εφιαλτική ζωη - Page 3
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 3 of 5 FirstFirst 12345 LastLast
Results 31 to 45 of 74
  1. #31
    Banned
    Join Date
    Mar 2024
    Posts
    396
    Είμαστε και κοντοχωριανοί;

  2. #32
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2023
    Posts
    439
    Quote Originally Posted by Pinkrose17 View Post
    Είμαστε και κοντοχωριανοί;
    Δεν ξέρω, αλλά συντηρητικοί και οπισθοδρομικοί υπάρχουν παντού.
    Πριν βγάλουμε γνωμάτευση για τους γονείς μας και για τα ψυχολογικά προβλήματα που μας έχουν δημιουργηθεί πρέπει να σκεφτούμε πως ορίζουμε το φυσιολογικό!
    Αν δεν ακολουθούμε την μόδα της εποχής δεν σημαίνει ότι έχουμε πρόβλημα.
    Έχεις κατάθλιψη γιατί βλέπεις πώς ζουν οι άλλοι?
    Μήπως δεν βρίσκεις κάτι που σου ταιριάζει για να αποκτήσεις κίνητρο για να ζήσεις?
    Τους φόβους πρέπει να τους αντιμετωπίζουμε για να τους ξεπεράσουμε.
    Η κατάθλιψη είναι μια δικαιολογία για να τα παρατήσουμε!!!
    Το κακό είναι πως γίνεται συνήθεια και κατεβάζουμε διακόπτες, τα φάρμακα και μερικές επισκέψεις σε ψυχολόγο δεν αρκούν.
    Εφιαλτική ζωή έγραψες αλλά χωρίς λεπτομέρειες. Μήπως είσαι μπερδεμένη και δεν αποφάσισες να αποκαλύψεις ούτε στον εαυτό σου το πρόβλημα που σε βασανίζει?

  3. #33
    Banned
    Join Date
    Mar 2024
    Posts
    396
    Έχω αναφέρει στην αρχική μου ανάρτηση ότι έχω μείνει χωρίς φίλους και ότι είμαι άνεργη,και ότι ζω με μια κακιά μάνα.Όλα αυτά ισωπεδωνουν την ψυχολογία ενός ανθρώπου είτε το θέλει είτε όχι.Η κατάθλιψη μου ξεκίνησε δειλά-δειλά πριν 4-5χρονια όταν έμεινα χωρίς παρέα.Δεν γνώριζα τότε ότι όσο θα το άφηνα τόσο πολύ θα χειροτέρευε.Ήταν τεράστιο λάθος μου!Απο προσωπική μου άποψη..θεωρώ ότι το μεγαλύτερο κακό το δημιουργεί το οικογενειακό περιβάλλον σε έναν άνθρωπο.

  4. #34
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2022
    Location
    αθηνα
    Posts
    1,968
    Pinkrose17 φιλαρακι ταυτιζόμαστε καργα μοναξια με γονεις χταποδια που σε ρουφανε ψυχη κι σωμα γιατι σε θελουν δικο τους κτημα τους .
    αν δε εκτιμάς κάποιον μην τον προσβάλεις ......... φυγε ............. τοσο απλα

  5. #35
    Banned
    Join Date
    Mar 2024
    Posts
    396
    Έτσι είναι ακριβώς!Σε νιώθω και γω,έχω διαβάσει τις αναρτήσεις σου.

  6. #36
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2022
    Location
    αθηνα
    Posts
    1,968
    φιλαρακι μου πολλοι ανθρωποι υποφερουν με γονεις ανωριμους που φέρονται σα παιδια κι απαιτουν τα παιδια τους να τους νταντευουν ανταλλαγη ρολων με το στανιο . βοηθεια συμπαρασταση φυσικα απο κανεναν ολοι τοτε φευγουν μακρια σου κι εις κρεμασμενος στο κενο να παλεύεις με καταστασεις που δε επέλεξες .
    αν δε εκτιμάς κάποιον μην τον προσβάλεις ......... φυγε ............. τοσο απλα

  7. #37
    Banned
    Join Date
    Mar 2024
    Posts
    396
    Δυστυχώς η ζωή είναι άδικη για πολλούς.

  8. #38
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2022
    Location
    αθηνα
    Posts
    1,968
    φιλαρακι μας κανει πιο σοφούς ολο αυτο κι να μην κανουμε ποτε οτι δε θελουν να μας κανουν οι αλλοι ας το δουμε κι ετσι .
    αν δε εκτιμάς κάποιον μην τον προσβάλεις ......... φυγε ............. τοσο απλα

  9. #39
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2022
    Posts
    911
    Quote Originally Posted by Pinkrose17 View Post
    Δυστυχώς η ζωή είναι άδικη για πολλούς.
    Αυτό ισχύει.
    Πολλοί από εμάς ταλαιπωρουμαστε άδικα από ψυχικές παθήσεις.

  10. #40
    Banned
    Join Date
    Mar 2024
    Posts
    396
    Έχεις δίκιο…είναι μεγάλο μάθημα αυτό.

  11. #41
    Banned
    Join Date
    Mar 2024
    Posts
    396
    Συνήθως οι ευαίσθητες και καθαρές ψυχές τραβάνε το πιο βαρύ κουπί σε αυτό που λεγεται ζωή!Λιγο ποιητικός ο λόγος μου,αλλά έτσι μου βγήκε.

  12. #42
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2022
    Location
    αθηνα
    Posts
    1,968
    φιλαρακι πολυ σωστααααααααααααααααααααα ααααααααα
    αν δε εκτιμάς κάποιον μην τον προσβάλεις ......... φυγε ............. τοσο απλα

  13. #43
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2023
    Posts
    439
    Βρες την πραγματική αιτία που έχεις κατάθλιψη!
    Γιατί έχασες τις παρέες?
    Γιατί είσαι άνεργη?
    Γιατί σε κατηγορεί η κακιά μάνα? Εσύ τι μερίδιο ευθύνης έχεις σε όλα όσα πέρασες?
    Για να πας παρακάτω πρέπει να βρεις το πρόβλημα και μετα το αφήνεις πίσω και φτιάχνεις από την αρχή τη ζωή σου σε γερές βάσεις.
    Έχεις κατάθλιψη αλλά τι κάνεις για να συνεχίσεις τη ζωή σου? Έχεις παραδωθεί σε όλους τους τομείς για πάνω από 4 χρόνια?

  14. #44
    Banned
    Join Date
    Mar 2024
    Posts
    396
    Νομίζω ότι είσαι αρκετά ξέμπαρκος για το φόρουμ αυτό.Το φόρουμ αναφέρεται σε αλληλοστηριξη,εσυ τι ρόλο βαράς εδώ λοιπόν;και για να στα πω πιο χύμα…οποίος ταλαιπωρείτε ψυχικά αποκλειεται να είναι αναίσθητος!!!!Οι αναίσθητοι δεν γνωρίζουν από ψυχικές ασθένειες.Δεν μπαίνουν σε σάιτ αλληλοστήριξης.Είναι στην κοσμάρα τους,έχουν μερικούς δήθεν φίλους για το συμφέρον και η ζωή συνεχίζετε απλά και όμορφα.Δεν γουστάρω τύπους σαν και σένα που είναι θρασύς και επικριτικοί!!!

  15. #45
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2011
    Location
    Βουλγαρια
    Posts
    3,206
    Quote Originally Posted by Pinkrose17 View Post
    Το ότι είμαι αναίσθητη από που το συμπερανες;πολύ επιθετικό σε βρίσκω..και άκρως αγενή!!Ειναι η τελευταία φορά που σου απαντάω.
    Οι ευαισθητοι ανθρωποι μιλανε για τον πονο που προκαλεσαν σε αλλους, οι αναισθητοι κλαιγονται για τον πονο που τους προκαλεσαν οι αλλοι.

Page 3 of 5 FirstFirst 12345 LastLast

Similar Threads

  1. Εφιαλτικη κατασταση στη νεα δουλεια
    By Greek_mistis in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 16
    Last Post: 03-08-2023, 23:24
  2. Εφιαλτική εμπειρία από διακοπή αγχολυτικών
    By anhedonia in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 17
    Last Post: 21-04-2019, 23:29
  3. Replies: 2
    Last Post: 07-09-2012, 14:24

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •