Είμαι ολομόναχος και δεν αντέχω να υποφέρω άλλο
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 1 of 20 12311 ... LastLast
Results 1 to 15 of 293
  1. #1
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2023
    Posts
    292

    Είμαι ολομόναχος και δεν αντέχω να υποφέρω άλλο

    Γεια σας,

    Ξέρω ότι αρκετά μέλη του forum να εύχεστε να μην υπήρχα και ότι το post αυτό δεν θα το πάρετε στα σοβαρά αλλά δεν έχει σημασία για μένα. Πρέπει να βγάλω κάπου τον πόνο μου.
    Είμαι σχεδόν 30 ετών και δεν έχω κανέναν να μιλήσω. Μια φορά τον μήνα βλέπω έναν φίλο και αυτό είναι όλο. Τις υπόλοιπες μέρες δουλεύω και δεν βλέπω άνθρωπο. Ακόμα και τις μέρες που τύχει να βγω από το σπίτι βλέπω παντού ευτυχισμένα ζευγαράκια. Στην ζωή μου ποτέ δεν κατάφερα να βγω ραντεβου με μια κοπελα. Πάσχω από κοινωνική φοβία και δεν ξερω πώς να προσεγγίσω μια κοπέλα. Κοινές παρέες δεν έχω, το online dating δεν με βοήθησε καθόλου και δεν έχω καθόλου ευκαιρίες.
    Δεν αντέχω να ζω άλλο έτσι. Αναγκάζομαι να συνεχίζω να πηγαίνω σε ιερόδουλες καθώς δεν αντέχω άλλη απαξίωση. Αν στερηθώ και αυτό τελείωσε. Στην δουλειά μου κάνουν τρομερό bullying και με βγάζουν στο περιθώριο επειδή δεν έχω καμία εμπειρία από σχέση.
    Κάθε μέρα ξυπνάω και ξεκινάει ένας ατελείωτος εφιάλτης. Υπήρχαν μέρες που έκανα απόπειρα αυτοκτονίας καθώς δεν αντέχω άλλο να δέχομαι τέτοια απαξίωση και να μην νιώθω σαν φυσιολογικός άντρας. Είναι σαν να έχει πέσει κατάρα πάνω μου. Προφανώς θα πέσετε να με φάτε αλλά έχω το θάρρος της γνώμης μου. Δεν έχετε ιδέα τι γολγοθά βιώνει ένας άντρας ( ειδικά τα γυναικεία μέλη του φορουμ) ο οποίος δεν έχει ποτέ νιώσει έστω το παραμικρό ενδιαφέρον από κάποια.
    Και όσοι θεωρήσετε ότι πρέπει να βγάλετε χολή ( Remedy κτλ.) πολύ απλά μην μπείτε στον κόπο να σχολιάσετε. Εκτός αν σας αρέσει ο σαδισμός και το μόνο που θα πετύχετε είναι να οδηγήσετε έναν άνθρωπο ένα βήμα πιο κοντά στην αυτοκτονία.

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2022
    Location
    αθηνα
    Posts
    1,859
    φιλαρακι μου σε νιώθω σε αυτο που ζεις ποναει η ψυχη σου η μοναξια ειν μονη σου φιλη θες φιλους κοντα σου μα δε μπορεις να βρεις ατομα να τεριαξεις . εγω εχω αποδεχτει τη μοναξια μου λεω καλυτερα μονος καποιος παρα να ζει με αγχος για τυχον ολο παρεξηγήσεις με το κοσμο κακιες κουτσομπολια κι αυτα . αν θες κάνε ότι κι εγω ακου μουσικη περπατα εξω παε μια βολτα ετσι να ηρεμησεις φαε ενα γλυκο που αγαπας η ενα φαγητο παρε αρωματακια που σου αρέσουν μυρισε τα πανω σου κι ταξιδεψε νοερα σε ομορφες εικονες που φτιαχνεις με το μυαλο σου . οπως ησουν παιδι να ζεις αυτο νομιζω θα σε κανει να τα δεις ολα πιο λαμπερα .δες αυτη τη σελιδα μπορει να σε βοηθήσει λιγο αν μιλήσεις με ανθρωπους οπου γνωρίζουν το πως να σταθούν σε ψυχουλες πονεμενες .


    https://www.milamou.gr/
    αν δε εκτιμάς κάποιον μην τον προσβάλεις ......... φυγε ............. τοσο απλα

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2023
    Posts
    302
    Δεν υπάρχει πρόβλημα, εσύ τα μεγεθύνεις όλα. Έξω δείχνουν ευτυχισμένοι αλλά μόλις κλείσει η πόρτα δεν ξέρεις τι προβλήματα έχουν, και γενικά αποκλείεται να μην συναντάς δυστυχισμένους, κακόκεφους ανθρώπους, ζευγάρια με παιδιά να φωνάζουν ! Για την δουλειά μήπως το λαμβάνεις λάθος εσύ? Συνήθως προσπαθούν να προξενέψουν κάποια γυναίκα στους εργένηδες, εσύ πως την γλίτωσες? Νομίζω πως εχεις κακή διάθεση και τα παίρνεις όλα στραβά, δεν μπορώ να φανταστώ πως σου κάνουν κακοπροαίρετα σχόλια για το ότι δεν εχεις σχέση, υπάρχει κάποιο πρόβλημα κοινωνικοποίησης και με τους άνδρες, περιθωριοποιείσαι απο μόνος σου, οι συζητήσεις μεταξύ ανδρών μπορεί να παρεξηγηθούν αν δεν εχεις χιούμορ ή τα παίρνεις όλα στα σοβαρά , υπάρχουν περιπτώσεις που εχεις την ατυχία να συνεργάζεσαι με άτομα που απλά δεν ταιριάζετε σε τίποτα αν συζητάνε μόνο για γυναίκες, σχέσεις και τι κάνουν στο κρεβάτι τους...
    Εσύ κάνεις καμία κίνηση σε γυναίκες? Απο μόνες τους δεν θα δείξουν ενδιαφέρον γιατί όσες θέλουν είναι σαν τις γάτες , περιτριγυρίζονται απο πολλούς και αν εμφανισιακά δεν είναι αρρενωπός δεν σε επιλεγούν.
    Υγ πολλοί άνδρες έχουν την παλάμη τους για σχέση, μην πιστεύεις όσα λένε οι άλλοι για το παρελθόν τους και τις κατακτήσεις τους.

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2019
    Posts
    378
    Αγαπητέ θεματοθέτη,
    το εάν είχες σχέση, κάνεις σεξ και η ερωτική σου ζωή γενικότερα είναι καθαρά προσωπικό ζήτημα που αφορά μόνο εσένα για το εάν περνάς καλά. Δεν αφορά κάνεναν τρίτο ούτε βρίσκω τον λόγο γιατί κάποιος συνάδελφος, συνεργάτης, οποιοσδήποτε να σε απαξιώνει για κάτι που δεν έχει κάθολου σχέση με την συναναστροφή σας.
    Το βασικότερο ζήτημα είναι η κοινωνική φοβία που αναφέρεις και η θλίψη που έχει έρθει με την απομόνωση, και θα χρειαστείς ψυχοθεραπεία ώστε να έχεις έναν σύμμαχο να σε καθοδηγήσει σε αυτό το ταξίδι. Αυτή τη στιγμή φαίνονται όλα εγκλωβιστικά, εσύ αισθάνεσαι ελλιπής, βλέπεις τους άλλους απαξιωτικούς και το μέλλον δυσοίωνο, για αυτό δυσκολεύεσαι τόσο πολύ. Δεν είναι ακριβώς έτσι όμως. Χρειάζεσαι βοήθεια από ειδικό ψυχικής υγείας. Βάλτο προτεραιότητα!

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2013
    Location
    Αθήνα
    Posts
    1,591
    Συγγνώμη... Όχι και να αυτοκτονήσεις επειδή δεν βρίσκεις κοπέλα. Αυτό δεν το αξίζει κανένας άνθρωπος άλεξ1821.
    Και επειδή κατά τα άλλα φαίνεσαι αρκετά δυναμικός όσο και αδύναμος κάνε ένα καλό στον εαυτό σου και απευθύνσου σε ψυχίατρο και ψυχοθεραπευτή και θα την βρεις την άκρη σου.
    Όλα τα προβλήματα έχουν μία λύση. Μερικές φορές μόνοι μας δεν μπορούμε.

  6. #6
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2023
    Posts
    292
    οι συζητήσεις μεταξύ ανδρών μπορεί να παρεξηγηθούν αν δεν εχεις χιούμορ ή τα παίρνεις όλα στα σοβαρά

    Κοίτα υπάρχει μια διαφορά μεταξύ χιούμορ και προσβολής. Αυτό που λες ότι τα παίρνω όλα στραβά δεν ισχύει. Επειδή δεν έχω παρέες και κοπέλα δεν σημαίνει ότι δεν θα μιλήσω άσχημα σε κάποιον ή θα ξεσπάσω πάνω του, πόσο μάλλον σε ένα εργασιακό περιβάλλον. Αλλά υπάρχει ένα όριο μεταξύ αστείου και σοβαρού. Όταν κάθε τρεις και λίγο ο άλλος θέλει να σε βγάλει ομοφυλόφιλο, σόρρυ αλλά δεν είναι καθόλου χιούμορ αυτό. Δεν σε γνωρίζω και δεν μπορώ να κρίνω φυσικά τι θεωρείς εσύ προσωπικά ως χιούμορ, αλλά αυτό είναι ξεκάθαρη προσβολή.
    Εμφανισιακά που λες δεν είμαι κάποιος που δεν βλέπομαι. Έχω μια κανονική εμφάνιση, προσέχω τον εαυτό μου, την υγιεινή μου και γυμνάζομαι. Τώρα το πώς εκλαμβάνουν οι γυναίκες το ,,αρρενωπός,, δεν το γνωρίζω

  7. #7
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2013
    Location
    Αθήνα
    Posts
    1,591
    Σε έβγαλε κάποιος ομοφυλόφιλο κατάμουτρα;
    Πού ξέρουν οι άλλοι την ερωτική σου ζωή; Και τόσο ντρέπεσαι;

  8. #8
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2022
    Location
    αθηνα
    Posts
    1,859
    οτι θελει ας ειναι ο καθενας στη ζωη του η διακριτικότητα ειναι ενδειξη πολιτισμου κι ευγενειας ψυχης στον ανθρωπο. και μενα με λενε λεσβια κι με προσβάλλουν δε εχω τιποτα με τους λοατκι μα αφου δε ειμαι δε θελω να με λενε ετσι οπως κι εγω δε κρινω κανεναν ειμαι διακριτική ακομα κι οταν κατι δε μου αρεσει δε θα το κρινω δε ειν δουλεια μου .το οτι κρεμανε ταπελες οι ανθρωποι απ παρεξηγήσεις ειναι τραγικο. απαραδεκτος ο κοσμος .
    αν δε εκτιμάς κάποιον μην τον προσβάλεις ......... φυγε ............. τοσο απλα

  9. #9
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2013
    Location
    Αθήνα
    Posts
    1,591
    Φυσικά και είναι απαράδεκτο να το λένε ομοφυλόφιλο εφόσον δεν είναι ο άνθρωπος, γιατί φυσικά θα του το λένε κοροϊδευτικά. Αλλά από πού κι ως πού έβγαλαν αυτό το συμπέρασμα!
    Τέλος πάντων ο ίδιος όπως λες άσπεργκερ δεν θα έπρεπε να το παίρνει σοβαρά και φυσικά δεν είναι λόγος για αυτοκτονία προς θεού δηλαδή!

  10. #10
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2013
    Location
    Αθήνα
    Posts
    1,591
    Quote Originally Posted by asperger39 View Post
    οτι θελει ας ειναι ο καθενας στη ζωη του η διακριτικότητα ειναι ενδειξη πολιτισμου κι ευγενειας ψυχης στον ανθρωπο. και μενα με λενε λεσβια κι με προσβάλλουν δε εχω τιποτα με τους λοατκι μα αφου δε ειμαι δε θελω να με λενε ετσι οπως κι εγω δε κρινω κανεναν ειμαι διακριτική ακομα κι οταν κατι δε μου αρεσει δε θα το κρινω δε ειν δουλεια μου .το οτι κρεμανε ταπελες οι ανθρωποι απ παρεξηγήσεις ειναι τραγικο. απαραδεκτος ο κοσμος .
    Ποιος σε λέει λεσβία εσένα βρε Άσπη; Ειλικρινά το έχω απορία! Δηλαδή βγαίνεις στην γειτονιά πχ και λένε να η λεσβία;;; Δεν μπορώ να το καταλάβω...

  11. #11
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2022
    Location
    αθηνα
    Posts
    1,859
    γλυκια μου ψυχη με λεν ετσι γιατι ειμαι σα παιδι εγω στο τροπο μου αγκαλιάζω το κοσμο πιανω μάγουλα μαλλια μιλάω φιλικα χτυπάω πλατες τετοια πραματα οπως σε φιλους που κανουμε κι αυτα δε τους αρέσουν .τα κανω παντου αυτα νιωθω το κοσμο αδερφια μου ετσι το βλεπω κι αυτο δε αρεσει δε μπορω να αλλαξω κι αυτο παρεξηγείται φιλαρακι μου .
    αν δε εκτιμάς κάποιον μην τον προσβάλεις ......... φυγε ............. τοσο απλα

  12. #12
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2013
    Location
    Αθήνα
    Posts
    1,591
    Quote Originally Posted by asperger39 View Post
    γλυκια μου ψυχη με λεν ετσι γιατι ειμαι σα παιδι εγω στο τροπο μου αγκαλιάζω το κοσμο πιανω μάγουλα μαλλια μιλάω φιλικα χτυπάω πλατες κι αυτα δε τους αρέσουν .τα κανω παντου αυτα νιωθω το κοσμο αδερφια μου ετσι το βλεπω κι αυτο δε αρεσει δε μπορω να αλλαξω κι αυτο παρεξηγείται φιλαρακι μου .
    Λυπάμαι που βρίσκεσαι σε τόσο ανώμαλο κόσμο αγάπη μου.
    Δεν έχεις πρόβλημα εσύ. Αυτοί το έχουν.

  13. #13
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2022
    Location
    αθηνα
    Posts
    1,859

    Red face

    νασε καλα φιλαρακι παντα μου μιλας με φιλικότατα κι καλοσυνη κι εσυ μια ψυχη πονεμενη εισαι. σε κατανοώ οσο μπορω γιατι κι εγω με αυτα που εχω τα θεματα δε μπορω να καταλαυω τον αλον 100 τα 100 κακα τα ψεματα δε μπορει κανεις να μπει στα παπούτσια του αλλου κι να τον νιώσει απολυτα . ομως παντα πρεπει να απλώνουμε το χερι στο συνανθρωπο κι να λεμε ΕΙΜΑΙ ΕΔΩ ΓΙΑ ΣΕΝΑ !! περνας κι εσυ δυσκολα ομως εχω καταλαβει .
    αν δε εκτιμάς κάποιον μην τον προσβάλεις ......... φυγε ............. τοσο απλα

  14. #14
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2013
    Location
    Αθήνα
    Posts
    1,591
    Quote Originally Posted by asperger39 View Post
    νασε καλα φιλαρακι παντα μου μιλας με φιλικότατα κι καλοσυνη κι εσυ μια ψυχη πονεμενη εισαι. σε κατανοώ οσο μπορω γιατι κι εγω με αυτα που εχω τα θεματα δε μπορω να καταλαυω τον αλον 100 τα 100 κακα τα ψεματα δε μπορει κανεις να μπει στα παπούτσια του αλλου κι να τον νιώσει απολυτα . ομως παντα πρεπει να απλώνουμε το χερι στο συνανθρωπο κι να λεμε ΕΙΜΑΙ ΕΔΩ ΓΙΑ ΣΕΝΑ !! περνας κι εσυ δυσκολα ομως εχω καταλαβει .
    Ευτυχώς κάνω πολλά χρόνια ψυχοθεραπεία και παίρνω φαρμακευτική αγωγή τα οποία με έχουν συνεφέρει οπότε δεν υποφέρω τόσο... Μπορώ να πω ότι είμαι σε πολύ καλά επίπεδα... Έχω σταματήσει και το ποτό εδώ και 3 μήνες οπότε όλα πάνε λίγο καλύτερα αλλά καταλαβαίνω πολύ καλά από πόνο. Κι ό,τι θες να μου λες ΕΙΜΑΙ ΕΔΩ ΓΙΑ ΕΣΕΝΑ όπως είπες χα χα !! Σε αγαπά όχι γιατί έχεις άσπεργκερ αλλά γιατί είσαι πολύ καλό παιδί. Και μέσα από τα γραφόμενα σου έχω καταλάβει ότι έχεις υποφέρει πάρα πολλά και πονάει η καρδιά μου αλήθεια στο λέω και μακάρι να μπορούσα να βοηθήσω.

  15. #15
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2022
    Location
    αθηνα
    Posts
    1,859
    για σενα κι ολα εδω τα γλυκα φιλαρακια αφιερνω αυτο εδω θα σου αρεσει νομιζω γλυκοψυχη αγαπη . :)


    https://www.youtube.com/watch?v=9zPZyb9D2Pg
    αν δε εκτιμάς κάποιον μην τον προσβάλεις ......... φυγε ............. τοσο απλα

Page 1 of 20 12311 ... LastLast

Similar Threads

  1. Δεν αντέχω άλλο... Αλλά ούτε μπορώ να αυτοκτονήσω γιατί είμαι δειλή.
    By magenda in forum Οριακή - Μεταιχμιακή Διαταραχή Προσωπικότητας
    Replies: 47
    Last Post: 16-05-2021, 21:19
  2. Υποφέρω, δεν αντέχω να πονάω άλλο.
    By Medias in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 6
    Last Post: 20-10-2013, 18:18
  3. δεν αντεχω να υποφερω αλλο ! ! :(
    By seleios in forum Ψυχαναγκασμοί - Ιδεοψυχαναγκαστική Διαταραχή
    Replies: 5
    Last Post: 07-12-2010, 22:25
  4. ΔΕΝ ΑΝΤΕΧΩ ΝΑ ΥΠΟΦΕΡΩ ΑΛΛΟ
    By selas-selas in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 27
    Last Post: 11-09-2010, 14:51
  5. Είμαι ολομόναχος
    By george7 in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 108
    Last Post: 15-04-2008, 15:46

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •