Θα ήθελα την βοήθεια σας
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Results 1 to 5 of 5
  1. #1
    Junior Member
    Join Date
    Mar 2024
    Posts
    12

    Θα ήθελα την βοήθεια σας

    Είμαι καινούριος στο φορουμ αλλά τον τελευταίο μήνα παρακολουθώ χωρίς να γράψω κάτι. Εδώ και περίπου 1,5 μήνα έχω κάποιους πόνους στο στήθος αριστερά μαζί με ζαλάδες, αίσθημα αδυναμίας, αναγουλας και διάφορα τέτοια συμπτώματα. Σε αυτο το διαστημα εχω παθει λογικα και κριση πανικου. Εχω παει 2 φορες στα επειγοντα εχω παει και σε ιδιωτη καρδιολογο πριν 1 μηνα, εξετασεις αιματος, ΗΚΓ τριπλεξ και τεστ κοπωσεως ολα ενταξει αλλα αυτο ακομα με επηρεαζει και δεν μπορω να κανω πραγματα που εκανα καθημερινα πριν απο αυτο το θεμα. Εχω πραγματικα ταραχτει πολυ με αυτο μηπως εχω κατι παθολογικο παρολο που οι εξετασεις λενε το αντιθετο. Δυσκολευεται παρα πολυ ο εγκεφαλος μου να το δεχτει οτι δεν ειναι κατι παθολογικο

  2. #2
    Quote Originally Posted by AlexAr View Post
    Είμαι καινούριος στο φορουμ αλλά τον τελευταίο μήνα παρακολουθώ χωρίς να γράψω κάτι. Εδώ και περίπου 1,5 μήνα έχω κάποιους πόνους στο στήθος αριστερά μαζί με ζαλάδες, αίσθημα αδυναμίας, αναγουλας και διάφορα τέτοια συμπτώματα. Σε αυτο το διαστημα εχω παθει λογικα και κριση πανικου. Εχω παει 2 φορες στα επειγοντα εχω παει και σε ιδιωτη καρδιολογο πριν 1 μηνα, εξετασεις αιματος, ΗΚΓ τριπλεξ και τεστ κοπωσεως ολα ενταξει αλλα αυτο ακομα με επηρεαζει και δεν μπορω να κανω πραγματα που εκανα καθημερινα πριν απο αυτο το θεμα. Εχω πραγματικα ταραχτει πολυ με αυτο μηπως εχω κατι παθολογικο παρολο που οι εξετασεις λενε το αντιθετο. Δυσκολευεται παρα πολυ ο εγκεφαλος μου να το δεχτει οτι δεν ειναι κατι παθολογικο
    Άστα όλοι τα ίδια περνάμε φαντάσου, αυτά τα συμπτώματα που έχεις τς έχω και εγώ ασ πούμε και εχθές με έπιασε μια αναγούλα είχα πονο στην αριστερή ωμοπλάτη εκτακτες συστολες και καμιά φορά αν έχω ταχυκαρδια νομίζω ότι δεν χτυπάει σωστά δηλαδή ότι ζορίζεται να χτυπήσει και το αστείο είναι ότι είμαι μόνο 17 χρονών και κάνω και κάθε χρόνο εξετάσεις καρδιας.

  3. #3
    Junior Member
    Join Date
    Mar 2024
    Posts
    12
    Αστα και εγω 21 ετων ειμαι και πριν απο αυτο το συμβαν ημουν αθλητης. Τωρα ομως με τους πονους που νιωθω και τις εντονες αδυναμιες φοβαμαι να κανω το οτιδηποτε μην με πιασει κατι πιο σοβαρο εκεινη την ωρα

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2020
    Posts
    2,092
    Σε ψυχολόγο ή ψυχίατρο έχεις πάει;

  5. #5
    Junior Member
    Join Date
    Mar 2024
    Posts
    12
    Ξεκινησα ψυχολογο αλλα επειδη ειναι ακομα νωρις εχω δει μικρη διαφορα. Κανω υπομονη και ελπιζω να με βοηθησει

Similar Threads

  1. Replies: 20
    Last Post: 05-01-2014, 21:23
  2. Θα ήθελα τη βοήθειά σας
    By Anticipate in forum Παχυσαρκία
    Replies: 1
    Last Post: 12-05-2012, 22:31
  3. θα ηθελα την βοηθεια σας
    By d_o in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 6
    Last Post: 17-03-2011, 13:01
  4. Θα ηθελα την βοηθεια σας!!!
    By stvgr in forum Διπολική διαταραχή
    Replies: 6
    Last Post: 17-07-2009, 09:20
  5. ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΤΗΝ ΒΟΗΘΕΙΑ ΣΑΣ
    By pennoula_v in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 9
    Last Post: 10-11-2008, 20:57

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •