Ανδρικός εγωισμός; - Page 4
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 4 of 4 FirstFirst ... 234
Results 46 to 55 of 55
  1. #46
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,876
    Quote Originally Posted by Art_Phil View Post
    Δεν καταλαβαίνω γιατί θες να τον κερδίσεις;
    Το γεγονός ότι αρχίσατε να μιλάτε να βγαίνετε πολύ όμορφα και ξαφνικά σε άφησε για την πρώην του δεν σε προβληματίζει; προσωπικά μου φαίνεται άκρως ξενερωτικό.

    Επιπλέον, εκείνος έλεγε ότι θέλει να το πάτε χαλαρά - όταν θες να το πας χαλαρά είσαι και πιο συγκρατημένος και στα λόγια, δεν δημιουργείς στον άλλον τέτοιθες προσδοκίες.
    Επίσης, σιγά μην απομακρύνθηκε επειδή άρχισε να νιώθει, κανένας δεν απομακρύνεται επειδή γουστάρει. Οι άνθρωποι απομακρύνονται επειδή δεν θέλουν τόσο ή δεν τους βγαίνει τόσο.

    Πιστεύω πως η σχέση σας ήταν για εκείνον ένα μεταβατικό στάδιο να απεμπλακεί από την πρώην κοπέλα του και είναι λογικό εφόσον δεν φαίνεται να είχε απεμπλακεί τελείως και απομακρύνθηκε από εσένα επειδή δεν του βγήκε μαζί σου.
    Εάν διεκδικείς τέτοιες καταστάσεις και τέτοιους ανθρώπους που πρέπει να χρησιμοποιείς στρατηγικές για να κερδίσεις τον άλλον και να τραβιέται από τα μαλλιά, δεν θα ζήσεις τίποτα όμορφο και ουσιαστικό.
    αυτο ξαναπες το...

  2. #47
    Junior Member
    Join Date
    Mar 2024
    Posts
    18
    Καλησπέρα στην παρέα! Σας ξαναγράφω μετά από σχεδόν 1.5 μήνα για updates :P Εκανα μια υστατη προσπαθεια να τσεκαρω διαθεσεις μεσα στον Μαρτιο, στέλνοντας μηνυμα που εννοειται ότι φανηκε ότι ‘’διαβαστηκε’’ μετα από 4 μερες από τοτε που το εστειλα. Από τοτε δεν ξανασχοληθηκα, προχωρησα τη ζωη μου, βγηκα καποια ραντεβου που δεν κατεληξαν καπου, αλλα η αληθεια είναι ότι δεν σταματησα να τον σκεφτομαι -ισως από εγωισμο, όπως θελετε πειτε το. Ειπα στον εαυτο μου γιατι να μην δω την ολη φαση πιο χαλαρα; γνωριζοντας ότι ενδεχομενως και ο ιδιος να εχει προχωρησει σε κατι μη δεσμευτικο ή να εχει επιστρεψει στην πρωην κτλ. Παρολο που δεν μιλαμε, ολο αυτό το διάστημα από Μαρτιο έως τωρα συνεχίζει να στέλνει καρδούλες στις ιστορίες μου (10 χρονών θα ξαναπώ!), σχολιάζοντας ‘’κούκλα μου...΄΄ σαν να μην συμβαινει τιποτα. Από πλευρας μου, δεν ανταποκριθηκα καθολου στα σχολια αυτά και τις προαλλες μου εστειλε 6 το πρωι μηνυμα για τη γιορτη μου, στο οποιο απαντησα τυπικα. Δεν συνεχισε τη συζητηση και από εκει υπεθεσα οτι οντως να εχει βρει αλλου ενδιαφερον. Ωστοσο, όπως ανεφερα θελω να δω τη φαση πιο χαλαρα, καθως ειμαι πιο συνειδητοποιημενη πλεον. Πως λοιπον θα του πω εμμεσως πλην σαφως ότι θελω σεξ; Να του ζητησω χυμα να ερθει σπιτι μου;

  3. #48
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,876
    Quote Originally Posted by marilia4 View Post
    Καλησπέρα στην παρέα! Σας ξαναγράφω μετά από σχεδόν 1.5 μήνα για updates :P Εκανα μια υστατη προσπαθεια να τσεκαρω διαθεσεις μεσα στον Μαρτιο, στέλνοντας μηνυμα που εννοειται ότι φανηκε ότι ‘’διαβαστηκε’’ μετα από 4 μερες από τοτε που το εστειλα. Από τοτε δεν ξανασχοληθηκα, προχωρησα τη ζωη μου, βγηκα καποια ραντεβου που δεν κατεληξαν καπου, αλλα η αληθεια είναι ότι δεν σταματησα να τον σκεφτομαι -ισως από εγωισμο, όπως θελετε πειτε το. Ειπα στον εαυτο μου γιατι να μην δω την ολη φαση πιο χαλαρα; γνωριζοντας ότι ενδεχομενως και ο ιδιος να εχει προχωρησει σε κατι μη δεσμευτικο ή να εχει επιστρεψει στην πρωην κτλ. Παρολο που δεν μιλαμε, ολο αυτό το διάστημα από Μαρτιο έως τωρα συνεχίζει να στέλνει καρδούλες στις ιστορίες μου (10 χρονών θα ξαναπώ!), σχολιάζοντας ‘’κούκλα μου...΄΄ σαν να μην συμβαινει τιποτα. Από πλευρας μου, δεν ανταποκριθηκα καθολου στα σχολια αυτά και τις προαλλες μου εστειλε 6 το πρωι μηνυμα για τη γιορτη μου, στο οποιο απαντησα τυπικα. Δεν συνεχισε τη συζητηση και από εκει υπεθεσα οτι οντως να εχει βρει αλλου ενδιαφερον. Ωστοσο, όπως ανεφερα θελω να δω τη φαση πιο χαλαρα, καθως ειμαι πιο συνειδητοποιημενη πλεον. Πως λοιπον θα του πω εμμεσως πλην σαφως ότι θελω σεξ; Να του ζητησω χυμα να ερθει σπιτι μου;
    αφου τραβας ζορι για τον τυπο και το λες και μονη σου και ειναι και ολοφανερο!
    πως θα το δεις "χαλαρα";;; θα πατησεις κουμπι; τι εισαι; καφετιερα;
    ειναι σαν αυτους που σου λενε "μην αγχωνεσαι" οταν εχεις κριση αγχους. δεν θα αγχωνεσαι, επειδη στο ειπε ο αλλος; αυτο εφταιγε;

    ΠΙΘΑΝΟΛΟΓΩ, οτι ΛΕΣ οτι θα προσπαθησεις να το δεις χαλαρα, αλλα αυτο που υποβοσκει, ειναι οτι σου ελλειψε, οχι μονο το σεξ, περισσοτερο αυτο που νοιωθεις γι αυτον οταν ειστε καλα σου ελλειψε και θελεις να τον δεις. οχι μονο για σεξ, αλλα για να δεις ΑΛΛΗ ΜΙΑ ΦΟΡΑ, μηπως τυχον υπαρχει περιθωριο για καποια συνεχεια. οχι για μια ξεπετα.

    τον μπελα σου ψαχνεις;
    αν τον ψαχνεις, φωναξε τον. κι αυτο, θεμιτο ειναι. τα λαθη δεν μοιραζονται. ο καθενας κανει τα δικα του. δικαιωμα σου...

  4. #49
    Junior Member
    Join Date
    Mar 2024
    Posts
    18
    Quote Originally Posted by Remedy View Post
    αφου τραβας ζορι για τον τυπο και το λες και μονη σου και ειναι και ολοφανερο!
    πως θα το δεις "χαλαρα";;; θα πατησεις κουμπι; τι εισαι; καφετιερα;
    ειναι σαν αυτους που σου λενε "μην αγχωνεσαι" οταν εχεις κριση αγχους. δεν θα αγχωνεσαι, επειδη στο ειπε ο αλλος; αυτο εφταιγε;

    ΠΙΘΑΝΟΛΟΓΩ, οτι ΛΕΣ οτι θα προσπαθησεις να το δεις χαλαρα, αλλα αυτο που υποβοσκει, ειναι οτι σου ελλειψε, οχι μονο το σεξ, περισσοτερο αυτο που νοιωθεις γι αυτον οταν ειστε καλα σου ελλειψε και θελεις να τον δεις. οχι μονο για σεξ, αλλα για να δεις ΑΛΛΗ ΜΙΑ ΦΟΡΑ, μηπως τυχον υπαρχει περιθωριο για καποια συνεχεια. οχι για μια ξεπετα.

    τον μπελα σου ψαχνεις;
    αν τον ψαχνεις, φωναξε τον. κι αυτο, θεμιτο ειναι. τα λαθη δεν μοιραζονται. ο καθενας κανει τα δικα του. δικαιωμα σου...
    Remedy ειλικρινα θα ηθελα να σε γνωρισω, για να μου κανεις ψυχαναλυση βασικα χαχα! Σε θαυμαζω για τα επιχειρηματα και τις απαντησεις σου, εισαι η φωνη της λογικης και δεν υπερβάλλω.

    Καλα τα λες και σκεφτομαι το εξης: αντε και πες τον φωναξα, αυτος θα ερθει;

  5. #50
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,876
    αυτο, δεν το ξερουμε.
    πιστευω οτι θα ερθει αν πραγματικα πιστεψει οτι εισαι χαλαρη και δεν θες τπτ αλλο εκτος απο σεξ.
    θα το πιστεψει;;

  6. #51
    Junior Member
    Join Date
    Mar 2024
    Posts
    18
    Quote Originally Posted by Remedy View Post
    αυτο, δεν το ξερουμε.
    πιστευω οτι θα ερθει αν πραγματικα πιστεψει οτι εισαι χαλαρη και δεν θες τπτ αλλο εκτος απο σεξ.
    θα το πιστεψει;;
    Πιστευω ότι αυτό θα εξαρτηθει από τον τροπο που θα το εκφρασω μεσα από το μηνυμα. Δεν ξερω όμως τι να του γραψω: ελα σπιτι μου τωρα; Δεν μου εχει ξανατυχει κατι αντιστοιχο

  7. #52
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    22,887
    Μπουμπι φαγάκι γειά σου Τζιοβάνι ταυλερε κ στα μαμησια πρωτε

  8. #53
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,876
    Quote Originally Posted by marilia4 View Post
    Πιστευω ότι αυτό θα εξαρτηθει από τον τροπο που θα το εκφρασω μεσα από το μηνυμα. Δεν ξερω όμως τι να του γραψω: ελα σπιτι μου τωρα; Δεν μου εχει ξανατυχει κατι αντιστοιχο
    "τι θα κανεις το μεσημερι/ απογευμα/ βραδυ; θελεις να ερθεις απ το σπιτι;"
    αν ειναι τοσο χεστης και ρωτησει τι θα κανετε στο σπιτι μην τυχον εχεις ετοιμο τον παππα και τον παντρευτεις στα γρηγορα, παρατα τον...

  9. #54
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2023
    Posts
    455
    Βρες κάποιον καλύτερο για σεξ , τόσοι ψάχνουν. Θα σου καλύψει τις ανάγκες σου και ίσως τελικά να προχωρήσει σε σχέση. Δεν σημαίνει κάτι και για τον άνδρα που ψάχνει ξεκάθαρα γυναίκα για σεξ αν πέρασε δύσκολα και δεν μπορεί να βρει κάτι σοβαρό κατέληξε εκεί προς αναζήτηση. Αν δεν έχει αυτοπεποίθηση δεν θα μπορεί να προσεγγίσει γυναίκα κάτω από άλλες συνθήκες.

  10. #55
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    22,887
    Τα ξαναλέω μια χαρά είμαστε όλοι απλά είναι στη φυλακή κ λέει θα μαμησουμε κι όλα χαχαχα

Page 4 of 4 FirstFirst ... 234

Similar Threads

  1. Εγωισμος...
    By Nefeli28 in forum Εμπειρίες Ψυχοθεραπείας - Ψυχολογική & Ψυχιατρική Υποστήριξη
    Replies: 18
    Last Post: 09-03-2023, 22:39
  2. Εγωισμός...
    By Nefeli28 in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 0
    Last Post: 18-03-2017, 18:53
  3. μοναξια=εγωισμος.... + εγωισμος=προβληματα
    By αλεξανδρος_77 in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 45
    Last Post: 15-07-2014, 15:47
  4. Γυναικείος-Ανδρικος Εγκέφαλος Υπάρχουν διαφορές?
    By anasia in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 4
    Last Post: 22-01-2010, 00:33
  5. Εγωισμός...
    By dansk in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 32
    Last Post: 19-12-2009, 08:50

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •