Τι πρόθεση ειχε;
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 18
  1. #1
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2020
    Posts
    1,801

    Τι πρόθεση ειχε;

    Λοιπόν, ειχα σταματήσει με το πατίνι μου, αφού τάισα τις γατες, και έβγαζα μια φωτογραφία σε ένα λιβάδι δίπλα στο δρόμο. Έβγαζα φωτογραφία ένα βιβλίο για το ίνσταγκραμ. Εκεί λοιπόν που έφτιαχνα το πλάνο, σταματάει ένα αμάξι και με φωνάζει μια γυναίκα. Ήταν μια παλιά μου συμμαθητρια. Με ρωτάει αν είμαι καλά. Της λέω ναι. Μου λέει "σταμάτησα επειδή είδα το πατίνι σου κάτω"(το είχα πετάξει στην άκρη του δρομου) "χρειάζεσαι κατι"; Της λέω όχι, απλώς σταμάτησα γιατί ήθελα να βγάλω μια φωτογραφία για το ίνσταγκραμ. Μου λέει α, καλά είσαι; Της λέω μια χαρά, εσύ, μου απαντάει καλά και μετά είπαμε γειά και έφυγε.
    Τι πρόθεση ειχε; Να υπονοησει πως είμαι τρελος; Δηλαδή δεν μπορεί να κάνει βήμα κανεις σε αυτό το κωλομερος χωρίς να τον σχολιάσουν. Με σχολιάζουν επειδή κυκλοφορώ με πατίνι ενώ εκείνοι με τζιπαρες. Θέλω να μετακομίσω.

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2023
    Posts
    130
    Ήθελε απλά να δει αν είσαι καλά και αν χρειάζεσαι κάτι. Πράγμα ανθρώπινο που πλέον το βλέπουμε και το παρεξηγούμε τόσο σπάνιο που είναι. Το πρόβλημα σου ποιο είναι εσένα και αντιδράς έτσι;

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2020
    Posts
    1,801
    Επειδή άλλοι με έχουν σχολιάσει αρνητικά επειδή δεν κυκλοφορώ με τζιπαρα αλλά με πατίνι.

    Άρα θεωρείς ότι δεν είχε συγκαταβατικη διάθεση, τύπου τι κάνει ο τρελος;

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2022
    Location
    αθηνα
    Posts
    1,967
    δε νομιζω κατι κακο να ηθελε η τυπισσα εκτος κι αν παλια σε ενοχλουσε αυτη κι σε τρολαρε στο σχολειο . ρωτα την ομως αν εχεις απορια γιατι σε ρωταει πραματα ?? με ομορφο τροπο μην θυμωσει μονον καντο φιλαρακι.
    αν δε εκτιμάς κάποιον μην τον προσβάλεις ......... φυγε ............. τοσο απλα

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    24,016
    Quote Originally Posted by Skiouros8 View Post
    Επειδή άλλοι με έχουν σχολιάσει αρνητικά επειδή δεν κυκλοφορώ με τζιπαρα αλλά με πατίνι.

    Άρα θεωρείς ότι δεν είχε συγκαταβατικη διάθεση, τύπου τι κάνει ο τρελος;
    μπα... επειδη το ειδε πεταμενο στην ακρη, σκεφτηκε μηπως επαθες κατι και σταματησε να βοηθησει. προσπαθησε να σκεφτεσαι πρωτα μια καλη εκδοχη. οχι κατευθειαν το αρνητικο

  6. #6
    Banned
    Join Date
    Jul 2011
    Location
    Βουλγαρια
    Posts
    3,372
    Quote Originally Posted by Remedy View Post
    μπα... επειδη το ειδε πεταμενο στην ακρη, σκεφτηκε μηπως επαθες κατι και σταματησε να βοηθησει. προσπαθησε να σκεφτεσαι πρωτα μια καλη εκδοχη. οχι κατευθειαν το αρνητικο
    Οποιος εχει την μυγα...

  7. #7
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2023
    Posts
    130
    Ναιι αυτό πιστεύω ότι δεν το έκανε με κακή πρόθεση και ούτε καν υπέθεσε «τι κάνει ο τρελός» και όσο για το πατίνι και τα τζιπ ο καθένας έχει ότι μπορεί και ότι τον βολεύει! Ο κόσμος να ξέρεις πάντα θα έχει να πει ακόμα και αν και εσυ είχες την τζιπαρα! Οπότε, μην σε επηρεάζει ο καθένας εσυ να κοιτάς να γίνεσαι κάθε μέρα με τον τρόπο σου καλύτερος άνθρωπος και η καλύτερη εκδοχή του εαυτού σου.

  8. #8
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2020
    Posts
    1,801
    Quote Originally Posted by axl100 View Post
    Οποιος εχει την μυγα...
    Προφανώς και έχω τη μύγα αφού έχω υποστεί και εμμεσα και άμεσα σχόλια. Ακόμα και να ζεις σε επαρχία, το δικό μου μέρος ξεπερνά όλα τα υπόλοιπα σε γλωσσοφαγιά, κακομοιριά και μικροαστισμο. Όταν έχεις καεί, φυσας και το γιαούρτι.

  9. #9
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2020
    Posts
    1,801
    Quote Originally Posted by Peg23 View Post
    Ναιι αυτό πιστεύω ότι δεν το έκανε με κακή πρόθεση και ούτε καν υπέθεσε «τι κάνει ο τρελός» και όσο για το πατίνι και τα τζιπ ο καθένας έχει ότι μπορεί και ότι τον βολεύει! Ο κόσμος να ξέρεις πάντα θα έχει να πει ακόμα και αν και εσυ είχες την τζιπαρα! Οπότε, μην σε επηρεάζει ο καθένας εσυ να κοιτάς να γίνεσαι κάθε μέρα με τον τρόπο σου καλύτερος άνθρωπος και η καλύτερη εκδοχή του εαυτού σου.
    Ναι αυτό είναι γεγονός. Και με πορσε να κυκλοφορούσα κάτι θα έβρισκαν. Απλώς γενικά δεν είναι άνθρωποι του γουστου μου όποτε δεν τα βρίσκουμε. Αν ζούσα σε ευρωπαϊκή χώρα του εξωτερικού που παίρνουν οι κάτοικοι τα ποδηλατακια τους και αυτή είναι η νόρμα, θα ημουν ευτυχής. Εδώ και για να πάνε δέκα βήματα στο μπακάλικο,μπαίνουν στο αμάξι και αν δουν κάποιον να περπατάει τον θεωρούν ή κακομοιρη ή με ψυχολογικά.

  10. #10
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2020
    Posts
    1,801
    Quote Originally Posted by Remedy View Post
    μπα... επειδη το ειδε πεταμενο στην ακρη, σκεφτηκε μηπως επαθες κατι και σταματησε να βοηθησει. προσπαθησε να σκεφτεσαι πρωτα μια καλη εκδοχη. οχι κατευθειαν το αρνητικο
    Ναι το πιο πιθανό είναι αυτό. Δεν είναι κακή κοπέλα, ούτε ψωναρα όπως άλλοι/ες στην περιοχη. Απλώς με εκανε να σκεφτώ τι λέγεται γενικά πίσω από την πλάτη μου, τι λένε δηλαδή άλλοι πρώην συμμαθητές. Τεσπα. Δεν θα τα ανεχτώ για πολύ όλα αυτά.

  11. #11
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2022
    Location
    αθηνα
    Posts
    1,967
    Skiouros8 ΦΙΛΕ ΕΧΩ ΠΡΟΣΕΞΕΙ ΟΤΙ ΟΤΑΝ ΕΓΩ ΣΟΥ ΓΡΑΦΩ ΣΕ ΘΕΜΑΤΑ ΠΟΥ ΒΑΖΕΙς ΜΕ ΑΓΝΟΕΊς ΚΙ ΑΠΑΝΤΑς ΜΟΝΟ ΣΤΑ ΑΛΛΑ ΠΑΙΔΙΑ ΔΕ ΘΑ ΞΑΝΑΣΤΕΊΛΩ ΠΙΘΑΝΟΝ ΕΝΟΧΛΩ ΝΑΣΕ ΚΑΛΑ ΠΑΝΤΑ .
    αν δε εκτιμάς κάποιον μην τον προσβάλεις ......... φυγε ............. τοσο απλα

  12. #12
    Banned
    Join Date
    Jul 2011
    Location
    Βουλγαρια
    Posts
    3,372
    Quote Originally Posted by Skiouros8 View Post
    Προφανώς και έχω τη μύγα αφού έχω υποστεί και εμμεσα και άμεσα σχόλια. Ακόμα και να ζεις σε επαρχία, το δικό μου μέρος ξεπερνά όλα τα υπόλοιπα σε γλωσσοφαγιά, κακομοιριά και μικροαστισμο. Όταν έχεις καεί, φυσας και το γιαούρτι.
    Εσυ εισαι ο μικροαστος που ζηλευει τον κοσμο για κατι λαμαρινες. Επρεπε να ζυλευεις τον κοσμο που εχει ψυχη μπας και αποκτησεις και συ.

  13. #13
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2020
    Posts
    1,801
    Quote Originally Posted by axl100 View Post
    Εσυ εισαι ο μικροαστος που ζηλευει τον κοσμο για κατι λαμαρινες. Επρεπε να ζυλευεις τον κοσμο που εχει ψυχη μπας και αποκτησεις και συ.
    Aν εσύ καταλαβαίνεις ότι ζηλεύω τον κόσμο για τα αμάξια του λες και εγώ δεν έχω τη δυνατότητα να αγοράσω, μάλλον κάτι δεν κατάλαβες. Δεν ζηλεύω τα αμάξια, τα απεχθάνομαι. Τα υπόλοιπα είναι παραλήρημα, οπότε δεν τα σχολιάζω.

  14. #14
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2020
    Posts
    1,801
    Quote Originally Posted by asperger39 View Post
    Skiouros8 ΦΙΛΕ ΕΧΩ ΠΡΟΣΕΞΕΙ ΟΤΙ ΟΤΑΝ ΕΓΩ ΣΟΥ ΓΡΑΦΩ ΣΕ ΘΕΜΑΤΑ ΠΟΥ ΒΑΖΕΙς ΜΕ ΑΓΝΟΕΊς ΚΙ ΑΠΑΝΤΑς ΜΟΝΟ ΣΤΑ ΑΛΛΑ ΠΑΙΔΙΑ ΔΕ ΘΑ ΞΑΝΑΣΤΕΊΛΩ ΠΙΘΑΝΟΝ ΕΝΟΧΛΩ ΝΑΣΕ ΚΑΛΑ ΠΑΝΤΑ .
    Α όχι καμία σχέση, δεν είδα την απάντηση σου απλά, σορυ.
    Τώρα διαβασα την προηγούμενη σου απάντηση. Δεν κάθισε πολύ για να τη ρωτήσω, απλώς από τη μία κατάλαβα ότι είχε καλή πρόθεση, από την άλλη μου την έσπασε που τους φαίνεται περίεργο να σταματήσεις στο δρόμο ή να περπατάς. Μάλλον βέβαια φταίει που είχα πετάξει το πατίνι, αλλά από την άλλη δεν φαινόταν να έχω χτυπήσει ή κάτι τέτοιο, όρθιος ήμουν στην απέναντι πλευρά και εστηνα το βιβλίο που ήθελα να φωτογραφίσω στο λιβάδι.

  15. #15
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2022
    Location
    αθηνα
    Posts
    1,967
    εχω προσέξει κι αλες φορες οτι το εκανες κι λεω μπορει να μην θελει να του μιλω εγω αλα οκ .αν η τυπισσα δε σε εχει ποτε ενοχλισει οκ δε θελει το κακο σου νομιζω αν ομως δε την πολυ εκτιμάς κρατα αποστασεις . αν σε εχει ποτε πειραξει πιο παλαιά τοτε μακρια κι αλάργα απ οποιον σε ενοχλεί .
    αν δε εκτιμάς κάποιον μην τον προσβάλεις ......... φυγε ............. τοσο απλα

Page 1 of 2 12 LastLast

Similar Threads

  1. Ξαναέφαγα μπαν ενώ είχε λήξει.
    By Zetorraius in forum Σχόλια, προτάσεις, προβλήματα
    Replies: 3
    Last Post: 07-10-2020, 12:07
  2. Μοναξιά, είχε καιρό να με πιάσει!!
    By andreas86 in forum Κατάθλιψη - Δυσθυμία
    Replies: 14
    Last Post: 12-07-2020, 11:38
  3. Έιχε κάποιος από εδώ σταφυλόκοκκο; (sos)!!
    By Maria A. in forum Σωματόμορφες Διαταραχές (Υποχονδρίαση, Αρρωστοφοβία κτλ)
    Replies: 4
    Last Post: 16-11-2017, 17:15
  4. Οφθαλμική Ημικρανία; Το είχε κανείς;
    By Fleur in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 12
    Last Post: 12-02-2015, 15:23
  5. πόσο θα ήθελα και γω καποιος να με είχε υπερασπιστεί
    By eve30++ in forum Γενικά για τις Διατροφικές Διαταραχές
    Replies: 2
    Last Post: 01-12-2013, 15:14

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •