Πικρή αλήθεια!
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 21
  1. #1

    Πικρή αλήθεια!

    Έχω ένα μήνα σχέση με μια κοπέλα που μ αρέσει μεν, αλλά στα πλαίσια του "στα λέω ολα χύμα χωρίς να φοβηθω για να δεις ποια ειμαι", μου πέταξε κάποια στιγμή ότι δεν της αρεσε ποτε να ναι σε σχεση ή να βγαινει ραντεβου κ όποτε είχε διάθεση για σεξ επιλεγε ετσι απλα κάποιον (μεχρι κ τρίο μ ανεφερε!)κ τον καλούσε σπίτι της... Ψεκάστε, σκουπίστε, τελειώσατε δηλαδή..!
    Γενικά σε όλες μου τις σχέσεις δεν ρώταγα ποτέ παρελθόν κ πρώην κ δεν μ ένοιαζε να μάθω καθώς είχα σαν ρητό να κοιτάζω το τώρα κ αν είναι τώρα σωστή μαζί μου κάποια...
    Οπότε στην συγκεκριμένη πιάνω τον εαυτό μου απροετοιμαστο για αυτό που άκουσα. Μπαίνω σε σκέψεις τύπου "έχει πάει με πάρα πολλους, εχει κανει τα οργια κτλ"
    Είναι σωστή μαζί μου ως τώρα κ θέλει να κάνουμε κάτι σοβαρό μου λέει κ ότι ότι έκανε ανήκει στο παρελθόν, αλλά έχω ξενερώσει... Ξερω οτι δεν υπαρχουν παρθενες εκει εξω, αλλα θα προτιμούσα να μην μάθω πότε αυτήν την λεπτομέρεια, όπως δεν ήξερα σχεδόν τίποτα (η έστω τα ελάχιστα κ βασικα) για τις προηγούμενες μου.
    Καμία γνώμη? Είμαι υπερβολικός μήπως?

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2022
    Location
    αθηνα
    Posts
    1,876
    φιλαρακι μου αν δε σε εκφραζει κατι τετοιο βανεις ενα ΤΕΛΟς κι αντε κι ΓΕΙΑ γιατι αυτα ειν για αυτους που ζητανε την επιφανεια οχι την ουσια . οποιος ζητα αυτο το βρισκει σημερα χαλαρα μα την ουσια την αληθινη δυσκολα τη βρισκεις. το σεξ ειναι ευκολο να το βρεις μα την αγαπη αν ζητεις πρεπει πολυ να ψαξεις .
    αν δε εκτιμάς κάποιον μην τον προσβάλεις ......... φυγε ............. τοσο απλα

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2014
    Posts
    2,754
    Quote Originally Posted by peter View Post
    δεν της αρεσε ποτε να ναι σε σχεση ή να βγαινει ραντεβου κ όποτε είχε διάθεση για σεξ επιλεγε ετσι απλα κάποιον (μεχρι κ τρίο μ ανεφερε!)κ τον καλούσε σπίτι της... Ψεκάστε, σκουπίστε, τελειώσατε δηλαδή..!

    Είναι σωστή μαζί μου ως τώρα κ θέλει να κάνουμε κάτι σοβαρό μου λέει κ ότι ότι έκανε ανήκει στο παρελθόν,
    Καμία γνώμη? Είμαι υπερβολικός μήπως?
    συνηθως τετοιοι ανθρωποι δεν ειναι συναισθηματικα διαθεσιμοι ουτε μπορουν να δεθουν με αλλους.
    ειδικα για τις γυναικες που εκ φυσεως ειναι δυσκολες στις γενετησιες επαφες με το αλλο φυλο υποπτευομαι οτι αυτο δειχνει καποιου ειδους ψυχοπαθολογια. θα σου προτεινα εαν σου αρεσει να συνεχισεις μαζι της αλλα κρατα μικρο καλαθι.

    επισεις μην ξεχνας οτι στατιστικα παντα οσο περισσοτερο εχεις κανει με διαφορους τοσο περισσοτερες οι πιθανοτητες να εχεις κολλησει κατι.

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2018
    Posts
    1,351
    Νομίζω η κοπέλα μαζί σου έχει "δει το φως" της αγάπης και θέλει να αφήσει τις πρόχειρες σχέσεις!!

    Ήταν ειλικρινής μαζί σου και σε εμπιστεύθηκε με το παρελθόν της.

    Μη την απογοητεύσεις στις προσδοκίες της και τόλμησε κάτι μόνιμο μαζί της!
    Υπάρχει μόνο το Αέναο Νυν

  5. #5
    Banned
    Join Date
    Jul 2011
    Location
    Βουλγαρια
    Posts
    3,193
    Пροσεχε μην την γκαστρωσεις, ανθρωποι που δεν σεβονται τον εαυτο τους δεν εχουν σεβασμο για τους αλλους.

  6. #6
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2014
    Posts
    1,132
    Quote Originally Posted by homebod View Post
    Νομίζω η κοπέλα μαζί σου έχει "δει το φως" της αγάπης και θέλει να αφήσει τις πρόχειρες σχέσεις!!

    Ήταν ειλικρινής μαζί σου και σε εμπιστεύθηκε με το παρελθόν της.

    Μη την απογοητεύσεις στις προσδοκίες της και τόλμησε κάτι μόνιμο μαζί της!
    Συμφωνώ, οι άνθρωποι μπορούν να αλλάξουν αν έχουν μετανιώσει για το παρελθόν και με το κατάλληλο ερέθισμα, που εδώ μπορείς να είσαι εσύ! Δως της ευκαιρία και μη χαλιέσαι για το παρελθόν

  7. #7
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2014
    Posts
    2,754
    Quote Originally Posted by Eagle guy View Post
    Συμφωνώ, οι άνθρωποι μπορούν να αλλάξουν αν έχουν μετανιώσει για το παρελθόν και με το κατάλληλο ερέθισμα, που εδώ μπορείς να είσαι εσύ! Δως της ευκαιρία και μη χαλιέσαι για το παρελθόν
    σωστα τα λες!! παντα μια γυναικα αφου γλεντησει και χορτασει ψαχνει εναν παροχο για να την νταντευει στην υπολοιπη ζωη της

  8. #8
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,637
    Quote Originally Posted by peter View Post
    Έχω ένα μήνα σχέση με μια κοπέλα που μ αρέσει μεν, αλλά στα πλαίσια του "στα λέω ολα χύμα χωρίς να φοβηθω για να δεις ποια ειμαι", μου πέταξε κάποια στιγμή ότι δεν της αρεσε ποτε να ναι σε σχεση ή να βγαινει ραντεβου κ όποτε είχε διάθεση για σεξ επιλεγε ετσι απλα κάποιον (μεχρι κ τρίο μ ανεφερε!)κ τον καλούσε σπίτι της... Ψεκάστε, σκουπίστε, τελειώσατε δηλαδή..!
    Γενικά σε όλες μου τις σχέσεις δεν ρώταγα ποτέ παρελθόν κ πρώην κ δεν μ ένοιαζε να μάθω καθώς είχα σαν ρητό να κοιτάζω το τώρα κ αν είναι τώρα σωστή μαζί μου κάποια...
    Οπότε στην συγκεκριμένη πιάνω τον εαυτό μου απροετοιμαστο για αυτό που άκουσα. Μπαίνω σε σκέψεις τύπου "έχει πάει με πάρα πολλους, εχει κανει τα οργια κτλ"
    Είναι σωστή μαζί μου ως τώρα κ θέλει να κάνουμε κάτι σοβαρό μου λέει κ ότι ότι έκανε ανήκει στο παρελθόν, αλλά έχω ξενερώσει... Ξερω οτι δεν υπαρχουν παρθενες εκει εξω, αλλα θα προτιμούσα να μην μάθω πότε αυτήν την λεπτομέρεια, όπως δεν ήξερα σχεδόν τίποτα (η έστω τα ελάχιστα κ βασικα) για τις προηγούμενες μου.
    Καμία γνώμη? Είμαι υπερβολικός μήπως?
    υπαρχουν παρθενες εκει εξω.
    δεν ειναι κακο να ειναι καποια παρθενα, αν ειναι μικρη.
    αν ειναι μεγαλη, κατι σημαινει βεβαια, δεν ειναι τυχαιο...

    κακο ειναι ομως να την θελεις ΕΣΥ παρθενα. ..γιατι να ειναι παρθενα; φοβασαι μην της φανεις λιγος; εσυ, παρθενος εισαι;
    θα κανεις μια σχεση με μονο κριτηριο αν η αλλη ειναι παρθενα, αν υποθεσουμε οτι την βρεις;
    ας ειναι αδιαφορη, βαρετη, χαζη , σπαστικη, ασχημη, αρκει να ειναι παρθενα;

    εσυ, σωστα δεν νοιαζοσουν για το παρελθον , αλλα για το πως ειναι μαζι σου καποια, το θεμα μως ειναι, οτι η κοπελα σου ειπε οτι δεν ηθελε σταθερες σχεσεις.
    οποτε, τι σημαινει η "σοβαρη σχεση" για την ιδια;;;
    σημαινει αποκλειστικοτητα ας πουμε;; εισαι σιγουρος; στο εχει πει;
    μπορει να ειναι πολυγαμικη και να νοιωθει οτι εχει μια σοβαρη σχεση, αλλα να κανει κι αλλα πραγματα παραλληλα. το ξεκαθαρισατε;

    με την πρωην που μας ελεγες πριν 2-3 μηνες οτι την αφησες εγκυο και θα κρατουσε το παιδι, τι εγινε τελικα; εγινες πατερας;;

  9. #9
    Quote Originally Posted by Remedy View Post
    υπαρχουν παρθενες εκει εξω.
    δεν ειναι κακο να ειναι καποια παρθενα, αν ειναι μικρη.
    αν ειναι μεγαλη, κατι σημαινει βεβαια, δεν ειναι τυχαιο...

    κακο ειναι ομως να την θελεις ΕΣΥ παρθενα. ..γιατι να ειναι παρθενα; φοβασαι μην της φανεις λιγος; εσυ, παρθενος εισαι;
    θα κανεις μια σχεση με μονο κριτηριο αν η αλλη ειναι παρθενα, αν υποθεσουμε οτι την βρεις;
    ας ειναι αδιαφορη, βαρετη, χαζη , σπαστικη, ασχημη, αρκει να ειναι παρθενα;

    εσυ, σωστα δεν νοιαζοσουν για το παρελθον , αλλα για το πως ειναι μαζι σου καποια, το θεμα μως ειναι, οτι η κοπελα σου ειπε οτι δεν ηθελε σταθερες σχεσεις.
    οποτε, τι σημαινει η "σοβαρη σχεση" για την ιδια;;;
    σημαινει αποκλειστικοτητα ας πουμε;; εισαι σιγουρος; στο εχει πει;
    μπορει να ειναι πολυγαμικη και να νοιωθει οτι εχει μια σοβαρη σχεση, αλλα να κανει κι αλλα πραγματα παραλληλα. το ξεκαθαρισατε;

    με την πρωην που μας ελεγες πριν 2-3 μηνες οτι την αφησες εγκυο και θα κρατουσε το παιδι, τι εγινε τελικα; εγινες πατερας;;
    1)Τρόπος του λέγειν ήταν το παρθενα. Εννοούσα ότι όλες έχουν κάνει πράγματα λίγο πολύ κ εννοω τις ηλικίες 30+ κ το βρίσκω φυσιολογικό. Δε θα πλησίαζα ευκολα κάποια με μηδενικές η ελαχιστες εμπειρίες
    2)Ναι αποκλειστικοτητα θέλει, το χουμε ξεκαθαρίσει. Δε θέλει να ασχοληθεί με άλλον.
    3) Δε θέλω να ασχοληθώ με άλλα τοπικ εδω

  10. #10
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2013
    Posts
    304
    Quote Originally Posted by peter View Post
    Έχω ένα μήνα σχέση με μια κοπέλα που μ αρέσει μεν, αλλά στα πλαίσια του "στα λέω ολα χύμα χωρίς να φοβηθω για να δεις ποια ειμαι", μου πέταξε κάποια στιγμή ότι δεν της αρεσε ποτε να ναι σε σχεση ή να βγαινει ραντεβου κ όποτε είχε διάθεση για σεξ επιλεγε ετσι απλα κάποιον (μεχρι κ τρίο μ ανεφερε!)κ τον καλούσε σπίτι της... Ψεκάστε, σκουπίστε, τελειώσατε δηλαδή..!
    Γενικά σε όλες μου τις σχέσεις δεν ρώταγα ποτέ παρελθόν κ πρώην κ δεν μ ένοιαζε να μάθω καθώς είχα σαν ρητό να κοιτάζω το τώρα κ αν είναι τώρα σωστή μαζί μου κάποια...
    Οπότε στην συγκεκριμένη πιάνω τον εαυτό μου απροετοιμαστο για αυτό που άκουσα. Μπαίνω σε σκέψεις τύπου "έχει πάει με πάρα πολλους, εχει κανει τα οργια κτλ"
    Είναι σωστή μαζί μου ως τώρα κ θέλει να κάνουμε κάτι σοβαρό μου λέει κ ότι ότι έκανε ανήκει στο παρελθόν, αλλά έχω ξενερώσει... Ξερω οτι δεν υπαρχουν παρθενες εκει εξω, αλλα θα προτιμούσα να μην μάθω πότε αυτήν την λεπτομέρεια, όπως δεν ήξερα σχεδόν τίποτα (η έστω τα ελάχιστα κ βασικα) για τις προηγούμενες μου.
    Καμία γνώμη? Είμαι υπερβολικός μήπως?
    αν είσαι κάτω από τα 30+ και θέλεις να περάσεις "καλά"(?) απλώς το χρόνο σου mια χαρά είναι(η γκόμενα σου "εξηγήθηκε" κιόλας(αρκετά τίμια)) ,όσοι πάνε σε μπαρ και club και τα λοιπά μια τέτοια ψάχνουν

    αν ψάχνεις για ουσιαστική αγάπη ή για κάτι βαθύ (σχέδια όνειρα και λοιπά) ισχύει το 'μη ρίχνετε τα μαργαριτάρια(αγάπη( δεν είναι απεριόριστη)) στους χοίρους"
    αν νομίζεις ότι θα αλλάξει είναι τόσο πιθανό όσο νομίζουν οι γυναίκες ότι θα αλλάξουν τα "κακά παιδιά"(και μετά ψάχνουν εφαρμογή για panic button)

  11. #11
    Junior Member
    Join Date
    Mar 2024
    Posts
    1
    καλησπερα φιλε, ηθελα να σου απαντησω, σχετικα προσφατα ειχα μια πολυ παρομοια με την δικια σου ιστορια. και θαθελα να σου μηλησω με το χερι στην καρδια, για να μπαινεις εδω και να ρωτας με σοβαρο υφος κιολας λογικα θα θες να την δεις και σοβαρα αργα η γρηγορα. εγω απλα θελω να σου πω κιαποια διδαγματα απο εμενα. 1)μην σε καταφερει και προσκοληθεις, κρατα μιικρο καλαθι και περνα μονο καλα γι αρχη και συνχρονος ασε τον χρονο να περναει, μεχρι να την γνωρισεις καλυτερα και να δεις αν αξιζει να την παρεις σοβαρα. 2) μην αρχισεις να την βομβαρδισεις με σχεδια για το μελλον γτ εκει τσιμπαει αυτην και σε βλεπει σαν κατι μοναδικο και λεει οτι θελει να αλαξει αλλα, εαν εν τελει δεν αλαξει μετα θα μπεις εσυ στο τρυπακι να θες να την αλαξεις για να μην την χασεις και η αληθεια ειναι πως εμεις εδω καλα καλα τον εαυτο μας δεν μπορουμε να αλαξουμε ποσο μαλλον τον αλλον. 3) ισως δεις σε αυτην κατι διαφορετικο και πρωτογγνωρο συγκριτικα με τις προηγουμενες σχεσεις σου και αυτο σε κανει ισως πιο επιρεπη στο να την δεις διαφορετικα και ισως προσκοληθεις λιγο πιο ευκολα. 4) αν πολλα πραγαμτα οπως ιεδα που ανεφερες σου μοιασουν περιεργα η ασυμβατα μεταξυ τους και εχεις την υποψια οτι ισως αποτελουνε red flags μην το ξανασκευτεις ειναι red flags. 5) δες ποσο κατακρηνει ολλους τους πρωην η τους βγαζει μαλακες η τρελους.


    Quote Originally Posted by nikos2 View Post
    σωστα τα λες!! παντα μια γυναικα αφου γλεντησει και χορτασει ψαχνει εναν παροχο για να την νταντευει στην υπολοιπη ζωη της
    θα συμφωνισω 1000% με τον νικο πιο πανω.
    δεν εισαι καθολου υπερβολικος, ισα-ισα αν ησουν υπερβολικος δεν θα ανγνωριζες την υπερβολικοτητα σου. εχεις ορθη κρηση αποσο καταλαβα απο τα λεγωμενα σου. επεισης παιζει η κατασταση με αυτην την κοπελα να σε κανει να το νιωθεις αυτο.

  12. #12
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,637
    Quote Originally Posted by peter View Post
    1)Τρόπος του λέγειν ήταν το παρθενα. Εννοούσα ότι όλες έχουν κάνει πράγματα λίγο πολύ κ εννοω τις ηλικίες 30+ κ το βρίσκω φυσιολογικό. Δε θα πλησίαζα ευκολα κάποια με μηδενικές η ελαχιστες εμπειρίες
    2)Ναι αποκλειστικοτητα θέλει, το χουμε ξεκαθαρίσει. Δε θέλει να ασχοληθεί με άλλον.
    3) Δε θέλω να ασχοληθώ με άλλα τοπικ εδω
    τι εννοεις "με αλλα τοπικ"; δικο σου θεμα ηταν οτι θα γινοσουν πατερας. εγινες η δεν εγινες;

  13. #13
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2023
    Posts
    305
    Ίσως να είπε ψέματα να σε δοκιμάσει! Αν την έβλεπες ως εύκολη θα ζητούσες και εσύ να έχεις ανάλογες περιπέτειες. Αν είναι αλήθεια , θέλει να ζεί ήρεμα ,γιατί αν κάνατε οικογένεια όσοι την ζήλευαν θα ερχόταν να σου πουν για το παρελθόν της.
    Το θετικό είναι πως έχει εμπειρία και επέλεξε εσένα αν κάθεται μαζί σου θα αξίζεις ως άνδρας. Δεν είχε λόγο να κάνει σχέση αφού ήταν ανεξάρτητη. Αν είσαι πλούσιος θα έχεις όλο το πακέτο για σοβαρή σχέση!!! Είχε το δικαίωμα να ψάχνει να βρει τον κατάλληλο χωρίς δεσμεύσεις.

  14. #14
    Quote Originally Posted by Remedy View Post
    τι εννοεις "με αλλα τοπικ"; δικο σου θεμα ηταν οτι θα γινοσουν πατερας. εγινες η δεν εγινες;
    Μπες στο άλλο θέμα κ ρώτα με. Εδώ συζητάμε για άλλο...

  15. #15
    Quote Originally Posted by peter View Post
    Έχω ένα μήνα σχέση με μια κοπέλα που μ αρέσει μεν, αλλά στα πλαίσια του "στα λέω ολα χύμα χωρίς να φοβηθω για να δεις ποια ειμαι", μου πέταξε κάποια στιγμή ότι δεν της αρεσε ποτε να ναι σε σχεση ή να βγαινει ραντεβου κ όποτε είχε διάθεση για σεξ επιλεγε ετσι απλα κάποιον (μεχρι κ τρίο μ ανεφερε!)κ τον καλούσε σπίτι της... Ψεκάστε, σκουπίστε, τελειώσατε δηλαδή..!
    Γενικά σε όλες μου τις σχέσεις δεν ρώταγα ποτέ παρελθόν κ πρώην κ δεν μ ένοιαζε να μάθω καθώς είχα σαν ρητό να κοιτάζω το τώρα κ αν είναι τώρα σωστή μαζί μου κάποια...
    Οπότε στην συγκεκριμένη πιάνω τον εαυτό μου απροετοιμαστο για αυτό που άκουσα. Μπαίνω σε σκέψεις τύπου "έχει πάει με πάρα πολλους, εχει κανει τα οργια κτλ"
    Είναι σωστή μαζί μου ως τώρα κ θέλει να κάνουμε κάτι σοβαρό μου λέει κ ότι ότι έκανε ανήκει στο παρελθόν, αλλά έχω ξενερώσει... Ξερω οτι δεν υπαρχουν παρθενες εκει εξω, αλλα θα προτιμούσα να μην μάθω πότε αυτήν την λεπτομέρεια, όπως δεν ήξερα σχεδόν τίποτα (η έστω τα ελάχιστα κ βασικα) για τις προηγούμενες μου.
    Καμία γνώμη? Είμαι υπερβολικός μήπως?
    Χώρισε και πήγαινε παρακάτω.

    Αφού δεν μπορεις να διαχειριστείς το παρελθόν της δε θα σου βγει

    Επίσης είναι άδικο για αυτή να νομιζει ότι έχει σχέση με κάποιον που μιλάει για αυτή με εκφράσεις" ψεκάστε σκουπίστε τελειώσατε"

Page 1 of 2 12 LastLast

Similar Threads

  1. Πικρή γεύση στο στόμα/κορωνοϊος
    By Antonis8 in forum Χρόνιος Πόνος, Ψυχολογία Ασθένειας/Υγείας
    Replies: 156
    Last Post: 22-06-2020, 14:53
  2. Η ζωή μου είναι ένα πολύ πικρή και κατάμαυρη...
    By δελφίνι in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 18
    Last Post: 01-10-2012, 23:01
  3. Η Αλήθεια μου......
    By pinkfloyd in forum Κατάθλιψη - Δυσθυμία
    Replies: 5
    Last Post: 24-04-2011, 20:41
  4. η αλήθεια πονάει;
    By mstrouf in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 30
    Last Post: 10-07-2008, 08:52
  5. μια αληθεια
    By maria210800 in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 11
    Last Post: 13-03-2008, 14:51

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •