Άγχος για αιματολογικές και γενικά.
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Results 1 to 9 of 9
  1. #1
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2022
    Posts
    131

    Άγχος για αιματολογικές και γενικά.

    Παιδιά καλημέρα Μ έχει πιάσει ένα άγχος έκανα αιματολογικές και περιμένω να βγουν τα αποτελέσματα κ Μ έχει πιάσει ταχυπαλμια ότι κάτι θα βρεθεί. εγώ που πάντα έκανε εξετάσεις και δεν είχα το άγχος. Με έχει φάει η αγωνία. Και γενικά αυτό το καιρό είμαι πολύ στρεσαρισμενη. Μουδιάζει το αριστερό μου χέρι πήρα το γιατρό Μ λέει άγχος. Που θα πάει αυτό το πράγμα 10 χρόνια το έχω ποτέ είμαι καλά πότε όχι. Δε μπορώ πλέον να το διαχειριστω. Ενώ είμαι τόσο δυνατή σε δύσκολες καταστάσεις στα χαχα κάπου το χάνω
    Άτομο πράμα οι κρίσεις πανικού. Βρίσκομαι μόνιμα σε κίνδυνο χωρίς να υπαρχει

  2. #2
    Junior Member
    Join Date
    Feb 2024
    Posts
    1
    Quote Originally Posted by ellaki1989 View Post
    Παιδιά καλημέρα Μ έχει πιάσει ένα άγχος έκανα αιματολογικές και περιμένω να βγουν τα αποτελέσματα κ Μ έχει πιάσει ταχυπαλμια ότι κάτι θα βρεθεί. εγώ που πάντα έκανε εξετάσεις και δεν είχα το άγχος. Με έχει φάει η αγωνία. Και γενικά αυτό το καιρό είμαι πολύ στρεσαρισμενη. Μουδιάζει το αριστερό μου χέρι πήρα το γιατρό Μ λέει άγχος. Που θα πάει αυτό το πράγμα 10 χρόνια το έχω ποτέ είμαι καλά πότε όχι. Δε μπορώ πλέον να το διαχειριστω. Ενώ είμαι τόσο δυνατή σε δύσκολες καταστάσεις στα χαχα κάπου το χάνω lobotomy dash
    Άτομο πράμα οι κρίσεις πανικού. Βρίσκομαι μόνιμα σε κίνδυνο χωρίς να υπαρχει
    Καλημέρα. Λυπάμαι πολύ που περνάς αυτήν την δυσάρεστη περίοδο με άγχος και ανησυχία. Είναι φυσιολογικό να νιώθεις έτσι, αλλά είναι σημαντικό να θυμάσαι ότι το άγχος μπορεί να επηρεάζει το σώμα και να προκαλεί συμπτώματα όπως η ταχυπαλμία και το μουδιασμένο χέρι.
    Είναι σημαντικό να προσπαθήσεις να βρεις τρόπους να διαχειριστείς το άγχος σου και να βεβαιωθείς ότι ζητάς την αναγκαία υποστήριξη από ειδικούς, όπως γιατρούς και ψυχολόγους.
    Να θυμάσαι ότι δεν είσαι μόνη σου και υπάρχουν άνθρωποι που μπορούν να βοηθήσουν. Αν έχεις αγχώδεις σκέψεις ή ανησυχίες για την υγεία σου, συνιστώ να συζητήσεις με τον γιατρό σου ή να ζητήσεις συμβουλές από έναν ψυχολόγο.
    Εύχομαι να βρεις την ανακούφιση και την ηρεμία που χρειάζεσαι. Να είσαι δυνατή και να μην διστάσεις να ζητήσεις βοήθεια όταν την χρειάζεσαι.

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2022
    Posts
    131
    Γενικά είμαι αγχωδης άτομο από τη φύση μου δυστυχώς. Ανάζητησα ιατρική βοήθεια η οποία απέδωσε. Αλλά ποτέ είμαι έτσι και Πότε αλλιώς. Αλλα δυστυχώς αυτός ο φόβος της καταστροφολογιας δε φεύγει.

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2022
    Location
    αθηνα
    Posts
    1,968
    καλα αποτελέσματα ευχομε ολα να βγουν πολυ καλα κι πραγματικά σε νιωθω ολοψυχα . αν θες ενημερωσεμας πως βρήκανε τα αποτελέσματα .
    αν δε εκτιμάς κάποιον μην τον προσβάλεις ......... φυγε ............. τοσο απλα

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2022
    Posts
    131
    Καλησπέρα οι αιματολογικές βγήκαν άψογες. Μόνο έχω χαμηλή βιταμίνη d και θα πάω στο παθολόγο να μου γράψει συμπλήρωμα. Το μόνο που με προβληματίζει είναι το μούδιασμα στο αριστερό χέρι και το μυρμυγγιασμα. Βεβαια το πατάω στον ύπνο. Απλά χαζομάρα αυτό που θα πω πέρασα τον Νοέμβριο λειμωδη μονοπυρήνωση πολύ βαριά και τότε οι αιματολογικές ήταν χάλια. Και λένε ότι βάζει νοσήματα οπωσ λεμφώματα και σκλήρυνση κατά πλάκας. Τι να κάνω αν συνεχιστεί να πάω να το δω. Ντρέπομαι που το λέω αλλά δε το είχα ποτέ, κ αυτό ψυχοσωματικό;

  6. #6
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2022
    Location
    αθηνα
    Posts
    1,968
    εγω κρατω το πιο ευχάριστο οτι βγήκαν οι εξετάσεις άριστες κι μονον βιταμίνες θα παρεις ευγε χερομε πολυ . να σκεφτεσε θετηκα πως ολα θα παν μια χαρα
    αν δε εκτιμάς κάποιον μην τον προσβάλεις ......... φυγε ............. τοσο απλα

  7. #7
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2023
    Posts
    376
    Quote Originally Posted by ellaki1989 View Post
    Καλησπέρα οι αιματολογικές βγήκαν άψογες. Μόνο έχω χαμηλή βιταμίνη d και θα πάω στο παθολόγο να μου γράψει συμπλήρωμα. Το μόνο που με προβληματίζει είναι το μούδιασμα στο αριστερό χέρι και το μυρμυγγιασμα. Βεβαια το πατάω στον ύπνο. Απλά χαζομάρα αυτό που θα πω πέρασα τον Νοέμβριο λειμωδη μονοπυρήνωση πολύ βαριά και τότε οι αιματολογικές ήταν χάλια. Και λένε ότι βάζει νοσήματα οπωσ λεμφώματα και σκλήρυνση κατά πλάκας. Τι να κάνω αν συνεχιστεί να πάω να το δω. Ντρέπομαι που το λέω αλλά δε το είχα ποτέ, κ αυτό ψυχοσωματικό;
    Χαίρομαι που που οι εξετάσεις σου είναι άψογες.Θα πάρεις μόνο ένα συμπλήρωμα βιταμίνης.Δε χρειάζεται να ψάξεις τίποτα παραπάνω.εφοσον έχουν διαφορά από τις προηγούμενες.Αν υπήρχε πρόβλημα θα έβγαιναν κι αυτές χάλια.πολυ λογικό οι προηγούμενες να ήταν χάλια λόγω λοίμωξης.Εισαι μια χαρά οργανικά και έχεις τέλεια υγεία.Αυτο θα σκέφτεσαι.Και να μη ντρέπεσαι καθόλου για τις σκέψεις σου όλοι έχουμε ακριβώς τις ίδιες φοβίες.Το χέρι είναι επειδή το πλακωνεις στον ύπνο και επειδή είσαι αγχωδης και φοβάσαι επιδεινώνεται από τον φόβο σου γιατί είναι κολλημένο το μυαλό σε αυτό το σύμπτωμα.

  8. #8
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2022
    Posts
    131
    Ευχαριστώ βρε παιδιά. Σκέφτομαι πόσος κόσμος υπάρχει που το περνάει αυτό και στεναχωριέμαι. Δίνει κουράγιο ο ένας στον άλλο..και εγώ πιστεύω είναι που το πλακώνω. Υπάρχει πολύ πίεση παιδιά στη δουλειά το κλίμα είναι τοξικό και στρεσαρομαι. Τώρα έχω έναν δυνατό πόνο στο μπράτσο. Αν ήταν καρδιά θα ήταν μπαμ κ έξω όχι να πονάω 20 μέρες. Καρδιολόγο φοβάμαι να πάω πάλι.

  9. #9
    Junior Member
    Join Date
    May 2024
    Posts
    1
    Επίσης, συχνά νιώθω ανησυχία για Friday Night Funkin αυτά τα πράγματα όταν κάνω εξετάσεις

Similar Threads

  1. Αιματολογικές
    By petros2 in forum Σωματόμορφες Διαταραχές (Υποχονδρίαση, Αρρωστοφοβία κτλ)
    Replies: 5
    Last Post: 04-10-2022, 20:58
  2. Ταχυκαρδια μονιμο αγχος αυπνιες και γενικα δεν εχω ζωη
    By Panos80s in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 17
    Last Post: 12-01-2022, 09:24
  3. Πρόβλημα με άγχος και αυτοπεποίθηση γενικά
    By Anonym35 in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 0
    Last Post: 12-05-2019, 23:04
  4. Γενικά.
    By | Γιώργος | in forum Άλλες Διαταραχές Προσωπικότητας
    Replies: 5
    Last Post: 04-12-2014, 12:55
  5. γενικα
    By deleted_member27-11-2015 in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 7
    Last Post: 12-10-2014, 23:01

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •