Φαρμακευτικη κανναβη CBD
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Results 1 to 15 of 15
  1. #1
    Member
    Join Date
    Aug 2022
    Posts
    30

    Φαρμακευτικη κανναβη CBD

    Γεια σας παιδια. Εχω F20.0 (Σχιζοφρενια) και Ο ψυχιατρος μου με επετρεψε να ξεκινησω CBD 10% ελαιο κανναβης. Σημερα ειναι η πρωτη μερα.
    Επειδη ειμαι πρωταρης θα ηθελα να ακουσω και την γνωμη αλλων που χρησιμοποιουν CBD

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2017
    Posts
    1,505
    για ποιο λογο θα παρεις τη φαρμακευτικη καναβη? με ενδιαφερει το θεμα γιατι εχω σχιζοφρενεια και αρθριτιδα

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2020
    Posts
    459
    εγω εχω δοκιμασει τα υγρα που κυκλοφορουν καιρο τωρα στα καταστηματα cbd αλλα η θεραπευτικη ιδιοτητα παιρνει ερωτηματικο....ελπιζω να μας κρατας και εσυ ενημερους σχετικα με την φαρμακευτικη κανναβη

  4. #4
    Member
    Join Date
    Jan 2024
    Posts
    33
    Το πήρα για ηρεμιστικό' PROVACAN σε 6mg(μπλέ ετικέτα) και 12(κόκκινη), το μικρότερο δεν το δοκίμασα.
    Το 6άρι είναι καλύτερο ως προς την γεύση, από το 12άρι' αποτέλεσμα το ίδιο. Ηπιο παυσίπονο και χαλαρωτικό.

  5. #5
    Member
    Join Date
    Aug 2022
    Posts
    30
    Quote Originally Posted by pavlosla View Post
    για ποιο λογο θα παρεις τη φαρμακευτικη καναβη? με ενδιαφερει το θεμα γιατι εχω σχιζοφρενεια και αρθριτιδα
    Εγω περνω αυτο (μου το προτεινε ο ψυχιατρος)

    https://www.skroutz.gr/s/35001448/Ti...trus-10ml.html

    2η μερα σημερα θα δουμε..

  6. #6
    Member
    Join Date
    Jan 2024
    Posts
    33

    Question

    Eγώ έπαιρνα αυτό' τους τελευταίους 5 μήνες δεν υπάρχει στην πόλη μου.

    https://farmakeio1828.gr/images/logo...logo_first.png

    Πάτησα στον σύνδεσμο, αλλά δεν δουλεύει' γράψε PROVACAN 600

    Μόνο με έναν τρόπο δουλεύουν όλα αυτά' δεν ξέρω αν πρέπει να τον αναφέρω εδώ..

  7. #7
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2020
    Posts
    459
    Quote Originally Posted by shadow View Post
    E

    Μόνο με έναν τρόπο δουλεύουν όλα αυτά' δεν ξέρω αν πρέπει να τον αναφέρω εδώ..
    και γιατι να μην πρεπει να τον αναφερεις εδω? αφου ειναι φορουμ ψυχολογιας και βοηθειας

  8. #8
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2012
    Posts
    272
    απο οσο ξερω απο την δικη μου περιπτωση η κανναβη επιδεινωνει την σχιζοφρενεια,βρες καποιους αλλους τροπους να χαλαρωνεις
    εγω σε μια ψυχολογο που πηγαινα μου ειχε δωσει ελαιο κανναβης αλλα δεν εκανε σχεδον τιποτα
    ποιο πολυ εμενα με βοηθαει οταν εχω καποιον να μιλησω μαζι

  9. #9
    Member
    Join Date
    Jan 2024
    Posts
    33
    Η υπογλώσσια χρήση, που αναφέρετε στις οδηγίες τους, είναι για "γατάκια". Σε ανθρώπους που έκαναν ή κάνουν χρήση ψυχοφαρμάκων και ηρεμιστικών το αποτέλεσμα είναι μηδέν(προσωπική εμπειρία).
    Οταν όμως περάσεις με το σταγονόμετρο πού υπάρχει στην συσκευασία, ένα τσιγάρο(μία γραμμή στον κύλινδρο, περίπου μιάμιση σταγόνα--όχι περισσότερο--) και το καπνίσεις εισπνέοντας από την μύτη, τότε θα δεις μεγάλη διαφορά<μετά την πρώτη εβδομάδα, η ηρεμία και η χαλάρωση είναι πραγματικό γεγονός και μάλιστα χωρίς καμία παρενέργεια>, αυτό βίωσα εγώ.
    Αν όμως δεν είσαι καπνιστής, αυτά τα σκευάσματα να μην τα χρησιμοποιήσεις γιατί δεν λειτουργούν, όπως είπε και ο Αρης31
    Last edited by shadow; 05-03-2024 at 00:34.

  10. #10
    Member
    Join Date
    Jan 2024
    Posts
    33
    Υ.Γ Πρόσεξε μόνο να μην το καπνίζεις σε δημόσιο χώρο γιατί μυρίζει όπως το κανονικό χασίς και οι διπλανοί σου θα σε κόβουν περίεργα...

  11. #11
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2020
    Posts
    459
    Quote Originally Posted by shadow View Post
    Η υπογλώσσια χρήση, που αναφέρετε στις οδηγίες τους, είναι για "γατάκια". Σε ανθρώπους που έκαναν ή κάνουν χρήση ψυχοφαρμάκων και ηρεμιστικών το αποτέλεσμα είναι μηδέν(προσωπική εμπειρία).
    Οταν όμως περάσεις με το σταγονόμετρο πού υπάρχει στην συσκευασία, ένα τσιγάρο(μία γραμμή στον κύλινδρο, περίπου μιάμιση σταγόνα--όχι περισσότερο--) και το καπνίσεις εισπνέοντας από την μύτη, τότε θα δεις μεγάλη διαφορά<μετά την πρώτη εβδομάδα, η ηρεμία και η χαλάρωση είναι πραγματικό γεγονός και μάλιστα χωρίς καμία παρενέργεια>, αυτό βίωσα εγώ.
    Αν όμως δεν είσαι καπνιστής ή φοβάσαι τον καρκίνο των πνευμόνων ή δεν ξέρω ποιόν άλλο, αυτά τα σκευάσματα να μην τα χρησιμοποιήσεις γιατί δεν λειτουργούν, όπως είπε και ο Αρης31
    στην ουσια προτρεπεις να δοκιμασουμε το ελαιο να το ατμισουμε.... υπαρχουν και cbd που ειναι για καπνισμα..καθαρο cbd χωρις thc μεσα και δεν εχω βιωσει πολλα διαφορετικα απο το ελαιο... χωριστα που ειναι πολυ ακριβοτερο απο το ελαιο

  12. #12
    Member
    Join Date
    Jan 2024
    Posts
    33

    Exclamation

    Οπα, άνω τελεία' δεν προτρέπω σε τίποτα, απλά και μόνο καταθέτω προσωπική εμπειρία.
    Αναφέρομαι σε συγκεκριμένο σκεύασμα, το PROVACAN 6mg--όχι το 12άρι, που είναι ποιό ισχυρό--, το οποίο δεν είναι για κάπνισμα αλλά για υπογλώσσια χρήση, εγώ όμως με δική μου ευθύνη επέλεξα να το καπνίσω...δεν έπεται ότι ο καθένας εδώ πέρα πρέπει να αναλάβει μιά τέτοια ευθύνη, ίσως να υπάρχει κίνδυνος..
    Last edited by shadow; 05-03-2024 at 00:33.

  13. #13
    Member
    Join Date
    Jan 2024
    Posts
    33
    αν το βρειτε γραψτε μου....

  14. #14
    Member
    Join Date
    Aug 2022
    Posts
    30
    Γεια σας παλι. Το εκοψα το CBD γιατι μου προκαλουσε αγχος...

  15. #15
    Banned
    Join Date
    Jul 2011
    Location
    Βουλγαρια
    Posts
    3,193
    Quote Originally Posted by menis_644 View Post
    στην ουσια προτρεπεις να δοκιμασουμε το ελαιο να το ατμισουμε.... υπαρχουν και cbd που ειναι για καπνισμα..καθαρο cbd χωρις thc μεσα και δεν εχω βιωσει πολλα διαφορετικα απο το ελαιο... χωριστα που ειναι πολυ ακριβοτερο απο το ελαιο
    Παιδια, μην ατμιζετε ελαια γιατι κανουν μεγαλη ζημια. Θα απαγορεψουν το ατμισμα με τις μαλακιες που κανετε.

Similar Threads

  1. hhc κάνναβη ..
    By ibraimovic in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 5
    Last Post: 06-04-2023, 22:52
  2. Κάνναβη και ψυχώσεις
    By ladybird12 in forum Εξάρτηση από Ψυχοδραστικές Ουσίες - Ναρκωτικά
    Replies: 12
    Last Post: 06-11-2022, 14:33
  3. Ψυχωσικό από κάνναβη
    By mother in forum Ψυχώσεις & Σχιζοφρένεια
    Replies: 12
    Last Post: 02-10-2020, 13:50
  4. Ψυχωση απο κανναβη
    By kostas1983 in forum Ψυχώσεις & Σχιζοφρένεια
    Replies: 10
    Last Post: 05-12-2014, 15:38
  5. Replies: 5
    Last Post: 02-03-2014, 19:02

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •