Αστο καλυτερα,εκανες τις εξετασεις σου,εβαλες χολντερ δεν εχεις τιποτα…Μην τα σκαλιζεις χαχαχα

  15. #30
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2018
    Posts
    162
    Οι παλμοι ειναι σταθερα γυρω στους 90 οταν ηρεμω αρκετο πανε στουσ 70

Page 2 of 3 FirstFirst 123 LastLast

Similar Threads

  1. Φόβος για την καρδια
    By Χριστίνα900 in forum Σωματόμορφες Διαταραχές (Υποχονδρίαση, Αρρωστοφοβία κτλ)
    Replies: 37
    Last Post: 08-10-2023, 18:19
  2. ΦΟΒΟΣ ΦΟΒΟΣ ΦΟΒΟΣ ΓΙΑ ΤΗΝ ΚΑΡΔΙΑ ΜΟΥ,ΤΟΥΣ ΔΙΚΟΥΣ ΜΟΥ,ΤΟ ΜΕΛΛΟΝ ΜΟΥ...
    By POP in forum Ψυχαναγκασμοί - Ιδεοψυχαναγκαστική Διαταραχή
    Replies: 9
    Last Post: 19-10-2021, 20:15
  3. Φόβος με την καρδια
    By Stellapl in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 3
    Last Post: 13-07-2019, 13:44
  4. Φόβος για καρδιά
    By vickie_victoria in forum Σωματόμορφες Διαταραχές (Υποχονδρίαση, Αρρωστοφοβία κτλ)
    Replies: 30
    Last Post: 09-11-2018, 10:44
  5. Φοβος για καρδια
    By Sosss in forum Σωματόμορφες Διαταραχές (Υποχονδρίαση, Αρρωστοφοβία κτλ)
    Replies: 39
    Last Post: 11-07-2017, 19:36

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •