Είμαι ολομόναχος και δεν αντέχω να υποφέρω άλλο - Page 3
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 3 of 20 FirstFirst 1234513 ... LastLast
Results 31 to 45 of 293
    Αν είχες σχέση με κοπέλα και συγκατοίκηση μαζί της για 6 χρόνια και το ότι δεν τα καταφέρνεις στο φλερτ για μένα είναι δυο διαφορετικά πράγματα.
    Η σχέση και η συγκατοίκηση με κάποιαν μπορεί στο βάθος του νου να είναι ένας συμβιβασμός, μια σχέση με κάποιαν που δεν είναι αυτό που πραγματικά θέλω, αν και είναι καλή περίπτωση, δεν με χαλάει μα μέχρι εκεί, πιο πάνω δεν πάει, δηαδή ο κόσμος να χαλάει δεν είναι αυτό που έχει ο νους μου στο βάθος του ως το επιθυμητό για μένα.
    Για μένα και μην με παρεξηγείται, 6 χρόνια συγκατοίκηση είναι μεγάλο χρονικό διάστημα για να μην επέλθει το σοβαρό, το αναμενόμενο, δηλαδή ο γάμος. Κάτι στο βάθος στου μυαλού σου δεν σε άφηνε να προχωρήσεις στο σοβαρό κι αυτό ήταν ότι η κοπέλα δεν ήταν αυτό που πραγματικά ήθελες.
    Επιτυχία στο φλερτ σημαίνει, είχες σχέσεις μικρής ή μεγάλης διάρκειας με κοπέλες που πραγματικά στο βάθος του νου τις γούσταρες αλλά λόγω διαφωνιών, καταφανών διαφορών στον τρόπο ζωής, έντονες απαιτήσεις από μέρους τουςς ή νεύρα, σε καναν να τα χαλάς μα δε σε νοιαζε και τόσο διότι ήξερες τον τρόπο, είχες και το χαρακτήρα σε σύντομο χρονικό διάστημα να βρεις άλλη.
    Και πάλι επιμένω πως το να έχεις γκόμενα που σου αρέσει η ουσία είναι ο χαρακτήρας, ο χαρακτήρας είναι προϋπόθεση για επιτυχημένο φλερτ. Οι άλλο που ζηλεύεις έχουν αυτό τον χαρακτήρα. Καλά κάνεις και ξεκινάς με ψυχολόγο. ΑΥτό θα σε ανεβάσει και θα σε μάθει τρόπους τους οποίους θα πρέπει να κάνεις έπειτα πράξη για να χεις πιθανότητες να πετύχεις το ποθούμενο. Το 30 δεν είναι αργά. Μάλλον είναι καλή ηλικία. Υπάρχουν και μεγαλύτεροι σου που δεν τα βαζουν κάτω μα δεν πρέεπι να τους μοιάσεις..
    γιάννης

Quote Originally Posted by HarleyQuinn View Post
    Δεν συμφωνώ Ιωάννη με την συμπεριφορά στην δουλειά. Βέβαια εσύ είσαι άνδρας κι εγώ γυναίκα κι ίσως τα πράγματα να διαφέρουν. Πάντως έχω δει πως το χιούμορ, η καλή διάθεση, το κουτσομπολιό, οι συζητήσεις περί γκομενικών σε κάνουν να έρθεις πιο κοντά με τους συναδέρφους. Μία έξοδος για καφέ, νομίζω ήμουν η μόνη που είχα βγει με όλες από την δουλειά για καφέ γιατί ήμουν πάντα πρόθυμη και σε καλή διάθεση αλλά και η δουλειά - δουλειά πάνω απ' όλα. Επαγγελματίας αλλά και φιλική. Γράφω στον αόριστο γιατί θυμάμαι την πρώτη μου δουλειά αλλά και σε όλες τις δουλειές που έχω κάνει πάντα τα πήγαινα καλά με τους συναδέλφους χωρίς να με φοβούνται αλλά να με σέβονται γιατί πάντα ακολουθούσα τους κανόνες όμως και πάντα ήμουν υποστηρικτική, κάλυπτα, βοηθούσα, και κοιτούσα να είμαι εγώ η καλύτερη ώστε να με σέβονται.
    Τώρα πώς μπορεί κάποιος να σε βγάλει ομοφυλόφιλο στη δουλειά δεν μπορώ να το καταλάβω...

Τώρα, η κοινωνική φοβία και η εσωστρέφεια είναι μείον για τις σεξουαλικές σχέσεις αλλά και τις κοινωνικές αλλά δεν είναι αξεπέραστες. Είναι σκιλς που αποκτιούνται είτε σε μικρή ηλικία και αν δεν αποκτηθούν τότε, μπορούν να καλλιεργηθούν σε μεγάλη ηλικία. Δεν είναι ακατόρθωτο. Πίστεψτε με με την κατάλληλη καθοδήγηση είναι τόσο εύκολο να αποκτηθούν και μετά θα πετάτε!
    Το ζήτημα είναι εξ αρχής, λόγω του χαρακτήρα σου, του τρόπου σου, μάλλον του είναι σου, να σε δουν με ερωτηματικά, σαν να λένε από μέσα τους ¨περίπτωση αυτός¨κι έτσι να σου κολλήσουν ή να σε αποφεύγουν, ακόμα κι αν τους βγάζεις τον καλύτερο σου εαυτό.
    Για το β) σε κάποιο βαθμό ξεπερνιούνται. Εξαρτάται τι χαρακτήρα φέρνει κανείς μαζί του και έπειτα πόσο θα τα καταφέρει να επαναπρογραμματίσει το υποσυνείδητο του.
    γιάννης

Senior Member
    Quote Originally Posted by alex942023 View Post
    Δεν ξέρω σε τι αναφέρεσαι. Αν εσένα σου πάνε όλα ρόδινα στη ζωή πάω πάσο. Το φορουμ έχει αυτό τον σκοπό είτε σου αρέσει είτε όχι
    Φυσικά δεν μου πάνε όλα ρόδινα, έχω όμως άλλη νοοτροπία. Εσύ είπες ψέματα ότι δεν έχεις αγγίξει γυναίκα ενώ είσαι 30 και είχες σχέση για χρόνια. Αν σε πονάει ότι δεν έχεις βρει κάποια άλλη να το καταλάβω, αλλά μη λες ότι δεν έχεις αγγίξει ποτέ!

Senior Member
    Quote Originally Posted by ioannis2 View Post
    Αν είχες σχέση με κοπέλα και συγκατοίκηση μαζί της για 6 χρόνια και το ότι δεν τα καταφέρνεις στο φλερτ για μένα είναι δυο διαφορετικά πράγματα.
    Η σχέση και η συγκατοίκηση με κάποιαν μπορεί στο βάθος του νου να είναι ένας συμβιβασμός, μια σχέση με κάποιαν που δεν είναι αυτό που πραγματικά θέλω, αν και είναι καλή περίπτωση, δεν με χαλάει μα μέχρι εκεί, πιο πάνω δεν πάει, δηλαδή ο κόσμος να χαλάει δεν είναι αυτό που έχει ο νους μου στο βάθος του ως το επιθυμητό για μένα.
    Για μένα και μην με παρεξηγείται, 6 χρόνια συγκατοίκηση είναι μεγάλο χρονικό διάστημα για να μην επέλθει το σοβαρό, το αναμενόμενο, δηλαδή ο γάμος. Κάτι στο βάθος στου μυαλού σου δεν σε άφηνε να προχωρήσεις στο σοβαρό κι αυτό ήταν ότι η κοπέλα δεν ήταν αυτό που πραγματικά ήθελες.
    Επιτυχία στο φλερτ σημαίνει, είχες σχέσεις μικρής ή μεγάλης διάρκειας με κοπέλες που πραγματικά στο βάθος του νου τις γούσταρες αλλά λόγω διαφωνιών, καταφανών διαφορών στον τρόπο ζωής, έντονες απαιτήσεις από μέρους τουςς ή νεύρα, σε καναν να τα χαλάς μα δε σε νοιαζε και τόσο διότι ήξερες τον τρόπο, είχες και το χαρακτήρα σε σύντομο χρονικό διάστημα να βρεις άλλη.
    Και πάλι επιμένω πως το να έχεις γκόμενα που σου αρέσει η ουσία είναι ο χαρακτήρας, ο χαρακτήρας είναι προϋπόθεση για επιτυχημένο φλερτ. Οι άλλο που ζηλεύεις έχουν αυτό τον χαρακτήρα. Καλά κάνεις και ξεκινάς με ψυχολόγο. ΑΥτό θα σε ανεβάσει και θα σε μάθει τρόπους τους οποίους θα πρέπει να κάνεις έπειτα πράξη για να χεις πιθανότητες να πετύχεις το ποθούμενο. Το 30 δεν είναι αργά. Μάλλον είναι καλή ηλικία. Υπάρχουν και μεγαλύτεροι σου που δεν τα βαζουν κάτω μα δεν πρέεπι να τους μοιάσεις..
    Ναι γιατί όλοι οι υπόλοιποι είναι alpha males και γαμιάδες? Δεν έχεις δει άτομα που δεν έχουν καν καλή εμφάνιση, έχουν σοβαρό θέμα βάρους και όμως έχουν σχέσεις? Το γεγονός ότι ζούμε σε μια δυτική κοινωνία η οποία έχει θεοποιήσει το σεξ και τις σχέσεις το έχεις σκεφτεί? Το γεγονός ότι αν δεν είσαι το ένα ή το άλλο βγαίνεις στο περιθώριο? Και στην τελική δεν έχει σημασία αν είχα σχέση ή όχι. Και δεν σημαίνει επειδή δεν συγκατοίκησα μαζί της ότι δεν την έβλεπα σοβαρά. Κάνεις μεγάλο λάθος αν το πιστεύεις αυτό

Senior Member
    Quote Originally Posted by Remedy View Post
    ΕΣΥ μπηκες εδω για να δημιουργησεις προβλημα.. ξανα.. ΠΡΟΦΑΝΕΣΤΑΤΑ.
    εσυ εισαι αυτος που μας εχει πει οτι λεει ψεματα, σε δουλεια να βρισκομαστε και ταχα μετανιωσες.
    τωρα τα επαναλαμβανεις..

μπορει να σου φαινεται αστειο να προσπαθεις να μας δουλεψεις, αλλα δεν ειναι..
    ασχολουμαι με οποιον θελω.δεν θα σου ζητησω αδεια. ουτε με νοιαζει αν σου κλειδωσουν το θεμα.
    Και πως το λες τι θα πετυχεις? Οτι και να γραψεις δεν θα καταφερεις να μου αλλαξεις την νοοτροπια. Τι το παλευεις?

Senior Member
    Quote Originally Posted by Eagle guy View Post
    Φυσικά δεν μου πάνε όλα ρόδινα, έχω όμως άλλη νοοτροπία. Εσύ είπες ψέματα ότι δεν έχεις αγγίξει γυναίκα ενώ είσαι 30 και είχες σχέση για χρόνια. Αν σε πονάει ότι δεν έχεις βρει κάποια άλλη να το καταλάβω, αλλά μη λες ότι δεν έχεις αγγίξει ποτέ!
    Και πως εχω αγγιξει δεν αλλαζει κατι... Ποτέ δεν καταφερα να μιλησω σε καποια εκεινη με ειχε προσεγγισει πριν 6 χρονια χωρις να ξερω τιποτα απο φλερτ. Ο λογος που δεν μπορω να γνωρισω αλλη ειναι επειδη ποτε δεν εμαθα να προσεγγιζω. Ηταν καθαρα θεμα τυχης που μου μιλησε καποια. Ειμαι beta male

Banned
    Quote Originally Posted by alex942023 View Post
    Ναι γιατί όλοι οι υπόλοιποι είναι alpha males και γαμιάδες? Δεν έχεις δει άτομα που δεν έχουν καν καλή εμφάνιση, έχουν σοβαρό θέμα βάρους και όμως έχουν σχέσεις? Το γεγονός ότι ζούμε σε μια δυτική κοινωνία η οποία έχει θεοποιήσει το σεξ και τις σχέσεις το έχεις σκεφτεί? Το γεγονός ότι αν δεν είσαι το ένα ή το άλλο βγαίνεις στο περιθώριο? Και στην τελική δεν έχει σημασία αν είχα σχέση ή όχι. Και δεν σημαίνει επειδή δεν συγκατοίκησα μαζί της ότι δεν την έβλεπα σοβαρά. Κάνεις μεγάλο λάθος αν το πιστεύεις αυτό
    Οντως εχουν κατι που εσυ δεν εχεις, αυτο ομως θα το βρεις μονος σου.

Senior Member
    Quote Originally Posted by axl100 View Post
    Γιατί μιλάς με γρίφους γέροντα;
    Εξήγησε στο παιδί εδώ τι πρέπει να κάνει μπας και δει φως.

Όσο για τα ψέματα που λέει, τις ιστορίες κλπ, αντιλαμβάνομαι τα ψέματα, τις αντιφάσεις και όλα. Τον έχω παρακολουθήσει από την αρχή. Χρησιμοποιεί μια μορφή άμυνας.
    Αλλά στο λέω αγόρι μου δεν θα βρεις άκρη έτσι γιατί γίνεσαι αντιπαθής. Ο άλλος δεν μπορεί να βγάλει νόημα μαζί σου κι έτσι δεν μπορεί να σε πάρει στα σοβαρά και υποψιάζομαι πως το ίδιο κάνεις και στη πραγματική σου ζωή. Είσαι λίγο φαύλος. Προσπάθησε να είσαι ειλικρινής με τον εαυτό σου πρώτα απ' όλα και να μην πανικοβάλλεσαι με την ιστορία της ζωής σου. Αποδέξου την.

Πέρα από εκεί για να βρεις κοπέλα δεν χρειάζεσαι κάτι το ιδιαίτερο όπως κι εσύ το αναγνωρίζεις μα πρέπει να βρεις κάτι στα μέτρα σου. Αν σου αρέσουν οι μπαργούμαν πχ ε χωρίς να είσαι ο πορτιέρης δεν μπορείς να την ρίξεις. Κάπως έτσι παν αυτά... Πρέπει να στοχεύεις κάτι στα μέτρα σου, όχι κατώτερο αλλά όχι και κάτι που δεν είναι για εσένα.
    Last edited by HarleyQuinn; 28-02-2024 at 21:43.

Banned
    Γιατί μιλάς με γρίφους γέροντα;
    Εξήγησε στο παιδί εδώ τι πρέπει να κάνει μπας και δει φως.

Όσο για τα ψέματα που λέει, τις ιστορίες κλπ, αντιλαμβάνομαι τα ψέματα, τις αντιφάσεις και όλα. Τον έχω παρακολουθήσει από την αρχή. Χρησιμοποιεί μια μορφή άμυνας.
    Αλλά στο λέω αγόρι μου δεν θα βρεις άκρη έτσι γιατί γίνεσαι αντιπαθής. Ο άλλος δεν μπορεί να βγάλει νόημα μαζί σου κι έτσι δεν μπορεί να σε πάρει στα σοβαρά και υποψιάζομαι πως το ίδιο κάνεις και στη πραγματική σου ζωή. Είσαι λίγο φαύλος. Προσπάθησε να είσαι ειλικρινής με τον εαυτό σου πρώτα απ' όλα και να μην πανικοβάλλεσαι με την ιστορία της ζωής σου. Αποδέξου την.

Πέρα από εκεί για να βρεις κοπέλα δεν χρειάζεσαι κάτι το ιδιαίτερο όπως κι εσύ το αναγνωρίζεις μα πρέπει να βρεις κάτι στα μέτρα σου. Αν σου αρέσουν οι μπαργούμαν πχ ε χωρίς να είσαι ο πορτιέρης δεν μπορείς να την ρίξεις. Κάπως έτσι παν αυτά... Πρέπει να στοχεύεις κάτι στα μέτρα σου, όχι κατώτερο αλλά όχι και κάτι που δεν είναι για εσένα.
    Μια μορφη αμυνας που την εχουν τα παιδια στο δημοτικο, πες.

Senior Member
    ΄Δεν θέλω να τον κάνω να νευριάσει :Ρ

Senior Member
    ΄Δεν θέλω να τον κάνω να νευριάσει :Ρ
    Περνάω ήδη αρκετά δύσκολα. Δεν έχω πλέον την ψυχική δύναμη να χαλιέμαι και να τσακώνομαι. Έχω επίγνωση ότι δεν φέρομαι όπως η κοινωνία περιμένει έναν 30χρονο. Γι'αυτό και πηγαίνω και σε ψυχολόγο. Δεν ξέρω τι μου συνέβαινε και έγραφα ένα σορό ιστορίες που δεν ίσχυαν. Για κάποιον που δεν έχει διαβάσει τα προηγούμενα νήματα ενδεχομένως να μην το διαπιστώσει αυτό, αλλά δεν τα είπα όλα αυτά κακοπροαίρετα. Δεν έχω σκοπό να έρχομαι σε αντιπαραθέσεις. Τις ιστορίες τις έπλαθα επειδή δεν άντεχα άλλο να ζω σε μια πραγματικότητα η οποία με βάζει στο περιθώριο. Έχω μονάχα ένα άτομο με το οποίο βγαίνω αλλά τον βλέπω σπάνια καθώς μένει σε χωριό. Όλες τις υπόλοιπες μέρες είμαι μόνος μου αυτό είναι αληθινό. Πρόσφατα γράφτηκα σε σχολή πολεμικών τεχνών και με έχει βοηθήσει στο να νιώθω καλύτερα και να μην κλείνομαι σπίτι.
    Και όσο για το νήμα με τους οίκους ανοχής είναι αλήθεια ότι πηγαίνω καθώς αν στερηθώ και αυτό τελείωσα σαν άντρας.

Senior Member
    Και πως είσαι τόσο σίγουρος για αυτό και μιλάς εκ μέρους όλων των αντρών?

Senior Member
    Μια μορφη αμυνας που την εχουν τα παιδια στο δημοτικο, πες.
    Το να με συγκρίνεις με παιδιά του δημοτικού απλά δείχνει κακία καθώς φαίνεται ότι δεν έχεις περάσει κατάθλιψη. Δεν έχεις καμία ενσυναίσθηση για το τι πόνο και περιθωριοποίηση βιώνω. Απλά θες να το παίξεις μάγκας και να παίζεις με τον πόνο των άλλων. Νιώθεις καλά με τον εαυτό σου που το έγραψες? Γιατί εσύ π.χ είσαι ο τέλειος γυναικοκατακτητής ,ο τέλειος σε όλα.
    Άσε μας μωρέ μην τα ακούσεις και εσύ βραδιάτικα και δεν έχω όρεξη να χαλιέμαι με ότι εσένα σου'ρθει στο κεφάλι.

Banned
    Δεν εχεις σκεφτει πως οι συναδελφοι σου μπορει και να εχουν δικιο; Μου θυμηζεις την αδερφη μου οταν ηταν μικρο κοριτσακι.

Senior Member
    Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τη διαχείριση
    Last edited by Aeon; 27-03-2024 at 09:45.

Page 3 of 20 FirstFirst 1234513 ... LastLast