Στρες για το άγχος .... - Page 2
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 2 of 5 FirstFirst 1234 ... LastLast
Results 16 to 30 of 72
  1. #16
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2023
    Posts
    376
    Quote Originally Posted by KwsGian View Post
    Αν εχεις δηλαδη θυροειδη εχεις μονιμα αυξημενους παλμους;;;
    Θα πρέπει να έχεις παρά πολύ υψηλή tsh για να έχεις ταχυκαρδία.Εγω έχω γύρω στο 6 και ο ενδοκρινολόγος μου είπε ότι αποκλείεται με τέτοια τιμή να σου δημιουργεί ταχυκαρδίες.Βεβαια είναι ορμόνη και λειτουργεί διαφορετικά στον καθένα

  2. #17
    Quote Originally Posted by KwsGian View Post
    Οχι δεν λεω αυτο…Εννοω ενα απο τα κυριοτερα σημαδια προβληματος στον θυροειδη ειναι οι ταχυπαλμιες;;Ενας δηλαδη που εχει ταχυπαλμιες ειναι ενδειξη για θυροειδη;;Ρωταω γιατι μια φορα που πηγα στα επειγοντα πριν 3 χρονια με 120 παλμους μου ειπαν να κανω ελεγχο για θυροειδη,οπου και εκανα και δεν ειχα
    Ε τότε μην ανησυχείς. Εγώ στα 18 μου που έλεγξα είχα πρόβλημα, 23 χρόνων τον αφαίρεσα. Πέρασα λίγο ζορικα με ταχυπαλμιες κλπ., αλλά τώρα όλα καλά. Θα φαινόταν αν είχες θέμα, δεν χαρίζει ο θυρεοειδής.

  3. #18
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2023
    Posts
    211
    Quote Originally Posted by Professor X_1 View Post
    Ε τότε μην ανησυχείς. Εγώ στα 18 μου που έλεγξα είχα πρόβλημα, 23 χρόνων τον αφαίρεσα. Πέρασα λίγο ζορικα με ταχυπαλμιες κλπ., αλλά τώρα όλα καλά. Θα φαινόταν αν είχες θέμα, δεν χαρίζει ο θυρεοειδής.
    Επειδη εχω 3 χρονια που ειχα κανει εξεταση για τον θυροειδη γιαυτο ρωταω…Ειναι τοσο εντονα τα συμπτωματα του δηλαδη;;Τι συμπτωματα δινει που ειναι τοσο εντονα;;Θυμασαι καθολου τι ειχες;;;

  4. #19
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2023
    Posts
    211
    Quote Originally Posted by Joanna K View Post
    Θα πρέπει να έχεις παρά πολύ υψηλή tsh για να έχεις ταχυκαρδία.Εγω έχω γύρω στο 6 και ο ενδοκρινολόγος μου είπε ότι αποκλείεται με τέτοια τιμή να σου δημιουργεί ταχυκαρδίες.Βεβαια είναι ορμόνη και λειτουργεί διαφορετικά στον καθένα
    ΤSH εγω πριν 3 χρονια ειχα 1,72 με ορια 0,27-4,2

  5. #20
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2023
    Posts
    376
    Quote Originally Posted by KwsGian View Post
    ΤSH εγω πριν 3 χρονια ειχα 1,72 με ορια 0,27-4,2
    Ούτε να το σκέφτεσαι!!εγώ ξεκίνησα με 4 στις πρώτες εξετάσεις και για αρκετό καιρό δεν έπαιρνα αγωγή.

  6. #21
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2023
    Posts
    211
    Quote Originally Posted by Joanna K View Post
    Ούτε να το σκέφτεσαι!!εγώ ξεκίνησα με 4 στις πρώτες εξετάσεις και για αρκετό καιρό δεν έπαιρνα αγωγή.
    Μολις πηρες απο πανω μου μια «πετρα» αγχους και την πεταξες μακρια…Ευχαριστω πολυ

  7. #22
    Κ εγώ ρε παιδιά δννξερω...αύριο θα πάω να μου γράψουν εξετάσεις κ φοβάμαι κ τη χοληστερίνη μου που ήταν 256 πέρσι .,,κ πολλά κιλά έβαλα κ τρώω ασυναίσθητα κ σκατα ...ζεις με αγχωδη διαταραχή πάντα εστί σκατα η άραγε κάποτε ησυχάζεις ;

  8. #23
    Quote Originally Posted by KwsGian View Post
    Επειδη εχω 3 χρονια που ειχα κανει εξεταση για τον θυροειδη γιαυτο ρωταω…Ειναι τοσο εντονα τα συμπτωματα του δηλαδη;;Τι συμπτωματα δινει που ειναι τοσο εντονα;;Θυμασαι καθολου τι ειχες;;;
    Όχι, δεν είναι τόσο έντονα τα συμπτώματα, αλλά με την εξέταση ό,τι και αν έχεις φαίνεται. Είχα tsh 38 και εσύ λες 1,72, εντάξει τώρα. Καταλαβαίνεις την διαφορά. Εφόσον το ελεγξες ξέχνα το.

  9. #24
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2023
    Posts
    211
    Quote Originally Posted by Professor X_1 View Post
    Όχι, δεν είναι τόσο έντονα τα συμπτώματα, αλλά με την εξέταση ό,τι και αν έχεις φαίνεται. Είχα tsh 38 και εσύ λες 1,72, εντάξει τώρα. Καταλαβαίνεις την διαφορά. Εφόσον το ελεγξες ξέχνα το.
    Απλα τοσο ηταν στις εξετασεις μου πριν 3 χρονια,δεν το ξανακοιταξα απο τοτε

  10. #25
    Quote Originally Posted by KwsGian View Post
    Απλα τοσο ηταν στις εξετασεις μου πριν 3 χρονια,δεν το ξανακοιταξα απο τοτε
    Κάνε μια αιματολογική, TSH, FT4 και ξενοιασες. Να σου φύγει. 2 τιμές κοίτα, εγγύηση.

  11. #26
    Αποφάσισα μεχρι τις διακοπές του Πάσχα να προσπαθήσω να το διαχειριστω κάπως με ψυχοθεραπεία κ φυτικά ηρεμιστικά που ήδη άρχισαν κ Μ πιάνουν κάπως μια να κάνω μαζί με τη μικρή μου αιματολογικές τότε
    Οπότε αν έχω θυροειδή κ τον αφήνω έτσι σκατα στα μούτρα μου ...

  12. #27
    Τελικά θα πάω αύριο για αιματολογικές για να δω τι γίνεται μήπως μου φύγει αν είναι όλα καλά αλλά κ αν δεν είναι να ξέρω ....όμως τώρα σκέφτηκα ...αν έχω χασιμοτο κ αυτό φαίνεται από τις τιμές του θυρεοειδούς η θέλει υπέρηχο;
    Επίσης έχω τρελοοοοο στρες για τη χοληστερίνη μου αν βγει ανεβασμένη,θα ζητήσω και crp ..γενικώς τρέλα Μ πιάνει Μ τα αποτελέσματα!!!

  13. #28
    Quote Originally Posted by φοβισμενη!!!! View Post
    Τελικά θα πάω αύριο για αιματολογικές για να δω τι γίνεται μήπως μου φύγει αν είναι όλα καλά αλλά κ αν δεν είναι να ξέρω ....όμως τώρα σκέφτηκα ...αν έχω χασιμοτο κ αυτό φαίνεται από τις τιμές του θυρεοειδούς η θέλει υπέρηχο;
    Επίσης έχω τρελοοοοο στρες για τη χοληστερίνη μου αν βγει ανεβασμένη,θα ζητήσω και crp ..γενικώς τρέλα Μ πιάνει Μ τα αποτελέσματα!!!
    Χασιμοτο, φαίνεται από τα Anti-Tg. Τα αντισώματα, τα οποία όταν έχεις χασιμοτο επιτίθενται στον ίδιο τον θυρεοειδή. Αρκεί μια αιματολογική και θα το καταλάβεις.

  14. #29
    Α οκ ,νόμιζα ότι δεν φαίνεται απ' τις τιμές κ θέλει οπωσδήποτε υπέρηχο ,ευχαριστώ
    Διακόσιες φορές θα πεθάνω μέχρι να βγουν τ αποτελέσματα

  15. #30
    Quote Originally Posted by φοβισμενη!!!! View Post
    Α οκ ,νόμιζα ότι δεν φαίνεται απ' τις τιμές κ θέλει οπωσδήποτε υπέρηχο ,ευχαριστώ
    Διακόσιες φορές θα πεθάνω μέχρι να βγουν τ αποτελέσματα
    Μην ανησυχείς, η Hashimoto φαίνεται από τις τιμές. Αν έχεις όζους μόνο, καμιά φορά μπορεί να μην δείξει και κανεις υπέρηχο. Επίσης είπες για CRP, είναι δείκτης φλεγμονής εξαιρετικά σημαντικός για διάφορα σημεία του οργανισμού, όπως καρδιά κλπ.

Page 2 of 5 FirstFirst 1234 ... LastLast

Similar Threads

  1. Αγχος και στρες στο κοκκινο
    By Panos_019 in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 2
    Last Post: 24-10-2023, 17:13
  2. Στρες άγχος φόβος
    By Evap99 in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 6
    Last Post: 27-12-2020, 07:02
  3. Άγχος κ στρες από φιλιά
    By agapoula in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 4
    Last Post: 13-02-2019, 12:13
  4. Αγχος στρες φοβος!!!
    By Vasomp in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 13
    Last Post: 29-10-2018, 16:04
  5. Στρες και άγχος
    By username01 in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 4
    Last Post: 16-07-2016, 16:31

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •