Πόνος στο αριστερό χέρι.
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Results 1 to 8 of 8
  1. #1
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2022
    Posts
    131

    Πόνος στο αριστερό χέρι.

    Παιδιά καλημέρα. Δε λέει να φύγει αυτός ο πόνος στο αριστερό χέρι και το μούδιασμα. Βέβαια το Σεπτέμβριο έκανα τριπλεξ κ όλες τις εξετάσεις κ όλα καλά. Να αναφέρω ότι το τελευταίο μήνα πέρασα ένα πολύ στρεσογόνο συμβάν αλλά φοβάμαι χρόνια αντιμετωπίζω κρίσεις πανικου. Επίσης το έχω πατήσει και στον ύπνο μου δε ξέρω τι να κάνω. Αν ήταν κάτι δε θα είχε φανεί;

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2023
    Posts
    211
    Καλημερα…Και εγω καποιες φορες νιωθω ενα πονο στο αριστερο χερι,σαν σουβλια η σαν πιασιμο που ερχεται και φευγει…Τι να πω;;Επειδη το εχουμε συνδιασει με τον φοβο της καρδιας,λογικα αυτος ειναι ο λογος που τα παθαινουμε.Αυτο βεβαια και αλλα πολλα…Τι να πω;;Ειναι το γνωστο τερας που αλλαζει μορφες.Παιρνεις καποια αγωγη;Κανεις ψυχοθεραπεια;;

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2022
    Posts
    131
    Γεια σου και πάλι χαχαχ. Μίλησα με το καρδιολόγο και Μ είπε ότι έτσι όπως το περιγράφω του ακούγεται για ορθοπεδικό και καλύτερα να με δει πρώτα ένας ορθοπεδικός γτ είναι πολλές μέρες για να είναι κάτι άλλο. Αλλά φοβάμαι ρε παιδί μου τι να πω. Παίρνω ναι αλλά είναι πολλά χρόνια και νομίζω πως πια δε κάνει τπτ. Ψυχοθεραπεία σταμάτησα αν κ πρέπει πάλι να ξεκινήσω. Ο πόνος είναι στο μπράτσο πάνω και μούδιασμα στη παλάμη. Αλλά κοιμάμαι κ απ' αυτή τη μεριά πάνω στο χέρι τι να πω πια. Δεν χω αφήσει τπτ

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2023
    Posts
    211
    Και εγω παντα κοιμαμαι στο πλαι…Οποτε αφου μιλησες με τον καρδιολογο,δεν υπαρχει προβλημα και προσπαθησε να ηρεμησεις…Κανε καμια διαταση,βαλε καμια αλοιφη και ολα καλα θα πανε…Μην αναπαραγει το μυαλο σου περισσοτερο το θεμα,ξερουμε πολυ καλα που οδηγει αυτο και δεν θελουμε να παμε προς τα εκει

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2022
    Posts
    131
    Μ πε πρώτα να με δει ορθοπεδικός και μετά αυτός. Αν ήταν τόσα χρόνια θα το είχα πάθει δε ξέρω τι να πω. Σκέφτηκα για τριπλεξ παλι αλλά φοβάμαι. Πήρα και τη πίεση πολύ καλή. Απλά στρεσαριστηκα πολύ στη δουλειά και Μ βγήκε μάλλον. Άστα να πάνε άτιμο πράμα η ψυχική αυτή ασθένεια σε τσακίζει ρε παιδί μου. Θα βάλω κάτι ζεστό μπας και γτ με πονούσε και στον ύπνο πολύ

  6. #6
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2014
    Posts
    2,810
    ο πονος στο χερι μπορει να οφειλετε σε πολλους λογους οποτε δυσκολο να βγαλεις ακρη εαν δεν πας σε γιατρο.
    ωστοσο μιας και που λες οτι συνοδευεται και απο μουδιασμα υπολογιζω οτι ειναι ορθοπεδικο το προβλημα ενδεχομενως απο κηλη αυχενος η λιγο πιο κατω στην κλειδα ολα αυτα με πολλα ισως ετσι θα πρεπει να κανεις καποια μαγνητικη αλλα ενας νευρολογος νομιζω μπορει να το εντοπισει βαζοντας σε να κανεις καποιες απλες κινησεις κτλ κτλ

  7. #7
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2022
    Location
    αθηνα
    Posts
    1,967
    φιλαρακι τιποτε απ αυχένα θα ειναι νομιζω ας το δει ενας ορθοπεδικος να πει μια γνωμη .
    αν δε εκτιμάς κάποιον μην τον προσβάλεις ......... φυγε ............. τοσο απλα

  8. #8
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2022
    Posts
    131
    Παιδιά σας ευχαριστώ πολύ με κάνετε και νιώθω καλύτερα. Απλά όταν είναι αριστερά πάντα το μυαλό πάει στο χειρότερο. Αν και αυτό δε περιμένει είναι μπαμ και έξω τόσες μέρες εμένα. Φαντάζομαι άλλο ένα ψυχοσωματικό.

Similar Threads

  1. Πόνος στο αριστερό χέρι.
    By ellaki1989 in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 12
    Last Post: 11-02-2024, 19:36
  2. Ξαφνικός πόνος στη καρδιά και στο αριστερό χέρι!
    By Biliskov in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 35
    Last Post: 23-12-2019, 02:11
  3. Πονος στο αριστερό χέρι
    By Antonis8 in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 29
    Last Post: 18-12-2019, 00:53
  4. Κινήσεις DJ .. σε αριστερό χέρι και πόδι..
    By Χαπάκιας Εφ'όρου in forum Ψυχοφαρμακολογία
    Replies: 0
    Last Post: 21-06-2019, 13:08
  5. τρέμουλο στ αριστερό χέρι....
    By kosto30 in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 8
    Last Post: 17-08-2013, 10:08

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •