Έρωτας με την πρώτη μάτια
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 1 of 4 123 ... LastLast
Results 1 to 15 of 46
  1. #1
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2021
    Posts
    258

    Έρωτας με την πρώτη μάτια

    Καλησπέρα σε όλους καλή Σαρακοστή με υγεία!
    Είχα καιρό να γράψω στο φόρουμ και ευχαριστώ εκ των προτέρων όσους απαντήσουν και με βοηθήσουν!

    Μετά από αρκετό καιρό παλεύοντας με διαφορα θέματα ψυχικής υγείας που είχα ερωτεύτηκα μια κοπέλα με την πρώτη μάτια από κοινή παρέα που έχουμε! Μόλις την είδα ζωντάνεψε ο εσωτερικός μου κόσμος χαμογέλασα με την ψυχή μου! Το θέμα είναι ότι μιλάμε καιρό τώρα της έχω πει τα όσα νιώθω για αυτήν από την μια μου δείχνει ενδιαφέρον από την άλλη μου δείχνει αδιαφορία την μια φορά με αφήνει να την διεκδικήσω την άλλη όχι με έχει μπερδέψει πολυ! Πρόσφατα ενώ ήμασταν μαζί με την κοινή παρέα ξανά, μιλούσα σε κάποιες αλλεσ κοπέλες που γνώριζα και έδειξε να ζηλεύει μου ανέφερε συνέχεια ότι δεν της έδινα σημασία και ότι μιλούσα μόνο σε αυτές σαν σκηνικά ζήλειας δηλαδή.. Να αναφέρω ότι μόνο εγώ στέλνω μήνυμα να δω τι κάνει αν είναι καλά,σπάνια θα μου στείλει εκείνη!

    Είμαι πολυ μπερδεμένος,ερωτευμένος ταυτόχρονα κάθε μέρα την σκέφτομαι όλο και περισσότερο!

    Ποια συμβουλή θα μου δίνατε,πως να συνεχίσω,να δείξω αδιαφορία η να τις δείξω ποσο πολυ θέλω να είμαι μαζί της;;

    Ευχαριστώ πολυ!

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2014
    Posts
    2,754
    Quote Originally Posted by Nikosnilouuu View Post
    Το θέμα είναι ότι μιλάμε καιρό τώρα της έχω πει τα όσα νιώθω για αυτήν από την μια μου δείχνει ενδιαφέρον από την άλλη μου δείχνει αδιαφορία την μια φορά με αφήνει να την διεκδικήσω την άλλη όχι με έχει μπερδέψει πολυ!
    αφου της τα ειπες τι αισθανεσαι, εαν ενδιαφεροταν για εσενα τωρα θα την επερνες πιπ@ κολΟ ακαποτα. αφου δεν εχει συμβει αυτο μην ξανασχοληθεις.θα επρεπε να εχεις καταλαβει τοσον καιρο οτι σε παιζει ξεδιαντροπα και το γραφω το ξεδιαντροπα γιατι εαν ηταν σοβαρη και εαν σε σεβοταν δεν θα το εκανε αυτο. οσο για αυτο που ονομαζεις ζηλια εγω θα το ονομαζα ναρκισσισμο της

  3. #3
    Banned
    Join Date
    Jul 2011
    Location
    Βουλγαρια
    Posts
    3,193
    Δεν υπαρχει κεραυνοβολος ερωτας, υπαρχει εξιδανικευση και ειναι παθολογικη. Απο την μια της αρεσει η προσοχη σου, αλλα ξερει πως δεν θα ειναι ποτε το είδωλο που εχεις για αυτην στο μυαλο σου και δεν σε παιρνει στα σοβαρα.

  4. #4
    Banned
    Join Date
    Jul 2011
    Location
    Βουλγαρια
    Posts
    3,193
    Quote Originally Posted by nikos2 View Post
    αφου της τα ειπες τι αισθανεσαι, εαν ενδιαφεροταν για εσενα τωρα θα την επερνες πιπ@ κολΟ ακαποτα. αφου δεν εχει συμβει αυτο μην ξανασχοληθεις.θα επρεπε να εχεις καταλαβει τοσον καιρο οτι σε παιζει ξεδιαντροπα και το γραφω το ξεδιαντροπα γιατι εαν ηταν σοβαρη και εαν σε σεβοταν δεν θα το εκανε αυτο. οσο για αυτο που ονομαζεις ζηλια εγω θα το ονομαζα ναρκισσισμο της
    Ο κεραυνοβολος ερωτας ειναι ναρκισσιστικη συμπεριφορα.

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2022
    Location
    αθηνα
    Posts
    1,871
    Nikosnilouuu δες τι ατομο ειναι αν ειν οπως κι εσυ στο στιλ σου πλησιασε την να δεις αν ταιριαζετε μπορει να βγει κατι πολυ καλο . ο ερως ειν οπως το δει ο καθενας απ τη δικη του μερια η κατι ρομαντικο η κατι απλα σα παιχνιδι που κανουν οι ανθρωποι για χαβαλε . το ρομαντικο ειν κι αυτο που αξιζει πιο πολυ αν κι πλεον δε το βρισκεις σε εναν κοσμο κινικο κι ψυχρο .
    αν δε εκτιμάς κάποιον μην τον προσβάλεις ......... φυγε ............. τοσο απλα

  6. #6
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2021
    Posts
    258
    Quote Originally Posted by asperger39 View Post
    Nikosnilouuu δες τι ατομο ειναι αν ειν οπως κι εσυ στο στιλ σου πλησιασε την να δεις αν ταιριαζετε μπορει να βγει κατι πολυ καλο . ο ερως ειν οπως το δει ο καθενας απ τη δικη του μερια η κατι ρομαντικο η κατι απλα σα παιχνιδι που κανουν οι ανθρωποι για χαβαλε . το ρομαντικο ειν κι αυτο που αξιζει πιο πολυ αν κι πλεον δε το βρισκεις σε εναν κοσμο κινικο κι ψυχρο .
    Καλησπέρα ευχαριστώ πολυ για τις απαντήσεις σας!

    Είναι στο ίδιο στυλ με εμένα έχει πολυ χιούμορ όπως και εγώ γενικά πειραζόμαστε συνεχώς πηγαίνουμε κόντρα ο ένας στον αλλον και γελάμε!
    Πέρασα πολλά τα τελευταία χρονια και όποτε την βλέπω νιώθω πολυ όμορφα ανεξήγητα όμορφα θα έλεγα!
    Ελπίζω να βγει κάτι καλο όπως είπατε και εσείς

  7. #7
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2022
    Location
    αθηνα
    Posts
    1,871
    γιατι ολοι μου μιλανε στον πληθυντικο τοσο γεροντι ειμαι ?? :(
    αν δε εκτιμάς κάποιον μην τον προσβάλεις ......... φυγε ............. τοσο απλα

  8. #8
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2014
    Posts
    2,754
    Quote Originally Posted by axl100 View Post
    Ο κεραυνοβολος ερωτας ειναι ναρκισσιστικη συμπεριφορα.
    δεν το ηξερα παντως σιγουρα ειναι χαρακτηριστικο των αντρων και οχι των γυναικων.
    σκοπος του ειναι να αναγκαστει ο αντρας να πλησιασει την γυναικα γιατι εαν περιμενε η Θεα φυση απο αυτες ο πλανητης θα ηταν σαν την σεληνη μονο με πετρες

  9. #9
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,635
    Quote Originally Posted by nikos2 View Post
    δεν το ηξερα παντως σιγουρα ειναι χαρακτηριστικο των αντρων και οχι των γυναικων.
    σκοπος του ειναι να αναγκαστει ο αντρας να πλησιασει την γυναικα γιατι εαν περιμενε η Θεα φυση απο αυτες ο πλανητης θα ηταν σαν την σεληνη μονο με πετρες
    ποσο φαινεται οτι δεν εχεις γνωρισει ζωντανες γυναικες, δεν φανταζεσαι... οι πλαστικες δεν μετρανε, εννοω...

  10. #10
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2014
    Posts
    2,754
    Quote Originally Posted by asperger39 View Post
    γιατι ολοι μου μιλανε στον πληθυντικο τοσο γεροντι ειμαι ?? :(
    σε προδωσαν οι αρχαισμοι σου περι ερωτος

  11. #11
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2014
    Posts
    2,754
    Quote Originally Posted by Remedy View Post
    ποσο φαινεται οτι δεν εχεις γνωρισει ζωντανες γυναικες, δεν φανταζεσαι... οι πλαστικες δεν μετρανε, εννοω...
    ασε τις φιλοσοφιες
    κατα γενικη ομολογια οι αντρες ερωτευονται εντονα και πολυ πιο γρηγορα απο τα θηλεα

  12. #12
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2021
    Posts
    258
    Quote Originally Posted by asperger39 View Post
    γιατι ολοι μου μιλανε στον πληθυντικο τοσο γεροντι ειμαι ?? :(
    Χαχαχ όχι όχι απλά από σεβασμό μιλάω στον πληθυντικό

  13. #13
    Banned
    Join Date
    Jul 2011
    Location
    Βουλγαρια
    Posts
    3,193
    Quote Originally Posted by nikos2 View Post
    δεν το ηξερα παντως σιγουρα ειναι χαρακτηριστικο των αντρων και οχι των γυναικων.
    σκοπος του ειναι να αναγκαστει ο αντρας να πλησιασει την γυναικα γιατι εαν περιμενε η Θεα φυση απο αυτες ο πλανητης θα ηταν σαν την σεληνη μονο με πετρες
    Φαση ειναι ο ναρκισσισμος, χρειαζεται για τα πρωτα βηματα στα παντα, οταν μεινεις εκει γινεται παθολογικος.

  14. #14
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,635
    Quote Originally Posted by Nikosnilouuu View Post
    Καλησπέρα σε όλους καλή Σαρακοστή με υγεία!
    Είχα καιρό να γράψω στο φόρουμ και ευχαριστώ εκ των προτέρων όσους απαντήσουν και με βοηθήσουν!

    Μετά από αρκετό καιρό παλεύοντας με διαφορα θέματα ψυχικής υγείας που είχα ερωτεύτηκα μια κοπέλα με την πρώτη μάτια από κοινή παρέα που έχουμε! Μόλις την είδα ζωντάνεψε ο εσωτερικός μου κόσμος χαμογέλασα με την ψυχή μου! Το θέμα είναι ότι μιλάμε καιρό τώρα της έχω πει τα όσα νιώθω για αυτήν από την μια μου δείχνει ενδιαφέρον από την άλλη μου δείχνει αδιαφορία την μια φορά με αφήνει να την διεκδικήσω την άλλη όχι με έχει μπερδέψει πολυ! Πρόσφατα ενώ ήμασταν μαζί με την κοινή παρέα ξανά, μιλούσα σε κάποιες αλλεσ κοπέλες που γνώριζα και έδειξε να ζηλεύει μου ανέφερε συνέχεια ότι δεν της έδινα σημασία και ότι μιλούσα μόνο σε αυτές σαν σκηνικά ζήλειας δηλαδή.. Να αναφέρω ότι μόνο εγώ στέλνω μήνυμα να δω τι κάνει αν είναι καλά,σπάνια θα μου στείλει εκείνη!

    Είμαι πολυ μπερδεμένος,ερωτευμένος ταυτόχρονα κάθε μέρα την σκέφτομαι όλο και περισσότερο!

    Ποια συμβουλή θα μου δίνατε,πως να συνεχίσω,να δείξω αδιαφορία η να τις δείξω ποσο πολυ θέλω να είμαι μαζί της;;

    Ευχαριστώ πολυ!
    τι ηλικια εχει η κοπελα;
    πρεπει να ειναι πολυ μικρη ή πολυ ανασφαλης, ή και τα δυο.

    οπωσδηποτε η συμπεριφορα που θα την κανει να ενδιαφερθει, ειναι το φτυσιμο, γιατι ειναι ανασφαλης και ανταγωνιστικη.
    οπως ειδες, μονο οταν μιλουσες με αλλες εδειξε ενδιαφερον, αλλα γενικα σε εχει στον παγο...
    δεν φαινεται να της αρεσεις πολυ, αλλα κολακευεται απο το ενδιαφερον σου.
    απλα, δεν εχουν νοημα αυτες οι συμπεριφορες, γιατι δεν μπορουν να δημιουργησουν τπτ ουσιαστικο τετοια παιχνιδακια. το θεμα ειναι να ταιριαζτε και να το ξερετε και οι δυο, οχι να την ξεγελασεις μπας και ενδιαφερθει...

  15. #15
    Banned
    Join Date
    Jul 2011
    Location
    Βουλγαρια
    Posts
    3,193
    Quote Originally Posted by nikos2 View Post
    δεν το ηξερα παντως σιγουρα ειναι χαρακτηριστικο των αντρων και οχι των γυναικων.
    σκοπος του ειναι να αναγκαστει ο αντρας να πλησιασει την γυναικα γιατι εαν περιμενε η Θεα φυση απο αυτες ο πλανητης θα ηταν σαν την σεληνη μονο με πετρες
    Τι λες βρε,το πλησιασμα ειναι γυναικεια δουλεια, αμα την κανεις εσυ εχεις ξενερωσει τις περισσοτερες απο την αρχη.

Page 1 of 4 123 ... LastLast

Similar Threads

  1. Replies: 13
    Last Post: 10-05-2021, 21:50
  2. Με τα ματια
    By Miliva21 in forum Σχέσεις και Επικοινωνία
    Replies: 17
    Last Post: 16-08-2017, 01:29
  3. Ερωτας με την πρωτη ματια
    By Mara.Z in forum Σχέσεις και Επικοινωνία
    Replies: 34
    Last Post: 01-09-2016, 23:04
  4. ερωτας με την πρώτη ματια? ερωτας εξ αποστάσεως? υπάρχουν? αντέχουν?
    By Angel_Love in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 12
    Last Post: 20-05-2014, 12:52
  5. ΔΥΣΚΟΛΟ ΘΕΜΑ: ΕΡΩΤΑΣ ΧΩΡΙΣ ΔΙΕΙΣΔΥΣΗ! (παρακαλω ριχτε μια ματια!) S.O.S!!!!
    By kons_tsia in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 30
    Last Post: 22-02-2014, 10:07

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •