Έχω μειονέκτημα στις σχέσεις, σκέφτομαι να κάνω επέμβαση - Page 3
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 3 of 3 FirstFirst 123
Results 31 to 38 of 38
  1. #31
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2023
    Posts
    438
    Quote Originally Posted by Wrongplanet View Post
    Είμαι Λοατκι+ όμως δεν έχω κάνει κάτι πέρα από αγόρια, δεν κοιτάζω φύλο κλπ, είχα συζήτηση με κάτι κοπέλες που εχουν και εκείνες ασπεργκερ σε μια ομάδα και μου είπαν ότι αν δεν ταιριάζω με τα αγόρια στην πλειοψηφία τους να μην πιέζω τον εαυτό μου να είναι σε σχέσεις με αγόρια. Ναι γενικώς δεν είμαι ο τύπος που αρέσει στα αγόρια της γενιάς μου, gen z που λένε.
    Θα πρέπει να δεχτείς αυτό που είσαι. Θα πρέπει να ανοίξεις νέο θέμα αν θες να συζητήσουμε για λοατκι . Πάρε χρόνο να σκεφτείς τι ηλικρινα επιθυμείς για εσένα χωρίς στερεότυπα και προκαταλήψεις. Διάβασα πώς απερριψες αγόρι που σου γνώρισαν. Πάντα θα απορρίπτεις τους άνδρες.

  2. #32
    Member
    Join Date
    Feb 2024
    Posts
    37
    Quote Originally Posted by ΑΧΒΑΧ View Post
    Θα πρέπει να δεχτείς αυτό που είσαι. Θα πρέπει να ανοίξεις νέο θέμα αν θες να συζητήσουμε για λοατκι . Πάρε χρόνο να σκεφτείς τι ηλικρινα επιθυμείς για εσένα χωρίς στερεότυπα και προκαταλήψεις. Διάβασα πώς απερριψες αγόρι που σου γνώρισαν. Πάντα θα απορρίπτεις τους άνδρες.
    Ε όταν λέει μπροστά σε όλη την παρέα με χυδαίο τρόπο συνεχεια οτι απλά θέλει κάποια για .. δεν θα με πείραζε να κάνω κάτι μαζί του αλλά ο τρόπος που εκφραζοταν ήταν άθλιος, δεν έχω ξαναπορριψει άτομο και χάρηκα πολύ που έδειξε ενδιαφέρον, όμως με ντροπιασε

  3. #33
    Member
    Join Date
    Feb 2024
    Posts
    37
    Quote Originally Posted by tziovani View Post
    μαλιστα , κοινωνικο προτυπα και life style με δοση τιγκα ανασφαλειας ...σαν μεγαλο και εμπειρο αντρακι που ειμαι θα σου πω οτι καλα κανεις και σκεφτεσαι ετσι ακριβως . ειναι υγιες ! πολυ υγιες για την ηλικια σου και καλα κανεις και το ψαχνεις πως θελεις να εισαι , να παρεις την κοινωνικη - ερωτικη αποδοχη στις παρεες κλπ , στα σοσιαλ , στα app κλπ ..τιγκα στορυ , reels , likes ,dm κλπ συναδει με την εποχη σου . εξαλλου ζουμε ολοι σε καποια κοινωνικα συνολα ! παμε τωρα στο δια ταυτα . θα σου δωσω μια συμβουλη και αν θελεις την κρατας και αν θες πετα την . η σχεση που θα κανεις θα σε θελει για αυτο που εισαι , ετσι οπως εισαι και αυτο που εισαι . θα σε δεχτει με το τωρινο σου σωμα , τον τροπο που μιλας και βλεφαριαζεις . τον ηχο της φωνης σου , το αγγιγμα σου , την μυρωδια σου , την σκεψη σου κλπ .....τα πλαστικοποιημενα συνηθως ειναι τα εφημερα ...απλα ξερεις τι γινεται ? ακομα και ενα παιδι κοντα στην ηλικια σου επειδη μιλαω με πολυ κοσμο , τον ενδιαφερει περτρο μια σωστη σχεση , παρα ενα πλαστικοποιημενο τιγκα στα φιλτρα στορυ που στο τελος θα το χαβαλεδιασει κιολας . .... ευτυχια δεν θα βρεις στην αποδοχη , ευτυχια θα βρεις οταν μεσα σου εισαι οκ ,αγαπησεις τον ευαυτο σου και ολες οι πορτες θα ανοιγουν με ενα απλο , στιβαρο γεματο αυτοπεποιθηση περπατημα σου ...
    Μια βλακεια είναι αυτη η εποχή..

    Θα ήθελα πιο πολύ μια σοβαρή σχέση και χαλαρές φάσεις δεν με ενοχλούν, ούτε αυτές δεν μπορω να βρω, τα έψαξα όλα στα dating app και πολυ ακυρο έφαγα και διάφορους τύπους να μου λένε ότι θέλουν άλλο σωματοτύπο σε κοπέλα και τα μαλλιά σου παραείναι σγουρά. Δεν ήταν ευχάριστες, το να βγούμε να φλερτάρουμε και να κάνουμε ο ένας τον άλλον να νιώσει ωραία, δεν υπήρξε αυτό. (Είναι κομμάτι της αποδοχής αυτές οι φάσεις ναι)

    Θα ήθελα κυρίως μια σοβαρή σχέση καθώς μου είναι δύσκολο να γνωρίζω νέο κόσμο. Θα ήθελα κάτι σταθερό με 1 άτομο.

    Βλέπω αυτά τα κορίτσια που εχουν αγόρια 3 και 4 χρόνια είναι μαζί και λέω τι φάση γιατί όχι και εγώ. Σε όλα πίσω μένω πάντα.

  4. #34
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2022
    Posts
    911
    Quote Originally Posted by Wrongplanet View Post
    Προκαλεί πολλά θέματα στην κοινωνικοποιηση, οι άλλοι το καταλαβαίνουν και δυστυχώς δεν είναι όλοι τόσο καλοπροαιρετοι, το καλό είναι πως όλο και περισσότερα άτομα σπουδάζουν ειδική αγωγή και λογοθεραπεια, ψυχολογία κλπ και βρίσκω φίλες που εχουν σπουδές πάνω σε αυτά και έχουν πολύ καλή συμπεριφορά προς εμενα. Η αδερφή μου τώρα περιμένει παιδάκι και θα παντρευτεί, είναι πάνω από δεκαετία μεγαλύτερη. Ήμουν σε μια παρέα και με λυποντουσαν που ήμουν η μόνη που δεν έφερνε αγόρια χαχα όλο με ρωταγαν αν εχω κάποιον. Είδαν ότι όλο οχι απαντούσα σε αυτό και μου έκαναν εν τέλει κονε, μου έφεραν έναν φίλο του αγοριού μιας από την παρέα και ο τύπος έλεγε σε όλους ότι θέλει να βρει κάποια να προχωρησει μαζί της γιατί δεν το έχει κάνει ακόμη και ήταν κάπως ντροπιαστικό, τον απέφυγα..
    Καλά έκανες και τον απεφυγες αν το έλεγε έτσι ωμά και εσύ έψαχνες κάτι σταθερό.
    Ωραία με την αδερφή σου δεν μπορείς να βγεις.
    Αυτές οι φίλες δεν έχουν τίποτα φίλους αγόρια να φέρουν;
    Έχεις δοκιμάσει να γνωρίσεις αγόρια με Άσπεργκερ; Ίσως να σε καταλάβαιναν περισσότερο εφόσον λες ότι δυσκολεύεσαι στην κοινωνικοποίηση.

    Επίσης μην έχεις εμμονή με τα σώματα και όλα τα άλλα επειδή έτυχε και σου είπαν μαλακίες δύο μαλακές.
    Κάνε την γυμναστική σου με διατροφή και θα δεις αποτελέσματα αν σε καίει τόσο πολύ.

  5. #35
    Member
    Join Date
    Feb 2024
    Posts
    37
    Quote Originally Posted by Player View Post
    Καλά έκανες και τον απεφυγες αν το έλεγε έτσι ωμά και εσύ έψαχνες κάτι σταθερό.
    Ωραία με την αδερφή σου δεν μπορείς να βγεις.
    Αυτές οι φίλες δεν έχουν τίποτα φίλους αγόρια να φέρουν;
    Έχεις δοκιμάσει να γνωρίσεις αγόρια με Άσπεργκερ; Ίσως να σε καταλάβαιναν περισσότερο εφόσον λες ότι δυσκολεύεσαι στην κοινωνικοποίηση.

    Επίσης μην έχεις εμμονή με τα σώματα και όλα τα άλλα επειδή έτυχε και σου είπαν μαλακίες δύο μαλακές.
    Κάνε την γυμναστική σου με διατροφή και θα δεις αποτελέσματα αν σε καίει τόσο πολύ.
    Ναι από το 2020 κυρίως με άτομα με ασπεργκερ προσπαθώ, δεν είναι καλύτερη η κατάσταση δυστυχώς, περίμενα να ταιριάζουμε αλλά τίποτα και εκεί... συνήθως αποδέχομαι τις ιδιαίτεροτητες τους αλλά εκείνοι όχι και τόσο τις δικές μου

  6. #36
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2011
    Location
    Βουλγαρια
    Posts
    3,200
    Quote Originally Posted by Wrongplanet View Post
    Μια βλακεια είναι αυτη η εποχή..

    Θα ήθελα πιο πολύ μια σοβαρή σχέση και χαλαρές φάσεις δεν με ενοχλούν, ούτε αυτές δεν μπορω να βρω, τα έψαξα όλα στα dating app και πολυ ακυρο έφαγα και διάφορους τύπους να μου λένε ότι θέλουν άλλο σωματοτύπο σε κοπέλα και τα μαλλιά σου παραείναι σγουρά. Δεν ήταν ευχάριστες, το να βγούμε να φλερτάρουμε και να κάνουμε ο ένας τον άλλον να νιώσει ωραία, δεν υπήρξε αυτό. (Είναι κομμάτι της αποδοχής αυτές οι φάσεις ναι)

    Θα ήθελα κυρίως μια σοβαρή σχέση καθώς μου είναι δύσκολο να γνωρίζω νέο κόσμο. Θα ήθελα κάτι σταθερό με 1 άτομο.

    Βλέπω αυτά τα κορίτσια που εχουν αγόρια 3 και 4 χρόνια είναι μαζί και λέω τι φάση γιατί όχι και εγώ. Σε όλα πίσω μένω πάντα.
    Προσεξε πως δεν λες "Θελω εναν ανθρωπο" χωρις να σε ενοχλει επειδη δεν θελεις τον ανθρωπο

  7. #37
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2023
    Posts
    438
    Wrongplanet τα νεαρά αγόρια αυτό θέλουν. Όσοι έχουν τρόπους απλά λένε στα κορίτσια αυτά που θέλουν να ακούσουν. Σημασία έχει να ξέρεις να δίνεις τις κατάλληλες απαντήσεις και να μην σου ξεφεύγουν λέξεις που δεν πρέπει.

  8. #38
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2023
    Posts
    438
    Θα ήθελα να μας έγραφες περισσότερα για εσένα αλλά είναι προσωπικό σου προβλήματα, δεν είμαι ειδικός για να βγάλω διάγνωση. Ως συμβουλή θα σου έλεγα αν δεν ζητήσεις βοήθεια από ψυχολόγο να απευθυνθείς σε γυναικολόγο. Οι μεγάλοι γονείς, μαθησιακές δυσκολίες, πρόβλημα κοινωνικοποίησης, μεγάλη μύτη, έλλειψη στήθους, κόμπλεξ εμφάνισης που μάλλον δεν είναι υπερβολή αλλά πράγματι έχεις ιδιομορφίες, δείχνουν λάθος διάγνωση asperger.
    Αυτά φανερώνουν ορμονική διαταραχή. Είναι γυναικολόγο θέμα. Βλάβη στα χρωμοσώματα που καθορίζουν το φύλο, δεν αφήνουν ένα κορίτσι να αναπτύξει ωραίο γυναικείο σώμα και έχει ταυτόχρονα τα χαρακτηριστικά παιδιού με asperger!

Page 3 of 3 FirstFirst 123

Similar Threads

  1. Εμπιστοσυνη στις σχεσεις
    By archangel in forum Σχέσεις και Επικοινωνία
    Replies: 30
    Last Post: 17-12-2016, 21:20
  2. οι σχεσεις στις μερες μας...
    By vith in forum Σχέσεις και Επικοινωνία
    Replies: 44
    Last Post: 19-10-2016, 03:04
  3. Νιωθω ατυχος στις σχεσεις
    By solkots in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 13
    Last Post: 03-10-2013, 14:33
  4. Βία στις σχέσεις. θεμα τύχης; Πως;
    By Gothly in forum Κακοποίηση
    Replies: 79
    Last Post: 02-05-2010, 19:16
  5. Είστε ευγενικοί στις σχέσεις σας;
    By alexandros3 in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 93
    Last Post: 06-10-2007, 01:57

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •