28 χρόνων και δεν έχω καταφέρει ποτέ να κάνω σεξ - Page 2
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 2 of 3 FirstFirst 123 LastLast
Results 16 to 30 of 36
  1. #16
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,634
    Quote Originally Posted by ioannis2 View Post
    Μερικά αλλα όχι πολλά.
    Εντάξει, για να μην το απολυτοποιώ κάποιοι δεν θα τρεχαν να εξαφανιστούν. Ούτε βέβαια ξέρω αν αυτοί θα χαν σκοπό να μεναν για πάντα μαζί τους (όπως λέει και το τραγούδι του Πάριου) σ αυτό τ' ανηφόρι που λένε ζωή. Άμα ακούω αυτό το τραγούδι γενικά με πιάνει κατάθλιψη, δεν μ αρεσει, κυρίως ο τόνος, το ύφος κι η μουσική του τραγουδιού.
    Οι υπερβαρες και οι υπέρβαροι έχουν εραστές κατά το όμοιος ομοίω που έλεγαν οι αρχαίοι ημών πρόγονοι, κι αυτό μάλλον ισχύει για όλους μας, ο καθένας δλδ με βάση τα σωματικά και ψυχικά του γνωρίσματα.
    μπορεί να μην πρόσεξα το χονδροφοβία, απλά υπέθεσα λογικά, πως με τον τροπο που παρουσιάζει το θέμα π ανοιξε πάει να πει πως έχει κάποιο θέμ αμ ετα κιλά.
    μπα, ουτε καν.. πολλες φορες συμβαινει το αντιθετο..
    ενας υπέρβαρος δεν επιδιωκει σχεσεις με υπερβαρους γιατι εχει κομπλεξ με τα κιλα του, ενω μπορει να δεις εναν κανονικο/ αθλητικο, να εχει σχεση με υπερβαρο. εγω το εχω διαπιστωσει...
    περαν τουτου, εξακολουθεις να κανεις προβολες στα δικα σου γουστα.
    υπαρχουν και μακροχρονιες σχεσεις και γαμοι, με υπερβαρο συντροφο.
    επειδη εσυ δεν θες, μην ταυτιζεσαι με ολον τον κοσμο... αλλοι , θελουν. περι ορεξεως, κολοκυθοπιτα...
    σε αλλες, δεν αρεσουν οι ξανθοι, σε αλλες οι κοκκαλιαρηδες, σε αλλες οι υπερβαροι κ.ο.κ.

    ειμαστε εκτος θεματος παντως, γιατι η κοπελα το ξεκαθαρισε οτι δεν εχει θεμα κιλων.
    οποτε , αλλος ειναι ο λογος, οπως καταλαβαινεις..

  2. #17
    Quote Originally Posted by Remedy View Post
    μπα, ουτε καν.. πολλες φορες συμβαινει το αντιθετο..
    ενας υπέρβαρος δεν επιδιωκει σχεσεις με υπερβαρους γιατι εχει κομπλεξ με τα κιλα του, ενω μπορει να δεις εναν κανονικο/ αθλητικο, να εχει σχεση με υπερβαρο. εγω το εχω διαπιστωσει...
    περαν τουτου, εξακολουθεις να κανεις προβολες στα δικα σου γουστα.
    υπαρχουν και μακροχρονιες σχεσεις και γαμοι, με υπερβαρο συντροφο.
    επειδη εσυ δεν θες, μην ταυτιζεσαι με ολον τον κοσμο... αλλοι , θελουν. περι ορεξεως, κολοκυθοπιτα...
    σε αλλες, δεν αρεσουν οι ξανθοι, σε αλλες οι κοκκαλιαρηδες, σε αλλες οι υπερβαροι κ.ο.κ.

    ειμαστε εκτος θεματος παντως, γιατι η κοπελα το ξεκαθαρισε οτι δεν εχει θεμα κιλων.
    οποτε , αλλος ειναι ο λογος, οπως καταλαβαινεις..

    όλοι μας έχουμε γούστα και πολλές φορές παιρνάμε τα θέματα άλλων μέσα απ τα δικά μας.
    όλοι έχουμε διαπιστώσει πολλά και διάφορα, φτάνει όλοι αυτοί να ναι καλά μέσα τους για τον εαυτό τους και το έτερον τους ήμισυ (να το χουν εκτίμηση που λέει κι ο Τερζής).
    σωστό, ας μην ανοίγουμε άλλα στο θέμα της κοπέλας.
    γιάννης

  3. #18
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2013
    Location
    Αθήνα
    Posts
    1,591
    Εγώ ρε παιδιά γιατί ακούω 30 χρονών παρθένα και τρομοκρατούμαι;
    Προσωπικά κι εγώ άργησα να ξεπαρθενιαστώ... ήμουν 23 χρονών και δεν πήγαινα με άντρα γιατί τι θα έλεγα...δεν ήθελα να του πω ότι ήταν ο πρώτος μου...δεν ήθελα να κάνω έρωτα αλλά σεξ, δεν ήθελα να τρέξουν τα αίματα και να μην ξέρω πως τα να δικαιολογήσω...Ντρεπόμουν κι εγώ. Κι ενώ ήθελα να το κρύψω και δεν ήξερα πώς...μου έτυχε μια συνεύρεση με έναν τύπο τόσο γλυκό... και όταν έτρεξε το αίμα αυτός λέει τι είναι αυτά ..αυτό το παθαίνουν οι... του λέω α δεν είναι τίποτε μου κατέβηκε η περίοδος και ποτέ δεν του είπα ότι ήταν ο πρώτος μου. Τα μάζεψα, το πίστεψε, κι εγώ ποτέ δεν του είπα ότι ήμουν παρθένα.
    Αλλά πριν από αυτόν έχασα ευκαιρίες πχ σε αυτοκίνητο τι θα έλεγα εκεί σκεφτόμουν που θα του το έκανα χάλια κι ακόμη και τώρα που το σκέφτομαι λέω καλά έκανα και δεν πήγα.
    Πραγματικά το απολαύσαμε δεν μπορώ να πω αλλά η στιγμή που το σεντόνι ήταν τίγκα στο αίμα ήταν η πιο αμήχανη. Εγώ νόμιζα πως θα τρέξουν 2-3 στάλες. Πίστευα κι εγώ πως δεν έχω πια υμένα.
    Δεν ξέρω πως θα αντιδρούσε αν του έλεγα ότι είμαι παρθένα στα 23 πάντως στο λέω με το χέρι στην καρδιά αν και περάσαμε ωραία δεν νομίζω να το έπαιρνε νορμάλ.
    ''Γι' αυτό'' σου λέω δεν ξέρω πως θα το δικαιολογήσεις εσύ στα 30...Εγώ δυσκολεύτηκα στα 23 εσύ στα 30 πώς...

    Όσο για κάποιους που μιλάνε για το βάρος είναι από άλλη ιστορία. Τι σχέση έχει το ένα με άλλο... Και 50 κιλά να είσαι και 80 κιλά να είσαι η παρθενιά είναι μία τι;

  4. #19
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2024
    Posts
    166
    Συγνώμη κοπέλια είσαι κάπου λάθος.Ποιος σου είπε ότι αν δεν είσαι μοντέλο,δεν μπορείς να έχεις ερωτική σχέση;Υπάρχουν υπέρβαροι και άνδρες και γυναίκες..απλά οι άνδρες δεν έχουν αυτογνωσία και αντί να κοιτάξουν πρώτα τα δικά τους χαλια..κοιτάνε των αλλονών!!Μεγαλυτερο ρόλο παίζουν οι ανασφάλειες που κουβαλάς,αυτό δεν έχει να κάνει με τα κιλά!!Προσπαθησε να αποκτήσεις αυτοπεποίθηση…και αν υπάρχει κάποιο πρόβλημα παθολογικό μίλησε με κάποιον ειδικό γιατρό.Μπορεί καποιος να βρίσκεται στην ίδια θέση με σένα..και να υπάρχει κατανόηση.Χίλιες φορές να πεις την αλήθεια και να φας φτύσιμο..παρά ψέματα!Οποιος θα είναι κατάλληλος για σένα θα μείνει,και συνήθως για όλους υπάρχει ο κατάλληλος άνθρωπος..η σωστή στιγμή είναι το πρόβλημα.

  5. #20
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2024
    Posts
    166
    Λες στην κοπέλα ανοησίες!Πρωτον είπε ότι έχει χάσει το επιπλέον βάρος της και κατά δεύτερον ακόμα και να είχε κιλά..δεν αποτελεί πρόβλημα..δεν είναι ολοι μοντέλα στην κοινωνία!!Προσπαθησε να αποβάλλεις τα δικά σου κόμπλεξ,και μετά μπες στην διαδικασία να σύμβουλεψεις κάποιον.

  6. #21
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2013
    Location
    Αθήνα
    Posts
    1,591
    Quote Originally Posted by Pinkrose17 View Post
    Λες στην κοπέλα ανοησίες!Πρωτον είπε ότι έχει χάσει το επιπλέον βάρος της και κατά δεύτερον ακόμα και να είχε κιλά..δεν αποτελεί πρόβλημα..δεν είναι ολοι μοντέλα στην κοινωνία!!Προσπαθησε να αποβάλλεις τα δικά σου κόμπλεξ,και μετά μπες στην διαδικασία να σύμβουλεψεις κάποιον.
    Μάθε να κάνεις quote νέα κοπέλα για να ξέρουμε σε ποιον μιλάς κι όχι στο γάμο του καραγκιόζη να γράφεις, και να προσπαθούμε με μαντεία να καταλάβουμε σε ποιον τα λες.
    Last edited by HarleyQuinn; 02-04-2024 at 22:07.

  7. #22
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2014
    Posts
    1,132
    Quote Originally Posted by Remedy View Post
    μπα, ουτε καν.. πολλες φορες συμβαινει το αντιθετο..
    ενας υπέρβαρος δεν επιδιωκει σχεσεις με υπερβαρους γιατι εχει κομπλεξ με τα κιλα του, ενω μπορει να δεις εναν κανονικο/ αθλητικο, να εχει σχεση με υπερβαρο. εγω το εχω διαπιστωσει...
    Όντως, πολλοί λεπτοί γουστάρουν υπέρβαρες, όπως και πολλοί υπέρβαροι λεπτές! Γενικά, έχω καταλάβει ότι η πλειοψηφία θέλει λεπτές, αλλά είναι μπόλικοι αυτοί που θέλουν υπέρβαρες, και ακόμα περισσότεροι αυτοί που θα "ανέχονταν" πολλά παραπάνω κιλά στη γυναίκα, αν τους άρεσε το πρόσωπό της

  8. #23
    Banned
    Join Date
    Jul 2011
    Location
    Βουλγαρια
    Posts
    3,193
    Quote Originally Posted by Eagle guy View Post
    Όντως, πολλοί λεπτοί γουστάρουν υπέρβαρες, όπως και πολλοί υπέρβαροι λεπτές! Γενικά, έχω καταλάβει ότι η πλειοψηφία θέλει λεπτές, αλλά είναι μπόλικοι αυτοί που θέλουν υπέρβαρες, και ακόμα περισσότεροι αυτοί που θα "ανέχονταν" πολλά παραπάνω κιλά στη γυναίκα, αν τους άρεσε το πρόσωπό της
    Еιναι λειτουργικο το θεμα, δυο παχισαρκοι θελουν γερανους, κουνιες και αλλα τετοια περιεργα για να κανουν σεξ.

  9. #24
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2024
    Posts
    166
    Γιατί είσαι ούφο!!Και εκτός από ούφο δεν σέβεσαι έναν άνθρωπο…ο κόσμος προσπαθεί να ανεβάσει την ψυχολογία κάποιου και όχι να τον ρίξει στα τάρταρα!!!

  10. #25
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2013
    Location
    Αθήνα
    Posts
    1,591
    Quote Originally Posted by Pinkrose17 View Post
    Γιατί είσαι ούφο!!Και εκτός από ούφο δεν σέβεσαι έναν άνθρωπο…ο κόσμος προσπαθεί να ανεβάσει την ψυχολογία κάποιου και όχι να τον ρίξει στα τάρταρα!!!
    Φύγε ρε κολαούζο. Σε κάθε θρεντ σε έχω στο κεφάλι μου!
    Όχι θα της γράφω να κάνει "αρωματοθεραπείες" για να γίνω "πινκ ρόουζ νούμερο 18"! αφού εσύ προηγείσαι στο νούμερο.

  11. #26
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2022
    Location
    αθηνα
    Posts
    1,859
    παιδια αυτη η φαγωμάρα έκλεισε νομίζω κι το φορουμ αυτες τις μερες οι τσακωμοί πουθενα δε βγαζουν .ηρεμα συζητάμε οχι ετσι αυτο δε βοηθάει κανεναν να συμβαίνει μονον συγχυση φερνει .
    αν δε εκτιμάς κάποιον μην τον προσβάλεις ......... φυγε ............. τοσο απλα

  12. #27
    Junior Member
    Join Date
    Apr 2024
    Posts
    7
    Quote Originally Posted by Nefelie View Post
    Όπως λέει και ο τιτλος είμαι 28 , σχεδόν 29, και ποτέ μου δεν έχω καταφέρει να κάνω σεξ. Πιο παλιά, γύρω στα 20, είχα προσπαθήσει αλλά ποτέ δεν τα κατάφερα. Αρχικά ήμουν πάντα αρκετά υπέρβαρη -τώρα τα έχω χάσει τα κιλά- και είχα πάντα πολύ μεγάλες ανασφάλειες. Εκτός από αυτό όμως πονάω παρά πολύ. Όλες μου οι προσπάθειες ήταν τραυματικές.

    Τι μπορεί να συμβαίνει; Πλέον απλά δε προσπαθώ καν γιατί ντρέπομαι πολύ. Ποια φτάνει 28 και είναι ακόμη παρθένα; Οι αντιδράσεις όλων όσων ακούνε ότι δεν έχω κάνει ποτέ σεξ δε με κάνουν να θέλω να προσπαθήσω. Επίσης φοβάμαι ότι θα πονέσω πολύ. Με κοιτάνε σα να είμαι καμία τρελή. Ακόμα και σε αυτό το φόρουμ λένε ότι δεν είναι φυσιολογικό. Νομίζω πρέπει να το πάρω απόφαση ότι θα μεινω πάντα μόνη.
    Νεφέλη καλησπέρα.Εχω ακριβώς το ίδιο θέμα με εσενα.εγω έχω κάνει κάποιες σχέσεις.Με τον έναν είμαστε μαζι 7 χρόνια και είναι ασεξουαλ.Εγω ομως έχω σεξουαλικη επιθυμία όχι πολύ έντονη τα τελευταία χρόνια.ειμαι 36
    Είχα και εγώ μεγάλο αγχος για αυτό και ντρέπομαι ακόμη και τώρα που δεν κατάφερα να ολοκληρώσω ποτέ.
    Πρόσφατα έκανα σχέση με κάποιον 8 χρόνια μεγαλύτερο μου.Ουτε αυτός λέει έχει θέμα με το σεξ αλλά βέβαια είμαστε στις αρχές οπότε κρατάω επιφυλάξεις.Ξερει ότι δεν θέλω να κάνω σεξ δεν του έχω πει βέβαια ότι δεν έχω κάνει ποτέ.εκει δεν ξέρω πως θα το πάρει.
    Το θέμα είναι ότι δεν ξέρω πως να ξεπεράσω την φοβια αυτή.
    Έχω πάει σε ψυχολόγο.αλλα τίποτα.θα χαρώ αν θες να τα πούμε και σε προσωπικό μήνυμα.

  13. #28
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,634
    Quote Originally Posted by Μαρια Καραπανου View Post
    Νεφέλη καλησπέρα.Εχω ακριβώς το ίδιο θέμα με εσενα.εγω έχω κάνει κάποιες σχέσεις.Με τον έναν είμαστε μαζι 7 χρόνια και είναι ασεξουαλ.Εγω ομως έχω σεξουαλικη επιθυμία όχι πολύ έντονη τα τελευταία χρόνια.ειμαι 36
    Είχα και εγώ μεγάλο αγχος για αυτό και ντρέπομαι ακόμη και τώρα που δεν κατάφερα να ολοκληρώσω ποτέ.
    Πρόσφατα έκανα σχέση με κάποιον 8 χρόνια μεγαλύτερο μου.Ουτε αυτός λέει έχει θέμα με το σεξ αλλά βέβαια είμαστε στις αρχές οπότε κρατάω επιφυλάξεις.Ξερει ότι δεν θέλω να κάνω σεξ δεν του έχω πει βέβαια ότι δεν έχω κάνει ποτέ.εκει δεν ξέρω πως θα το πάρει.
    Το θέμα είναι ότι δεν ξέρω πως να ξεπεράσω την φοβια αυτή.
    Έχω πάει σε ψυχολόγο.αλλα τίποτα.θα χαρώ αν θες να τα πούμε και σε προσωπικό μήνυμα.
    καλημερα.
    για ποιον λογο δεν θελεις να κανεις σεξ, εφοσον εχεις σεξουαλικη επιθυμια; εχεις εντοπισει τον λογο;

  14. #29
    Junior Member
    Join Date
    Apr 2024
    Posts
    7
    Quote Originally Posted by Remedy View Post
    καλημερα.
    για ποιον λογο δεν θελεις να κανεις σεξ, εφοσον εχεις σεξουαλικη επιθυμια; εχεις εντοπισει τον λογο;
    Καλημέρα
    Όσες προσπάθειες έκανα με ψυχολόγο για να βγάλω άκρη δεν κατάφερα τίποτα.Πιθανον μου είπε κάποια εμπειρία από το παρελθόν που ίσως δεν θυμάμαι μου δημιουργεί όλη αυτή την άρνηση.Παλια ήθελα να κάνω σεξ να δοκιμάσω, τωρα που πέρασαν τα χρόνια έμεινε μόνο η φοβια δεν ξέρω αν θέλω να κάνω πλέον.
    Εχω και καταθλιψη συν της άλλης οπότε το σεξ το έχω βάλει στην άκρη, συν μειωμένη λίμπιντο πλέον.
    Απλά όλο αυτό με στεναχωρεί τόσο πολύ.

  15. #30
    Junior Member
    Join Date
    Apr 2024
    Posts
    7
    Quote Originally Posted by HarleyQuinn View Post
    Εγώ ρε παιδιά γιατί ακούω 30 χρονών παρθένα και τρομοκρατούμαι;
    Προσωπικά κι εγώ άργησα να ξεπαρθενιαστώ... ήμουν 23 χρονών και δεν πήγαινα με άντρα γιατί τι θα έλεγα...δεν ήθελα να του πω ότι ήταν ο πρώτος μου...δεν ήθελα να κάνω έρωτα αλλά σεξ, δεν ήθελα να τρέξουν τα αίματα και να μην ξέρω πως τα να δικαιολογήσω...Ντρεπόμουν κι εγώ. Κι ενώ ήθελα να το κρύψω και δεν ήξερα πώς...μου έτυχε μια συνεύρεση με έναν τύπο τόσο γλυκό... και όταν έτρεξε το αίμα αυτός λέει τι είναι αυτά ..αυτό το παθαίνουν οι... του λέω α δεν είναι τίποτε μου κατέβηκε η περίοδος και ποτέ δεν του είπα ότι ήταν ο πρώτος μου. Τα μάζεψα, το πίστεψε, κι εγώ ποτέ δεν του είπα ότι ήμουν παρθένα.
    Αλλά πριν από αυτόν έχασα ευκαιρίες πχ σε αυτοκίνητο τι θα έλεγα εκεί σκεφτόμουν που θα του το έκανα χάλια κι ακόμη και τώρα που το σκέφτομαι λέω καλά έκανα και δεν πήγα.
    Πραγματικά το απολαύσαμε δεν μπορώ να πω αλλά η στιγμή που το σεντόνι ήταν τίγκα στο αίμα ήταν η πιο αμήχανη. Εγώ νόμιζα πως θα τρέξουν 2-3 στάλες. Πίστευα κι εγώ πως δεν έχω πια υμένα.
    Δεν ξέρω πως θα αντιδρούσε αν του έλεγα ότι είμαι παρθένα στα 23 πάντως στο λέω με το χέρι στην καρδιά αν και περάσαμε ωραία δεν νομίζω να το έπαιρνε νορμάλ.
    ''Γι' αυτό'' σου λέω δεν ξέρω πως θα το δικαιολογήσεις εσύ στα 30...Εγώ δυσκολεύτηκα στα 23 εσύ στα 30 πώς...

    Όσο για κάποιους που μιλάνε για το βάρος είναι από άλλη ιστορία. Τι σχέση έχει το ένα με άλλο... Και 50 κιλά να είσαι και 80 κιλά να είσαι η παρθενιά είναι μία τι;
    Έλα βρε 23 χρονων και μεγάλη σε ηλικία.Χαλαρωσε λίγο και μη τρομοκρατεις την κοπέλα.σε πληροφορώ και σε πιο μεγάλη ηλικία αν είναι κάποια οι άντρες προθυμοποιουνται να προσπαθήσουν να κάνουν σεξ με την άλλη κι ας μην έχει πάει με κανεναν.Το έχω ζήσει δηλαδή κάποιες φορές για αυτό στο λέω.

Page 2 of 3 FirstFirst 123 LastLast

Similar Threads

  1. 24 χρόνων με ασπεργκερ, δεν μπορώ να κάνω σχέση
    By Wrongplanet in forum Σχέσεις και Επικοινωνία
    Replies: 15
    Last Post: 25-02-2024, 17:00
  2. Τι ζωή είναι αυτή που κάνω; -20 χρονών-
    By papadopoulosle in forum Κατάθλιψη - Δυσθυμία
    Replies: 7
    Last Post: 06-01-2018, 00:58
  3. Καταθλιψη 18 χρονων δν ξρω τι να κανω .. Θελω βοηθεια
    By Sotirishatzi in forum Κατάθλιψη - Δυσθυμία
    Replies: 17
    Last Post: 31-12-2015, 00:51
  4. Replies: 13
    Last Post: 12-08-2015, 15:55
  5. 20 χρονων κλεισμενος μεσα χωρις να κανω τιποτα
    By solkots in forum Κατάθλιψη - Δυσθυμία
    Replies: 26
    Last Post: 06-10-2014, 01:43

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •