Πονος στο στηθος+ πυρετός+ εσθανομε κούραση +κακές σκέψης HELP
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Results 1 to 6 of 6
  1. #1

    Πονος στο στηθος+ πυρετός+ εσθανομε κούραση +κακές σκέψης HELP

    Όλα άρχισαν 28/2 όταν ξύπνησα το πρωί με ένα πόνο στο στηθος κοντά στην καρδια το απόγευμα έγινε πιο έντονα σαν βελόνες να τρύπαγαν το στηθος μου σε (πριν κάτι βράδυα μου κοβόταν η αναπνοή πριν κοιμηθω) ο πόνος στο στηθος άρχισε να υποχώρη μετά τέλους του μήνα άρχισα με πυρετό 37,2 ακόμα και σήμερα έχω + αρρυθμίες αλά τής αρρυθμίες τις παλεύω πολύ καιρό φοβάμαι μην έχω κάτι σοβαρό έχω θέμα με ανχος και κρίσης πανικου η κοντινή μου λένε συνέχεια δεν έχεις κάτι από ανχος είναι και κρίσης έχω επισκεφθεί προσφορά καρδιολόγο δόξα τω Θεό Όλα καλά δεν μπορώ άλλο κάνω κακές σκέψεις σχεδόν συνέχεια σήμερα έκανα rapid test βγήκε αρνητικό και μετά ήθελα να περπατήσω έκανα μία διαδρομή περίπου 2 km και στα μέσα της εσθανομουνα ότι θα καταρρεύσω ο Θεός να μάς βοηθά

  2. #2
    Αισθανομαι ότι έχω πυρετό κάθε μέρα σχεδόν εδώ και 7 μέρες χωρίς αλά συμπτώματα έχω και αρρυθμίες αλά τής αρρυθμίες τις έχω πολύ καιρό έχω επισκεφθεί 3 καρδιολόγους δεν 8ελο να ξεκινήσω αγωγή είχα ξεκινήσει τα seroxat και ήταν πολύ άσχημο όλο αυτό ξέρετε αν θα βοηθήσει η ψυχοθεραπεία με ψυχολόγο?

  3. #3
    Quote Originally Posted by Stauros k View Post
    Αισθανομαι ότι έχω πυρετό κάθε μέρα σχεδόν εδώ και 7 μέρες χωρίς αλά συμπτώματα έχω και αρρυθμίες αλά τής αρρυθμίες τις έχω πολύ καιρό έχω επισκεφθεί 3 καρδιολόγους δεν 8ελο να ξεκινήσω αγωγή είχα ξεκινήσει τα seroxat και ήταν πολύ άσχημο όλο αυτό ξέρετε αν θα βοηθήσει η ψυχοθεραπεία με ψυχολόγο?
    Αυτό με τον πυρετό το είχα κι εγώ τον Σεπτέμβριο μετά από μια ίωση που νόμιζα ότι δε θα μου περνούσε, και ενώ πέρασε η ίωση έμεινε ο πυρετός για καμιά 10 μέρες μετά και ηταν από το άγχος μου είπε ο παθολογος

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2023
    Posts
    408
    Quote Originally Posted by Stauros k View Post
    Αισθανομαι ότι έχω πυρετό κάθε μέρα σχεδόν εδώ και 7 μέρες χωρίς αλά συμπτώματα έχω και αρρυθμίες αλά τής αρρυθμίες τις έχω πολύ καιρό έχω επισκεφθεί 3 καρδιολόγους δεν 8ελο να ξεκινήσω αγωγή είχα ξεκινήσει τα seroxat και ήταν πολύ άσχημο όλο αυτό ξέρετε αν θα βοηθήσει η ψυχοθεραπεία με ψυχολόγο?
    Είναι σύμπτωμα άγχους ο πυρετός να ξέρεις κι εγώ δε το πίστευα ότι υπάρχει αυτό το πράγμα.ο θεός να μας βοηθήσει όλους κι εγώ σήμερα στον καρδιολόγο ήμουν γιατί νόμιζα ότι θα πάθω έμφραγμα είχα υψηλή πίεση,πόνο έντονο στο στήθος και τρέμουλο σε όλο το σώμα που δε μπορούσα να περπατήσω.Η ψυχοθεραπεία βοηθάει πολύ αλλά θέλει χρόνο.

  5. #5
    Quote Originally Posted by Joanna K View Post
    Είναι σύμπτωμα άγχους ο πυρετός να ξέρεις κι εγώ δε το πίστευα ότι υπάρχει αυτό το πράγμα.ο θεός να μας βοηθήσει όλους κι εγώ σήμερα στον καρδιολόγο ήμουν γιατί νόμιζα ότι θα πάθω έμφραγμα είχα υψηλή πίεση,πόνο έντονο στο στήθος και τρέμουλο σε όλο το σώμα που δε μπορούσα να περπατήσω.
    Έλεγα κι εγώ να κάνω ένα τεστ κοπώσεως πάντως για να ηρεμήσω με αυτόν τον πόνο στο στήθος

  6. #6
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2023
    Posts
    408
    Quote Originally Posted by Alex3010 View Post
    Έλεγα κι εγώ να κάνω ένα τεστ κοπώσεως πάντως για να ηρεμήσω με αυτόν τον πόνο στο στήθος
    Να κάνεις για να σου φύγει από το μυαλό σου.Ειναι σημαντικό γιατί όσο το αφήνεις και σε τρώει είναι χειρότερο.

Similar Threads

  1. Πόνος στήθος
    By Alex cha in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 21
    Last Post: 02-11-2021, 17:30
  2. Πολύ δυνατός στιγμιαίος πόνος στο στο στήθος - τεράστιος φόβος θανάτου
    By Layla123 in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 7
    Last Post: 08-05-2021, 12:57
  3. Πονος στο στηθος
    By marimar in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 11
    Last Post: 27-02-2021, 18:45
  4. Αισθάνομαι άβολα οταν περπατάω μόνος σε πολύ κόσμο
    By Dionisis 777 in forum Κοινωνικό Άγχος-Φοβία
    Replies: 14
    Last Post: 28-12-2020, 23:36
  5. ΠΟΝΟΣ ΣΤΟ ΣΤΗΘΟΣ
    By saer in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 3
    Last Post: 09-05-2011, 11:51

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •