Μάλλον πάλι βρίσκομαι σε μη διαχειρισιμη κρίση πανικού.
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 21
  1. #1
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2023
    Posts
    376

    Μάλλον πάλι βρίσκομαι σε μη διαχειρισιμη κρίση πανικού.

    Καλημέρα πάλι χρειάζομαι την πολύτιμη βοήθεια σας.Ειμαι σε μια δυσκολη κρίση πανικού έτσι θέλω να πιστεύω δηλαδή νιώθω ο αέρας να χάνεται, ταχυκαρδία φουλ,πήρα μισό ζαναξ πριν 20 λεπτά αλλά αυτό φουντώνει.Σε πόση ώρα λέτε να δράσει το ζαναξ μήπως αυτή την φορά δεν είναι κρίση και είναι κάτι άλλο; Δυσκολεύομαι πολύ

  2. #2
    Ελπίζω πως είσαι ήδη καλύτερα

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2022
    Location
    αθηνα
    Posts
    1,968

    Red face

    φιλαρακια που εχετε θεματα με κρισεις πανικου θα στειλω πολυ ομορφα βιντεακια να δειτε να φυγει λιγακι το μυαλο απο την θλιψη αυτη κι θα ειναι ενα διαλυμα λιγο απο το αγχος .

    https://www.youtube.com/@PetsClubChannel/videos
    αν δε εκτιμάς κάποιον μην τον προσβάλεις ......... φυγε ............. τοσο απλα

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2023
    Posts
    376
    Quote Originally Posted by φοβισμενη!!!! View Post
    Ελπίζω πως είσαι ήδη καλύτερα
    Άργησα να συνέλθω είναι η αλήθεια γιατί το μισό ζαναξ έκανε αρκετή ώρα να με πιάσει αυτή την φορά και μέχρι να γίνει αυτό το μυαλό μου πήγαινε παντού.Ελεγα επειδή δεν με έπιανε ότι να σήμερα παθαίνω το έμφραγμα.Ηταν πολύ έντονη η κρίση.Παθαινω κατά καιρούς πολύ έντονες και μη διαχειρισιμες κρίσεις.Τις περισσότερες τις παλεύω πολύ αλλά υπάρχουν κι εκείνες που δε μπορώ ούτε να μιλήσω . Ευτυχώς πέρασε κι αυτή!

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2023
    Posts
    376
    Quote Originally Posted by asperger39 View Post
    φιλαρακια που εχετε θεματα με κρισεις πανικου θα στειλω πολυ ομορφα βιντεακια να δειτε να φυγει λιγακι το μυαλο απο την θλιψη αυτη κι θα ειναι ενα διαλυμα λιγο απο το αγχος .

    https://www.youtube.com/@PetsClubChannel/videos
    Φίλη μου σε ευχαριστώ.Περασα πολύ πολύ δύσκολα σήμερα.Ενιωθα ότι πέθαινα.Σε μια στιγμή το πίστεψα γιατί το ζαναξ άργησε πολύ να με πιάσει ενώ όλες τις φορές στο μισάωρο κάνει την δουλειά του και αυτό με φοβησε πιο πολύ ότι δε θα είναι κρίση αλλά έμφραγμα.Ημουν μόνη με τον μικρό μου και αυτό ήταν ότι πιο δύσκολο μου έχει συμβεί.Περασε όμως.Και όλα καλά τώρα.

  6. #6
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2022
    Location
    αθηνα
    Posts
    1,968
    φιλαρακι μου εισαι τωρα οκ αυτο εχει αξια για τον μικρο σου κρατα γεραααααααααααααααααααα
    αν δε εκτιμάς κάποιον μην τον προσβάλεις ......... φυγε ............. τοσο απλα

  7. #7
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2023
    Posts
    376
    Quote Originally Posted by asperger39 View Post
    φιλαρακι μου εισαι τωρα οκ αυτο εχει αξια για τον μικρο σου κρατα γεραααααααααααααααααααα
    Μένω πολλές ώρες της ημέρας μόνη μου και αυτό με τρομάζει περισσότερο αν πάθω κάτι τι θα γίνει εκείνη την στιγμή με τον μικρό είναι 19 μηνων και με αγχωνει περισσότερο.

  8. #8
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2022
    Location
    αθηνα
    Posts
    1,968
    δε εχεις γονεις αντρα φιλαρακι ??? να εχεις κι εσυ καπου να ακουμπήσεις ?? κι εγω εχω θεματα με μανα μεγαλη πολυ σε ηλικια που αν παθει κατι τι θα κανω δε ξερω γιατι δε εχω κανεναν να μιλησω δε εχω φιλους γνωστους να ξερω οτι αν κατι συμβει μπορω να πω εχω αυτο το προβλημα σε παρακαλω βοηθησε με . σε καταλαβαινω φιλαρακι μου ομως ευτυχως νομιζω δε εχεις θεματα υγειας μα πανικο κι αυτο σε ταλαιπωρεί πολυ .
    αν δε εκτιμάς κάποιον μην τον προσβάλεις ......... φυγε ............. τοσο απλα

  9. #9
    Member
    Join Date
    Jan 2024
    Posts
    39
    ..στο ιδιο σχεδιο ειμαστε aspeger39, με μανα μεγαλη, μονο που ειμαι και εγω μεγαλος και μονος....
    Last edited by shadow; 15-03-2024 at 23:11. Reason: Συντακτικός

  10. #10
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2023
    Posts
    376
    Quote Originally Posted by asperger39 View Post
    δε εχεις γονεις αντρα φιλαρακι ??? να εχεις κι εσυ καπου να ακουμπήσεις ?? κι εγω εχω θεματα με μανα μεγαλη πολυ σε ηλικια που αν παθει κατι τι θα κανω δε ξερω γιατι δε εχω κανεναν να μιλησω δε εχω φιλους γνωστους να ξερω οτι αν κατι συμβει μπορω να πω εχω αυτο το προβλημα σε παρακαλω βοηθησε με . σε καταλαβαινω φιλαρακι μου ομως ευτυχως νομιζω δε εχεις θεματα υγειας μα πανικο κι αυτο σε ταλαιπωρεί πολυ .
    Σε ευχαριστώ πολύ φίλη μου,οι δικοί μου μένουν πολύ μακριά και ο άντρας μου δουλεύει πάρα πολλές ώρες οπότε εδώ δεν έχω κανέναν κι εγώ.Μετακομισαμε πριν έναν χρόνο αλλά είναι δύσκολα εδώ.Θα περάσει που θα πάει.Σε νιώθω φίλη μου και να ξέρεις είμαι εδώ να σε αγκαλιάσω οπότε θελήσεις και το έχεις ανάγκη! αλήθεια στο λέω.

  11. #11
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2023
    Posts
    376
    Quote Originally Posted by shadow View Post
    στο ιδιο σχεδιο ειμαστε asperger39, μονο που ειμαι και εγω μεγαλος...
    Φίλε μου λυπάμαι, δυστυχώς η ζωή παίζει πολύ σκληρά παιχνίδια.Ευχομαι τα καλύτερα μέσα από την καρδιά μου

  12. #12
    Member
    Join Date
    Jan 2024
    Posts
    39
    Όλα καλά, Δόξα τω Θεώ, αν κοιτάξεις γύρω σου, θα δεις ποιο δύσκολες καταστάσεις
    Last edited by shadow; 16-03-2024 at 13:28.

  13. #13
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2022
    Location
    αθηνα
    Posts
    1,968
    Joanna K φιλαρακι μου στελνω τη θετικη μου σκεψη κοντα σου μην στεναχωριεσε κρατα γερα οσο μπορεις κι εγω σε εκτιμω παν απ ολα ως ανθρωπο . shadow σε καταλαβαινω φιλαρακι μου εδω για οσους εχουν αγχος κι τετοια θεματα στελνω ενα χορταστικο βιντεακι με βολτες σε δρομους πολυ ωραιο για να περναει η ωρα λιγο .οσο γινετε να ξεχνιουνται οσοι υποφερουν απο πανικο κι αυτα κι εγω με αυτα περναω την ωρα μου κι ξεχνιέμαι από ολα οσο γινετε αυτο . https://www.youtube.com/watch?v=nCAocWMuYqo
    αν δε εκτιμάς κάποιον μην τον προσβάλεις ......... φυγε ............. τοσο απλα

  14. #14
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2023
    Posts
    376
    Quote Originally Posted by asperger39 View Post
    Joanna K φιλαρακι μου στελνω τη θετικη μου σκεψη κοντα σου μην στεναχωριεσε κρατα γερα οσο μπορεις κι εγω σε εκτιμω παν απ ολα ως ανθρωπο . shadow σε καταλαβαινω φιλαρακι μου εδω για οσους εχουν αγχος κι τετοια θεματα στελνω ενα χορταστικο βιντεακι με βολτες σε δρομους πολυ ωραιο για να περναει η ωρα λιγο .οσο γινετε να ξεχνιουνται οσοι υποφερουν απο πανικο κι αυτα κι εγω με αυτα περναω την ωρα μου κι ξεχνιέμαι από ολα οσο γινετε αυτο . https://www.youtube.com/watch?v=nCAocWMuYqo
    Φίλη μου κι εγώ σε εκτιμώ από την πρώτη στιγμή που με τον τρόπο σου προσπαθείς να με κάνεις να νιώσω καλά.Εισαι πολύτιμη από ότι βλέπεις για κάποιους.Χαιρομαι πολύ που είσαι δίπλα μου στον αγώνα μου με τα δικά σου προβλήματα αλλά πάντα στους άλλους με τις λύσεις σου.Αυτο μη το ξεχάσεις ποτέ.Εστω κι έτσι δηλαδή από εδώ μέσα είσαι απαραίτητη για μένα τουλάχιστον! Μακάρι να σε γνώριζα και θα ήμουν εγώ η φίλη σου από κοντά!Αλλά κι από εδώ ήδη σε νιώθω φίλη μου.

  15. #15
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2022
    Location
    αθηνα
    Posts
    1,968
    γεια φιλαρακι γλυκο μεγαλο πραγμα να εχεις φιλους κι εγω ποτε δε ειχα φιλους μονο με πλησιάζουν αν εχουν αναγκη κι οταν ειναι καλα με ξεχνουν οι αλοι . δε εχω φιλους κι εγω σε ευχαριστω για την ομορφη σου διαθεση σε εμενα το εκτιμω απο καρδιας το λεω σπανια ακουω μια καλη κουβεντα στη ζωη μου απ το κοσμο. αδιαφορια κι απορριψη ζω μονο ας ειν δε πειραζει προχωραμε κι το παλευουμε . τσιμπα κι μουσικουλα να ακους να περναει η ωρα σου ομορφα .


    https://www.youtube.com/@Relax321Relaxing/videos
    αν δε εκτιμάς κάποιον μην τον προσβάλεις ......... φυγε ............. τοσο απλα

Page 1 of 2 12 LastLast

Similar Threads

  1. Κρίση πανικού η κρίση επιληψίας;
    By vickie_victoria in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 13
    Last Post: 28-02-2020, 11:38
  2. Καλησπέρα σας! Μάλλον έχω διαταραχή πανικού
    By tealgreen in forum Κρίση πανικού, Διαταραχή Πανικού, Αγοραφοβία
    Replies: 10
    Last Post: 17-07-2019, 23:05
  3. Παλι κρίση πανικου?
    By vickie_victoria in forum Κρίση πανικού, Διαταραχή Πανικού, Αγοραφοβία
    Replies: 8
    Last Post: 27-11-2018, 22:10
  4. λιποθυμία ή κρίση πανικου/κριση αγχους;
    By maria4 in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 8
    Last Post: 26-09-2017, 13:50
  5. εμφανιστηκε παλι η κριση πανικου
    By mary115 in forum Κρίση πανικού, Διαταραχή Πανικού, Αγοραφοβία
    Replies: 1
    Last Post: 27-06-2016, 01:31

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •