Τα εκανα θαλασσα.... - Page 2
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 2 of 10 FirstFirst 1234 ... LastLast
Results 16 to 30 of 136
  1. #16
    Member
    Join Date
    Apr 2010
    Location
    Αθήνα
    Posts
    74
    Συμφωνω οτι δεν ξερουμε τι ακριβως εκανε κ οχι δεν ειναι απλα αυνανισμος να κανεις σεξτινγκ με μια αλλη γυναικα. Αυνανισμος ειναι να βλεπεις τσοντες.

  2. #17
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,843
    Quote Originally Posted by teacher40 View Post
    Συμφωνω οτι δεν ξερουμε τι ακριβως εκανε κ οχι δεν ειναι απλα αυνανισμος να κανεις σεξτινγκ με μια αλλη γυναικα. Αυνανισμος ειναι να βλεπεις τσοντες.
    οχι, δεν ειναι ΑΠΛΑ αυνανισμος, συμφωνω. αλλα ουτε σεξ ειναι... η κοντινη επαφη ειναι κατι αλλο απο το σεξτινγκ... πολυ, αλλο..
    τελικα, το ξερει οτι πηγες με αλλον η οχι; δεν μας απαντας.

  3. #18
    Member
    Join Date
    Apr 2010
    Location
    Αθήνα
    Posts
    74
    Το ξερει. Οταν λες την αλλη αγαπη μου κ μωρο μου ειναι κοντινη επαφη η οχι; οταν της στελνεις μετα απο σοβαρο χειρουργειο οτι ολα πηγαν καλα μολις φευγει απο διπλα σου η γυναικα σου που πριν 2 μερες βρηκε τα μηνυματα κ ωστοσο ξενυχτησε διπλα σου σα σιγμα τελικο σα να μην εχει γινει τιποτα;

  4. #19
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2011
    Location
    Βουλγαρια
    Posts
    3,194
    Quote Originally Posted by Remedy View Post
    τελικα, το ξερει οτι πηγες με αλλον η οχι; δεν μας απαντας.
    Σε σκοτωσε το σασπενς...

  5. #20
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,843
    Quote Originally Posted by axl100 View Post
    Σε σκοτωσε το σασπενς...
    δεν ειναι θεμα σασπενς, ειναι θεμα κατανοησης του θεματος.
    που κολλαει η "εκδικηση", αν δεν το ξερει ο αλλος;

  6. #21
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,843
    Quote Originally Posted by teacher40 View Post
    Το ξερει. Οταν λες την αλλη αγαπη μου κ μωρο μου ειναι κοντινη επαφη η οχι; οταν της στελνεις μετα απο σοβαρο χειρουργειο οτι ολα πηγαν καλα μολις φευγει απο διπλα σου η γυναικα σου που πριν 2 μερες βρηκε τα μηνυματα κ ωστοσο ξενυχτησε διπλα σου σα σιγμα τελικο σα να μην εχει γινει τιποτα;
    δεν ειπα οτι δεν εγινε τπτ, εκτος αν δεν διαβασες τι εγραψα.
    ΕΙΝΑΙ ΠΡΟΔΟΣΙΑ και απιστια.
    δεν ειναι ομως το ιδιο με επαφες απο κοντα οταν ολη η φαση ειναι διαδικτυακη και μονο απο τηλεφωνα . δεν ξερουμε αν ηταν τετοια. λεμε ΑΝ!
    μπορει να βρεθηκαν και απο κοντα και να σου ειπε ψεματα.
    το cyber παντως, δεν εχει την ιδια βαρυτητα με το απο κοντα. ειναι στην σφαιρα της φαντασιωσης...
    ξαναλεω, ΑΝ ηταν ετσι...

  7. #22
    Member
    Join Date
    Apr 2010
    Location
    Αθήνα
    Posts
    74
    Δεν ξερω αν δεν εχει την ιδια βαρυτητα. Για εμενα ειναι το ιδιο. Ισως επειδη δεν πιστευω οτι εμεινε εκει; το θεμα ειναι οτι εχουν περασει 4 χρονια κ εγω ακομα το σκεφττομαι....κ δεν πιστευω τιποτα πια...ο,τι κ αν κανει το αμφισβητω.....

  8. #23
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,843
    Quote Originally Posted by teacher40 View Post
    Δεν ξερω αν δεν εχει την ιδια βαρυτητα. Για εμενα ειναι το ιδιο. Ισως επειδη δεν πιστευω οτι εμεινε εκει; το θεμα ειναι οτι εχουν περασει 4 χρονια κ εγω ακομα το σκεφττομαι....κ δεν πιστευω τιποτα πια...ο,τι κ αν κανει το αμφισβητω.....
    εχμ, ναι, καταλαβαινω. αλλα κι εσυ τον απατησες. η απατη δεν μετραει, αν γινει δευτερη και οχι πρωτη;
    απο την ενταση σου, δεν φαινεται να ηταν 4 χρονια πριν, αλλα προσφατα. τι εχει συμβει μεταξυ σας αυτα τα 4 χρονια που μεσολαβησαν; σε ποια φαση τον απατησες εσυ; αμεσως μολις το εμαθες ή καιρο μετα; εκανες και σχεση με αυτον που εκανες σεξ, ή ηταν one- off ; εκανες κατι για να το διαχειριστεις; εκανες ψυχοθεραπεια;

  9. #24
    Member
    Join Date
    Apr 2010
    Location
    Αθήνα
    Posts
    74
    Κ ομως...ηταν 4 χρονια πριν....τον απατησα λιγους μηνες μετα που το εμαθα. 1,5 χρονο αφου το εμαθα, εφυγα απο το σπιτι με το παιδι μετα απο εναν εντονο καβγα (για ααχετο θεμα αλλα η αιτια ηταν κατα βαθος αυτη...η αιτια για τα νευρα εννοω). Εφυγα αλλα εμεινα 2 σπιτια παραδιπλα. Πριν ενα χρονο επεστρεψα, αφου εμεινα στο αλλο σπιτι ενα χρονο.. Εχει κ ενα παρα πολυ σοβαρο προβλημα υγειας και μεχρι σημερα νομιζω με απασχολουαε πιο πολυ η αγωνια γι αυτο κ νομιζα οτι εχω ξεχασει την απιστια. Εξακολουθει να εχει σοβαρο προβλημα υγειας αλλα προς το παρον εχει μπει σε καποια σειρα και μαλλον βγηκε στην επιφανεια αυτο που δεν εχει τακτοποιηθει. Κανω ψυχοθεραπεια 2 χρονια. Αλλα ηταν πολλα που επρεπε να τακτοποιηθουν. Ειχα αποκτησει φοβιες....ειμαι καλυτερα οσον αφορα αυτο νομιζω, μετα επρεπε να μαθω να μην μπαινω στα παιχνιδια επικοινωνιας που μου εστηνε....να μη νιωθω τυψεις για τα παντα...να μην παιρνω πανω μου το αγχος το δικο του....να καταφερω να γυρισω σπιτι...να αποφασισω αν ηθελα να γυρισω η οχι...

  10. #25
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,843
    Quote Originally Posted by teacher40 View Post
    Κ ομως...ηταν 4 χρονια πριν....τον απατησα λιγους μηνες μετα που το εμαθα. 1,5 χρονο αφου το εμαθα, εφυγα απο το σπιτι με το παιδι μετα απο εναν εντονο καβγα (για ααχετο θεμα αλλα η αιτια ηταν κατα βαθος αυτη...η αιτια για τα νευρα εννοω). Εφυγα αλλα εμεινα 2 σπιτια παραδιπλα. Πριν ενα χρονο επεστρεψα, αφου εμεινα στο αλλο σπιτι ενα χρονο.. Εχει κ ενα παρα πολυ σοβαρο προβλημα υγειας και μεχρι σημερα νομιζω με απασχολουαε πιο πολυ η αγωνια γι αυτο κ νομιζα οτι εχω ξεχασει την απιστια. Εξακολουθει να εχει σοβαρο προβλημα υγειας αλλα προς το παρον εχει μπει σε καποια σειρα και μαλλον βγηκε στην επιφανεια αυτο που δεν εχει τακτοποιηθει. Κανω ψυχοθεραπεια 2 χρονια. Αλλα ηταν πολλα που επρεπε να τακτοποιηθουν. Ειχα αποκτησει φοβιες....ειμαι καλυτερα οσον αφορα αυτο νομιζω, μετα επρεπε να μαθω να μην μπαινω στα παιχνιδια επικοινωνιας που μου εστηνε....να μη νιωθω τυψεις για τα παντα...να μην παιρνω πανω μου το αγχος το δικο του....να καταφερω να γυρισω σπιτι...να αποφασισω αν ηθελα να γυρισω η οχι...
    τι ειδους παιχνιδια σου εστηνε;
    αποφασισες τελικα αν θελεις να γυρισεις;
    θεωρεις οτι η ιστορια με το σαιμπερ συνεχιστηκε και μετα; ισως, ακομα και τωρα;
    εκεινος τι εκανε οσο ζουσες σε αλλο σπιτι;

  11. #26
    Member
    Join Date
    Apr 2010
    Location
    Αθήνα
    Posts
    74
    Δεν ξερω αν συνεχιστηκε η οχι. Οσο ζουσα σς αλλο σπιτι...ερχοταν καθε πρωι κ με περιμενε απεξω να παμε το παιδι μαζι στο σχολειο κ μου τονιζε οτι εκεινος ηταν μονος, ειχε μεινει ανεργος, δεν ειχε καποιον να του μαγειρευει, ειχε κ το θεμα υγειας του ενω εγω εκανα ζωαρα μενοντας με τους γονεις μου και βγαινοντας με φιλες οταν επαιρνε το παιδι τα σκ. Παιχνιδια επικοινωνιας πχ θα πω δε μου αρεσει που εκανες αυτη φιλη στο fb κ θα μου πει μα δεν ηρθα να σε βοηθηαω στη δουλεια; η ελεγα τοτε μα εκανες αυτο το πραγμα...πως λες οτι με αγαπας και θα πει μα σε βοηθησα να ανοιξεις τη δουλεια σου κ εχω αλλαξει....βαζω ηλεκτρικη κ σφουγγαριζω

  12. #27
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,843
    Quote Originally Posted by teacher40 View Post
    Δεν ξερω αν συνεχιστηκε η οχι. Οσο ζουσα σς αλλο σπιτι...ερχοταν καθε πρωι κ με περιμενε απεξω να παμε το παιδι μαζι στο σχολειο κ μου τονιζε οτι εκεινος ηταν μονος, ειχε μεινει ανεργος, δεν ειχε καποιον να του μαγειρευει, ειχε κ το θεμα υγειας του ενω εγω εκανα ζωαρα μενοντας με τους γονεις μου και βγαινοντας με φιλες οταν επαιρνε το παιδι τα σκ. Παιχνιδια επικοινωνιας πχ θα πω δε μου αρεσει που εκανες αυτη φιλη στο fb κ θα μου πει μα δεν ηρθα να σε βοηθηαω στη δουλεια; η ελεγα τοτε μα εκανες αυτο το πραγμα...πως λες οτι με αγαπας και θα πει μα σε βοηθησα να ανοιξεις τη δουλεια σου κ εχω αλλαξει....βαζω ηλεκτρικη κ σφουγγαριζω
    αυτα δεν ειναι παιχνιδια επικοινωνιας. παραλογισμος, ειναι.
    δηλαδη ειναι συμψηφιστικα το αν βοηθαει σε κατι, στο σπιτι, στην δουλεια, με το αν εχει γκομενες;;;
    αφου σε βοηθησε στην δουλεια, οκ ας καυλαντιζει στο φμ;;;

    δλδ, ερχοταν να σου κλαφτει που δεν εχει υπηρετικο προσωπικο; αφου ηταν ανεργος, γιατι δεν εκανε τις δουλειες του σπιτιου και το μαγειρεμα μονος του; παραδουλευτρα, εισαι;
    και τι σχεση εχει το οτι δεν περνουσε καλα, με το οτι εφυγες επειδη σε κερατωσε;
    επρεπε να ξεχασεις το κερατο, επειδη εμεινε ανεργος; ας προσεχε ο παπαρας...

  13. #28
    Member
    Join Date
    Apr 2010
    Location
    Αθήνα
    Posts
    74
    Χειρισμοι....τα ελεγε σαν αποδειξη οτι αλλαξε. Δεν βγαιναμε οσο πριν μετα το παιδι,ημουνα κουρασμενη, κοιμομουνα νωρις....και τετοια

    Εκανα λαθη κ εγω τοτε πολλα....στραφηκα πολυ στους γονεις μου για βοηθεια ( επειδη εκεινος δε βοηθουσε βεβαια), και πολλα που τα εχω καταλαβει. Το ρεζουμε ειναι οτιενιωσε παραγκωνισμενος. Αλλα 1) εκεινος εβαλε τον εαυτο του σε αυτη τη θεση με το να μη με βοηθα κ αντιθετα να μου δημιουργει κ προβλημα κ περισσιο αγχος και 2) δεν το διαχειριστηκε σωστα.

    Κ εγω βεβαια τα εκανα θαλασσα μετα.....

  14. #29
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,843
    Quote Originally Posted by teacher40 View Post
    Χειρισμοι....τα ελεγε σαν αποδειξη οτι αλλαξε. Δεν βγαιναμε οσο πριν μετα το παιδι,ημουνα κουρασμενη, κοιμομουνα νωρις....και τετοια

    Εκανα λαθη κ εγω τοτε πολλα....στραφηκα πολυ στους γονεις μου για βοηθεια ( επειδη εκεινος δε βοηθουσε βεβαια), και πολλα που τα εχω καταλαβει. Το ρεζουμε ειναι οτιενιωσε παραγκωνισμενος. Αλλα 1) εκεινος εβαλε τον εαυτο του σε αυτη τη θεση με το να μη με βοηθα κ αντιθετα να μου δημιουργει κ προβλημα κ περισσιο αγχος και 2) δεν το διαχειριστηκε σωστα.

    Κ εγω βεβαια τα εκανα θαλασσα μετα.....

    μου την δινει ξερεις, αυτη η εκφραση που εχουν πολλες γυναικες (συχνα κι εγω) περι "βοηθειας" απο τους ανδρες τους...
    μπορει να φαινεται επουσιωδες αλλα απο εκει ξεκινανε ολα..
    σε τι "βοηθανε"; στις δουλειες της γειτονισας;
    μαζι δεν το εχετε το σπιτι και την οικογενεια;
    γιατι ειναι δικες σου υποχρεωσεις και ο ανδρας ειτε "βοηθαει", ειτε (συνηθως) τα ξυνει;;;\
    θα σκεφτοσουν ποτε να πεις οτι οι υποχρεωσεις σπιτιου και οικογενειας ειναι του ανδρα σου κι εσυ "βοηθας";;;

    τους αφηνετε να αραζουν και μετα νοιωθουν και "παραγκωνισμενοι" και σας το λενε σοβαρα σαν δικαιολογια που βρισκουν γκομενα...

    γιατι να μην στραφεις στους γονεις σου, εφοσον αυτος κανει τον πασα;.
    επρεπε να παρεις οικιακη βοηθο να κανει τις δουλειες που δεν εκανε εκεινος;
    ας παει να ασχοληθει με το παιδι του και με το σπιτι του, να μην νοιωθει "παραγκωνισμενος"...

  15. #30
    Member
    Join Date
    Apr 2010
    Location
    Αθήνα
    Posts
    74
    Εχεις δικιο....αυτα ειναι τα στερεοτυπα που μας τρωνε....

    Αυτα εχουν αλλαξει...αλλα.....ο φοβος κ ο πονος μενει

Page 2 of 10 FirstFirst 1234 ... LastLast

Similar Threads

  1. Δεν θέλω να πάω στην θάλασσα
    By Pithikos in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 9
    Last Post: 16-07-2019, 16:25
  2. Θαλασσα!!
    By fleur* in forum Κατάθλιψη - Δυσθυμία
    Replies: 61
    Last Post: 20-04-2016, 20:37
  3. πυρ , γυνη και θαλασσα
    By Macgyver in forum Συζητήσεις Ψυχολογικού Ενδιαφέροντος
    Replies: 31
    Last Post: 31-10-2014, 06:46
  4. Η θάλασσα μέσα μου
    By mirtw in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 26
    Last Post: 09-06-2011, 23:04
  5. μπάνιο στη θάλασσα;
    By mstrouf in forum Με καφέ και συμπάθεια....
    Replies: 118
    Last Post: 01-08-2008, 15:29

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •