Χωρισμός απο απιστία - Page 3
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 3 of 7 FirstFirst 12345 ... LastLast
Results 31 to 45 of 94
  1. #31
    Banned
    Join Date
    Jul 2011
    Location
    Βουλγαρια
    Posts
    3,372
    Quote Originally Posted by vivi36 View Post
    Μίλησαμε για αλλη μια φορά. Δε ξερω πλεον εχω μπερδευτεί.
    Κ αυτός μπερδεμενος ειναι. Δε θελει να χωρισουμε. Καπου η συμπεριφορά μου λεει οτι δεν την αντεχε. Οτι ημουν ξινή, αρνητικη σε ολα κτλ. Αλλα και αυτός δεν είναι πολυ εύκολος ανθρωπος.
    Επισης, ημουν πρόθυμη για νεα αρχη. Αλλα, επισης κατάλαβαινω γιατί εγινε ολο αυτο με την αλλη. Ισως θα δωσω δικιο. Κ οι δυο φταίμε .
    Αλλα για μενα το σωστο ήταν να μου το πει. Για να ειναι αντρικιο ολο αυτο. Του τα χω πει ολα
    Κουράστηκα να είμαι στο ιδιο σπιτι μαζι του
    Πλεον δε ξέρω τι θέλω
    Περιμενω το ραντεβού στη ψυχιατρο.
    Πάντως απο οτι με ειπε να κρατησω τη στάση να μη μιλαω κτλ νομιζω εκανα παλι το αντιθετο.
    Το να μαλώνω μαζι του σημαίνει οτι τον διώχνω συνέχεια απο διπλα μου
    Του κανω πιο ευκολη τξν αποφαση χωρισμου
    Kοπελια, του φερεσαι σαν να ειναι ξενο σωμα στην οικογενεια σας εδω και χρονια και μετα ψαχνεις γιατι δεν σου τα ειπε; Μα αυτος σου τα ελεγε χρονια, εσυ εισαι αυτη που ζει στην κοσμαρα της και ακουει μονο αυτα που την συμφερουν. Τον θεωρισες δεδομενο και σταματησες να εισαι συντροφος του πριν πολλα χρονια.

  2. #32
    Member
    Join Date
    Feb 2024
    Posts
    32
    Quote Originally Posted by axl100 View Post
    Kοπελια, του φερεσαι σαν να ειναι ξενο σωμα στην οικογενεια σας εδω και χρονια και μετα ψαχνεις γιατι δεν σου τα ειπε; Μα αυτος σου τα ελεγε χρονια, εσυ εισαι αυτη που ζει στην κοσμαρα της και ακουει μονο αυτα που την συμφερουν. Τον θεωρισες δεδομενο και σταματησες να εισαι συντροφος του πριν πολλα χρονια.
    Eχεις δικιο.
    Αλλα αναλωνα ολο το χρονο μου για την οικογενεια. Μεσημερι βραδυ μαγειρευα. Ξύπναω 5 το πρωι, γυρνάω 4. Εχω μηδεν χρονο για μενα
    Ναι, δυστυχως το χάσαμε το παιχνίδι
    Αλλα θεωρω πως οταν εχεις παιδια δουλειες κτλ καπου το χανεις

  3. #33
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    24,016
    Quote Originally Posted by vivi36 View Post
    Eχεις δικιο.
    Αλλα αναλωνα ολο το χρονο μου για την οικογενεια. Μεσημερι βραδυ μαγειρευα. Ξύπναω 5 το πρωι, γυρνάω 4. Εχω μηδεν χρονο για μενα
    Ναι, δυστυχως το χάσαμε το παιχνίδι
    Αλλα θεωρω πως οταν εχεις παιδια δουλειες κτλ καπου το χανεις
    εκεινος τι ωρες δουλευει και τι δουλειες κανει για το σπιτι και για τα παιδια;
    γιατι δεν μαγειρευει κι εκεινος; κι αν δεν τα καταφερνεισ την μαγειρικη, κανει αλλες δουλειες, ή θεωρειτε και οι δυο σας οτι η γυναικα δουλευει και εξω καισ το σπιτι και ο ανδρας οταν γυρναει απλα αραζει και ολα καλα;

  4. #34
    Banned
    Join Date
    Jul 2011
    Location
    Βουλγαρια
    Posts
    3,372
    Quote Originally Posted by vivi36 View Post
    Eχεις δικιο.
    Αλλα αναλωνα ολο το χρονο μου για την οικογενεια. Μεσημερι βραδυ μαγειρευα. Ξύπναω 5 το πρωι, γυρνάω 4. Εχω μηδεν χρονο για μενα
    Ναι, δυστυχως το χάσαμε το παιχνίδι
    Αλλα θεωρω πως οταν εχεις παιδια δουλειες κτλ καπου το χανεις
    Тο οτι δυσκολευεσαι να τα βγαλεις περα δεν σημαινει να κανεις ψυχολογικο πολεμο στην οικογενεια σου. Δεν ειναι αναγκη να μαγειρευεις 2 φορες την μερα.

  5. #35
    Member
    Join Date
    Feb 2024
    Posts
    32
    Quote Originally Posted by Remedy View Post
    εκεινος τι ωρες δουλευει και τι δουλειες κανει για το σπιτι και για τα παιδια;
    γιατι δεν μαγειρευει κι εκεινος; κι αν δεν τα καταφερνεισ την μαγειρικη, κανει αλλες δουλειες, ή θεωρειτε και οι δυο σας οτι η γυναικα δουλευει και εξω καισ το σπιτι και ο ανδρας οταν γυρναει απλα αραζει και ολα καλα;
    Αντε να τα πηγαίνε καμια δραστηριοτητα. Ως εκει. Τιποτα τα παντα τα πετουσε απο ρούχα κτλ. Τα πιατα άπλυτα
    Απλά ημουν μια δουλα που δεν ειχα χρονο για τον εαυτο μου.
    Πηγαινε στη δουλειά 9 γυρνά οτι ωρα θελει (νωρις παντα πριν απο μενα)
    Μαλλον εγω εχω το θέμα οχι αυτος
    Αυτος επαναπαυτηκε

  6. #36
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    24,016
    Quote Originally Posted by vivi36 View Post
    Αντε να τα πηγαίνε καμια δραστηριοτητα. Ως εκει. Τιποτα τα παντα τα πετουσε απο ρούχα κτλ. Τα πιατα άπλυτα
    Απλά ημουν μια δουλα που δεν ειχα χρονο για τον εαυτο μου.
    Πηγαινε στη δουλειά 9 γυρνά οτι ωρα θελει (νωρις παντα πριν απο μενα)
    Μαλλον εγω εχω το θέμα οχι αυτος
    Αυτος επαναπαυτηκε
    μαζι το εχετε το θεμα. εσυ κανεις την δουλαρα κι αυτος το εκμεταλλευεται.
    αυτα τα λυνουν απο την αρχη, οχι οταν ερθει το διαζυγιο..
    αν δεν δουλευες η ησουν part time θα το καταλαβαινα. αλλα αφου δουλευεις ετσι, για ποιον λογο εσυ ασχολεισαι 24 ωρες με την οικογενεια σας κι εκεινος κανει το 8ωρακι του και αραζει;
    αν τα ειχαατε μοιρασει, κι εσυ θα ειχες χρονο να προσεξεις τον εαυτο σου, κι εκεινος θα καταλαβαινε τι σημαινει να εχεις οικογενεια και 2 δουλειες και θα ασχολουνταν με αυτα, οχι με το να κανει τον γαμπρο. καταλαβες;

  7. #37
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2023
    Location
    athens
    Posts
    319
    Quote Originally Posted by vivi36 View Post
    Σιγουρα δεν αξιζω να ζω παραμελημενη. Ειμαι εμφανισιμη, εχω καλο επαγγελμα.... Εχω το πακετο θεωρω. Αλλα το θεμα ειναι τα 3 παιδια. Νιωθω η ζωη μου ειναι πλεον καταστραμενη, διοτι εχω να επωμιστω το μεγαλωμα των παιδιών.
    αγαπη ο τυπος αντι να κατανοησει οτι μεγαλωνεις τρια παιδια ( αντρας ειμαι και βλεπω πως μεγαλωνουν τα παιδια , και ειδικα 3 που λες ) , αρχισε το δευτερο ταμπλο . σου λεει 3 παιδια μεγαλωνει θα το ριχνω και πουθενα αλλου χωρις να με παιρνει πρεφα ...οποτε βρηκε μια αντιστοιχη με δυο παιδια να μην τον ζαλιζει και αυτη πολυ αφου και αυτη εχει υποχρωσεις ....φουλ σχεδιο στο μυαλο του. παρτακι μεγαλο ο τυπος , ζωαρα σου λεω . οπως σου ειπα , κυνηγησε τον παντου ...δικαστικα , οικονομικα να τον κανεις να λιωσει . αρκει να εχεις αποδειξεις για εξωσυζυγικη σχεση να του παρεις τα σωβρακα . αυτοι δρουν με σχεδιο , τα υπολοιπα ειναι δικαιολογιες που σου λεει . ασε τους ψυχολογους και ακου τον τζονυ ! ρυθμισε οτι εχεις μαζι του , στα δικαστηρια , διατροφες , κλπ ....και ζησε την ζωη σου μαζι με τα παιδια . και βρες εναν ανθρωπο να εκτιμησει οτι μεγαλωνεις 3 παιδια και κοπο και αν σε θελει θα σε αρπαξει απο την αρχη χωρις να κολλαει στα παιδια σου ... να σε σεβαστει για αυτο που εισαι . ΣΕΒΑΣΜΟΣ το Α και το Ω στις σχεσεις , γαμους , φιλιες ...γραφεις εχεις το πακετο ...προχωρα τοτε και ασε τις καταστροφες ....χτισε απο την αρχη , οχι να χτισεις πανω σε ερειπια

  8. #38
    Member
    Join Date
    Feb 2024
    Posts
    32
    Quote Originally Posted by tziovani View Post
    αγαπη ο τυπος αντι να κατανοησει οτι μεγαλωνεις τρια παιδια ( αντρας ειμαι και βλεπω πως μεγαλωνουν τα παιδια , και ειδικα 3 που λες ) , αρχισε το δευτερο ταμπλο . σου λεει 3 παιδια μεγαλωνει θα το ριχνω και πουθενα αλλου χωρις να με παιρνει πρεφα ...οποτε βρηκε μια αντιστοιχη με δυο παιδια να μην τον ζαλιζει και αυτη πολυ αφου και αυτη εχει υποχρωσεις ....φουλ σχεδιο στο μυαλο του. παρτακι μεγαλο ο τυπος , ζωαρα σου λεω . οπως σου ειπα , κυνηγησε τον παντου ...δικαστικα , οικονομικα να τον κανεις να λιωσει . αρκει να εχεις αποδειξεις για εξωσυζυγικη σχεση να του παρεις τα σωβρακα . αυτοι δρουν με σχεδιο , τα υπολοιπα ειναι δικαιολογιες που σου λεει . ασε τους ψυχολογους και ακου τον τζονυ ! ρυθμισε οτι εχεις μαζι του , στα δικαστηρια , διατροφες , κλπ ....και ζησε την ζωη σου μαζι με τα παιδια . και βρες εναν ανθρωπο να εκτιμησει οτι μεγαλωνεις 3 παιδια και κοπο και αν σε θελει θα σε αρπαξει απο την αρχη χωρις να κολλαει στα παιδια σου ... να σε σεβαστει για αυτο που εισαι . ΣΕΒΑΣΜΟΣ το Α και το Ω στις σχεσεις , γαμους , φιλιες ...γραφεις εχεις το πακετο ...προχωρα τοτε και ασε τις καταστροφες ....χτισε απο την αρχη , οχι να χτισεις πανω σε ερειπια
    Kαι όμως δε τη βλεπει, δεν πανε για καφε. Τι σχεση ειναι αυτη; Απο το viber με μηνυματα; Αντε να βρεθουνε μια φορα στο τοσο .... Αλλα τον πολιορκει ολη μερα με μηνυματα. Ολη μερα τηλεφωνα.
    Εγω δε θελω δικαστηρια.
    Ήθελα μια οικογένεια που την εχω χασει πλεον

  9. #39
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2023
    Location
    athens
    Posts
    319
    Quote Originally Posted by vivi36 View Post
    Kαι όμως δε τη βλεπει, δεν πανε για καφε. Τι σχεση ειναι αυτη; Απο το viber με μηνυματα; Αντε να βρεθουνε μια φορα στο τοσο .... Αλλα τον πολιορκει ολη μερα με μηνυματα. Ολη μερα τηλεφωνα.
    Εγω δε θελω δικαστηρια.
    Ήθελα μια οικογένεια που την εχω χασει πλεον


    το μια στο τοσο να υποθεσω δεν ειναι απιστια , ενω αν ειναι δυο στο τοσο ειναι απιστια ! wake up κοπελια ! ο τυπος ειναι ο ορισμος του παρτακια . βεβαια ολοι οι ανθρωποι ακολουθουν τις επιλογες τους . αν σε βολευει να εχεις μια οικογενεια που εσυ κανεις ολη την δουλεια και ο αλλος κανει την ζωη του , τοτε παμε ολοι πασο . εδω εγραψες το θεμα που σε απασχολει και πηρες καποιες απαντησεις απο διαφορετικες οπτικες ! εσυ θα κρινεις τι πρεπει να κανεις . γιατι εσυ δλδ να μην εχεις εναν γκομενο , χωρισμενο με δυο παιδια και να παιρνας μια στο τοσο καλα , αφου και εσυ και ο γκομενος εχετε limited χρονο λογω των παιδιων ( 3 εσυ , 2 αυτος ) ? και να γυριζεις στον ξυνο αντρα σου , που σου κανει ολες τις δουλειες και στα σκαει κιολας ? και πες στον γιατρουλακο σου , ψυχιατρο γουατεβερ ....αν εχει ακουσει την λεξη ..ΕΝΣΥΝΑΙΣΘΗΣΗ . μολις θα κανεις σεξ και καλο μαλιστα με εναν που θα σε σεβεται και θα σε εκτιμα για αυτο που εισαι και τι κανεις και θα τον ερωτευθεις , τοτε θα νιωσεις τι ωραια που ειναι να εισαι επιθυμητη και οχι πληντυριο πιατων .

  10. #40
    Member
    Join Date
    Feb 2024
    Posts
    32
    Quote Originally Posted by tziovani View Post
    το μια στο τοσο να υποθεσω δεν ειναι απιστια , ενω αν ειναι δυο στο τοσο ειναι απιστια ! wake up κοπελια ! ο τυπος ειναι ο ορισμος του παρτακια . βεβαια ολοι οι ανθρωποι ακολουθουν τις επιλογες τους . αν σε βολευει να εχεις μια οικογενεια που εσυ κανεις ολη την δουλεια και ο αλλος κανει την ζωη του , τοτε παμε ολοι πασο . εδω εγραψες το θεμα που σε απασχολει και πηρες καποιες απαντησεις απο διαφορετικες οπτικες ! εσυ θα κρινεις τι πρεπει να κανεις . γιατι εσυ δλδ να μην εχεις εναν γκομενο , χωρισμενο με δυο παιδια και να παιρνας μια στο τοσο καλα , αφου και εσυ και ο γκομενος εχετε limited χρονο λογω των παιδιων ( 3 εσυ , 2 αυτος ) ? και να γυριζεις στον ξυνο αντρα σου , που σου κανει ολες τις δουλειες και στα σκαει κιολας ? και πες στον γιατρουλακο σου , ψυχιατρο γουατεβερ ....αν εχει ακουσει την λεξη ..ΕΝΣΥΝΑΙΣΘΗΣΗ . μολις θα κανεις σεξ και καλο μαλιστα με εναν που θα σε σεβεται και θα σε εκτιμα για αυτο που εισαι και τι κανεις και θα τον ερωτευθεις , τοτε θα νιωσεις τι ωραια που ειναι να εισαι επιθυμητη και οχι πληντυριο πιατων .
    Μακαρι να ηταν τοσο απλο να βρει καποιον. Ναι, δε λεω οχι σε μια νεα σχέση. Φυσικά και θα με κανει καλύτερα. Θα τον ξεχασω και αυτον...... Οποτε ολα θα γινουν στο χρονο τους

  11. #41
    Marilou
    Guest
    Quote Originally Posted by vivi36 View Post
    Μίλησαμε για αλλη μια φορά. Δε ξερω πλεον εχω μπερδευτεί.
    Κ αυτός μπερδεμενος ειναι. Δε θελει να χωρισουμε. Καπου η συμπεριφορά μου λεει οτι δεν την αντεχε. Οτι ημουν ξινή, αρνητικη σε ολα κτλ. Αλλα και αυτός δεν είναι πολυ εύκολος ανθρωπος.
    Επισης, ημουν πρόθυμη για νεα αρχη. Αλλα, επισης κατάλαβαινω γιατί εγινε ολο αυτο με την αλλη. Ισως θα δωσω δικιο. Κ οι δυο φταίμε .
    Αλλα για μενα το σωστο ήταν να μου το πει. Για να ειναι αντρικιο ολο αυτο. Του τα χω πει ολα
    Κουράστηκα να είμαι στο ιδιο σπιτι μαζι του
    Πλεον δε ξέρω τι θέλω
    Περιμενω το ραντεβού στη ψυχιατρο.
    Πάντως απο οτι με ειπε να κρατησω τη στάση να μη μιλαω κτλ νομιζω εκανα παλι το αντιθετο.
    Το να μαλώνω μαζι του σημαίνει οτι τον διώχνω συνέχεια απο διπλα μου
    Του κανω πιο ευκολη τξν αποφαση χωρισμου
    Καλημερα !

    Ειναι εμφανέστατο οτι δεν ξερεις τι θελεις και απολυτα δικαιολογημενο εφοσον ¨ενας πυροβολισμος ¨ενα γεγονος δηλαδη εχει σκορπισει πολλα ¨θυματα¨γυρω σου και εσυ δεν ξερεις ποιο να πρωτοφροντισεις ..
    Εσενα την ιδια ,την πληγωμενη σου γυναικεια οντοτητα ,τα παιδια κ.α;

    Το να μαλώνω μαζι του σημαίνει οτι τον διώχνω συνέχεια απο διπλα μου
    Καμια φορα νομιζουμε οτι μαλωνουμε με το ιδιο το ατομο ,Βυθιζομαστε στον πονο μας και προσπαθουμε με τα λογια μας να υποτιμουσουμε ο ενας τον αλλον .
    Ενας πολεμος ,μια μαχη με το ποιος θα ειναι ο πιο κακος ωστε να νιωσουμε εμεις νικητης ..
    Αυτο εχει σημασια στην παρουσα φαση ;
    Ποιος ηταν ο ποιο κακος σε ενα γαμο σε μια συνθηκη που φτιαχτηκε αποκλειστικα απο εσας τπυς δυο ;
    Τι καταφερνουμε με ολο αυτο ?
    Μονο κακο να κανουμε στην σχεση μας γιατι τα λογια μενουν και σημασια δεν εχει τι εγινε αλλα τι θα γινει απο εδω και περα ..

    Επειτα πρεπει να καταλαβεται και οι δυο οτι δεν ειστε εχθροι(ασε τα ζωώδες ένστικτα που υπαρχουν πανω στη μαχη ) ..ειστε 2 ανθρωποι απεναντι σε ενα πραγμα ,στον συναισθηματικο σας δεσμο που τωρα κλονιζετε ..
    Γι αυτο φωναζετε και γι αυτο μαλωνετε,για τον δεσμο σας ,τον γαμο σας ,την οικογενεια σας ..
    Δειτε τον συνασιθηματικο σας δεσμο σαν το κοινο σας μετωπο και εσεις οι δυο ΜΑΖΙ απεναντι του να προσπαθειτε να το σωσετε ..Μαζι ειστε το βλεπεις !

    Φωναζεις και στεναχωριεσαι για τον δεσμο που χανεται,αλλα υπευθυνοι ειστε και οι δυο ,ο καθενας βεβαια με το μεριδιο που του αναλογεί ..
    Καθιστε λοιπον κατω ΜΑΖΙ ,αφηστε τι εκανε ο ενας και τι δεν εκανε και δειτε πως απο εδω και περα θα ειστε ΜΑΖΙ απεναντι στον δεσμο σας ωστε αν θέλετε να τον ξαναχτίζεται ..

    Σκεψου ομως πριν τι θες εσυ και στην παρουσα φαση μην πιεζεσαι να κανεις πραγματα και να παρεις αποφασεις ..Ασε τον χρονο να καταλαγιασει το γεγονος εφοσον δεν σου εβαλε κανενας το μαχαιρι να αποφασισετετ ΤΩΡΑ ..
    Οτι αποφαση παρεις τωρα θα ειναι εν βρασμο και θα την μετανιωσεις να το ξερεις ,ειναι αποδεδειγμενο πλεον ..

    Κανε το ραντεβου σου με τον γιατρο σου ,ηρεμησε ,το βασικοτερο και δες καθαρα πρωτα τι θες εσυ σαν ανθρωπος και αν θες οντως να παραμεινεις στο ¨εμεις ¨παρ τον απο χερακι και πηγαίνετε να δουλεψετε απο κοινου τον συναισθηματικο δεσμο σας .

    Για να το κανεις ομως αυτο βασικη προυποθεση ειναι η συγχώρεση ,οποτε ρωτησε τον εαυτο του αν μπορεις να συγχωρέσεις αληθινα τον ανθρωπο σου και να τον ξανα εμπιστευτείς ..Αν ειναι να ξαναειστε μαζι και να υπαρχει αυτο το αγκαθι και με καθε καυγα να βγαινει στην επιφανεια αντιλαμβανεσαι οτι τζαμπα κοπος ...

    Πρωτα ΕΣΥ η ηρεμια σου τι πραγματικα θες και μετα ολα θα παρουν τον δρομο τους ...Ασε τις ¨σειρήνες ¨αυτη την στιγμη που σου τρελλαινουν το μυαλο.ειναι κακοι συμβουλατορες ...

  12. #42
    Member
    Join Date
    Feb 2024
    Posts
    32
    Quote Originally Posted by Marilou View Post
    Καλημερα !

    Ειναι εμφανέστατο οτι δεν ξερεις τι θελεις και απολυτα δικαιολογημενο εφοσον ¨ενας πυροβολισμος ¨ενα γεγονος δηλαδη εχει σκορπισει πολλα ¨θυματα¨γυρω σου και εσυ δεν ξερεις ποιο να πρωτοφροντισεις ..
    Εσενα την ιδια ,την πληγωμενη σου γυναικεια οντοτητα ,τα παιδια κ.α;



    Καμια φορα νομιζουμε οτι μαλωνουμε με το ιδιο το ατομο ,Βυθιζομαστε στον πονο μας και προσπαθουμε με τα λογια μας να υποτιμουσουμε ο ενας τον αλλον .
    Ενας πολεμος ,μια μαχη με το ποιος θα ειναι ο πιο κακος ωστε να νιωσουμε εμεις νικητης ..
    Αυτο εχει σημασια στην παρουσα φαση ;
    Ποιος ηταν ο ποιο κακος σε ενα γαμο σε μια συνθηκη που φτιαχτηκε αποκλειστικα απο εσας τπυς δυο ;
    Τι καταφερνουμε με ολο αυτο ?
    Μονο κακο να κανουμε στην σχεση μας γιατι τα λογια μενουν και σημασια δεν εχει τι εγινε αλλα τι θα γινει απο εδω και περα ..

    Επειτα πρεπει να καταλαβεται και οι δυο οτι δεν ειστε εχθροι(ασε τα ζωώδες ένστικτα που υπαρχουν πανω στη μαχη ) ..ειστε 2 ανθρωποι απεναντι σε ενα πραγμα ,στον συναισθηματικο σας δεσμο που τωρα κλονιζετε ..
    Γι αυτο φωναζετε και γι αυτο μαλωνετε,για τον δεσμο σας ,τον γαμο σας ,την οικογενεια σας ..
    Δειτε τον συνασιθηματικο σας δεσμο σαν το κοινο σας μετωπο και εσεις οι δυο ΜΑΖΙ απεναντι του να προσπαθειτε να το σωσετε ..Μαζι ειστε το βλεπεις !

    Φωναζεις και στεναχωριεσαι για τον δεσμο που χανεται,αλλα υπευθυνοι ειστε και οι δυο ,ο καθενας βεβαια με το μεριδιο που του αναλογεί ..
    Καθιστε λοιπον κατω ΜΑΖΙ ,αφηστε τι εκανε ο ενας και τι δεν εκανε και δειτε πως απο εδω και περα θα ειστε ΜΑΖΙ απεναντι στον δεσμο σας ωστε αν θέλετε να τον ξαναχτίζεται ..

    Σκεψου ομως πριν τι θες εσυ και στην παρουσα φαση μην πιεζεσαι να κανεις πραγματα και να παρεις αποφασεις ..Ασε τον χρονο να καταλαγιασει το γεγονος εφοσον δεν σου εβαλε κανενας το μαχαιρι να αποφασισετετ ΤΩΡΑ ..
    Οτι αποφαση παρεις τωρα θα ειναι εν βρασμο και θα την μετανιωσεις να το ξερεις ,ειναι αποδεδειγμενο πλεον ..

    Κανε το ραντεβου σου με τον γιατρο σου ,ηρεμησε ,το βασικοτερο και δες καθαρα πρωτα τι θες εσυ σαν ανθρωπος και αν θες οντως να παραμεινεις στο ¨εμεις ¨παρ τον απο χερακι και πηγαίνετε να δουλεψετε απο κοινου τον συναισθηματικο δεσμο σας .

    Για να το κανεις ομως αυτο βασικη προυποθεση ειναι η συγχώρεση ,οποτε ρωτησε τον εαυτο του αν μπορεις να συγχωρέσεις αληθινα τον ανθρωπο σου και να τον ξανα εμπιστευτείς ..Αν ειναι να ξαναειστε μαζι και να υπαρχει αυτο το αγκαθι και με καθε καυγα να βγαινει στην επιφανεια αντιλαμβανεσαι οτι τζαμπα κοπος ...

    Πρωτα ΕΣΥ η ηρεμια σου τι πραγματικα θες και μετα ολα θα παρουν τον δρομο τους ...Ασε τις ¨σειρήνες ¨αυτη την στιγμη που σου τρελλαινουν το μυαλο.ειναι κακοι συμβουλατορες ...
    Χιλια ευχαριστώ..... Οτι πιο σωστο εχω διαβασει. Συμβάδιζε απολυτα με το γιατρό μου
    Εχω αποφάσισει ο χρονος θα δειξει
    Κ αυτος δε θέλει να φυγει...Φοβαται οτι θα ειμαστε ξανα παλι το ιδιο

    Φυσικα και θα συγχωρεσω. Κατανοώ απολυτα γιατι αναγκαστηκε να κανει αυτο το πραγμα
    Δεν ειναι κακος. Ξερω οτι παντα θα ειναι διπλα μου οτι και να γινει
    Μονο ευτυχισμενοι θελω να ειμαστε
    Ο χρονος θα το δειξει

    Πρωτα πρεπει να ξεκοψει απο αυτην . Ολη μερα τη μιλαει. Εχουν πολλα κοινα ενδιαφεροντα.
    Προφανώς εχει μεγαλο κενο μεσα του

    Ειναι πολυ χαλια. Πιστεψτε με
    Δε ξέρω πως να φερθω πλεον
    Πως θα ξανακερδισω το ενδιαφέρον του;;;;
    Ολα θέλουν δουλειά και χρονο

    Ξαναλεω ο χωρισμος και τα δικαστηρια ειναι αποτελεσματα της λογικης σκεψης .... Κ εγω προφανως το ίδιο θα συμβουλευα σε καποιον
    Αλλα είναι λαθος. Καθε περιπτωση εκναι διαφορετική
    Φυσικα το καλυτερο θα ηταν να μεινουμε χωρια καποιο διαστημα. Αλλα πως να γινει αφου δε το επιτρ πουν τα οικονομικά
    Οκ εχουμε καλούς μισθούς και οο δυο
    Αλλα η βραχυχρονια μισθωση ειναι ακριβη
    Με λεει να φυγω για λιγο στξ μανα μου. Εγω εκει δε θέλω να παω. Δε ξερει κανενας τι γίνεται.
    Κ απο την αλλη δεν εγκαταλείπω το σπιτι μου

  13. #43
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2023
    Location
    athens
    Posts
    319
    μας γραφεις ---->>>>Παχυνες , εισαι ξινη, παγοκωλονα, δεν ταιριαζουμε, δε σε θελω, δεν εχουμε καμια επικοινωνια, ζουσαμε σαν συγγενείς, του κατέστρεψα τη ζωη, ανελαβε ευθυνες απο μικρος
    Και συνεχισε με πιο βαριες κουβεντες δε θελω να σε ξερω, εισαι εμετός, ξερναω, να φτυνει....
    Να προσθεσω οτι παντρευτηκαμε στα 24 λογω εγκυμοσύνης
    Φυσικα ομω αγαπιομσταν
    Ολα αυτα μετα απο 13 χρονια γαμου με 3 παιδια.
    και συνεχιζεις να γραφεις ---->>>Πρωτα πρεπει να ξεκοψει απο αυτην . Ολη μερα τη μιλαει. Εχουν πολλα κοινα ενδιαφεροντα. ( αληθεια γιατι ακομα της μιλαει ? )

    οπως καταλαβαινεις , αν καταλαβαινεις βεβαια , η σχεση ηταν τελειωμενη εδω και πολλα πολλα χρονια ....τα υπολοιπα ειναι δικαιολογιες που σου λεει ο γιατρουλακος και ολοι αυτοι οι συμβουλοι γαμου - σχεσεων κλπ ...πως θα επιβιωσουν , ολοι αυτοι , καφετζουδες , ψυχολογες , ταρο , κερατωμενες συζυγοι , αστρολογοι , που γραφουν εδω μεσα να υποστηριξουν το ΚΕΡΑΤΟ τους ! και καπακι αρχιζουν τα ωραια , εφταιγα εγω τελικα που με κερατωσε , εφταιγε ο αναδρομος ερμης , η συνοδος κρονου και δια ....
    βρες και εσυ εναν ωραιο τυπο και πες εφταιγες εσυ ...

  14. #44
    Member
    Join Date
    Feb 2024
    Posts
    32
    Οκ δεκτα ολα αυτα. Το θεμα ειναι οτι πρεπει να βρισκουμε λυσεις και τις αιτιες. Εχουν αυξηθει τα διαζυγια. Εχει αναλογιστει κανεις ποιος ο λογος;
    Θεωρω πως ολα λυνονται αμα το θέλουν και οι δυο

    Εγω το πιο πιθανο θεωρω το χωρισμο
    Ομως απο την αλλη μπορει να υπαρχει επανασύνδεση
    Ξαναλεω ολα τα λεει πανω στα νευρα. Προφανως και εγω λεω χαζα και αυτος.

    Θα προσπαθήσω να βρω τον εαυτο μου με το γιατρο. Απο κει και περα ας γινει οτι ειναι να γινει.

  15. #45
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2023
    Location
    athens
    Posts
    319
    Quote Originally Posted by vivi36 View Post
    Οκ δεκτα ολα αυτα. Το θεμα ειναι οτι πρεπει να βρισκουμε λυσεις και τις αιτιες. Εχουν αυξηθει τα διαζυγια. Εχει αναλογιστει κανεις ποιος ο λογος;
    Θεωρω πως ολα λυνονται αμα το θέλουν και οι δυο

    Εγω το πιο πιθανο θεωρω το χωρισμο
    Ομως απο την αλλη μπορει να υπαρχει επανασύνδεση
    Ξαναλεω ολα τα λεει πανω στα νευρα. Προφανως και εγω λεω χαζα και αυτος.

    Θα προσπαθήσω να βρω τον εαυτο μου με το γιατρο. Απο κει και περα ας γινει οτι ειναι να γινει.

    το οτι σου γραφω δυναμικα και αποτομα ειναι να ξυπνησεις !!!!!!!!! δεν σε ενδιαφερει αν εχουν αυξηθει τα διαζυγια . ειναι σαν να μου λες , ενταξει επειδη ολοι τραβανε ζορια , πρεπει να τα τραβηξω και εγω . ποιος γιατρος τα λεει αυτα ? φυσικα και υπαρχουν λογοι που πρεπει να αναλογιστεις στα αρχικα σταδια ....αρκει να αποδεχθουμε οτι εγινε ενας αποτυχημενος γαμος , μια σχεση η οποια προχωρησε για καποιους λογους ...κοινωνικους , οικονομικους , μια δηθεν εγκυμοσυνη ....δλδ συγνωμη πως προκυπτει η εγκυμοσυνη , με τον κρινο ? δλδ συγνωμη τοσα ζευγαρια χωριζουν πριν του γαμους και τις εγκυμοσυνες ....σιγουρα καποιοι λογοι υπαρχουν . οταν ομως σηκωνεσαι ενα πρωι και λες στην πολυτεκνη συζυγο σου , εισαι ενα ματσο χαλι , σε μειωνει , σε ακυρωνει , σε υποβιβαζει , μετα σου λεει συγνωμουλες και ιστοριες γιατι θελει να εχει πορτες ανοιχτες και παραλληλα συνεχιζει και επικοινωνει με την αλλη με τα δυο παιδια ....γιατι δεν καταλαβαινουμε οτι ο τυπος εχει και ειχε σχεδιο ? παρκαρει σε εσενα και παραλληλα ξερωντας οτι η αλλη εχει και αυτη υποχρεωσεις με παιδια , παρκαρει μια στο τοσο . αληθεια σαν γυναικα εσενα , που πρεπει να κοιταξεις τον δικο σου εαυτο και το γιγνεσθαι σου αρεσει να σε μειωνουν σαν γυναικα ? εμενα προσωπικα σαν ανδρα , δεν μ αρεσει να με μειωνουν γιατι θα γινει ο τριτος παγκοσμιος. εσυ στην σχεση φερθηκες οκ , ανελαβες τις ευθυνες σου . αληθεια , τελευταια φορα ποτε βρεθηκατε ερωτικα ? μεσα στον γαμο καθε ποτε σεξ ? βολτες σε εβγαζε ? εκδρομες ? ψωνια ? δουλειες του σπιτιου ? ταξιδια ? δωρα ? κοινα ενδιαφεροντα ? χομπυ ? συζητησεις ? κοινη πορεια ? απαντησε σε αυτα τα ερωτηματα και θα βρεις την ακρη σου! ετσι ρωταμε τον εαυτο μας οταν ειμαστε με καποια και αν εχουμε σε ολα θετικες απαντησεις , τοτε ταιριαζουμε με την αλλη και προχωραμε ...τα σεξ μια φορα το 2μηνο λογω υποχρεωσεων ξερεις οτι ειναι αιτια διαζυγιου ? ΕΠΙΣΗΣ και το πιο σημαντικο επειδη κανενας γιατρουλακος δεν θα στα πει αυτα , εκτος αν ειναι σοβαρος επιστημονας , ο συζυγουλης σε ειχε πιασει πριν ξενοκοιταξει να σου κανει μερικες κουβεντες ? να σου θεσει οτι υπαρχει προβλημα ....να κατσεις και να συζητησεις ???? να δουμε επικοινωνια γενικα υπαρχει ? αν το ζευγαρι δεν επικοινωνει ..τοτε βρασε ρυζι

Page 3 of 7 FirstFirst 12345 ... LastLast

Similar Threads

  1. Απιστία
    By Miliva21 in forum Σχέσεις και Επικοινωνία
    Replies: 16
    Last Post: 13-03-2019, 08:39
  2. Απιστία
    By Diana82 in forum Σχέσεις και Επικοινωνία
    Replies: 66
    Last Post: 28-11-2018, 10:55
  3. ΑΓΑΠΗ, ΓΑΜΟΣ, ΑΠΙΣΤΙΑ, ΠΑΘΟΣ, ΑΠΙΣΤΙΑ
    By dnikola in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 18
    Last Post: 11-09-2013, 14:13
  4. Απιστία?!
    By Bella swn in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 33
    Last Post: 11-07-2012, 14:12
  5. απιστια
    By fostel in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 37
    Last Post: 13-10-2007, 21:43

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •